Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo je naš novi arbiter Ronny Abraham?

Strani: 1 2 3 4 5

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2538303] 31.07.15 11:47 · odgovor na: (#2538208)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Težko si predstavljam, da bi katerokoli stran lahko prisilili v nekaj, kar je bilo na začetku mišljeno kot neke vrste mediacija. Seveda je odvisno tudi od tega kako trdno bo Hrvaška stala na svoji odločitvi, v EU komisiji tudi ne bodo šli na nož, lahko pa tudi da se motim, zadnje čase pa ne prav pogosto...


Arbitraža ni neka meglena, nedorečena zadeva ampak konkreten, pravno zavezujoč postopek, ki ga podpirajo tako EU kot ZDA. Hrvaška bo stala zelo trdno in kljubovalno, kar lahko vidimo že iz njihovih trenutnih izjav, ko želijo cel svet podučevati o mednarodnem pravu, o tem ni nobenega dvoma, ampak na koncu bo morala popustiti, tako kot Cipras in Siriza.
Ravno tukaj nisem tako prepričan. Pri Hrvatih spoštujem to, da ko gre za njihov interes se postavijo v vrsto kot eden. Že v zdanji vojni so se kljub slabši poziciji dobro borili in tudi zdaj ne bo drugače.
najobj sporočil: 32.212
[#2538311] 31.07.15 12:31 · odgovor na: (#2538210)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [Petunija1]
> > [Inside]
>
> > No to drži ampak mi ne moremo dokazat da je bil on v stiku s hrvaško pa je celo spal tam na veleposlaništvu....
>
>
> Tudi oni bodo težko dokazovali svoja stališča na podlagi nezakonitih prisluhov.
>

Sodišče upošteva dokaze neglede na to kako so pridobljeni.

> > Nekdo jim svetuje drugače ne bi bili enotni in prepričani da imajo prav.
>
> Ne verjamem, da bi jim kdorkoli svetoval. Takšno politiko do Slovenije furajo že vseskozi in dokler ni bila v nasprotju s stališči velikih, jim je dobro šlo, sedaj, ko so začeli scat proti vetru, arbitraža je v interesu tako Nemčije, EU kot ZDA, bo pa malo težje. Kot sem že omenila, drugi Grki.

Če bo ZDA rekla da arbitraža ni edina možna rešitev je konec. Sicer se pa bojim da se nam bodo maščevali če jih stisnejo. NLB je bil začetek njihove mržnje proti nam.
... čuj, in maščevali se nam bodo Hrvati s čem točno ? ... khmm, mogoče da jim Slovenci z množičnim obiskom njihovega morja vsa naslednja poletja ne bodo več polnili njihovega obubožanega proračuna ali da bodo pri nas Hrvati zaprli Mercator, kjer slovenskim dobaviteljem svoje prodajne police itak pospešeno praznijo in jih polnijo s hrvaškimi ? ...

P.S.: kot vedno imajo Hrvati poln gobec samih sebe, ampak so kljub velikemu gobcu še v večji pizdi kot Slovenci, tako da se nam nimajo maščevati prav z ničemer ... jebiga, v športu jim njihova naduvanost včasih koristi, ampak brez kvalitete tudi tam ne gre, kaj šele v realnem življenju ...
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538312] 31.07.15 12:32 · odgovor na: anon-333107 (#2538164)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Zanimivo. :)

tasila takole, postaviti v držo cinika, tiste najnižje filozofske smeri, kanibalizma; v nasprotju s kinikom?
Mogoče je pa Ann3 mislila, da imam pa za zajtrk dva popečena filozofsko--literarna dojenčka, za kosilo pleče od filozofsko--literarnega zamorca in v zamrzovalni skrinji polovico filozofsko--literarnega Eskima in dva filozofsko--literarna belca kavkaškega tipa?
Za konec, se postavi tisto znamenito vprašanje, na katerega ni bilo odgovora:

`Kaj je resnica?` :)

*bolje bi bilo morda vprašati: zakaj pes laja? in
**ali pes različno laja, na/za različne stvari?
He he ... tisto znamenito vprašanje, na katerega ni bilo odgovora:
Zakaj je kača v raju Evi ponudila jabolko in ne banane ali duriana?
Če je bil Adam ostvarjen po božji podobi, ali je imel popek ali ne?
najobj sporočil: 32.212
[#2538322] 31.07.15 12:48 · odgovor na: anon-129390 (#2538292)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 31.07.2015 12:50
[tasilo]
Vrnil se bom k osnovni premisi, s katero se je vse skupaj začelo: "Sarkazem ne more biti duhovit, cinizem je lahko."

