Strani: 1 2

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774195] 13.05.19 13:31 · odgovor na: jurijjurij (#2774147)
Odgovori   +    0
[jurijjurij]
> [PyotrNovak]
> www.teslarati.com/te...ars-april/
>
> He he

Še enkrat: ti mi limaš linke, ki govorijo o povečanju števila prodanih vozil, jaz pa tebi linke, ki govorijo o tem, da Tesla KLJUB TEMU še zmeraj ni dobičkonosna. Torej ponovimo: ni znano pri kolikem številu mesečno prodanih vozil bo dosežen "break even point", ki pomeni da se bo izguba prelevila v dobiček. Jasno?
Če bo Tesla (ali katerikoli drugi proizvajalec avtov) želel doseči dobičke, bo moral prodajo zapeljati v miljonske številke:
www.statista.com/sta...-by-brand/
philips sporočil: 6.715
[#2774201] 13.05.19 13:43 · odgovor na: anon-204390 (#2774195)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [jurijjurij]
> > [PyotrNovak]
> > www.teslarati.com/te...ars-april/
> >
> > He he
>
> Še enkrat: ti mi limaš linke, ki govorijo o povečanju števila prodanih vozil, jaz pa tebi linke, ki govorijo o tem, da Tesla KLJUB TEMU še zmeraj ni dobičkonosna. Torej ponovimo: ni znano pri kolikem številu mesečno prodanih vozil bo dosežen "break even point", ki pomeni da se bo izguba prelevila v dobiček. Jasno?

Če bo Tesla (ali katerikoli drugi proizvajalec avtov) želel doseči dobičke, bo moral prodajo zapeljati v miljonske številke:
www.statista.com/sta...-by-brand/
Tale debata z Pyotrom je čisto brezvezna dokler ne pove da ima vsaj npr. 30+ delnic Tesle.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774215] 13.05.19 14:40 · odgovor na: (#2774206)
Odgovori   +    0
[kren]
> [vickibedi]
> Če bo Tesla (ali katerikoli drugi proizvajalec avtov) želel doseči dobičke, bo moral prodajo zapeljati v miljonske številke:
> www.statista.com/sta...-by-brand/

Ferrari naredi samo 8.000 avtomobilov letno in to s profitom.

Tesla bi moral ostat nišni avto za bogate eko frike, ne pa tekmovat s proizvajalci, ki proizvedejo več sto tisoč, ali celo miljonov avtomobilov letno.
Tako - eno ali drugo, zdaj pa kot kaže hočejo nekaj vmes.
philips sporočil: 6.715
[#2774218] 13.05.19 15:03 · odgovor na: anon-204390 (#2774215)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [kren]
> > [vickibedi]
> > Če bo Tesla (ali katerikoli drugi proizvajalec avtov) želel doseči dobičke, bo moral prodajo zapeljati v miljonske številke:
> > www.statista.com/sta...-by-brand/
>
> Ferrari naredi samo 8.000 avtomobilov letno in to s profitom.
>
> Tesla bi moral ostat nišni avto za bogate eko frike, ne pa tekmovat s proizvajalci, ki proizvedejo več sto tisoč, ali celo miljonov avtomobilov letno.

Tako - eno ali drugo, zdaj pa kot kaže hočejo nekaj vmes.
Ja, in na zgodbice o milijonov robotaksijev dobi skora 3 mrd USD svežega denarja. Noro. Najbrž taki dajo k Pyotr, samo da ne dajo svojega denarja ampak o strank :)
najobj sporočil: 31.870
[#2774222] 13.05.19 15:29 · odgovor na: FIN-379669 (#2773688)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 13.05.2019 15:32
[]
Še enkrat na glas povem tisto, kar bo predmet debate kasneje.

Do 60 km/h hitrosti vseh vozil na cesti bodo avtopiloti ok (varnost vozil je pri trkih pri tej hitrosti ok in bo le še boljša), pri vožnji nad to hitrostjo pa bo moral prevzeti delno ali celotno upravljanje voznik, saj gre za vožnjo, ki v primeru napak v delovanju avtopilota hitro pripelje do hudega ali najhujšega.

