Strani: 1

sirota sporočil: 1.047
[#2575014] 18.01.16 11:19
Odgovori   +    3
Kdo bo opravil analizo Medex in Medex in kompanija, ali, ugleden, nepristranski laboratorij?
pobalin sporočil: 14.456
[#2575022] 18.01.16 12:06
Odgovori   +    6
Kupci bodo lahko s sledenjem lota na vsakem kupljenem slovenskem medu blagovne znamke Medex na spletni strani našli pripadajoče analize varnosti tega izdelka. Tako želijo kupce prepričati v neoporečnost medu slovenskega porekla in jih tudi pomiriti.
Pomiriti? Medex prodaja cvetlični med tudi pod blagovno znamko Mercator. Daleč najcenejši je brez porekla, par evrov dražji pa naj bi bil slovenskega porekla. Cvetlični med pod blagovno znamko Medex je seveda bistveno dražji od obeh. Objavili pa bodo samo rezultate analize tega medu. A medu za Mercator ne analizirajo? So rezultati tako slabi, da jih nočejo objaviti? Ali hočejo povedati, da za med pod blagovno znamko Medex lahko zagotovijo kvaliteto, cenejši med, ki ga polnijo za Mercator, je pa zaradi nižje cene nekakšna ruska ruleta? Kamor človek pogleda, sami Volkswagni...
petrasubic sporočil: 14
[#2575023] 18.01.16 12:06 · odgovor na: sirota (#2575014)
Odgovori   +    1
Kot piše v članku, bodo objavili rezultate analize medu slovenskega porekla, ki so jo opravili neodvisni laboratoriji v Nemčiji.
crt sporočil: 27.122
[#2575026] 18.01.16 12:07 · odgovor na: pobalin (#2575022)
Odgovori   +    3
[pobalin]
Kamor človek pogleda, sami Volkswagni...
ja kaj zdaj, hocemo bit kot nemci al ne... get with the program dude :)
sirota sporočil: 1.047
[#2575027] 18.01.16 12:17 · odgovor na: petrasubic (#2575023)
Odgovori   +    2
Tole:

"Ves med, ki ga napolnimo v Medexu, je popolnoma varen, saj ga v največjih svetovnih laboratorijih v Nemčiji analizirajo in ne vsebuje dejavnikov tveganja,"

mi deluje ornk EPP fraza. Pobalinček je nakazal nekaj zanimivih pomislekov! Je tudi vprašanje, kaj v analizi iščeš in česa nočeš najti, če jo sam naročaš!

LP
anon-318613 sporočil: 664
[#2575030] 18.01.16 12:24
Odgovori   +    2
"Lubajnškova", tako pravi :)

"Ves med, ki ga napolnimo v Medexu, je popolnoma varen, saj ga v največjih svetovnih laboratorijih v Nemčiji analizirajo in ne vsebuje dejavnikov tveganja,"

Komu verjet? Posediju, "strokovnjakom" (SLO labom, čebelarjem, ...) švabom, ...? Loubeki moji perogrizni sončne strani alp, zajebal ste še čebelarsko sfero Kranjske čebele! Kar tako naprej (el. industrija, tekstilije, lesna ind., igralništvo, bančništvo, ...), še perogrizje ne pozabite zjebat :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2575081] 18.01.16 14:41 · odgovor na: crt (#2575026)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 18.01.2016 14:46
[crt]
> [pobalin]
> Kamor človek pogleda, sami Volkswagni...

ja kaj zdaj, hocemo bit kot nemci al ne... get with the program dude :)
Dej Črt nehi no s tem defetizmom. Če Nemci nadzorujejo največje in najbolj brezmadežne pridelovalce medu na svetu s svojo lastno avtohtono čebelico, jasno da najboljšo, bi se evro-bratsko-recipročno spodobilo, da bi imeli v Sloveniji največji laboratorij za homologacijo saških, švabskih in bavarskih avtov. Ker Nemci so pa pri plehu najboljši. :-)

P.S.: Si mogoče prejšnji vikend v Dnevnikovem Objektivu opazil dopis Janeza Firma z naslovom "Zakaj je slovenski med lahko sporen"? Piše o neki novi vrsti panjev, ki naj bi rešili čuda problemov.
crt sporočil: 27.122
[#2575085] 18.01.16 14:55 · odgovor na: pobalin (#2575081)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [crt]
> > [pobalin]
> > Kamor človek pogleda, sami Volkswagni...
>
> ja kaj zdaj, hocemo bit kot nemci al ne... get with the program dude :)

