Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2784011] 16.07.19 12:58
Odgovori   +    3
Fak.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2784012] 16.07.19 13:04
Odgovori   +    8
Eden prvih znanilcev recesije? 7% padec prodaje v pol leta na globalni sceni je ogromna številka.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2784013] 16.07.19 13:06 · odgovor na: anon-45881 (#2784012)
Odgovori   +    12
[markoff]
Eden prvih znanilcev recesije? 7% padec prodaje v pol leta na globalni sceni je ogromna številka.
ni cisto tako, ce si prej imel nenormalno visoke stevilke. bolj me preseneca, kako ste nekateri tule mislili, da bo slo vse samo se navzgor.

ce z zastonjskimi krediti prepricas nekaj ljudi da kupijo avto kako leto prej, prej ali selj to nato placas za nazaj.

zdrava kmecka logika...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2784025] 16.07.19 13:53 · odgovor na: shevchenko (#2784013)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
ni cisto tako, ce si prej imel nenormalno visoke stevilke. bolj me preseneca, kako ste nekateri tule mislili, da bo slo vse samo se navzgor.
In kdaj sem jaz kaj takega napisal, da me tlačiš v to skupino ljudi?
ce z zastonjskimi krediti prepricas nekaj ljudi da kupijo avto kako leto prej, prej ali selj to nato placas za nazaj.
zdrava kmecka logika...
To je samo delno res. Gospodarska rast držav v razvoju poganja povpraševanje po vozilih precej bolj kot le poceni krediti. 7% padec v pol leta je v avtoindustriji hudičevo velika stvar - za osvetlitev, kaj pomeni 7% v 6 mesecev, vabim na ogled te statistike: en.wikipedia.org/wik...production

V času najhujše krize (2009) je bil letni upad prodaje 12,4%. Letos bi s tem tempom torej dosegli hujši letni padec kot v času ene od hujših gospodarskih kriz zadnjih 100 let. Tvoja zasičenost s poceni krediti ne pojasni neprestanega dvigovanja prodaje kar 8 zaporednih let (pojasni pa ga globalna gospodarska rast).

Poceni krediti so še zadnji poizkusi bančnega sektorja za zaslužek, preden se trend obrne navzdol.

Buckle up, we're in for a wild ride again!
pobalin sporočil: 14.456
[#2784034] 16.07.19 14:08 · odgovor na: anon-45881 (#2784025)
Odgovori   +    0
[markoff]
Buckle up, we're in for a wild ride again!
Ne rečem, da ni kaj takega na obzorju. Vseeno se splača pogledati bolj natančne podatke v originalnem tekstu in v tabelah.