Jaz osebno bi krmilo od avtopilota prevzel že ob 51 km/h, torej ko greš iz strnjenega naselja ven.
... čuj, dokler ne bodo VSI avtomobili v prometu imeli avtopilota, ki bodo v VSEH situacijah v prometu reagirali enako, se jaz avtopilotu istočasno poleg "navadnih" voznikov ne bi pustil voziti niti z 10 km/h, ker tudi če mogoče to ni nevarno za mene, pa je "nevarno" za avto ...

P.S.: robot v prometu NIKOLI ne bo reagiral enako kot človek, pa lahko razna tesla na oni strani velike luže in na totem forumu sanjajo, kar hočejo ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2774442] 14.05.19 19:40 · odgovor na: najobj (#2774222)
Odgovori   +    1
Digitalne kamere ne bodo NIKOLI boljse od filma. Moj pogovor s fotografom cca 15 let nazaj.

AI ne bo NIKOLI vozil bolje kot clovek.
Ze DANES verjetno vozi bolje kot vecina 75 letnikov, najkasneje pa cez 3-5 let.
Zadnjc je takle ata, zapeljal z rampe na avtocesto pred sleper s kaksnimi 60km/h. Sem vozil za njim pa sem samo gledal kam se bom umaknil, sleper pa na levo pred drug hitrejsi osebni avto. Pol sekunde do STALE!

Seveda ti itak ves da avti nikoli ne bod vozili sami. SURE. ;)))
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2774443] 14.05.19 19:41 · odgovor na: najobj (#2774222)
Odgovori   +    1
Digitalne kamere ne bodo NIKOLI boljse od filma. Moj pogovor s fotografom cca 15 let nazaj.

AI ne bo NIKOLI vozil bolje kot clovek.
Ze DANES verjetno vozi bolje kot vecina 75 letnikov, najkasneje pa cez 3-5 let.
Zadnjc je takle ata, zapeljal z rampe na avtocesto pred sleper s kaksnimi 60km/h. Sem vozil za njim pa sem samo gledal kam se bom umaknil, sleper pa na levo pred drug hitrejsi osebni avto. Pol sekunde do STALE!

Seveda ti itak ves da avti nikoli ne bod vozili sami. SURE. Tako za vse ostalo.. ;)))
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2774464] 14.05.19 23:00 · odgovor na: PyotrNovak (#2774443)
Odgovori   +    1
Pravkar sem gledal SpaceX raketo do roba nalozeno s 60 sateliti za hitri internet.

Za slovence velja: You miss 100 percent of the shots you never take.

PS. ko bo tole postavil gor, bo Telekom vreden koliko?
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2774469] 15.05.19 05:21 · odgovor na: comteo (#2773855)
Odgovori   +    1
Kot pove žena, ki je pisateljica, sta se pred ločitvijo dogovorila, da bi vsaj ob sobotah popoldan in ob nedeljah bil doma in ne v svojih tovarnah in laboratorijih. Prvi vikend je žena ugotovila, da mož res sedi na divanu v dnevni sobi, vednar pa je bilo očitno, da so njegove misli povsem drugje. Če ga ni z vprašanji zbujala iz njegovega miselnega sveta, je ni niti zaznaval. Drugi vikend se ob njenih vprašanjih ni več "prebujal", ampak je samo še sedel na divanu. Tretji vikenda ga ni bilo več. Kmalu zatem sta se, brez pravega razloga, ločila. Možakar nima pojma, kaj je to urnik od 7:00 do 15:00. To je tudi temelj njegovih uspehov. Gotovo je najbolj svoboden človek na svetu, ker dela samo tisto, kar ga veseli.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2774470] 15.05.19 05:28 · odgovor na: PyotrNovak (#2774464)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 15.05.2019 05:41
Vedno bolj sem prepričan, da se zna Sloveniji njena ultra birokratska ustrojenost v prihodnje celo obrestovati. Namreč, razvoj tehnologije gre v taki smeri in s tako hitrostjo, da bi še prej kot v desetih letih, slovenske Upravne enote lahko pod svoje okrilje prevzele še delovanje bank, pošt, zdravstvenih domov in Telekoma. Potem bi uradniki na Upravnih enotah vsaj imeli, kaj pametnega za delati.

