Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Članek samo za naročnike

Strani: 1 2 3

bc123a sporočil: 48.253
[#2641004] 16.02.17 18:43 · odgovor na: Gustl (#2640998)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]
> > [kajulci]
> > Morda bi znižali naročnino? Ker meni se zdi še vedno precej draga za Finance. Sploh ker govorimo o Sloveniji, kjer je upam (vsem) jasno, da bi radi vse zastonj, če ne gre zastonj, pa vsaj poceni.
>
> Ja, zato ima pa Mladina tocno 0 narocnikov na svojo digitalno zadevo, ki obstaja ze nekaj casa...

Kot sem napisal, to bi nujno res. RPN ima stroga pravila, kaj se šteje v njihovo vreco in ce se odlocis, da ne bos po teh pravilih spilal, pac tam ni cifre.

V RPN gre samo, kar je z manj kot 50% popusta.

Torej imas lahhko idebtcni situaciji, kjer ima naročnik 100 izvodov po 1 eur z 51% popustom (49 eur skupaj). Lahko knjižis:

1) 98 izvodov s 50% off + 2 x gratis: v RPN gre 98 izvodov

2) 100 izvodov z 51% off - v RPN gre nic izvodov

V obeh primerih pa imas pravzaprav 100 izvodov plačanih.

Tako da 0 pri Mladini ni nujno 0. Kot pri nas tista cifra zares ni prava.
Seveda, je pa nujno, da ce so kaj prodali, so prodali z vec kot 50% popustom. Omejitev je cisto smiselna...
Gustl sporočil: 13.629
[#2641006] 16.02.17 18:49 · odgovor na: bc123a (#2641004)
Odgovori   +    1
[bc123a]
.

Seveda, je pa nujno, da ce so kaj prodali, so prodali z vec kot 50% popustom. Omejitev je cisto smiselna...
Ja, je...bila. Vprašljiva je smiselnost RPN kot takega. Pri printu je bil koristen podatek, poleg napihnjenega NRB (raziskava branosti) je bila valuta za oglaševalce.

Kaj pa na digital? Ni nobena valuta. Kaj ima medij od tega, da poroca visjo RPN cifro? Nic. Zato bo RPN vedno bolj irelevanten. Na digitalu zelo kmalu. Mi smo ze sprejeli odločitev, da se ne oziramo na to, tako da nase cifre bodo vedno napacne na digital. Dokler sploh bodo notri.

Recimo Svedi nam stejejo digital takole:

digital narocniki + print narocniki, ki vsaj 5 dni na mesec obiščejo digital.
Gustl sporočil: 13.629
[#2641047] 17.02.17 09:08 · odgovor na: (#2641045)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Gustl 17.02.2017 09:13
[rename]
> [Gustl]

>
> Delo 30k, Vecer in Dnevnik 21k.
>


In potem se ravnokar vrti na SIOL portalu reklama za Delo - citiram:

Medijska hiša Delo: stojimo za svojimi besedami, zato nam zaupa več kot 1,2 milijona bralcev.

ROTFL ROTFL ROTFL do ponedeljka in nazaj :-)))))))))))))))
Hahaha :) To se naredi takole...

Gres v Google Analytics, izberes obdobje eno leto in ti pove...za Finance...v letu 2016 nam je zaupalo vec kot 1,4 milijona bralcev :)

Tako pravi Google, ne me zdej jebat z alternativnimi dejstvi :)

...ali kot sem napisal na TW Pozarju, ki tudi rad manipulira s temi ciframi... Gre za "kdo ima daljsega"

twitter.com/gustlovi...2599057409

PA SE TO :)

Oglasujejo kot Medijska hiša Delo.

Pravzaprav zelijo prodat Delo z uporabo stevilk Slovenskih novic:)

