Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mater vola, Trump!

Strani: 1 2

Endimion sporočil: 10.252
[#2700016] 02.03.18 12:34
Odgovori   +    19
Alo Simona..
Bloomberg je to povedal v desetih besedah: Ko Trump zarenči, Kitajska zazeha, Boing pa bo izgubil posel. Boing – kultno ameriško podjetje in proizvajalec letal, je vezan na ceno aluminija.
A Boing je nek fročoplanski start-up?

A ja Boeing si mislila... :)
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2700017] 02.03.18 12:35 · odgovor na: Endimion (#2700016)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Alo Simona..

>Bloomberg je to povedal v desetih besedah: Ko Trump zarenči, Kitajska zazeha, Boing pa bo izgubil posel. Boing – kultno ameriško podjetje in proizvajalec letal, je vezan na ceno aluminija.

A Boing je nek fročoplanski start-up?

A ja Boeing si mislila... :)
Komentar lektorirajo, ni kaj čakat z objavo, ker je tema dneva.
bc123a sporočil: 48.253
[#2700018] 02.03.18 12:35
Odgovori   +    15
Vse tisto, kar nas moti pri diktatorski, protekcionistični, trgovinsko nepošteni Kitajski, rešujemo s kitajskimi ukrepi. Protekcionizem, administrativno in politično izbiranje zmagovalcev in poražencev, uporaba države kot konkurenčne prednosti, so naša pribežališča in novo normalno.
Odkar je Kitajska (ocitno prezgodaj) postala clanica WTO je pac problem, kako kitajsko prisiliti, da uposteva pravila obnasanja na mednarodnem trgu.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700026] 02.03.18 13:01
Odgovori   +    9
Trump je totalni narcisoiden idiot, ki se hrani z nesrečami drugih. In tako kot pri vsaki stvari bo tudi pri tej zadevi zakuhal velik problem. Ni sposoben ničesar izboljšati. Niti mu to ni v interesu. Razen tega, da bo kot predsednik poskušal potegniti največ zase. Hkrati pa mu položaj, ki ga zaseda omogoča, da naredi ogromno škode. In jo tudi bo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2700027] 02.03.18 13:02
Odgovori   +    8
Ob omembi Trumpa mojem znancu pade na misel beseda »idiot«, meni pa veliki nemški filozof Hegel za katerega je prav tako veliki Brecht rekel, da ima sposobnosti enega največjih humoristov med filozofi. Heglu je bilo jasno, da se v neposredni bližini največjega reda nahaja največji nered in kar je zatrdil red mu takoj v istem dahu oporeka nered, red brez nereda živeti ne more, red je poročen s svojim nasprotjem neredom in Trump, ki niti ni ta pravi red je vedno v družbi z neredom.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2700036] 02.03.18 13:18
Odgovori   +    4
ZDA so že na ravni Kitajske po vseprisotnosti in vsezmožnosti države, ekonomski moči, štancanju nekvalitetnih izdelkov, (dvo)partijski diktaturi, onesnaženosti in še marsičem.. Edino kulturno so še malo manj zategnjeni, pa še to je samo vprašanje časa.

EU mora biti vzor in ne postati isti ali še večji kos dreka z revanšizmom.
Ker kar se tiče humanizma je tudi EU že izgubila svoj ugled in nima več kaj pametovati živalim z vzhoda in zahoda..
anon-217002 sporočil: 275
[#2700065] 02.03.18 14:17
Odgovori   +    6
V šoli so nas učili, da je bil vzrok državljanske vojne v ZDA problem suženjstva. Danes vemo, da je uvedba protekcionističnih carin, v višini 48% povzročila secesijo juga. Carine so zaščitile »industrijski« sever in zagotovile delovanje države (takrat je bil to edini davek), vse naj bi pa plačal »agro« jug, ali preko carin, ali preko dražjih izdelkov severa. Samo upam lahko, da se zgodba ne bo ponovila.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700068] 02.03.18 14:26 · odgovor na: anon-317028 (#2700027)
Odgovori   +    0
[FIN-311684]
Ob omembi Trumpa mojem znancu pade na misel beseda »idiot«, meni pa veliki nemški filozof Hegel za katerega je prav tako veliki Brecht rekel, da ima sposobnosti enega največjih humoristov med filozofi. Heglu je bilo jasno, da se v neposredni bližini največjega reda nahaja največji nered in kar je zatrdil red mu takoj v istem dahu oporeka nered, red brez nereda živeti ne more, red je poročen s svojim nasprotjem neredom in Trump, ki niti ni ta pravi red je vedno v družbi z neredom.
Ja, jing in jang. Politična korektnost za vsako ceno in Trump.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2700070] 02.03.18 14:31
Odgovori   +    29
Trump pravi: Amerika first. Nasi politiki pa so tiho in si mislijo: Bog je sebi najprej brado ustvaril. Sam sebi sem najblizji. Najprej jaz, potem jaz, potem jaz, potem dolgo dolgo nic, potem pa spet jaz.
najobj sporočil: 31.870
[#2700075] 02.03.18 14:55
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: najobj 02.03.2018 15:05
... Ne verjeti, da so edino konkurenca in konkurenčna podjetja tisto, kar zagotavlja dobro življenje ljudi, službe, plače, hrano in ne lakote, blaginjo in ne revščine, je tako kot verjeti, da globalnega segrevanja ni. Oboje verjame Donald Trump. ...