Letos: media.group.renault....e-au-1er-s
Lani: media.group.renault....estre-2018

V primerjavi z lani jim je zmanjkalo cca 140.000 vozil, večina te luknje je nastala na liniji Afrika-B.V.-Indija-Pacifik (84.000), cca 20.000 pa v Evraziji in cca 28.000 v Kitajski. Nekam sem paše Iran, kjer so imeli pred enim letom prodajo 61.000+ vozil, zaradi trumpovskih sankcij pa letos tega menda ni več. Pa v Argentini so izgubili skoraj pol lanske prodaje.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2784037] 16.07.19 14:12 · odgovor na: pobalin (#2784034)
Odgovori   +    0
Članek govori o tem, da je tudi globalni trg utrpel 7% padec prodaje, ne le Renault. PSA še precej več od povprečja.
pobalin sporočil: 14.456
[#2784054] 16.07.19 15:11 · odgovor na: anon-45881 (#2784037)
Odgovori   +    0
[markoff]
Članek govori o tem, da je tudi globalni trg utrpel 7% padec prodaje, ne le Renault. PSA še precej več od povprečja.
Imaš prav. Malo sem poguglal. Kitajska je v prvem semestru padla za 12%.
The country saw vehicle sales drop more than 12% in the first six months of 2019, which means the country is heading for an even worse year than it had last year, when it recorded its first annual decline since 1990.
qz.com/1661636/china...f-of-2019/
Tudi v ZDA ne rastejo več same rožice (-2,4%), podobno kot EU (po Renaultu -2,5%).
U.S. sales drop again, yet SAAR remains strong
www.autonews.com/sal...ins-strong
PSA je najbrž nadpovprečno nadrsal v Kitajski in morda še kje. Vprašanje je tudi, če so že zaustavili hitro krčenje prodaje Opla/Vauxhalla.
anon-88574 sporočil: 933
[#2784063] 16.07.19 15:29
Odgovori   +    1
Glede na nenormalno rast v prejšnjih letih, kaj pa je bilo za pričakovati? Pa tudi s cenami bojo morali navzdol.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784066] 16.07.19 15:49 · odgovor na: (#2784019)
Odgovori   +    1
Samo pogledas padanje prodaje pri chinkih, pa je vse jasno. Carine delujejo, pa ce se njihov ching chong še tako smeji.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784068] 16.07.19 16:01
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 16.07.2019 16:04
Še veliko hujše bo. V vseh segmentih, razen na Kitajskem in v Rusiji in luksuznem razredu na splošno. V velikih modernih mestih, ki jih v Sloveniji ni in zaradi desetletja trajajočega napačnega razvoja tudi ne bo, Slovenija je pač teritorij velemesta z ogromnimi parki, svojega avtomobila sploh ne rabiš. Ko ga rabiš, ga najameš. Poleg tega sta sistem in mentaliteta drugačna. Pri nas je družba tako birokratsko deformirana, da skoraj nihče ne razmišlja o stroških za zdravljenje, šolanje in poslovni uspeh. Zato ljudje, ko si uredijo stanovanjsko vprašanje, razmišljajo samo o avtomobilih in dopustu. Od tod potem tudi povsem napačna percepcija.

Uriah Heep.
Froc sporočil: 1.999
[#2784089] 16.07.19 19:49 · odgovor na: anon-514918 (#2784068)
Odgovori   +    0
Lahko pa, da ima pri tem večjo vlogo nezaupanje v splošno upravičenost/uporabnost novih tehnologij in procesov, ki jih sedaj še ne potrebujeo. Da bi jih jim nekateri vsili, če ne gre drugače, pri tem ne igra nobene vloge.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784092] 16.07.19 20:13 · odgovor na: anon-45881 (#2784025)
Odgovori   +    0
[markoff]
> [shevchenko]

> ni cisto tako, ce si prej imel nenormalno visoke stevilke. bolj me preseneca, kako ste nekateri tule mislili, da bo slo vse samo se navzgor.

In kdaj sem jaz kaj takega napisal, da me tlačiš v to skupino ljudi?
Saj ni treba, da napišeš! Torej, če poenostavim: spadaš lahko v to skupino, tudi če ne napišeš :))
> ce z zastonjskimi krediti prepricas nekaj ljudi da kupijo avto kako leto prej, prej ali selj to nato placas za nazaj.
> zdrava kmecka logika...

To je samo delno res. Gospodarska rast držav v razvoju poganja povpraševanje po vozilih precej bolj kot le poceni krediti. 7% padec v pol leta je v avtoindustriji hudičevo velika stvar - za osvetlitev, kaj pomeni 7% v 6 mesecev, vabim na ogled te statistike: en.wikipedia.org/wik...production

V času najhujše krize (2009) je bil letni upad prodaje 12,4%. Letos bi s tem tempom torej dosegli hujši letni padec kot v času ene od hujših gospodarskih kriz zadnjih 100 let. Tvoja zasičenost s poceni krediti ne pojasni neprestanega dvigovanja prodaje kar 8 zaporednih let (pojasni pa ga globalna gospodarska rast).

Poceni krediti so še zadnji poizkusi bančnega sektorja za zaslužek, preden se trend obrne navzdol.