Fake news :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2641055] 17.02.17 10:06 · odgovor na: Gustl (#2640993)
Odgovori   +    3
[Gustl]
Vmesni cilj je zaenkrat videti digital + Manager.
Torej ko bo cas za slovo printa cez teden, se bo zreduciral na tednik.
To se mi zdi razumno, v bistvu prav logično. Ne vem, kakšne imate načrte z vsebino Managerja, vem pa, da bi meni kar ustrezalo, če bi naredili resen, non-partisan informativni tednik z ambicijo, da prekosi Mladino in Reporterja ne da bi emuliral razne šik&šit bulvarske revije. Samo povem. :-)
Mi imamo cez teden ze ene 2x zgolj 16 strani, v petek pa Managerja.
Skratka v to smer gre, zato se trudimo cim vec print narocnikov spravit, da uporabljajo vsaj obcasno digital. Prvic zato, ker samo cca 40% vsebine natisnemo. Drugic zato, da ko imajo poln kufer papirja, ostanejo na digutal.
Seveda pa to pospeši odpoved printa. Kar je ok, ce ostane digital.
Tako si uradno razložil, zakaj se počutim kot real sucker, kadar vzamem v roke papirne Finance (če ni zraven Managerja) in grem skoznje enako hitro kot skozi Slovenske novice. Pohvala za odkritosrčna pojasnila in malo graje za manipulacije z ubogimi šentflorjanci. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2641056] 17.02.17 10:15 · odgovor na: anon-333107 (#2640969)
Odgovori   +    3
[FrRoSt]
Je pa res, da so članki iz Managerja zelo slabo komentirani na forumu, kakšna je pa njihova vsebina, ne vem, se jim ne posvečam.
Ker so bolj magazinskega tipa in niso toliko stimulativni za forumaške žolčnike. Pa tudi zato, ker so pod ključem. :-)
Tu sem predvsem zaradi foruma. :) In seveda tudi moj dan ima samo 24h. :)
Forum Financ je tudi zame ogromen plus. Pa ne samo zaradi drugih mnenj itn. ampak mi je tudi malo v pomoč pri navigaciji po vsebini. Nisem še našel spletnega medija, ki bi mi zagotovil enakovreden pregled nad vsebino kot časopisni papir. To se še posebno pozna pri časopisih velikega formata (Delo). S tabloidi in revijami je malo lažje.
Nisem strokovnjak. :) Vendar pravijo, da naj bi zdravo prehranjevanje vsebovalo PET obrokov dnevno. :))
Jap, tradicionalna dieta: zjutraj radijska poročila, dopoldan finance.si, opoldan Delo na papirju, popoldan radio, zvečer TV poročila. :-)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2641062] 17.02.17 11:25 · odgovor na: pobalin (#2641056)
Odgovori   +    1
[pobalin]
... tradicionalna dieta: zjutraj radijska poročila, dopoldan finance.si, opoldan Delo na papirju, popoldan radio, zvečer TV poročila. :-)
Ponoči, ko spimo, pa IN (Intergalactic News). Seveda samo za naročnike :)
najobj sporočil: 31.920
[#2641070] 17.02.17 12:05 · odgovor na: anon-204390 (#2640986)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [najobj]
> > [kajulci]
> > Morda bi znižali naročnino? Ker meni se zdi še vedno precej draga za Finance. Sploh ker govorimo o Sloveniji, kjer je upam (vsem) jasno, da bi radi vse zastonj, če ne gre zastonj, pa vsaj poceni. Razmišljam takole: se zniža naročnina, se poveča količina naročnikov, čez čas se pa vidi ali je potreben dvig naročnine ali pa je količina taka, da se lahko z nižjo naročnino nadaljuje.
> >
> > Moja osebna pozicija: finance so mi nezanimive pri sedanji ceni, so mi pa dovolj zanimive, da bi za njih plačala, če bi bile cenejše. Oz., bi mi bile zanimive pri sedanji ceni, če bi bilo več kvalitetne vsebine, kar je pa zaenkrat ni.
> ... čuj, mesečna naročnina www.finance.si/digital na Finance je ena večja pica in pir ali dva, tako da to res ni prehud zalogaj za prebavit ... khmm, če nisi glih socialec, ker potem pa je res na vsaki evro treba gledat ...
Drži, 19 EUR na mesec res ni predrago, če se ti zdi tole tračanje po forumu vredno tega denarja. Vsebine gotovo niso. Meni tudi forum ne odtehta naročnine, rajši dam ta znesek v dobrodelne namene.
... eh, saj če se naročiš na Finance, si v bistvu svoj denar dal za dobrodelne namene, tako da je naročnina win-win situacija ...
najobj sporočil: 31.920
[#2641074] 17.02.17 12:11 · odgovor na: (#2641012)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 17.02.2017 12:13
[kajulci]
> [najobj]
> > [kajulci]
> > Morda bi znižali naročnino? Ker meni se zdi še vedno precej draga za Finance. Sploh ker govorimo o Sloveniji, kjer je upam (vsem) jasno, da bi radi vse zastonj, če ne gre zastonj, pa vsaj poceni. Razmišljam takole: se zniža naročnina, se poveča količina naročnikov, čez čas se pa vidi ali je potreben dvig naročnine ali pa je količina taka, da se lahko z nižjo naročnino nadaljuje.
> >
> > Moja osebna pozicija: finance so mi nezanimive pri sedanji ceni, so mi pa dovolj zanimive, da bi za njih plačala, če bi bile cenejše. Oz., bi mi bile zanimive pri sedanji ceni, če bi bilo več kvalitetne vsebine, kar je pa zaenkrat ni.
> ... čuj, mesečna naročnina www.finance.si/digital na Fivarnostnance je ena večja pica in pir ali dva, tako da to res ni prehud zalogaj za prebavit ... khmm, če nisi glih socialec, ker potem pa je res na vsaki evro treba gledat ...
"Predrago" NI enako "ne morem si privosciti". Z vidika ali si lahko privoscim je poceni, ampak ne morem si opraviciti tega stroska. Sicer pa jaz vedno gledam strosek/leto. Na Financah me bolj zanima forum kot pa vsebina, ker so njihove novice precej povrsne in pomanjkljive, ce zelim vedeti kaj pri stvareh gre, moram prebrati drugje, da vem za kaj gre. Raziskovalnega novinarstva ali pa dobrih kolumnistov pa ni dovolj. Za forum mi je pa narocnina predraga.
... evo, še ena tipična slovenska "švabska gospodinja" ...