Glej ... Osnovni namen sarkazma je prizadeti, ne "biti duhovit". Namen sarkazma je povzročiti bolečino, perfidno užaliti, "raniti", "razmesariti", "zarezati v živo", tudi "razžreti", če hočeš. (** glej tudi spodaj)
... OK, sicer običajno ob članku komentiram stvari, ki so v zvezi s člankom, ampak ker sta vidva tako navalila z definicijami in ker je sarkazem dostikrat moje orožje v pravičnem in neuspešnem boju s človeško neumnostjo, te bom brez uporabe dosežkov znanosti dopolnil še z mojim pogledom ... alzo, sarkazem je za mene opisati človeško neumnost, da se nevtralni opazovalec nasmeji, prizadeti pa je prizadet, ker ga ne razume ... evo, in tudi ta moj komentar je ... khmm, kakor za koga ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2538323] 31.07.15 12:54 · odgovor na: (#2538314)
Odgovori   +    1
[valsidalado]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > > [vickibedi]
> >
> > > Težko si predstavljam, da bi katerokoli stran lahko prisilili v nekaj, kar je bilo na začetku mišljeno kot neke vrste mediacija. Seveda je odvisno tudi od tega kako trdno bo Hrvaška stala na svoji odločitvi, v EU komisiji tudi ne bodo šli na nož, lahko pa tudi da se motim, zadnje čase pa ne prav pogosto...
> >
> >
> > Arbitraža ni neka meglena, nedorečena zadeva ampak konkreten, pravno zavezujoč postopek, ki ga podpirajo tako EU kot ZDA. Hrvaška bo stala zelo trdno in kljubovalno, kar lahko vidimo že iz njihovih trenutnih izjav, ko želijo cel svet podučevati o mednarodnem pravu, o tem ni nobenega dvoma, ampak na koncu bo morala popustiti, tako kot Cipras in Siriza.
>
> Ravno tukaj nisem tako prepričan. Pri Hrvatih spoštujem to, da ko gre za njihov interes se postavijo v vrsto kot eden. Že v zdanji vojni so se kljub slabši poziciji dobro borili in tudi zdaj ne bo drugače.

Včeraj je odsopil tudi arbiter, ki ga je določila Hrvaška, Vukas. Ta svoj odstop argumentira prek medijev češ da je želelo arbitražno sodišče Hrvaški vzeti del ozemlja.

To, da se je morda tudi Vukas sam kompromitiral (pa Hrvaška), vkolikor je res stanoval kar v hrvaški ambasadi (kjer bi pa pogovori, podobni tistim v prisluhih, lahko potekali čisto nemoteno), pa Hrvatje enostavno kar zamolčijo (če je res).

Nimaš tu kaj spoštovati, če je to, kar je možno in o čemer se govori, res in doklr teh govoric Hrvatje ne pojasnijo! Naj pojasnijo resnico v zvezi s temi govoricami, če so pošteni. Po mojem niso.
V politiki ni poštenih, že star pregovor pravi da je politika kurba, jaz pravim, da je kurba dosti bolj poštena od vsakega politika.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538332] 31.07.15 13:21 · odgovor na: najobj (#2538322)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [tasilo]

> Vrnil se bom k osnovni premisi, s katero se je vse skupaj začelo: "Sarkazem ne more biti duhovit, cinizem je lahko."
>
> Glej ... Osnovni namen sarkazma je prizadeti, ne "biti duhovit". Namen sarkazma je povzročiti bolečino, perfidno užaliti, "raniti", "razmesariti", "zarezati v živo", tudi "razžreti", če hočeš. (** glej tudi spodaj)