Ker je Slovenija zadnjih 40 let s tehnologijo delala po prasje, je za večino ljudi vprašanje, kaj bodo v prihodnje sploh še lahko delali, vsak dan bolj aktualno. Da ne govorimo o slovenskem idiotskem sistemu izobraževanja, ko mora vsak slovenski delavec financirati bedaka, ki na kao univerzi predava in bedaka, ki misli, da mu bo njegov "študij" v življenju kaj pomagal. Ameriške privatne firme, tudi zelo velike, so skoraj že povsem, razen iz uprav, zbrisale vso MBA izobrazbo. Prvič, so ugotovili, da MBA ni drugega kot prikrita korupcija, drugič, s tem, ko se delo vrača v Ameriko, je treba plačati delo, ne pa bedake, ki razen komandiranja in zajebavanja, ne znajo ničesar.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2774471] 15.05.19 05:51 · odgovor na: PyotrNovak (#2774443)
Odgovori   +    2
Gates pravi, da še nikoli v zgodovini ni bilo odprtih toliko privatnih poslovnih priložnosti, kot jih je danes, vendar pa dodaja, da je večina ljudi takih, da novosti, ki naj bi bile "in" čez dve leti, močno precenjuje, tiste, ki bodo svet spremenile čez deset let, pa močno podcenjuje.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2774472] 15.05.19 06:04 · odgovor na: (#2774206)
Odgovori   +    1
Vprašanje, koliko je tu posredi finančnega taktiziranja. Če pogledaš samo pet let nazaj, je napredek tehnologije neverjeten, še pred desetimi leti pa si ni nihče zares predstavljal, da bi avtomobili lahko sami vozili.

Za Srbe pravijo, da ni jasno, kako lahko prebavijo vso zgodovino, ki jo ustvarijo, medtem ko se za Američane zdi neverjetno, s kakšno lahkoto menjujejo tehnologije.

Uriah Heep.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2774478] 15.05.19 07:49 · odgovor na: anon-514918 (#2774472)
Odgovori   +    1
Monter ki SAMO montira moje izdelke racuna 90$/h + travel expenses. Ker je vsaka situacija vsaj malo drugacna, ima delo zagotovljeno.
Ko sem se koncno povezal s pravimi ljudmi, sem skoraj jokal, ko sem videl kaksno ceno ima moje delo tam. In short: Fuckin' unbelievable!
Material pride dostikrat pod 10%. Znanje in IDEJE so tam BOZANSKO placane.

Zadnja leta tam raste vpis na STEM, ker jih je mnogo ugotovilo da so prdnili v veter resen denar, sluzb pa ni in se jih tudi NE dela na silo kot v EU.
Nekoc sem preletel knjigo "The fallacy of higher education" ali nekaj podobnega. avtorica je bila zenska. "Miljone delovnih mest v EU se ustvarja zato da imajo diplomanti FDV ipd delo in to predvsem zenske" Posledicno so firme tu precej bolj obremenjene z balastom kot tam. Spremljam kako se tam industrija bliskovito razvija. Kar naekrat bo EU, razen par otockov, na eni stopnji nizje.
Najkljub dezurnim nabijacem tu, se ze racuna z igubo delovnih mest med soferji tovornjakov. Ko to enkrat starta, bo sicer nekaj nesrec, verjetno drugacnih (nehce ne bo vec zaspal za volanom, stari dedi ne bo vec zapeljal na avtocesto pred tovornjak s 60km/h),toda prednost bo neulovljiva. In tako bo na mnogih podrocjih.
Kar "nenadoma" bodo spet vodilni, tako kot za nafto se danes veliko butalcev NE ve, KDO je najvecji proizvajalec.
Endimion sporočil: 10.252
[#2774501] 15.05.19 09:27 · odgovor na: PyotrNovak (#2774478)
Odgovori   +    1
Hm.. Pero...

Ti si tako navdušen nad ZDA in njihovim sistemom... Najboljši vseh svetov. Tako navdušen, da bom še, jebela cesta, jaz postal navdušen.

Ampak..

Zaupaj nam neukim podalpskim ovcam... How come you don't live there? Racionalni ljudje, kamor menda spadaš, v svojih sferah bivanja upoštevajo cost-benefit. Kako to da še nisi tam, in se ne oglašaš iz prve roke? Misli sodeč po tvojih pisanjih si itak v totalni vukojebini kjer medvedi pošto nosijo.