P.S.: o vedno slabši kvaliteti Financ in o solidnem forumu imam podobno mnenje kot ti, le da je meni v vseh teh letih komentiranje na totem forumu postalo že prava razvada in vsako razvado je pač treba plačat, jebiga ... khmm, dokler mojega šimfanja njihove butaste "vse prodat" agende Financarji ne bodo imeli pun kurac in me našutirali s totega foruma, potem pa bodo Finance meni tudi predrage, čeprav si jih lahko privoščim ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2641093] 17.02.17 13:28 · odgovor na: Gustl (#2640992)
Odgovori   +    0
Bom samo na kratko. Ker prej so bile neke tehnične težave in (mi) je tale Finančni strežnik ven metalo. :)

Ne vem, če si tole dobro in pravilno razumel. :)

Šlo naj bi bolj za "celovite" članke. Kot npr. TALE:

siol.net/posel-danes...nja-435027

Tudi siol zna kdaj presenetiti. :) Torej, kratkost in pristranost nista ravno vrlini tega članka. :) Samo toliko, če ga boste kdaj skupinsko analizirali s svojimi sodelavci. V možganski nevihti, ali kako se že to prevaja v angleščino. :)

Tudi TadejK se včasih zaloti, da noče dolgoveziti in dolgočasiti, naj z veseljem doda še odstavek, dva ali tri.

So pa taki "celoviti" članki kar težavna naloga, od zbiranja podatkov, do sestave, verjetno dela tudi dva ali več novinarjev. Sodelujejo. :)

DRUGO pa je kakšen članek, morda na tedenski ravni, iz tujih in svetovnih borz. To sta uvedla že tudi Dnevnik in siol.net. Kakšni so bili trendi, kaj se je dogajalo, malo po panogah, tudi kakšna izstopajoča delnica, ...ect.ect.

Tukaj imate naravne zaveznike, kakšne borzno posredniške hiše in njihove zaposlene, kako vidijo zadeve in priložnosti. In še mariskdo bi na forumu pokomentiral svoje izkušnje, če jih seveda ima. Vse bi lahko bilo tudi na polovico sponzorsko. Ali pa razni odgovori in mnenja na določena vprašanja, ki bi jih zastavljali potencialni vlagatelji ali stranke.
To bi bila dodana vrednost.

Še časovnica: če začnete prihodji teden, ker danes je sončni petek, da vas ne matram, je rok 30 dni, da zadeva zaštarta. :) Vse kar je več kot dva meseca, je že mečkanje, potrata časa in neresnost. :)

Za domačo borzo ni potrebnih kakšnih posebnih pametovanj, so že ostali dovolj pametni in tudi vprašanja oz. rubriko znajo odpreti, če jih že kaj zanima.

Samo IDEJA: Če že imate tako (tenko) situacijo s tiskano izdajo, potem bi jo morda bilo mogoče kdaj preskočiti ali združiti. Primer: ob sredah ne izdate tiskane izdaje, ampak samo elektronsko. V četrtekovo izdajo pa dodate kakšen članek, ali dva še iz srede.... To predlagal, pozorno spremljaj reakcije (pri odgovornih) in poročaj. :))
Gustl sporočil: 13.629
[#2641170] 18.02.17 06:31 · odgovor na: pobalin (#2641055)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Gustl 18.02.2017 06:58
[pobalin]
> [Gustl]
> Vmesni cilj je zaenkrat videti digital + Manager.
> Torej ko bo cas za slovo printa cez teden, se bo zreduciral na tednik.