... ja, in če Simona verjame drugače kot Trump, verjetno še ni slišala za Microsoft, Google, Facebook ali Apple ... khmm, ali pa Simona res verjame, da imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple radi konkurenco, ker bi radi dobro življenje, službe, plače, hrano za vse in ne predvsem za sebe ...

P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...
depersin sporočil: 10.224
[#2700129] 03.03.18 06:14 · odgovor na: sopranos (#2700026)
Odgovori   +    13
čas vnosa: 02.03.18 17:06
[sopranos]
Trump je totalni narcisoiden idiot, ki se hrani z nesrečami drugih. In tako kot pri vsaki stvari bo tudi pri tej zadevi zakuhal velik problem. Ni sposoben ničesar izboljšati.
To ti misliš. Ogromno regulacij je poenostavil, znižal davke - in od tega so imeli korist vsi, še posebej, ker je večina podjetij, vsaj del dodatnega dobička namenila za višje plače zaposlenih.

Naredil bo veliko škode svojim nasprotnikom.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700151] 03.03.18 10:30 · odgovor na: depersin (#2700129)
Odgovori   +    2
[depersin]
> [sopranos]
> Trump je totalni narcisoiden idiot, ki se hrani z nesrečami drugih. In tako kot pri vsaki stvari bo tudi pri tej zadevi zakuhal velik problem. Ni sposoben ničesar izboljšati.

To ti misliš. Ogromno regulacij je poenostavil, znižal davke - in od tega so imeli korist vsi, še posebej, ker je večina podjetij, vsaj del dodatnega dobička namenila za višje plače zaposlenih.

Naredil bo veliko škode svojim nasprotnikom.
No, daj bodi bolj konkreten. Zvišal je dobičke korporacij, za delavce pa je uvedel samo začasno višje olajšave. Zato, da bodo kupili to sranje, ki ga je pripravil. Čez cca. 4 leta bo teh olajšav konec in davčna obremenitev revnejših se bo povečala. Namešča sodnike, ki nimajo pojma. Na mesto šefov agencij imenuje nesposobne ljudi, če jih sploh imenuje. Diplomatska mreža je brez veleposlanikov. Brez zdravstvenega zavarovanja bo ostalo več kot 10 milijonov ljudi. Ugled ZDA je spravil na izjemno nizko raven. Tujci se počasi že izogibajo ZDA. In vse to mu je uspelo v zgolj enem letu. Počakaj da bo konec mandata.
depersin sporočil: 10.224
[#2700158] 03.03.18 11:19 · odgovor na: sopranos (#2700151)
Odgovori   +    10
čas vnosa: 03.03.18 10:58
[sopranos]
No, daj bodi bolj konkreten. Zvišal je dobičke korporacij, za delavce pa je uvedel samo začasno višje olajšave.
Korporativne davke je znižal na evropsko raven. Tisto bistveno - podjetja so namenila del tega večjega dobička tudi za zaposlene.
Namešča sodnike, ki nimajo pojma.
Spet nakladaš. Namestil je enega vrhovnega sodnika, kot se pri nas namešča ustavne sodnike. In tudi v ZDA se bije boj med levimi in desnimi, ker to tudi vpliva na kakšno odločitev.
Brez zdravstvenega zavarovanja bo ostalo več kot 10 milijonov ljudi.
To je splošna floskula, ki jo trobite. Ampak očitno jim ne rata niti izboljšati nadvse drage in zapletene obamacare - s katero skoraj nihče ni zadovoljen.
Ugled ZDA je spravil na izjemno nizko raven. Tujci se počasi že izogibajo ZDA.
Tujci, ki jih ZDA itak nočejo, se izogibajo ZDA. Sicer pa stvar še zdaleč ni tako slaba, kot jo ti želiš videti.