Dej Črt nehi no s tem defetizmom.
eh... jaz tu navduseno skandiram, ker v vseh pogledih napredujemo, ti pa takole :)

Če Nemci nadzorujejo največje in najbolj brezmadežne pridelovalce medu na svetu s svojo lastno avtohtono čebelico, jasno da najboljšo, bi se evro-bratsko-recipročno spodobilo, da bi imeli v Sloveniji največji laboratorij za homologacijo saških, švabskih in bavarskih avtov. Ker Nemci so pa pri plehu najboljši. :-)
to pa ja, evo, to bi bilo tudi v duhu bratstva i jed... mislim, evropske solidarnosti, podpiram predlog.

P.S.: Si mogoče prejšnji vikend v Dnevnikovem Objektivu opazil dopis Janeza Firma z naslovom "Zakaj je slovenski med lahko sporen"? Piše o neki novi vrsti panjev, ki naj bi rešili čuda problemov.
ne berem slovenije, razen kar se mi sama na pot postavi. mislis honeyflow? www.honeyflow.com/
pobalin sporočil: 14.456
[#2575096] 18.01.16 15:10 · odgovor na: crt (#2575085)
Odgovori   +    0
[crt]
to pa ja, evo, to bi bilo tudi v duhu bratstva i jed... mislim, evropske solidarnosti, podpiram predlog.
No, počava še koga od semkaj zahajajočih inženirjev, pa gremo brž na kickstarter po denar za laboratorisjko mašinerijo? Prostor ne bi smel biti problem, saj je/bo kar nekaj šoping centrov šokantno praznih. :-)
ne berem slovenije, razen kar se mi sama na pot postavi. mislis honeyflow? www.honeyflow.com/
Jaz ne mislim nič, hehe, prebral sem pa tole:
Zato je znani vsestranski čebelarski strokovnjak Pavle Zdešar po nekaj desetih letih intenzivnih poskusov razvil panj, s katerim je optimalno odgovoril na vse bistvene zahteve bodočega čebelarjenja v naših razmerah. Njegov panj, ki je že postavljen in naseljen na treh kamionih, je najbolj popoln, univerzalen, izoliran in sodoben panj tudi v svetovnem merilu, a uporaben predvsem za alpske dežele, kjer enako kot pri nas poznajo čebelnjake, v katere ga postavimo.
Največja novost pri tem panju je dovolj dolg in nižji satnik medišča, iz katerega bomo točili najbolj kakovosten in najmanj onesnažen ter neoporečen med.
www.dnevnik.si/1042727979
crt sporočil: 27.122
[#2575101] 18.01.16 15:14 · odgovor na: pobalin (#2575096)
Odgovori   +    0
s panji je tako...

v svetu so v 90%+ v uporabi nakladni panji (raznih razlicic).

v sloveniji so v 90%+ v uporabi "pristni slovenski" AŽ panji, kdor uporablja tiste po svetovnem tako rekoc standardu, pa je tako rekoc cudak.

(p: cudak -- saj si gotovo ze sam uganil)

no, glede AŽ panjev pa nam je na cebelarskih predavanjih eden od sodelujocih lepo direktno povedal:

v sloveniji uporabljamo nekaj, kar so uporabljali nemci pred 100 leti, mi smo to uvozili iz italije, vzeli za nase, nemci in cel svet so sli vmes naprej, mi smo pa zivi muzej in na to se ponosni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2575132] 18.01.16 15:37 · odgovor na: crt (#2575101)
Odgovori   +    0
[crt]
(p: cudak -- saj si gotovo ze sam uganil)
Pojma nimam, kam meriš. :-)
v sloveniji uporabljamo nekaj, kar so uporabljali nemci pred 100 leti, mi smo to uvozili iz italije, vzeli za nase, nemci in cel svet so sli vmes naprej, mi smo pa zivi muzej in na to se ponosni.
Nisem si mislil, da bom tole lahko tako kmalu recikliral, prej kot v enem tednu:
Ker to funkcionira v Italiji. Ampak izumira. Zato dajmo mi. Slovenija, en sam naravni rezervat Evrope, gojišče izumirajočih vrst in modelov, jurski park v razvoju.
forum.finance.si/?m=...537&single

Strani: 1