Buckle up, we're in for a wild ride again!
Glej! Tudi trg z avtomobili je, recimo temu: cikličen!! Tako kot z nepričninami! Se dvigujejo, ko pa zmanjka interesentov, se pač zadeva ustavi, upočasni, izpoje... :)

Ne kupuješ vsaki dve leti avta in ne menjaš vsakih pet let nepremičnine! :)

Poleg tega se dogaja transformacija na avtomobilskem trgu iz notranjega izgorevanja v elektriko! Morda marsikdo raje malce počaka, če nujno ne potrebuje novega avtomobila...

Zadeva se je malce ohladila, kar ni nujno narobe. Bodo pač potegnile kakšne druge panoge. Npr. turizem, .... zelena energija :)))))) ect.ect.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784093] 16.07.19 20:17 · odgovor na: shevchenko (#2784013)
Odgovori   +    0
Torej nad nami ni samo MODRO NEBO!?? :)

Na položaje! :))

Kje je uporabnik @mrkolice!?? Da malo pove, kaj se dogaja po svetu in kaj napovedujejo algoritmi!? :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784216] 17.07.19 15:44 · odgovor na: Froc (#2784089)
Odgovori   +    2
Tehnologija je GREAT ENABLER
1. Preko LinkedIna sem se lahko povezal z ljudmi, s katerimi se pa navadni poti niti SLUČAJNO nebi mogel. To se ŽE prevaja v hard $ zaslužek.

2. VSI moji podatki so varni, kot je to sploh možno. So na Amazon oblaku. Lahko jih kodiraš, lahko pa ne. Če se mi zgori hiša in vsi backupi, grem mirno v trgovino, kupim nov PC in imam VSE podatke nazaj.

Če pa si seveda nezaupljiv butalec, potem pa kličeš ljudi po telefonu (kjer te tajnice odjebejo v pol sekunde) in "varno" hraniš podatke na ključku ali na disku v istem prostoru ali stavbi.
To sta samo dva primera, kako nova tehnologija meni služi v korist.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784221] 17.07.19 16:14 · odgovor na: PyotrNovak (#2784216)
Odgovori   +    5
Jaz bi, kljub vsemu znanju, falil eksistenco, če ne bil bil povezan v LinkedIn. Ne pomaga ti noben doktorat več, če nisi povezan. Poglej pribljubljenost ameriških kolidžev, kako so nekateri na podroćju financ, ki so se še pred petimi leti redno uvrščali med prvih 10, izginili izmed prvih 30. Vztrajali so pri predavanju stvari iz prejšnjega stoletja, ki jih je čas povozil. Seveda študenti v Ameriki večinoma študirajo za svoj denar. Pri nas pa delavec vzdržuje idiote, ki se imajo na naših ekonomskih fakultetah za univerzitetne profesorje in študenta razen računovodstva ne znajo naučiti ene same pametne. Računovodstvo pa je področje, ki je sredi intenzivnega izginjanja, saj bo zadeva zapakirana v oblak in boš rabil samo sistemskega inženirja, ki bo zagotavljal, da nihče neavtorizirano ne posega v sistem. Bilanco bo torej podpisoval sistemski inženir, ne pa računovodja. Sedaj si pa predstavljaj plejado slovenskih ekonomistov, ki se še naprej izdatno povečuje, kateri ne bodo znali ničesar, kar na trgu prinese denar. Jasno je, da bo treba neprestano povečevati davke, da se bo to gnilo sodrgo plačevalo. Ni čudno, da levakarji ne morejo razumeti Trumpa.

Trump je namreč že v kmapaniji napovedal ukrepanje na področju, kjer je bilo že dolgo znano, da v Ameriki škripa, in sicer, da so se po eni strani ogromna sredstva vlagala na Kitajsko in se je s tem ukinjalo delo v Ameriki, po drugi strani pa je izjemne dobičke iz tega pobirala samo MBA. Trump je bil prvi politik, ki je jasno in glasno povedal, da je tehnologija tako napredovala, da je tej lopovski izobrazbi odklenkalo. Clintonova pa je bila na ravno nasprotni strani nadaljnega zagotavljanja dobrih služb MBA-jevcem. Jasno je, zakaj se je samorasli milijarder Trump tako odločil.