To se mi zdi razumno, v bistvu prav logično. Ne vem, kakšne imate načrte z vsebino Managerja, vem pa, da bi meni kar ustrezalo, če bi naredili resen, non-partisan informativni tednik z ambicijo, da prekosi Mladino in Reporterja ne da bi emuliral razne šik&šit bulvarske revije. Samo povem. :-)
Zaenkrat ni ambicije, da bi z Managerjem delali alternativo Mladini/Reporterju, torej nek politicni tednik. Za to uspesno delat je lazje se it partizanstvo.

Predalec je se, da bi lahko govorili o tem, kako bo izgledal tednik, ce ne bo vec dnevnika.

Predvsem moramo pazit, da zadovoljimo obstojece narocnike.
S prilagajanjem vsebin zaradi lovljena novih (recimo tebe, kaljuci, viki...), lahko hitro kaj podremo.

Seveda se vam posamezno zdi, da bi to prilagajanje vam samo izboljsalo produkt in bi bili vsi na boljsem, ampak recimo, da ne delimo vedno tega mnenja.

Vi gledate na produkt precej oldskul, po "one fits all" logiki.

Mi ga zelimo prepakirat tako, da bo cim manj uporabnikov gledalo tako. Ker je pac precej passe in tezko izvedljivo brez long tail trga.



> Mi imamo cez teden ze ene 2x zgolj 16 strani, v petek pa Managerja.
> Skratka v to smer gre, zato se trudimo cim vec print narocnikov spravit, da uporabljajo vsaj obcasno digital. Prvic zato, ker samo cca 40% vsebine natisnemo. Drugic zato, da ko imajo poln kufer papirja, ostanejo na digutal.
> Seveda pa to pospeši odpoved printa. Kar je ok, ce ostane digital.

Tako si uradno razložil, zakaj se počutim kot real sucker, kadar vzamem v roke papirne Finance (če ni zraven Managerja) in grem skoznje enako hitro kot skozi Slovenske novice. Pohvala za odkritosrčna pojasnila in malo graje za manipulacije z ubogimi šentflorjanci. :-)
Produkt PREMIUM je print in digital. Samo papirja sploh ne prodajamo. Ker je produkt vse skupaj. Ce ne izkoristis digital, imas okrnjeno izkusnjo.

Tu gre v veliki meri za percepcijo. Finance danes na 16 straneh so po kolicini vsebine skoraj enake Financam izpred nekaj let na 32 straneh. Prestej clanke. Ven je letelo v povprečju 11 strani oglasnih prilog na dan, dodatni display oglasi, tečajnice so iz 4 skrcene na pol strani itd...

Vemo pa, da bralci produkt tehtajo. Tezkajo ga v roki, dobijo veliko papirja in se jim zdi to vredno. Vrzes ven oglase, nad katerimi so se itak pizdili, in potem to označis za manipulacijo.

Danska sestra je se vedno na 100 straneh, kot da to lahko kdo prebere. Oldskul bralec pa to oznaci za "vredno". Manj oldskul pa za solato.

Ves kako znizas stroske produkcije revije? Zmanjsas stevilo strani in podebelis papir. Vsebine manj, bralec vecinoma ne dojame. Ker produkt tezka. Ne bere. Kot si rekel, bralec "gre skoznje".

No, na digitalu pa ne gres skoraj nic "skoznje", ker ni dobre "scan only" izkusnje, ampak beres, kar te zanima. Zato kar naenkrat skoraj ni vsebine v "one fits all" mediju, ki bi te zanimala. Ze prej je ni bilo, si samo poskeniral. Pa manj alternativ si imel in si konzumiral se kaj, kar je bilo malo bolj iz tvojega kroga.


(ne vsega tega brat kot "velja zate in Finance", ni to problem tebe in Financ, je bolj univerzalno)
Gustl sporočil: 13.629
[#2641171] 18.02.17 06:38 · odgovor na: anon-333107 (#2641093)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]

Samo IDEJA: Če že imate tako (tenko) situacijo s tiskano izdajo, potem bi jo morda bilo mogoče kdaj preskočiti ali združiti. Primer: ob sredah ne izdate tiskane izdaje, ampak samo elektronsko. V četrtekovo izdajo pa dodate kakšen članek, ali dva še iz srede.... To predlagal, pozorno spremljaj reakcije (pri odgovornih) in poročaj. :))
Vem, da ti rad forum na koncu poducis, kako pa stvari ZARES stojijo :) Ampak o tem smo ze in ja, to se bo dogajalo.

