Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tommek sporočil: 558
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640275] 10.02.17 18:35
Odgovori   +    0
Ne zelim siriti dvom ali pesimizem, vendar je prav, da stojimo na realnih tleh in nas vsesplosna rast slovenskih delnic v zadnjih dveh mesecih, ki je nadpovprecna ne zanese. (popravite me, ce se motim)

Koliko casa se lahko traja? Kaj se bo zgodilo, ko se bo rast ustavila?

Razumem, kaj vse vpliva na trenutno gibanje vrednosti delnic. (pretekli dogodki: prodaja delnic zaradi zapiranja registrskih racunov, pocasno okrevanje iz splosne gospodarske krize, tekoci in prihajajoci dogodki: poslovanje podjetij, napovedi poslovanja, morebitni prevzemi, splosno dogajanje v Sloveniji,...)

Kaj menite, glede trenutne rasti vseh delnic? (Tudi do 200 % v zadnjem letu)

Moje mnenje:
Gorenje: 6,3 EUR - rast 50 % (realna cena, ce Panasonic ostane. Ob uresnicitvi strategije do 2020, pricakujem ceno leta 2020 okoli 15 EUR)

Intereuropa: 1,53 EUR - rast 200 % (kljub boljsemu poslovanju, morda pretirana rast. Ceno opravici samo ponovno dobro leto oz. takrat cena do 2 EUR)

Krka: 51 EUR - padec 20 % (zaradi precejsnjega padca dobicka, upraviceno nizji tecaj. Glede na to, da bodo nove informacije o poslovanju v marcu in ce ne bo hitrega izboljsanja, pricakujem nadaljnjo padanje tecaja na 48 morda 45 EUR.)

Petrol: 330 EUR - rast 40 % (preteklo poslovanje dobro, napovedi dobre. Ob uresnicitvi napovedi, pricakujem utrditev tecaja in nadaljnjo pocasno a stabilno rast)

Zavarovalnica Triglav: 26,4 EUR - rast v zadnjih mesecih 15 % (delnica, ki sicer obeta, pa vendar se do sedaj na tecaju to ne odraza. Poslovanje je stabilno, morda bi lahko se letos zrastla do 33 EUR?)

Telekom: 82 EUR - rast 15 % v zadnjem mesecu (menim, da je ena redkih delnic, kjer lahko vlagatelj mirno spi. Na dolgi rok, tudi ce ne pride do prevzema, dvomim da bi bila vrednost delnice nizje kot je danes. Pogoj: poslovanje isto oz. boljse. Glavnica varna + izplacilo dividend)

Cinkarna: 184 EUR - rast 150 % (rast je povezana zaradi boljsega poslovanja, osnovna surovina mesecno pridobiva na ceni, resitev okoljskega problema... Se pa vprasam, do kam se lahko gre tecaj v letosnjem letu, glede na preteklo nadpovprecno rast? Morda nihaj navzdol po izplacilu dividend? (primer ZVTG 2016 iz 27 na 22 EUR, padec cca 20 %) Na dolgi rok bi lahko ob taksnem poslovanju tecaj sicer pocasi rastel do 240 EUR?)

Kaksna so vasa mnenja, pricakovanja? Vidite drugacno sliko?

Ta forum sem do sedaj spremljal zgolj kot bralec in so mi dolocena mnenja oz. informacije pomagala pri nakupu delnic. Naj tudi ostalim ki so ze ali se bodo vkljucili na kapitalski trg.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2640275

Strani: 1

Nikec3 sporočil: 1.203
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640276] 10.02.17 18:59 · odgovor na: tommek (#2640275)
Odgovori   +    0
Meni se zdijo tvoje napovedi kar realne. V vsakem primeru je slovenska borza ena izmed najbolj podcenjenih. Dividendna donosnost je ena izmed najvišjih v Evropi, to je v času nizkke inflacije in obrestnih mer še toliko bolj vzpodbudno. Po drugi strani se pri nobenem od naših blue chipov ne pričakuje neko poslabšanje, z izjemo Krke.

KRKG - Kdor bo pri Krki zadel točko odboja bi lahko vredu investiral. Pričakujem slabo zadnje četrtletje 2016, in pa prvo četrtletje 2017, računam da bo nekje sredi leta Krka dosegla dno, potem pa se lahko spet začne počasna rast.

Jaz imam za slovenske delnice sicer bolj kratkotrajne napovedi.

LKPG - Letos pričakujem ceno vsaj 30 € na delnico, morda celo 35 €. Pozitivno bo vplivalo preseganje načrta (kot ponavadi), pričakujem tudi pozitivne novice glede II. tira.

GRVG - V primeru da Gorenje izpolni pričakovanja pričakujem enkrat do konca leta ceno vsaj 7,5 €, morda celo sredi leta (po objavi rezultatov za 2. četrtletje). V tem obdobju vidim stabilno rast Rusije in Rublja, ter krepitev prodaje premijskih izdelkov. Gorenje se tudi kratkoročno ceneje zadolžuje kot lani. Še en dejavnik je, da pričakujem Altino zvišanje ciljne cene. V primeru da bi se Panasonic umaknil pričakujem predvsem kratkotrajni šok, na dolgi rok pa ne neke razlike.

PETG - Lani sem rekel, da bo letos zagotovo 350 €, mogoče celo 400 €. Druga cifra se mi zdi morda vseeno malo previsoka, vseeno pa pričakujem počasno rast PETG še vsaj letos in naslednje leto.

TSLG - pričakujem srednjeročno stabilizacijo med 85 € in 95 €.
anon-112926 sporočil: 71
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640584] 13.02.17 19:05 · odgovor na: tommek (#2640275)
Odgovori   +    0
Glede CICG so zadeve precej predvidljive, je pa tudi Benčina predvidljiv s svojo konzervativo. Skratka, če bo dobiček 5 mio, je realna ocena delnice 220-230€, če je 6 mio pa 240-250€, 7 mio € - 270€,... Če kot osnovo za pričakovanja vzamem dobiček iz 3Q 2016, ki je bil 5 mio ter rast TIO2 v tem obdboju, bi lahko sklepal o dobičku 6,5€. A kaj bodo prikazal je druga stvar, bi pa bilo vsaj etično če ne že kaj drugega, da prikaže vsak 6 mio€. Vse drugo, kar je bilo že 10x prežvečeno (zadolženost, rezerve, opustitev nedonosnega programa,...) ne bom omenjal...
Še to, delno primerljivo leto po ceni TIO2 - 2012, je imelo rezultat v 18,2 mio dobička, v 2011, je bilo 25+ mio dobička. Če so v teh letih povečevali rezerve pa ne vem, bi moral še 1x prebrati LP 2011 in 2012...
anon-397036 sporočil: 33
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2644470] 14.03.17 08:30 · odgovor na: tommek (#2640275)
Odgovori   +    0
Kako pa gledate na tveganja (sicer malo dolgoročno pa vseeeno)?

LKPG - drugi tir in lokalna skupnost
TLSG - združevanje z Srbskim Telekomom
KRKG - updanje cen zdravil in pomanjkanje programa
PETG - migracija na električna vozila
CICG - ekološka sanacija
..
..
Po moji oceni lahko omenjena tveganja zelo vplivajo na ceno delnci in jih tudi tiščijo navzdol..

Strani: 1