Trump se je odločil za delo in za delavca, ne za jebiveterskega MBA-jevca. Zato je na volitvah tudi zmagal in bo še. Ker je naša MBA v primerjavi z ameriško na nivoju božanja garjavega psa, si lahko predstavljaš koliko te kučanovkse lopovske golazni bo v Sloveniji treba počistiti z njihovih delovnih mest. In nabolj bodo temu nasprotovali levakarji, saj njihovi šefi vedo, da kar njihov menedžement ima, izhaja iz Kučanovih pooblastil, ki so jih dobili za krajo družbenega premoženja slovenskega delavca.

Uriah Heep.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784225] 17.07.19 17:11 · odgovor na: anon-514918 (#2784221)
Odgovori   +    0
Taki sočni, nekoliko nekonvencionalni komentarji so tudi meni všeč! :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784237] 17.07.19 18:37 · odgovor na: anon-514918 (#2784221)
Odgovori   +    1
Search: Is traditional MBA damaging for industry (companies) Nenadoma so napihnjeni tipi, ki so sprašili po 200jurčkov ostali brez zagarantiranga dela.
US = TRG, NE trpi neučinkovitosti.
Še nekaj, o čemer ti običajno pišeš:
Pred cca 25 leti so porezali ves srednji management, ker so ugotovili, da dela škodo, ker zavira hitrost pretoka informacij. Iz 15 nivojev so prišli na 5-6 in to firme ki skeširajo Slovenijo.
Vsaka primerjava z nami je zlonamerna. ;))))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784270] 17.07.19 23:35 · odgovor na: anon-514918 (#2784221)
Odgovori   +    0
[UriahHeep]
...Računovodstvo pa je področje, ki je sredi intenzivnega izginjanja, saj bo zadeva zapakirana v oblak in boš rabil samo sistemskega inženirja, ki bo zagotavljal, da nihče neavtorizirano ne posega v sistem. Bilanco bo torej podpisoval sistemski inženir, ne pa računovodja...
Saj tudi meni ni jasno zakaj potrebujem računovodjo, ki mi naredi bilanco, ki jo davkarija kontrolira. V tvoji fantaziji bi poslal v oblak račune, ki sem jih izdal, pošljem tudi račune, ki sem jih prejel, pošljem obračun plač in vse kar temu sledi npr. malica in prevozni stroški...Furs ima vpogled v moj oblak, podatke uredi, pošlje mi obvestilo kolikor DDV moram plačati...in na koncu le-to vse to spravi v bilanco brez optimizacije, saj tudi jaz ne želim optimizacije in prelaganja obveznosti.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784274] 18.07.19 01:34 · odgovor na: PyotrNovak (#2784237)
Odgovori   +    2
"Pred cca 25 leti so porezali ves srednji management, ker so ugotovili, da dela škodo, ker zavira hitrost pretoka informacij. Iz 15 nivojev so prišli na 5-6 in to firme ki skeširajo Slovenijo."


Pri nas pa enih 75 plačilnih razredov. Naš srednji menedžment je poplna bedarija, ki sloni na idiotskem izobraževanju in korupciji. Razlike v plačah nasproti srednji izobrazbi so bistveno prevelike, zlasti zato, ker si srednji menedžement polega 100% višje plače deli vse, kar jim kot psom vrže MBA.

V Sloveniji bi bilo treba vsem ekonomistom, diplomiranih in tistim z višjo izobrazbo, ukiniti diplome in jim priznati samo srednjo šolo. Država to lahko naredi, ker so zastonj študirali, učinkov pa nobenih. Diplomo bi se priznalo samo tistim, ki bi diplomirali na univerzi ameriškega tipa.