Stvar je precej boljša, kot jo prikazuješ ti in levi mediji.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700167] 03.03.18 13:20 · odgovor na: depersin (#2700158)
Odgovori   +    2
[depersin]
> [sopranos]
> No, daj bodi bolj konkreten. Zvišal je dobičke korporacij, za delavce pa je uvedel samo začasno višje olajšave.

Korporativne davke je znižal na evropsko raven. Tisto bistveno - podjetja so namenila del tega večjega dobička tudi za zaposlene.
Znižal jih je pod evropsko raven. To, da so dali prvo leto malo povišnice zaposlenim, je bila t.i. publicity stunt, da se javnosti proda zadevo. O tem se je precej razpravljalo. Za podjetja so bila znižanja trajna, za delavce pa samo začasna. In ko bo čas za podaljšanje, bodo republikanci zagotovo zadve blokirali.
> Namešča sodnike, ki nimajo pojma.

Spet nakladaš. Namestil je enega vrhovnega sodnika, kot se pri nas namešča ustavne sodnike. In tudi v ZDA se bije boj med levimi in desnimi, ker to tudi vpliva na kakšno odločitev.
Nisem govoril o vrhodvnem sodniku, ampak nižjih sodiščih. In tukaj je pravzaprav edino področje kjer Trump dela. Namešča celo take bebote, ki nimajo izkušnje s sojenjem. Ne v vlogi sodnika, ne odvetnika itd. Nekaj jih je moralo zaradi javnega zgražanja do kandidature odstopiti. Ampak večina je šla skozi. Malo pogooglaj. Se vse najde če se hoče.
> Brez zdravstvenega zavarovanja bo ostalo več kot 10 milijonov ljudi.

To je splošna floskula, ki jo trobite. Ampak očitno jim ne rata niti izboljšati nadvse drage in zapletene obamacare - s katero skoraj nihče ni zadovoljen.
Zadovoljen ali ne, to ni pomembno. Pomembno je, da so ljudje dejansko zavarovani in da se je rast premij umirila. Na tem področju jih čaka še veliko dela, ampak republikanci se prav trudijo, da bi revne ljudi spravile v slab položaj. Ta ekonomski rasizem republikancev je zelo neokusen in kontraproduktiven. Ne vem kako lahko kdo, ki ima v sebi vsaj kanček čovečnosti, lahko to podpira.
> Ugled ZDA je spravil na izjemno nizko raven. Tujci se počasi že izogibajo ZDA.

Tujci, ki jih ZDA itak nočejo, se izogibajo ZDA. Sicer pa stvar še zdaleč ni tako slaba, kot jo ti želiš videti.
Seveda ZDA so ogromne. Imajo veliko izjemnih zadev. Še vedno so privlačne za številne ljudi. Ampak vseeno, sedaj se manj ljudi odloča za študij, delo itd. Tudi pri turizmu se jim že pozna. Saj to zaenkrat še ne predstavlja resnega problema. Če pa se bo ta trend nadaljeval, pa to zagotovo bo problem.


Stvar je precej boljša, kot jo prikazuješ ti in levi mediji.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700168] 03.03.18 13:41 · odgovor na: depersin (#2700158)
Odgovori   +    3
Morda še to, če ne podpiram Trumpa, še ne pomeni, da sem levičar.

Je pa res, da nisem nek SDS vernik. Zato mi je prav hecno kako se trudite zagovarjati takega osebka kot je Trump. V SDS bi se morali bolj ukvarjati s Slovenijo. Pa s tem kaj se bo dobrega naredilo. Tega jaz pri SDS ne vidim prav veliko. Treba je spoštovati različna mnenja, tudi če se z njimi ne strinjaš. Bi bila SDS potem bolj privlačna za volivce in tudi člane.
najobj sporočil: 31.870
[#2700169] 03.03.18 13:48 · odgovor na: (#2700104)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2018 13:51
[Wulfe]
> [najobj]
> P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...
tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...