Preberi se enkrat, kaj sem napisal glede moznih scenarijev o opustitvi printa in kaj delajo sestre v Litvi in Estoniji.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2641410] 20.02.17 14:09 · odgovor na: Gustl (#2641171)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Vem, da ti rad forum na koncu poducis, kako pa stvari ZARES stojijo :) Ampak o tem smo ze in ja, to se bo dogajalo.
PREDVSEM stvari niso tako zelo enosmerne. Tudi jaz se VELIKO naučim in izvem iz (tega) Foruma. :)
Preberi se enkrat, kaj sem napisal glede moznih scenarijev o opustitvi printa in kaj delajo sestre v Litvi in Estoniji.
Sem prebral in že v prvo razumel in si zapomnil. :)

Že spet ta NERGAČ FrRoSt!? :)

Tukaj je zdaveva (za mene osebno) zanimiva iz dveh zornih kotov. Prvič: Kako stvar poteka, kako razmišljate, kaj vas zadržuje .... in vse ostalo. Iz/Od/govorov je neskončno mnogo. :): (nimate pooblastil, suverenosti, ... zadeve se izboljšujejo in potrebno je še hipec počakati, da se zbistrijo :), ....... ect,ect.)

Nekoč sem delal z nekim inžinirjem. Večino svoje delovne kilometrine je nabral v Nemčiji. Do upokojitve je imel le še dobro leto ali dve. Bil je ljubitelj čebel in čebelar. Čisto v redu in skuliran človek. Daleč od večine teh današnjih BejbiBUMBARJEV. :) Ne vem, zakaj in s čim sem se mu tako prikupil, da mi je začel posvečati pozornost. Kar iz ljubega miru mi je prinesel pivo v pločevinki. :) Tudi za rojstni dan me je prijetno presenetil. Že s tem, da se je sploh pozanimal in spomnil, majhnego darilce iz njegove zbirke orodja me je pa skoraj dotolklo. :)

Nekoč, ko sva takole klepetala, ob delovni obveznosti, mi je rekel, da se moram zadev lotevati bolj AKTIVNO. Nato pa mi je to prevedel še v smučarski žargon: "Bolj na količek moraš voziti, bi to pomenilo po smučarsko" :)

In potem sem postal bolj "aktivenven". :) Verjetno na vseh področjih, ki so mi kaj pomenila. :)

No, tole zadevo se da tudi popraviti. Zelo enostavno. V večini primerov se lahko z lahkoto obrneš stran, kakor da ne vidiš, morda se vsedeš v kot in počakaš, da navdušenje mine, ali da zadeva ni več pomembna,.... ect.ect:)
TO se da z lahkoto popraviti. V večini zadev. Največ, kar je, se moraš samo malce ugrizniti v jezik, ali pa počasi prešteri do 10! :)

Litva in Estonija sta torej naša realnost. :) NE Višgrajci! Samo še optimisti iz Butal se lahko primerjajo z njimi. :) Naš domet realnosti so Balti. Zanimivo, ralno in streznjujoče. Tu nimam kaj oporekati.

Saj, če se takole, za konec še malce zlobno pošalim:

Iz MAKRO-EKONOMSKEGA vidika je vseeno, s kom se primerjamo, ali za koga nas imajo. Švajcarje, balkance, višegrajce, skandinavce, južnaške mediterance,.... Iz makroekonomskega vidika je tudi vseeno, kam gremo. :) Važno je, da se nekam gre. :)
Kakor tudi: Iz makro-ekonomskega vidika je vseeno, ali se letalo (pospešeno) dviguje, ali pa strmoglavlja. (vsaj) Dokler je letalo v zraku. :)

Za nekaj pa iz makro-ekonomskega ni vseeno. Sem včeraj imel v mislih, danes pa sem že pozabil*. :)

*Pripišem kasneje, če se spomnim. :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2642193] 27.02.17 09:20 · odgovor na: pobalin (#2640876)
Odgovori   +    2
Objavljen je drugi del anketno-excelske analize domačijskih medijev Žiga Turka. Ne gre, da bi se z njim popolnoma strinjal, je pa zadeva vredna branja.
siol.net/siol-plus/k...sih-435878
Gustl sporočil: 13.629
[#2642204] 27.02.17 10:54 · odgovor na: pobalin (#2642193)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Objavljen je drugi del anketno-excelske analize domačijskih medijev Žiga Turka. Ne gre, da bi se z njim popolnoma strinjal, je pa zadeva vredna branja.
siol.net/siol-plus/k...sih-435878
Ful je zanimivo. Sploh tisto o dojemanju kakovosti :)