... OK, sicer običajno ob članku komentiram stvari, ki so v zvezi s člankom, ampak ker sta vidva tako navalila z definicijami
Tudi sam se načeloma ne spuščam v tako poglobljene razprave, če ne sodijo k temi oz. članku. Prostor za te reči je drugje, ne na Finacah. Sam sem bil sprva kratek in jedrnat; kar sem želel povedati, sem v dveh kratkih stavkih. Potem so pa "navalili" ... mislem .. eee ... je bilo naváljeno.
in ker je sarkazem dostikrat moje orožje v pravičnem in neuspešnem boju s človeško neumnostjo, te bom brez uporabe dosežkov znanosti dopolnil še z mojim pogledom ... alzo, sarkazem je za mene opisati človeško neumnost, da se nevtralni opazovalec nasmeji, prizadeti pa je prizadet, KER GA NE RAZUME ... evo, in tudi ta moj komentar je ... khmm, kakor za koga ...
Nevtralni opazovalec se lahko nasmeji, prizadeti pa je prizadet, ker ga po nekaj premlevanja kolesc v glavi lahko tudi razume. In ko ga razume, ga šele dobro in temeljito zadAne (oprosti, nisem se mogel upreti).

Ann3 je zadnjič citirala in se sklicevala na SSKJ ... "sarkastičen smeh", ni pa povedala, kaj to pomeni oz. kaj pod tem razumemo. Sarkastičnega smeha oni "prizadeti" ne more uprizoriti, razen če ni res popoln bebec. Sarkatičen smeh lahko pride le iz okolice prizadetega. Rekli bi mu lahko 'privoščljiv, škodoželjen, žleht' smeh.

Če pa sledimo izvajanju Ann3, zanjo to verjetno (domnevam) pomeni nekaj kot "duhovit ali komičen smeh", karkoli že to pomeni ... (pleonazem?)
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538339] 31.07.15 13:41 · odgovor na: (#2538324)
Odgovori   +    2
[valsidalado]
> [tasilo]
> > [FrRoSt]
> > Zanimivo. :)
> >
> > tasila takole, postaviti v držo cinika, tiste najnižje filozofske smeri, kanibalizma; v nasprotju s kinikom?
>
> Mogoče je pa Ann3 mislila, da imam pa za zajtrk dva popečena filozofsko--literarna dojenčka, za kosilo pleče od filozofsko--literarnega zamorca in v zamrzovalni skrinji polovico filozofsko--literarnega Eskima in dva filozofsko--literarna belca kavkaškega tipa?
> > Za konec, se postavi tisto znamenito vprašanje, na katerega ni bilo odgovora:
> >
> > `Kaj je resnica?` :)
> >
> > *bolje bi bilo morda vprašati: zakaj pes laja? in
> > **ali pes različno laja, na/za različne stvari?
>
> He he ... tisto znamenito vprašanje, na katerega ni bilo odgovora:
> Zakaj je kača v raju Evi ponudila jabolko in ne banane ali duriana?
> Če je bil Adam ostvarjen po božji podobi, ali je imel popek ali ne?

Veš kaj je tudi hudič, če se malo postavim v bran Ann3, ki se je kar potrudila, to, da po "SSKJ" se verjetno nekemu 'nacionalnemu interesu', pa četudi nekdo ta izraz podtakne namesto 'interesa Države' (ki si lasti identiteto nacije, ko javni kapital transformira v last Države, se pravi v državnega in ko državljnom kot lastnikom Države kot celoti identiteto daje njihova lastnina, sami je pa kot celota dejansko nimajo), nikakor ne sme reči 'nacioanalni interes', pa četudi je tako uporabkljen izraz de facto iz riti potegnjen...
Izraz oz. pridevnik "nacionalen/ -ni" je dandanes ena najbolj bestialno zlorabljenih besed. Marsikdaj bi morali uporabiti "narodni" ali "državni", ali celo kaj tretjega ali pa cel nič (ker ni potrebe). Dobršen del zlorabe izvira tudi iz ameriške/amerikanizirane rabe in neumevanja, kako "national" rabijo in pojmujejo tam.