P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral www.racunalniske-nov...a7d709bde8 , tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker tudi oni skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2700172] 03.03.18 14:06 · odgovor na: najobj (#2700169)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: sopranos 03.03.2018 14:14
[najobj]
> [Wulfe]
> > [najobj]
> > P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...

> tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?

... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...

P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral, tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker oni tudi skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...
Mislim, da se po nepotrebnem zaganjaš vanj. Poglej, lahko smo kritični do kapitalizma in prav je da smo kritični. Ampak dejstvo ostaja, da je kapitalizem kljub vsem svojim slabostim še vedno boljši kot socializem. To je zgodovina več kot lepo dokazala.

Imaš prav tudi ti, ko opozarjaš na monopole ala Google, Facebook itd. In to, da obstajajo ti monopoli je slabo, saj izkrivljajo konkurenco. To, da se v Evropi in ZDA ni ukrepalo proti takim podjetjem je zagotovo slabo. Vsaj na kratki in srednji rok. Ampak kapitalizem je iznajdljiv. In slej kot prej se najde rešitev tudi za to, da se obide monopolna podjetja.

Hkrati pa ne vem ali se tebi zdi to normalno, da imamo v Sloveniji lokalne monopole na področju lekarn. Zakaj za vraga ne bi smeli imeti več lekarn? Če je prodajalec farmacevt, je meni bolje, da imamo več različnih lekarn. Naj potem trg določi kaj je najbolje.

In tudi pri ostalih stvareh je tako. Najslabši so monopoli. Google je omejen monopol. Totalitarna država je znotraj meja države vseobsežen monopol. Zaradi tega se tudi vedno slabše odreže.
najobj sporočil: 31.870
[#2700173] 03.03.18 14:18 · odgovor na: sopranos (#2700172)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2018 14:21
[sopranos]
> [najobj]
> > [Wulfe]
> > > [najobj]
> > > P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...
> > tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...
>
> P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral, tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker oni tudi skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...
Mislim, da se po nepotrebnem zaganjaš vanj. Poglej, lahko smo kritični do kapitalizma in prav je da smo kritični. Ampak dejstvo ostaja, da je kapitalizem kljub vsem svojim slabostim še vedno boljši kot socializem. To je zgodovina več kot lepo dokazala.

Imaš prav tudi ti, ko opozarjaš na monopole ala Google, Facebook itd. In to, da obstajajo ti monopoli je slabo, saj izkrivljajo konkurenco. To, da se v Evropi in ZDA ni ukrepalo proti takim podjetjem je zagotovo slabo. Vsaj na kratki in srednji rok. Ampak kapitalizem je iznajdljiv. In slej kot prej se najde rešitev tudi za to, da se obide monopolna podjetja.

Hkrati pa ne vem ali se tebi zdi to normalno, da imamo v Sloveniji lokalne monopole na področju lekarn. Zakaj za vraga ne bi smeli imeti več lekarn? Če je prodajalec farmacevt, je meni bolje, da imamo več različnih lekarn. Naj potem trg določi kaj je najbolje.

In tudi pri ostalih stvareh je tako. Najslabši so monopoli.
... eh, kdo pa se v koga zaganja ? ... jebiga, jaz sem samo napisal, da je izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ ... khmm, razen če tudi ti verjameš, da kdo na tem svetu podjetje ustanovi zato, da koristi svoji konkurenci, ki ga lahko uniči ...

P.S.: niti slučajno nisem imel namena razpravljati o slovenski varianti kapitalizma, ampak sem zgoraj razložil, zakaj je Simona napisala neumnost ... aja, zakaj si me odignoriral ? ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2700174] 03.03.18 14:23 · odgovor na: najobj (#2700173)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > > [Wulfe]
> > > > [najobj]
> > > > P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...

> > > tako kot v Sloveniji prisilno obvezno brezplačno zdravstvo, ali v Ljubljani "Lekarne Ljubljana"?

> > ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, bi ti bil podjetnik zato, ker bi rad dobro življenje, službe, plače, hrano za vse druge razen za sebe ... eh, jebiga ...
> >
> > P.S.: ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple kakšno konkurenco, ki je še niso požrli, preden je sploh nastala ... OK, Samsung se je sicer nekaj trudil, ampak je potem sodišče v kalifornijskem San Joseju odločilo old.slovenskenovice....e-dolarjev , da si je pravokotnik v resnici izmislil Apple, ker ga je edini patentiral, tako da mu vsaj v ZDA noben ne more resno konkurirat ... aja, če mene kaj vprašaš, si se dobro odločil, da nisi podjetnik, lahko pa se včlaniš v slovensko Levico, ker oni tudi skrbijo za vse druge razen za sebe ... khmm, menda ...

> Mislim, da se po nepotrebnem zaganjaš vanj. Poglej, lahko smo kritični do kapitalizma in prav je da smo kritični. Ampak dejstvo ostaja, da je kapitalizem kljub vsem svojim slabostim še vedno boljši kot socializem. To je zgodovina več kot lepo dokazala.
>
> Imaš prav tudi ti, ko opozarjaš na monopole ala Google, Facebook itd. In to, da obstajajo ti monopoli je slabo, saj izkrivljajo konkurenco. To, da se v Evropi in ZDA ni ukrepalo proti takim podjetjem je zagotovo slabo. Vsaj na kratki in srednji rok. Ampak kapitalizem je iznajdljiv. In slej kot prej se najde rešitev tudi za to, da se obide monopolna podjetja.
>
> Hkrati pa ne vem ali se tebi zdi to normalno, da imamo v Sloveniji lokalne monopole na področju lekarn. Zakaj za vraga ne bi smeli imeti več lekarn? Če je prodajalec farmacevt, je meni bolje, da imamo več različnih lekarn. Naj potem trg določi kaj je najbolje.
>
> In tudi pri ostalih stvareh je tako. Najslabši so monopoli.

... eh, kdo pa se v koga zaganja ? ... jebiga, jaz sem samo napisal, da je izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ ... khmm, razen če tudi ti verjameš, da kdo na tem svetu podjetje ustanovi zato, da koristi svoji konkurenci, ki ga lahko uniči ...

P.S.: niti slučajno nisem imel namena razpravljati o slovenski varianti kapitalizmua, ampak sem zgoraj razložil, zakaj je Simonba napisala neumnost ... aja, zakaj si me odignoriral ? ...
Ja, tudi glede monopola in narave podjetij imaš prav. Največja naloga države in prebivalcev je, da se borijo proti monopolu. Aktivno. Ta del večina pozablja. Eni kar mislijo, da so nekateri dosežki dani za vedno. Niso.

Odblokiral sem te, da vidim, če je morda možna bolj konstruktivna debata. :) Če pa želiš, da te spet blokiram, pa samo reci.
najobj sporočil: 31.870
[#2700177] 03.03.18 14:42 · odgovor na: sopranos (#2700174)
Odgovori   +    4
Odblokiral sem te, da vidim, če je morda možna bolj konstruktivna debata. :) Če pa želiš, da te spet blokiram, pa samo reci.
... čuj, načeloma mi je vseeno, čeprav mi je hecno, da me kdo ignorira tako, da ne morem videt njegovih komentarjev in jih komentirat, če se mi zdi vredno ... jebiga, jaz "strojno" ne ignoriram nikogar, ampak vsakega ignoriram tako, da na napisano ne reagiram, ker beseda ignorirati pomeni ne reagirati, ne pa ne videti ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2700183] 03.03.18 15:04 · odgovor na: najobj (#2700177)
Odgovori   +    1
[najobj]
> Odblokiral sem te, da vidim, če je morda možna bolj konstruktivna debata. :) Če pa želiš, da te spet blokiram, pa samo reci.

... čuj, načeloma mi je vseeno, čeprav mi je hecno, da me kdo ignorira tako, da ne morem videt njegovih komentarjev in jih komentirat, če se mi zdi vredno ... jebiga, jaz "strojno" ne ignoriram nikogar, ampak vsakega ignoriram tako, da na napisano ne reagiram, ker beseda ignorirati pomeni ne reagirati, ne pa ne videti ...
Take so nastavitve na temu forumu. Nisem se jih jaz izmislil.

Je kar nekaj posameznikov tukaj, ki mislijo, da so najbolj pametni na svetu. In če jim ugovarjaš te hitro dajo na ignore. Ker jim pač ne priznavaš njihove genialnosti in superiornosti. Recimo NemirniTujec je en tak osebek.