Elon Musk je uvedel prakso, da vsak zaposleni v njegovih firmah lahko preko maila direktno kontaktira njegovo "pisarno". Da ne govorimo o ameriškem sistemu nagrajevanja izboljšav s strani kogarkoli. Firma v celoti in na lastne stroške izvede postopek prijave patenta, če je potrebno ali se takoj dogovori za način izplačila.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784275] 18.07.19 02:11 · odgovor na: anon-317028 (#2784270)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-514918 18.07.2019 02:14
To ni fantazija. To je sistem, ki na Kitajskem, zlasti v Šanghaju in nekdanjem Kantonu, deluje že skoraj dve leti. Afera Huawei je samo posledica obiska nekaterih vodilnih ameriških bankirjev na Kitajskem, kjer so videli stvari, ki so jih pri sebi načrtovali za obdobje po letu 2025. Zato taka nervoza v Ameriki, ker vedo, da morajo zelo na hitro pridobiti čas.

Šanghaj ne pozna več denarja. Vse se plačuje z mobiji. Vendar ne banki, še manj trgovini, ampak direktno producentu prodanega. Ne rabiš nobenega bančnega transakcijskega računa za plačilo česar koli. Vsa plačila so direktna. Če bi hotel plačati s kreditno kartico, te gledajo debelo, kot v Ameriki, če hočeš plačati z gotovino.

Sistem je čista kitajska iznajdba in plačilo procesira tako, da ima vsak izdelek ali storitev kodo producenta in podkodo trgovca, mobi prepozna kodo, jo dodatno zakodira in jo pošlje posebni nacionalni, popolnoma digitalizirani, službi, ki je po osnovni funkciji močno podobna našemu nekdanjemu SDK. Ta o njej takoj in neposredno obvesti davčno službo. Slednja spet povsem eklektronsko opravi vzvratne operacije in preveri sklaadnost prejema plačila pri trgovcu in prodajalcu. Zato je naš klasični računovodja povsem nepotreben, saj je sistem popolnoma zaprt. Raćunske napake in poneverbe na njihovi osnovi niso možne. Možen je samo vdor v sistem, kar pa seveda ne more hendlati računovodja. Kitajske banke praktično nimajo več kartičnega in denarnega poslovanja. Podobno kot japonske banke, tudi kitajske kraditirajo samo še biznis, stanovanja in hiše na ključ in vlagajo v vrednostne papirje.

Lahko vidiš, da slovenska država ni v zadnjem trenutku prodala državih bank, ampak je prodala pomije, ki jih še prašči ne bi hoteli. Iz srebra idiotom izobraženim na slovenskih univerzah v 30. letih ni uspelo napraviti zlata, ampak, pomije. To je najbolj popolna alkimija v zgodovini. Recept hranijo v Murglah. Imenuje se Mantra za opice.

Uriah Heep.





Uriah Heep.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784402] 18.07.19 16:29 · odgovor na: anon-514918 (#2784274)
Odgovori   +    1
Poznam dva primera od kolegov ki so delali v US. Kakor hitro sta pokazala da znata delati in razmišljati so jih v hipu dali na boljše plačano delovno mesto, drugega pa vzeli iz proizvodnje in takoj prijavili za usposablajenje.
Slo primer: prijatelj raztura na CNC strojih, ima samo srednjo šolo, toda 15 let prakse na obdelovalnih strojih in sedaj še 15 na CNC programiranju. Vsako leto dvigne produktivnost za predpisani %, ki je precej visok.
Ko ga šef vpraša če ima še kaj idej, mu pove da še VELIKO, samo malo cvenka bo treba vreči na mizo. Šef pa previ da to ne gre, on odvrne pa da pri njemu tudi ne. Ker ga dobro poznam, vem da je sposoben še zelo velikih izboljšav, toda ker noče bit idiot, se je pač prilagodil sistemu: vrhunski strokovnjak, ne glede na rezultate, pač ne more imeti večje plače od šefa. In tako sistem gnije dalje.......
Iz starega sistema se pač nismo naučili prav NIČ! Sposobne je treba jebat, "naši" pa uživajo. Pa seveda nabijat odkrite in prikrite davke.

Strani: 1