Tudi o tem imam nastavljen nekakšen "traktat", le urediti bi ga še moral. Po drugi plati pa se mi zdi škoda cajta o teh rečeh poglobljeno razmišljati in razpredati na tem forumu. Ne dá se mi (več). Prevelik vložek za premajhen izplen. Marsikdo bo vesel in si oddahnil. Reči napišem na kratko; komur nuca, nuca. Komur ne, mu pa tudi dolga razlaga ne bo nucala. In slednje je meni čisto vuršt.
najobj sporočil: 32.212
[#2538343] 31.07.15 13:47 · odgovor na: anon-129390 (#2538332)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 31.07.2015 13:54
[tasilo]
> [najobj]
> > [tasilo]
>
> > Vrnil se bom k osnovni premisi, s katero se je vse skupaj začelo: "Sarkazem ne more biti duhovit, cinizem je lahko."
> >
> > Glej ... Osnovni namen sarkazma je prizadeti, ne "biti duhovit". Namen sarkazma je povzročiti bolečino, perfidno užaliti, "raniti", "razmesariti", "zarezati v živo", tudi "razžreti", če hočeš. (** glej tudi spodaj)
>
> ... OK, sicer običajno ob članku komentiram stvari, ki so v zvezi s člankom, ampak ker sta vidva tako navalila z definicijami

Tudi sam se načeloma ne spuščam v tako poglobljene razprave, če ne sodijo k temi oz. članku. Prostor za te reči je drugje, ne na Finacah. Sam sem bil sprva kratek in jedrnat; kar sem želel povedati, sem v dveh kratkih stavkih. Potem so pa "navalili" ... mislem .. eee ... je bilo naváljeno.
> in ker je sarkazem dostikrat moje orožje v pravičnem in neuspešnem boju s človeško neumnostjo, te bom brez uporabe dosežkov znanosti dopolnil še z mojim pogledom ... alzo, sarkazem je ZA MENE OPISATI ČLOVEŠKO NEUMNOST, da se nevtralni opazovalec nasmeji, prizadeti pa je prizadet, KER GA NE RAZUME ... evo, in tudi ta moj komentar je ... khmm, kakor za koga ...

Nevtralni opazovalec se lahko nasmeji, prizadeti pa je prizadet, ker ga po nekaj premlevanja kolesc v glavi lahko tudi razume. In ko ga razume, ga šele dobro in temeljito zadAne (oprosti, nisem se mogel upreti).

Ann3 je zadnjič citirala in se sklicevala na SSKJ ... "sarkastičen smeh", ni pa povedala, kaj to pomeni oz. kaj pod tem razumemo. Sarkastičnega smeha oni "prizadeti" ne more uprizoriti, razen če ni res popoln bebec. Sarkatičen smeh lahko pride le iz okolice prizadetega. Rekli bi mu lahko 'privoščljiv, škodoželjen, žleht' smeh.

Če pa sledimo izvajanju Ann3, zanjo to verjetno (domnevam) pomeni nekaj kot "duhovit ali komičen smeh", karkoli že to pomeni ... (pleonazem?)
... čuj, sicer bi se načeloma s tabo lahko strinjal, ampak ker si bistvo moje pripombe spregledal, sem to zdaj napisal velikimi črkami, kjer je poudarek na "za mene" ...

P.S.: ker si navalil na "navalili", moram povedat, da od moje rane mladosti, ko sem na TV poslušal razna "izlaganja drugova iz saveza komunista o vrlo složenoj situaciji u našoj zajednici pa i šire" uporabljam srbohrvaški jezik, ko se hočem iz nečesa še dodatno pohecat, ker srbohrvaščino uporabljam za neke sorte stopnjevanje, kot recimo neumen, bolj neumen, najbolj neumen, glup ... evo, in kot največji možni presežnik, ko hočem nekomu povedat, da je rekel nekaj neumnega, uporabim znameniti citat iz Alana Forda "sine moj, ti si najgluplji u našoj porodici, a konkurencija u toj disciplini je strašna" ... aja, kot sem si mislil, je tisti fensi žabarski "zadAne" na nacionalnem radiu in TV kompletno prevladal nad brezveznim "zadEne" in zdaj samo čakam, da se pojavi v SSKJ ...
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538350] 31.07.15 14:29 · odgovor na: anon-129390 (#2538339)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-129390 31.07.2015 14:34
Eh, pomota. Napačnemu odgovarjam :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2538353] 31.07.15 14:36 · odgovor na: anon-129390 (#2538339)
Odgovori   +    2
[tasilo]
Izraz oz. pridevnik "nacionalen/ -ni" je dandanes ena najbolj bestialno zlorabljenih besed. Marsikdaj bi morali uporabiti "narodni" ali "državni", ali celo kaj tretjega ali pa cel nič (ker ni potrebe). Dobršen del zlorabe izvira tudi iz ameriške/amerikanizirane rabe in neumevanja, kako "national" rabijo in pojmujejo tam.