Jaz sem te dal na ignore, ker si mi stalno iz kontesta vzemal moje zapise in jih potem drugače obrnil. In ko si s tem pretiraval mi je dopizdilo in sem te dal na ignore. Mislim, da si bil prvi. Sedaj imam samo še Mačka na ignore.
FIN-366791 sporočil: 1.267
[#2700187] 03.03.18 15:54
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: FIN-366791 03.03.2018 15:57
Preden obtožite Trumpovo administracijo za začetek trgovinske vojne, se raje informirajte in objavite kakšne so uvozne carine in druge omejitve v EU, na Kitajskem, Rusijo itd za ameriško blago npr. avtomobili, v primerjavi z ameriškimi carinami za uvoz za enake skupine blaga.
Trgovinska vojna traja že dalj časa in niso jo začeli Američani.
Njaprej pometimo pred svojim pragom, preden obtožimo druge.
Nisem se mislil, da bodo Finance postale tako tračarsk,i neprofesionalen, pristranski časopis.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700215] 03.03.18 19:18 · odgovor na: (#2700209)
Odgovori   +    2
[Wulfe]
> [najobj]
> ker si forumski stručko za Free Market Capitalism, karkoli že to pomeni, me boš ziher razsvetlil, kje imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple

- Microsoft ima konkurenco pri Googleu (na PCjih, cloudu, searchu)
Pri OS za namizne računalnike in prenosnike ter pisarniška orodja MS praktično nima konkurence. Je pa res, da se s pojavom pametnih telefonov in tablic razvoj seli na le-te. In tukaj je MS gladko izgubil. In to je tisto o čemer jaz govorim, tudi če so regulatorji bolj počasni ali nedejavni, slej kot prej pride do novega odkritja, ki povozi te stare monopole.
- Google ima konkurenco pri MSFTju (na Chromu, cloudu, searchu)
Google pri iskalnikih nima resne konkurence. Niti MS mu ni resna konkurenca. Je pa Google za razliko od MS pravilno prepoznal trende in je zaradi tega pravočasno razvil Android. In tako onemogočil MS ter si zagotovil dominacijo tudi na mobilnih napravah.
- FaceBook ima konkurenco pri TWTR, GOOG (družabna omrežja, oglaševanje)
Facebook na družbenih omrežjih nima resne konkurence. Tudi Google mu ni mogel priti zraven. Pa so se zelo trudili. Je pa FB vse poskuse ostalih, ki bi ga lahko ogrozili lepo odbil. Ali jih je kupil (Instagram) ali pa jih je skopiral (Snap). Twitter mu nikoli ni bil neka resna konkurenca.
- APPL ima konkurenco pri Samsung (kot si omenu), Googlu, LG... (telefoni)
Apple je pametno zaprl sistem, vzgojil vojsko fanatičnih sledilcev in se usmeril zgolj na premijski razred. In tukaj pobira veliko večino smetane. Edini, ki mu vsaj malo konkurira je Samsung s svojo premium serijo Galaxy S. Zato je bil sedaj v praksi Apple kar nekaj let na tem področju totalni dominator. Šele sedaj, ko so tudi pametni telefoni dosegli neko zrelo obdobje, se znajo zadeve počasi spremeniti. Apple je tukaj pod velikim pristiskom, saj mora biti inovativnejši od ostalih in imeti boljšo uporabniško izkušnjo. Zaprt sistem in dobro medsebojno delovanje računalnikov, tablic in mobilcev ga je kar reševal. Se pa ljudje že pritožujejo, da je preveč zanemaril razvoj prenostnikov in namiznih računalnikov za profesionalce.