Za pomolit vsakemu pod nos, ki bo prišel povedat, da medij XY izgublja bralce, ker ni uravnotežen :)
najobj sporočil: 31.920
[#2642227] 27.02.17 13:19 · odgovor na: Gustl (#2642204)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [pobalin]
> Objavljen je drugi del anketno-excelske analize domačijskih medijev Žiga Turka. Ne gre, da bi se z njim popolnoma strinjal, je pa zadeva vredna branja.
> siol.net/siol-plus/k...sih-435878
Ful je zanimivo. Sploh tisto o dojemanju kakovosti :)

Za pomolit vsakemu pod nos, ki bo prišel povedat, da medij XY izgublja bralce, ker ni uravnotežen :)
... ja, zelo zanimivo je tudi, da Žiga Turk ob komentiranju slike 1 ni nič komentiral nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2642323] 27.02.17 20:29 · odgovor na: najobj (#2642227)
Odgovori   +    2
[najobj]
... ja, zelo zanimivo je tudi, da Žiga Turk ob komentiranju slike 1 ni nič komentiral nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...
Čuj, si spet samo slikce pogledal in začel pisati komentar? Je to kakšna posebnost Mariborčanov, da "hitreje pišete kot mislite", za katero sem do zdaj mislil, da je izključna lastnost Marka Crnkoviča? :-)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2642338] 27.02.17 21:28 · odgovor na: pobalin (#2642193)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Objavljen je drugi del anketno-excelske analize domačijskih medijev Žiga Turka. Ne gre, da bi se z njim popolnoma strinjal, je pa zadeva vredna branja.
siol.net/siol-plus/k...sih-435878
Vsak HIP bo prijezdil na konju republikanec in začel razlagati Žigi od Turkov, da so pri nas vsi sami levaki.

* Menda mu ni ponovno zmanjkalo žetončkov :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2642349] 27.02.17 22:30 · odgovor na: anon-333107 (#2642338)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Vsak HIP bo prijezdil na konju republikanec in začel razlagati Žigi od Turkov, da so pri nas vsi sami levaki.
* Menda mu ni ponovno zmanjkalo žetončkov :)
Ja, ampak zakaj bi to počel tukaj. Logično bi bilo, da bi Žiga komentiral in Turku solil pamet pod članki na Siolu.
najobj sporočil: 31.920
[#2642385] 28.02.17 11:03 · odgovor na: pobalin (#2642323)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.02.2017 11:04
[pobalin]
> [najobj]
> ... ja, zelo zanimivo je tudi, da Žiga Turk ob komentiranju slike 1 ni nič komentiral nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...
Čuj, si spet samo slikce pogledal in začel pisati komentar? Je to kakšna posebnost Mariborčanov, da "hitreje pišete kot mislite", za katero sem do zdaj mislil, da je izključna lastnost Marka Crnkoviča? :-)
... OK, sicer ne vem, kaj si ti v mojem postu bral, ampak jaz nisem pisal o ničemer drugem kot izključno(!) o sliki 1, kjer sem zgolj preštel(!) število medijev, ki jih je Žiga Turk(!) postavil na levo in desno stran, potem pa sem brez nekih vrednostnih sodb napisal, da seštevek enih in drugih medijev zelo jasno kaže, da ni(!) res nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...

