Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.042
Super članek, preprosta in jasna razlaga.

Očitno nas bo (je) še Bangladeš prešišal.

Aja, tam so lačni, pri nas pa imamo (pre)polne riti ;=)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2702746

Strani: 1

Mrnjafko sporočil: 544
Bravo prof. Bohanec!

Eden redkih pokončnih znanstvenikov, ki ni podlegel modi in verskim trendom rjovenja proti vsemu, kar samo sliši na izraz genom ali kaj podobnega. Zakaj so utihnili Bohančevi kolegi (pravzaprav kolegica - redna profesorica!!!, ki sem jo slišal na lastna ušesa), ki so trdili, da če poješ gensko spremenjeno hrano (kaj za hudirja to sploh je, saj tudi jaz sem gensko spremenjen, saj nisem identičen niti mami, niti očetu), ima to lahko negativne posledice na otrocih.

Sam sem na tem področju popolen laik ampak ??????????, "a se jim meša ali kaj" je moja prva misel ob tem. Pojem solato in bodo moja deca, kaj??, Marsovci?, zeleni od klorofila?

Borut ne daj se in ne daj jim miru, pa čeprav so Ti dali nagrado za življenjsko delo (znak, da spokaj :-) )
anon-344601 sporočil: 148
Sam sem že poslušal razna predavanja prof. Bohanca. Menim, da je res v bodočnost obrnjen strokovnjak s področja žlahtnenja kmetijskih rastlin. Pa vendar me pri njemu moti, da tako kot zaslepljeni eko agronomi vidijo vsako stvar samo črno belo. GSO so prinesli veliko pozitivnih učinkov (izključitev alergenega gena iz papaje, pa z vitaminom A obogaten riž, ...). Vsekakor pa je potrebna velika previdnost pri rastlinah, ki so spremenjene tako, da so "odporne" na žuželke. V tekstu je imenovan jajčevec. Poznamo še GS koruzo, ki je #odporna" na koruznega hrošča. Ključno vprašanje je: Ali so te rastline STRUPENE za te škodljivce ali so za njih neužitne, morda smrdljive,... Žal tu tudi EFSA, ki odobrava uporabo GSO ni natančna in uporablja izraz ODPORNE, ki pa po mojem mišljenju ni točen, saj kolikor je meni znano koruza ki je odporna na koruznega hrošča vsebuje nekatere snovi, ki se v kmetijstvu uporabljajo kot insekticidi. Problem pri tem je, da insekticid, ki je nanešen s škroplenjem ima določeno karenco in razpade. Ti strupi, ki jih pa rastlina sama proizvaja pa običajno trajno (ali vsaj daljši čas) ostanejo v rastlini.
Ne smemo pa pozabiti, da boj EU proti GSO v hrani in krmi pomeni tudi zaščito everskega kmetijstva pred cenejšo proizvodnjo predvsem v J in S Ameriki

Strani: 1