How come?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774507] 15.05.19 09:32 · odgovor na: (#2774477)
Odgovori   +    2
[kren]
> [UriahHeep]
> Kot pove žena, ki je pisateljica, sta se pred ločitvijo dogovorila, da bi vsaj ob sobotah popoldan in ob nedeljah bil doma in ne v svojih tovarnah in laboratorijih. Prvi vikend je žena ugotovila, da mož res sedi na divanu v dnevni sobi, vednar pa je bilo očitno, da so njegove misli povsem drugje. Če ga ni z vprašanji zbujala iz njegovega miselnega sveta, je ni niti zaznaval. Drugi vikend se ob njenih vprašanjih ni več "prebujal", ampak je samo še sedel na divanu. Tretji vikenda ga ni bilo več. Kmalu zatem sta se, brez pravega razloga, ločila. Možakar nima pojma, kaj je to urnik od 7:00 do 15:00. To je tudi temelj njegovih uspehov. Gotovo je najbolj svoboden človek na svetu, ker dela samo tisto, kar ga veseli.

Dobrodošla v svetu podjetnikov. Marsikatera ženska se sploh ne zaveda, kaj pomeni bit poročen z uspešnim podjetnikom. Sprva pričakuje pozornost, razvajanje, razkošno življenje, draga oblačila, večerje v najboljših restavracijah, zabave, potovanja... kmalu pa ugotovi, da mož sploh nima časa za vse to, ker cele dneve gara, ali pa razmišlja o poslu. V bistvu je večina žena uspešnih podjetnikov nesrečnih, ker jim primankuje moževe pozornosti. Preprosto nimajo dovolj časa za njih.

PyotrNovak bi lahko kaj povedal o tem...
Pametne se zato ugodno ločijo in si najdejo nekoga, ki ni tak obsedenec :)
najobj sporočil: 31.870
[#2774534] 15.05.19 10:12 · odgovor na: PyotrNovak (#2774443)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Digitalne kamere ne bodo NIKOLI boljse od filma. Moj pogovor s fotografom cca 15 let nazaj.

AI ne bo NIKOLI vozil bolje kot clovek.
Ze DANES verjetno vozi bolje kot vecina 75 letnikov, najkasneje pa cez 3-5 let.
Zadnjc je takle ata, zapeljal z rampe na avtocesto pred sleper s kaksnimi 60km/h. Sem vozil za njim pa sem samo gledal kam se bom umaknil, sleper pa na levo pred drug hitrejsi osebni avto. Pol sekunde do STALE!

Seveda ti itak ves da avti nikoli ne bod vozili sami. SURE. Tako za vse ostalo.. ;)))
... čuj, če bi ti malo boljše bral, bi mogoče celo opazil, da jaz tukaj zgoraj ne pišem o tem, če bo robot vozil boljše - kaj je to ? - od človeka ali ne, ampak pišem o tem, da bo robot - ker pač ni človek - vozil DRUGAČE od človeka ... khmm, ker bo - če bo - robot v prometu "razmišljal" samo o pravilih in nikoli ne bo "razmišljal" enako kot človek, ki razmišlja o pravilih in o tem, kako o pravilih razmišlja drugi človek za volanom ... no, in ta neusklajenost med "razmišljanjem" robota in človeka je razlog, da se jaz ne bi rad vozil istočasno na istih cestah z roboti in upam, da se mi nikoli ne bo treba ... evo, zdaj pa se ti spet lahko kregaš sam s sabo o tem, kaj sem jaz napisal in kaj ti (ni)si razumel ...

P.S.: oni ata ni vozil boljše ali slabše, ampak je vozil drugače (= narobe), kot je bilo treba v tisti situaciji in zelo dvomim, da bi robot brez zmožnosti predvidevanja (= razmišljanja) reagiral enako (= pravočasno) kot ti in voznik šleperja ...
najobj sporočil: 31.870
[#2774546] 15.05.19 10:41 · odgovor na: anon-514918 (#2774471)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.05.2019 10:44
[UriahHeep]
Gates pravi, da še nikoli v zgodovini ni bilo odprtih toliko privatnih poslovnih priložnosti, kot jih je danes, vendar pa dodaja, da je večina ljudi takih, da novosti, ki naj bi bile "in" čez dve leti, močno precenjuje, tiste, ki bodo svet spremenile čez deset let, pa močno podcenjuje.

