Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tommek sporočil: 558
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2640275] 10.02.17 18:35
Odgovori   +    0
Ne zelim siriti dvom ali pesimizem, vendar je prav, da stojimo na realnih tleh in nas vsesplosna rast slovenskih delnic v zadnjih dveh mesecih, ki je nadpovprecna ne zanese. (popravite me, ce se motim)

Koliko casa se lahko traja? Kaj se bo zgodilo, ko se bo rast ustavila?

Razumem, kaj vse vpliva na trenutno gibanje vrednosti delnic. (pretekli dogodki: prodaja delnic zaradi zapiranja registrskih racunov, pocasno okrevanje iz splosne gospodarske krize, tekoci in prihajajoci dogodki: poslovanje podjetij, napovedi poslovanja, morebitni prevzemi, splosno dogajanje v Sloveniji,...)

Kaj menite, glede trenutne rasti vseh delnic? (Tudi do 200 % v zadnjem letu)

Moje mnenje:
Gorenje: 6,3 EUR - rast 50 % (realna cena, ce Panasonic ostane. Ob uresnicitvi strategije do 2020, pricakujem ceno leta 2020 okoli 15 EUR)

Intereuropa: 1,53 EUR - rast 200 % (kljub boljsemu poslovanju, morda pretirana rast. Ceno opravici samo ponovno dobro leto oz. takrat cena do 2 EUR)

Krka: 51 EUR - padec 20 % (zaradi precejsnjega padca dobicka, upraviceno nizji tecaj. Glede na to, da bodo nove informacije o poslovanju v marcu in ce ne bo hitrega izboljsanja, pricakujem nadaljnjo padanje tecaja na 48 morda 45 EUR.)

Petrol: 330 EUR - rast 40 % (preteklo poslovanje dobro, napovedi dobre. Ob uresnicitvi napovedi, pricakujem utrditev tecaja in nadaljnjo pocasno a stabilno rast)

Zavarovalnica Triglav: 26,4 EUR - rast v zadnjih mesecih 15 % (delnica, ki sicer obeta, pa vendar se do sedaj na tecaju to ne odraza. Poslovanje je stabilno, morda bi lahko se letos zrastla do 33 EUR?)

Telekom: 82 EUR - rast 15 % v zadnjem mesecu (menim, da je ena redkih delnic, kjer lahko vlagatelj mirno spi. Na dolgi rok, tudi ce ne pride do prevzema, dvomim da bi bila vrednost delnice nizje kot je danes. Pogoj: poslovanje isto oz. boljse. Glavnica varna + izplacilo dividend)

Cinkarna: 184 EUR - rast 150 % (rast je povezana zaradi boljsega poslovanja, osnovna surovina mesecno pridobiva na ceni, resitev okoljskega problema... Se pa vprasam, do kam se lahko gre tecaj v letosnjem letu, glede na preteklo nadpovprecno rast? Morda nihaj navzdol po izplacilu dividend? (primer ZVTG 2016 iz 27 na 22 EUR, padec cca 20 %) Na dolgi rok bi lahko ob taksnem poslovanju tecaj sicer pocasi rastel do 240 EUR?)

Kaksna so vasa mnenja, pricakovanja? Vidite drugacno sliko?

Ta forum sem do sedaj spremljal zgolj kot bralec in so mi dolocena mnenja oz. informacije pomagala pri nakupu delnic. Naj tudi ostalim ki so ze ali se bodo vkljucili na kapitalski trg.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(