P.S.: ker jaz nisem pobalin, te ne bom vprašal, če je to kakšna posebnost Ljubljančanov, da "hitreje pišete kot mislite", za katero sem do zdaj mislil, da je izključna lastnost Marku Crnkoviču podobnih naturaliziranih Ljubljančanov, ki se pač morajo prilagajati, če hočejo biti sprejeti ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2642487] 28.02.17 16:12 · odgovor na: najobj (#2642385)
Odgovori   +    3
[najobj]
... OK, sicer ne vem, kaj si ti v mojem postu bral, ampak jaz nisem pisal o ničemer drugem kot izključno(!) o sliki 1, kjer sem zgolj preštel(!) število medijev, ki jih je Žiga Turk(!) postavil na levo in desno stran, potem pa sem brez nekih vrednostnih sodb napisal, da seštevek enih in drugih medijev zelo jasno kaže, da ni(!) res nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...
Jaz pa nisem napisal drugega, kot da si pogledal slikico 1 in šel pisat komentar, ker očitno hitreje in raje pišeš kot pa bereš in misliš. Če bi si vsaj v drugo vzel čas za branje in razumevanje vsaj prvih odstavkov, bi ugotovil, da je bil tvoj komentar popolnoma nesmiseln. Seveda pa lahko še naprej stojiš na gajbici v kotu parka in govoriš karkoli, saj smo menda v deželi svobodnih, če že ne vedoželjnih in razsodnih.
Gustl sporočil: 13.629
[#2642567] 01.03.17 06:54 · odgovor na: (#2642226)
Odgovori   +    2
[rename]
Ja, dojemanje kakovosti je lahko zabavna stvar.
...nadaljevanje...za vse tiste, ki povejo "to bi morali objaviti še v Mladini in Dnevniku, da bi še uni prebral" :)))



We Avoid News We Don't Like. Some Trump-Era Evidence.

www.nytimes.com/inte...emCMOToday
bc123a sporočil: 48.253
[#2642574] 01.03.17 07:53 · odgovor na: Gustl (#2642567)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [rename]
> Ja, dojemanje kakovosti je lahko zabavna stvar.

...nadaljevanje...za vse tiste, ki povejo "to bi morali objaviti še v Mladini in Dnevniku, da bi še uni prebral" :)))



We Avoid News We Don't Like. Some Trump-Era Evidence.

www.nytimes.com/inte...emCMOToday
"Ko Jansa zmaga, bomo PRISILILI levicarske medije da bodo bralci brali prave stvari" :)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2642581] 01.03.17 08:21 · odgovor na: Gustl (#2642567)
Odgovori   +    0
Predlog za članek, ki bi bil objavljen v Financah: Varnost na spletni strani državne firme AJPES.

O tem so pisali tudi na slo-tech.com/novice/t695181 (1.3.2017): "Potem ko smo na Slo-Techu v ponedeljek objavili obvestilo anonimnega prijavitelja v zvezi s popolnim neupoštevanjem kakršnihkoli varnostnih standardov na AJPESovi spletni strani, je danes predstavnik AJPESa za STA podal odziv. Sporočili so, da so na spletni strani vključili protokol HTTPS, ter da zato štejejo, da so vse izpostavljene težave s tem odpravljene.

AJPES trdi, da je podpisno komponento in konfiguracijsko datoteko za izvedbo podpisa zdaj pa zares začel servirati preko HTTPS. To drži. Vendar pa pri tem še vedno uporablja stare šifrirne algoritme, svoj strežnik pa identificira s samopodpisanimi certifikati. Posledično njihova stran ni nič bolj varna kot prej. Pravzaprav je sploh ni mogoče obiskati, ne da bi brskalnik eksplodiral z opozorilom, da je nekaj hudo narobe. Njihov ukrep je tako očitno brez vsake praktične vrednosti."
Gustl sporočil: 13.629
[#2642593] 01.03.17 09:49 · odgovor na: (#2642591)
Odgovori   +    1
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Ja, dojemanje kakovosti je lahko zabavna stvar.
>
> ...nadaljevanje...za vse tiste, ki povejo "to bi morali objaviti še v Mladini in Dnevniku, da bi še uni prebral" :)))
>
>
>
> We Avoid News We Don't Like. Some Trump-Era Evidence.
>
> www.nytimes.com/inte...emCMOToday

Ne razumem ravno, zakaj to meni odgovarjaš?
Ker si bil na vrsti v threadu in je debata na to temo, lahko bi tudi pobalinu... Ne se s tem obremenjevat...pač zanimiv link.