Uriah Heep.
... ja, ob tem pa Gates ni povedal bistva, in sicer da večina ljudi z denarjem danes nima potrpljenja čakati niti dve kaj šele deset let, zato pa svoj denar raje vlaga v razne bitkojne in podobne neuporabne gluposti, ker jim požrešne ovce za striženje po celem svetu desetkrat na eno leto vrnejo njihov denar ...
nimasmisla sporočil: 68
[#2774572] 15.05.19 11:48 · odgovor na: najobj (#2774222)
Odgovori   +    1
P.S.: robot v prometu NIKOLI ne bo reagiral enako kot človek, pa lahko razna tesla na oni strani velike luže in na totem forumu sanjajo, kar hočejo ...
Stroj najverjetneje ne bo mogoče nikoli, ampak res nikoli, programirati tako, da bi lahko razvil t.i. šesti čut.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2774582] 15.05.19 12:37 · odgovor na: Endimion (#2774501)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: PyotrNovak 15.05.2019 12:46
MEA CULPA, MEA MAXIMA CULPA.

Domneval sem da bomo delavni v 15 - 20 letih prevladali, leta pa so tekla. Zal.
Zmagali ste vi, na VASO nesreco. Pripravite se na mrzlo, bolano in vitko starost.

Lahko pa se vedno delam in hodim tja.
Ko ti kupec ponudi letalsko karto in hotel, za nov projekt, ves da nekaj znas.
Ko pa pogledas placane racune, dobis pa permanenten nasmeh.

Pa veliko varnosti ob visokih davkih.

In odlicnih politikih: pri nas pa na 3-4 mestu????
www.24ur.com/novice/...od-28.html

Glede "zastonj" zdravstva pa priporocam, glede na Kranjske izusnje, nakup boksarskih rokavic.
najobj sporočil: 31.870
[#2774597] 15.05.19 13:36 · odgovor na: nimasmisla (#2774572)
Odgovori   +    0
[nimasmisla]
> P.S.: robot v prometu NIKOLI ne bo reagiral enako kot človek, pa lahko razna tesla na oni strani velike luže in na totem forumu sanjajo, kar hočejo ...
Stroj najverjetneje ne bo mogoče nikoli, ampak res nikoli, programirati tako, da bi lahko razvil t.i. šesti čut.
... eh, če smo že pri utopijah, človeku enakega robota nikoli ne bo mogoče sprogramirati, ker ga programira človek in človek se moti, ker je pač samo človek ...

P.S.: zdaj vidim, da mojster PyotrNovak na tole forum.finance.si/?m=...534&single nima odgovora in se je - ker je pač samo človek - šel pizdit forum.finance.si/?m=...557&single na mene drugam ...
najobj sporočil: 31.870
[#2774600] 15.05.19 13:47 · odgovor na: Endimion (#2774501)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Hm.. Pero...

Ti si tako navdušen nad ZDA in njihovim sistemom... Najboljši vseh svetov. Tako navdušen, da bom še, jebela cesta, jaz postal navdušen.

Ampak..

Zaupaj nam neukim podalpskim ovcam... How come you don't live there? Racionalni ljudje, kamor menda spadaš, v svojih sferah bivanja upoštevajo cost-benefit. Kako to da še nisi tam, in se ne oglašaš iz prve roke? Misli sodeč po tvojih pisanjih si itak v totalni vukojebini kjer medvedi pošto nosijo.

How come?
... čuj, jaz sicer nisem tako talentiran kot PyotrNovak, nikoli pa nisem šel nikamor, ker je v občasnih trenutkih slabosti v mlajših letih moja "cost-benefit" analiza vedno pokazala, da v tujini "cost" pride takoj in je ziher, "benefit" pa je oddaljen in ne glih najbolj ziher ... evo, in ker je meni tudi bolj skromna "cona udobja" udobnejša za prekratko življenje slehernika, da bi ga mogoče za nekaj več v žepu potrošil v tujini, ga niti ne nujno z manj v žepu in bolj "na izi" trošim doma ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2774602] 15.05.19 13:50 · odgovor na: nimasmisla (#2774572)
Odgovori   +    0
[nimasmisla]
> P.S.: robot v prometu NIKOLI ne bo reagiral enako kot človek, pa lahko razna tesla na oni strani velike luže in na totem forumu sanjajo, kar hočejo ...