Slovensko zdravstvo ima pa "konkurenco" le na volitvah, da se izbere, kateri politiki bo volil šarado naprej po istem kopitu. Penziaštvo, isto. Lekarnarstvo, isto. Taximeterstvo, isto. Šolstvo, isto. Parkirne hiše, isto. Pobiranje davkov, LOL, isto...
V ZDA se tudi če podjetju uspe ustvariti monopol na enem področju, se v nekaj letih zaradi inovacij precej spremeni. V Sloveniji pa je tako kot praviš, vse po starem.
a ti opaziš razliko? sedaj vidiš, kje je Civilizacija, kje pa socialistični konclager?
sopranos sporočil: 11.404
[#2700229] 03.03.18 21:44 · odgovor na: (#2700227)
Odgovori   +    3
[Wulfe]
saj imaš v vsem prav.

ampak vseeno je v Ameriki tole 1000x bolj svobodno (vedno se lahko pojavi kdo, ki je bolšji in vnese novo dinamiko), kot v slovnclskem socialističnem konclagerju, kjer država z dekretom prepove vsako konkurenco, podjetnike pa šikanira na državnih medijih, ter pljuva na državnih šolah in vsiljuje kurćevi marxizem kot edino dovoljeno državno ideologijo. ne?
Na vseh velikih trgih je lažje uspeti z dobro idejo, izdelkom itd. Ker je ZDA bogata država je ta možnost še toliko večja. Ker imajo tudi zvezne države veliko pristojnosti so razlike med posameznimi zveznimi državami ogromne. Bom tako rekel v ZDA so najuspešnejši nadproporcionalno nagrajeni.

Za Janeza Novaka pa so vseeno določene prednosti tudi v Sloveniji. Ker tukaj je socialna mreža večja. V Sloveniji pa najbolj delavni in najbolj uspešni po konci držijo celotno družbo in ji zagotavljajo soliden standard. Da pa se to doseže oa se uporablja velilko prisile in regulacije.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700233] 03.03.18 23:15 · odgovor na: (#2700232)
Odgovori   +    2
[Wulfe]
prisila in regulacija pomeni, da imamo slovenci ene 10x nižji in bolj ubogi življenski štandard od Američanov. in tega se ne da preglasit z nobeno socialistično zakonodajo ali komunističnim agitpropom.
No ja pri večini je razlika bistveno manjša. Kvaliteta življenja za navadne ljudi je tukaj primerljiva ali celo boljša.

50% Američanov živi iz rok v usta in nima premoženja. Za te ne moreš reči, da imajo kaj boljše življenje od Slovencev.

Za zgornjih 10% pa definitivno velja, da imajo neprimerno višji standard. Z gornjim 1% se lahko nekaj Slovencev primerja, z zgornjim 0,1% pa morda Loginova ali pa še to ne.
depersin sporočil: 10.224
[#2700250] 04.03.18 10:44 · odgovor na: sopranos (#2700168)
Odgovori   +    10
čas vnosa: 04.03.18 10:19
[sopranos]
Morda še to, če ne podpiram Trumpa, še ne pomeni, da sem levičar.
To je zelo zanimivo, da ratuje levičarje sram priznati, da ste levičarji...
Je pa res, da nisem nek SDS vernik.
To, da si zdaj potegnil ven SDS - si potegnil zgolj z namenom diskreditacije. Češ, si SDSovec Janševec - ker ti nimaš argumentov.
Zato mi je prav hecno kako se trudite zagovarjati takega osebka kot je Trump.
Saj ga ne. Ti ne vidiš, da ga pretirano blatiš - in to vse z vidika tipičnega levičarja. Trumo ni samo slab - predvsem pa ni nič slabši od obame, le drugo ideologijo fura.

Za gospodarstvo ZDA je zdaj naredil precej dobrega - če se bo šel protekcionizem, ne bo tako dobro.

Predvsem pa je on POSLEDICA - pretirane levičarske nestrpnosti do drugače mislečih (znano kot podivjana politična korektnost). Tega imajo ljudje dovolj.