Zagotovo pa ne sodim med tiste, ki se zavzemajo za to, da bi kdorkoli MORAL karkoli objaviti (pod prisilo).
V eni drugi temi si dajal predlag, kako naj bi to nekdo moral brat :)
najobj sporočil: 31.920
[#2642600] 01.03.17 10:01 · odgovor na: pobalin (#2642487)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.03.2017 10:01
[pobalin]
> [najobj]
> ... OK, sicer ne vem, kaj si ti v mojem postu bral, ampak jaz nisem pisal o ničemer drugem kot izključno(!) o sliki 1, kjer sem zgolj preštel(!) število medijev, ki jih je Žiga Turk(!) postavil na levo in desno stran, potem pa sem brez nekih vrednostnih sodb napisal, da seštevek enih in drugih medijev zelo jasno kaže, da ni(!) res nabijanje slovenskih "desničarjev", češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ...
Jaz pa nisem napisal drugega, kot da si pogledal slikico 1 in šel pisat komentar, ker očitno hitreje in raje pišeš kot pa bereš in misliš. Če bi si vsaj v drugo vzel čas za branje in razumevanje vsaj prvih odstavkov, bi ugotovil, da je bil tvoj komentar popolnoma nesmiseln. Seveda pa lahko še naprej stojiš na gajbici v kotu parka in govoriš karkoli, saj smo menda v deželi svobodnih, če že ne vedoželjnih in razsodnih.
... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, slovenski "desničarji" z Janšatom na čelu sploh ne nabijajo, češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat ... OK, potem se seveda strinjam s tabo, da sem brezveze razširil Turkovo analizo slovenske medijske krajine ... khmm, če zdaj pozabim, da drugih slikic nisem komentiral, ker je itak vse jasno in ni kaj za komentirat ...

P.S.: kar se tiče (ne)nabijanja slovenskih "desničarjev" z Janšatom na čelu, češ da so v Sloveniji desni mediji onemogočeni oziroma da slovensko medijsko krajino s pomočjo F571 že 25 let kontrolira murgelski škrat, imam jaz sicer nekaj drugega v spominu, ampak sem očitno nekaj pobrkal, ker je na Turkovih slikicah "desnih" duplo več kot "levih", pa se to razen meni na gajbici v kotu parka ne zdi nič nenavadnega, da bi v deželi svobodnih, če že ne vedoželjnih in razsodnih, to alternativno dejstvo kdo v svoji analizi kakorkoli omenil ...
rx170 sporočil: 6.403
[#2642609] 01.03.17 10:20 · odgovor na: bc123a (#2640871)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [jezdec666]
> Me prav zanima, koliko časa bodo Finance sploh še obstajale.

Gotovo vec casa, ce bodo kasirale za kvalitetno vsebino, rajsi kot bi jo dajale zastonj. Za to imas 24ur.com. Z ustreznim nivojem vsebine ki pritice zastonjkarstvu.
NA žalost velike kvalitativne razlike med Financami in 24 ur ni (z mogoče 1 ali 2 svetlima izjemama).
pobalin sporočil: 14.456
[#2642610] 01.03.17 10:21 · odgovor na: Gustl (#2642567)
Odgovori   +    1
[Gustl]
...nadaljevanje...za vse tiste, ki povejo "to bi morali objaviti še v Mladini in Dnevniku, da bi še uni prebral" :)))
No ja, se bom ponovil: Mladina ima vsaj Nežmaha. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2642612] 01.03.17 10:35 · odgovor na: najobj (#2642600)
Odgovori   +    2
Čuj, midva nea bova prišla skupaj, ker piševa eden mimo drugega. Zato tukaj obešam svojo prepoteno brisačo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2642613] 01.03.17 10:40 · odgovor na: Gustl (#2642593)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 01.03.2017 10:46
[Gustl]
...nadaljevanje...za vse tiste, ki povejo "to bi morali objaviti še v Mladini in Dnevniku, da bi še uni prebral" :)))
Evo, prispevam nekaj, kar bi morali objaviti na TVSLO. :-)

www.youtube.com/watc...mdFne7LnuA

P.S.: Nikjer nisem zasledil kakšnega pojasnila, zakaj ste zastonjkarje pripustili h komentiranju vašega Lajva. Je pa res, da tudi nikjer nisem zasledil kakšnega vprašanja na to temo. To nekaj pove o zvedavosti forumašev oz. kaže na mentaliteto ljudi na splašno in osnovni mehanizem, ki ga izrablja politika (ne sprašuj, samo vzemi). Pri vsem skupaj pa se ravno ti ponavadi potrudiš z dobrimi in direktnimi odgovori.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2642616] 01.03.17 10:52 · odgovor na: (#2642592)
Odgovori   +    1
[rename]
... Očitno je "anonimni prijavitelj" poznavalec (ne)varnosti, kar pomeni, da je to njegov kruh. ... Pozicija: ne poznam nikogar od vpletenih in "internet security" ni na mojem meniju.
Tudi jaz ne poznam nikogar od vpletenih, bi pa Ajpesov internet security verjetno zanimal bralce Financ, ker morajo poslovni subjekti predložiti Ajpesu poročila v predpisanih rokih in ni vseeno, kako je pri tem poskrbljeno za varnost podatkov.

Strani: 1 2 3