Stroj najverjetneje ne bo mogoče nikoli, ampak res nikoli, programirati tako, da bi lahko razvil t.i. šesti čut.
Ne rabiš šestega čuta, že strah je dovolj težko sprogramirat...
hostamox sporočil: 8.460
[#2774608] 15.05.19 14:04 · odgovor na: PyotrNovak (#2774582)
Odgovori   +    0
Kaj izdelujes
bc123a sporočil: 48.253
[#2774610] 15.05.19 14:06
Odgovori   +    0
Je pa razlog, zakaj se mu mudi.
Ja. Je. Spet rabi asa v rokavu, ker gre Tesli spet slabse, kljub temu da so baje teoreticno dosegli profitabilni nivo proizvodnje modela 3.

Kar se pa tice Full Self Driving, pozabljate, da je Musk trdil to, da "rabi samo se softver" tudi nekaj let nazaj, za stari hardver.

Njegov odnos do biznisa ga bo tudi pokopal. Tole s tem da "rabi se softver" je primerljivo s satiricno zgodbo o izumitelju, ki je izumil avto na vodo. Po desetletju razvoja je imel ze skoraj vse komponente motorja - manjkala mu je samo se svecka, ki bi vzgala vodno paro.

Toliko o tem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2774611] 15.05.19 14:07 · odgovor na: FIN-379669 (#2773688)
Odgovori   +    0
[]
Še enkrat na glas povem tisto, kar bo predmet debate kasneje.

Do 60 km/h hitrosti vseh vozil na cesti bodo avtopiloti ok (varnost vozil je pri trkih pri tej hitrosti ok in bo le še boljša), pri vožnji nad to hitrostjo pa bo moral prevzeti delno ali celotno upravljanje voznik, saj gre za vožnjo, ki v primeru napak v delovanju avtopilota hitro pripelje do hudega ali najhujšega.

Jaz osebno bi krmilo od avtopilota prevzel že ob 51 km/h, torej ko greš iz strnjenega naselja ven.
Hec je, da bo avtopilot bistveno bolje delal izven naselja, kot v naselju. Sedaj tisti prototipi nivoja 4, ki delajo, delajo le na geofenced avtocesti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2774612] 15.05.19 14:09 · odgovor na: FIN-379669 (#2773727)
Odgovori   +    0
[]
Sem razmišljal tudi o tem. Po moje ne. Je riziko napake sistema pri 100 km/h bistveno večji kot pa pri hitrostih do 60 km/h.
Riziko napake je bistveno vecji v naselju kot zunaj naselja, so pa POSLEDICE napake za voznika bistveno hujse pri veliki hitrosti.
Endimion sporočil: 10.252
[#2774629] 15.05.19 15:11 · odgovor na: PyotrNovak (#2774582)
Odgovori   +    2
Še enkrat, in zadnjič

Ker živiš v državi kjer ne najdeš (glede na pisanje) NITI ene same pozitivne lastnosti, se upravičeno sprašujem:

1. Bodisi ti ne gre tako hudo tu v tej vukojebini, in o tem kako te jebe vse kar ma 5 minut cajta debelo lažeš.

2. Ali pa si ekonom-mazohist. pa si v bistvu tukaj, v tej vukojebini srečen v svoji nesreči.

Ker pisaris da se ne širiš, da ne investiraš, v nekem postu da imaš le še enega študenta... Jadajadajadajada....

IN v nekem drugem da si pavšalist.... se pravi več kot 100 jurjev prometa letno nimaš. Toliko proda firma kjer delam v enem koledarskem dnevu v povprečju. In imamo stranke razseljene med Birminghamom in Istanbulom.

Ker zelo osebno nastopaš v svojih postih sem pač pomislil.. Ja če je tam tako super.. pa koji kurac si še kar tle. Nemirni se je v iskanju svojega ekonomskega prostora pod soncem odselil v Brexitanijo, dz1975 je v ZDA, etc.. Ti pa samo jamraš cel cajt. pa še kar si tle?

Strani: 1 2