In raziskave so še pokazale - da ste levičarji bolj nestrpni do drugače mislečih od desničarjev - to ne velja le za Slovenijo, ampak tudi ta ZDA.
depersin sporočil: 10.224
[#2700252] 04.03.18 10:44 · odgovor na: sopranos (#2700167)
Odgovori   +    7
čas vnosa: 04.03.18 10:14
[sopranos]
Znižal jih je pod evropsko raven.
Ne. Ni jih. Davki na dobičke podjetij so v Evropi okrog 20%, če upoštevamo olajšave, so pa še nižji. Davki v ZDA so še vedno nad 20%, pri čemer je treba vedeti, da se tam plačujejo dvakrat - enkrat za zvezne države, drugič federalne.
To, da so dali prvo leto malo povišnice zaposlenim, je bila t.i. publicity stunt, da se javnosti proda zadevo.
To bo seveda odvisno od dobičkov prihodnjih let.
Nisem govoril o vrhodvnem sodniku, ampak nižjih sodiščih.
Ne vem od kje ti ideja o nesposobnih. V ZDA sodi porota, sodnik skrbi le za to, da je vse po zakonih - torej ima malo lažje delo kot v kontinentalni Evropi.
Namešča celo take bebote, ki nimajo izkušnje s sojenjem.
V Sloveniji imamo na ustavnem sodišču tudi enega, ki nima izkušenj s sojenjem, pa je boljši od vseh ostalih sodnikov.
Zadovoljen ali ne, to ni pomembno.
Je pomembno.
Pomembno je, da so ljudje dejansko zavarovani in da se je rast premij umirila.
Še vedno so v povprečju dvakrat višje kot prej, kajti zavarovalnice so kar prekinile stare pogodbe in dale v podpis nove, dvakrat dražje - ker so lahko.
Na tem področju jih čaka še veliko dela, ampak republikanci se prav trudijo, da bi revne ljudi spravile v slab položaj.
To je spet ena floskula. Revni so že pred Obamo imeli možnost dobiti zavarovanje - le izbira je bila svobodna. In večina, ki ni imela polnega zavarovanja, je bila srednji ali višji srednji sloj mladih ljudi, ki so raje tvegali.
Ta ekonomski rasizem republikancev je zelo neokusen in kontraproduktiven.
Ne nakladaj o tem rasizmu. Demokrati zlorabljajo manjšine za svojo promocijo, republikanci pa vse obravnavajo enako.
Ne vem kako lahko kdo, ki ima v sebi vsaj kanček čovečnosti, lahko to podpira.
Problem je zgolj v tem, da ti spremljaš enostranske medije.
Seveda ZDA so ogromne. Imajo veliko izjemnih zadev. Še vedno so privlačne za številne ljudi. Ampak vseeno, sedaj se manj ljudi odloča za študij, delo itd.
Tudi pri turizmu se jim že pozna. Saj to zaenkrat še ne predstavlja resnega problema. Če pa se bo ta trend nadaljeval, pa to zagotovo bo problem.
Ne vem od kje tebi ti podatki in zakaj je ravno Trump kriv za to - morda zato, ker je lažje razkrivanje tega, da so univerze pod obamo postale pretirano politično korektne in dobesedno ukinile svobodo govora - kjer lahko govoriš le levičarske neumnosti, sicer pa nič.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700258] 04.03.18 11:43 · odgovor na: depersin (#2700252)
Odgovori   +    2
Zaradi takega pristopa kot ga imate v SDS pač ne morete zmagati.

To, da brez argumentov, ali celo z lažmi opravičujete Trumpa, samo pomeni, da ste izgubili stik z realnostjo.

Je pa hecno, da sem pri tebi levičar, pri drugih pa desničar.
depersin sporočil: 10.224
[#2700270] 04.03.18 12:57 · odgovor na: sopranos (#2700258)
Odgovori   +    6
čas vnosa: 04.03.18 12:47
[sopranos]
Je pa hecno, da sem pri tebi levičar, pri drugih pa desničar.
Me vrsticami si tudi povedal, da zvesto voliš levico. Torej, ne vem, zakaj se sprenevedaš.
depersin sporočil: 10.224
[#2700271] 04.03.18 12:57 · odgovor na: sopranos (#2700258)
Odgovori   +    11
čas vnosa: 04.03.18 12:45
[sopranos]
Zaradi takega pristopa kot ga imate v SDS pač ne morete zmagati.
Torej nimaš več argumentov, kajti iz Trumpa si kar naenkrat prešaltal na SDS.
To, da brez argumentov, ali celo z lažmi opravičujete Trumpa, samo pomeni, da ste izgubili stik z realnostjo.
Če bi opravieval Trumpa brez argumentov ali z lažmi, bi ti to znal povedati. Ker pa nimaš, si seveda samo na splošno pavšalno obtožil in na dan potegnil SDS.
Je pa hecno, da sem pri tebi levičar, pri drugih pa desničar.
Ti si tipičen levičar, ki ima eno lastnost - nestrpnost do drugače mislečih - in to velja za vse levičarje. Torej, če so te označili za desničarja zgolj pomeni, da se v kakšnih zadevah ne strinjaš z ostalimi.

Strani: 1 2