Tudi o tem imam nastavljen nekakšen "traktat", le urediti bi ga še moral. Po drugi plati pa se mi zdi škoda cajta o teh rečeh poglobljeno razmišljati in razpredati na tem forumu. Ne dá se mi (več). Prevelik vložek za premajhen izplen. Marsikdo bo vesel in si oddahnil. Reči napišem na kratko; komur nuca, nuca. Komur ne, mu pa tudi dolga razlaga ne bo nucala. In slednje je meni čisto vuršt.
Bom kar tukaj. Tole debato bo potrebno še odpreti. Sam jo imam že dolgo v mislih, a mi nekako vedno zmanjka časa, oz. me potegne/jo druge neumnosti. :) narodni, državni, morda tudi `javni`. Beseda in govor o javnem dobrem, in zakaj je to (sploh) dobro, koristno, praktično ne obstaja več.

Tele nanizake o cinizmu in sarkazmu še nisem podrobno proučil. Za to potrebujem nekaj več miru in časa, a vseeno pripomba.

Tudi sarkazem je verjetno lahko humoren ali ima humorne elemente. Če ne drugače iz vidika 3. osebe. Ali npr. ob grimasah, ki jih zganjsjo v TV serijah, s sarkazmom.

l.p.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538354] 31.07.15 14:37 · odgovor na: najobj (#2538343)
Odgovori   +    2
Opet teraš mag na konac. Seveda sem razumel, kaj si mislil in odgovoril sem ti, kakor sem ti. Nisem pa dodajal balasta in leporečja češ, "da prav razumeš, da prav razmišlajš, da prav čutiš, in ali smem še jaz nekoliko dopolniti in osvetliti enega od vidikov in pristavti k tvojemu razmišljanju, razumevanju in čutenju, kakor razmišljaš, razumeš in čutiš sarkazem, še svoje razmišljanje, razumevanje in čutenje tvojega razumevanja in čutenja sarkazma in bla bla bla bla, da bi se kar cedilo ko' vroča karamela".

Na "navaliti" nisem navalil. Navaliti najdeš tudi v SSKJ. Tisti "navaliti" sem dal v narekovaje iz povsem drugega razloga. Najbrž mi treba razlagati, zakaj ... vsaj upam, da ne.

Kaj počneš s srbohrvatizmi, je tvoja stvar, tvoj problem (beri komu mar??). Razumem (tudi brez tvoje apologije), kako, kdaj in zakaj jih uporabljaš (pravzaprav vas je kar precej takih toplakovih simon) in meni se to ne zdi ravno prav. Vendar, to je pa moja stvar, moj problem (beri komu mar??). Večkrat sem že napisal, da se v jezik na forumu praviloma niti ne vtikam niti ne spuščam ...
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538359] 31.07.15 14:49 · odgovor na: anon-333107 (#2538353)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
Bom kar tukaj. Tole debato bo potrebno še odpreti. Sam jo imam že dolgo v mislih, a mi nekako vedno zmanjka časa, oz. me potegne/jo druge neumnosti. :) narodni, državni, morda tudi `javni`. Beseda in govor o javnem dobrem, in zakaj je to (sploh) dobro, koristno, praktično ne obstaja več.
Ja, to razpravo bi zelo potrebovali. Vendar je jaz ne grem niti odprat niti prispevat. Vsaj na tem furumu gvišn ne. Vložek/Izplen ===> :((
Tudi sarkazem je verjetno lahko humoren ali ima humorne elemente. Če ne drugače iz vidika 3. osebe. Ali npr. ob grimasah, ki jih zganjsjo v TV serijah, s sarkazmom.
Ja, ja, ja, ... to je že tudi najobj prav pogruntal in res je lahko tudi tako. To sledi iz vseh mojih prejšnjih zapisov, le da nisem tega eksplicitno zapisoval. Hvala bogu so še ljudje, ki znajo kaj tudi sklepati. Sicer lahko pa o vsem razpravljamo na dolgo in široko in brez konca in kraja in v nedogled, vendar est modus in rebus. [mežik]
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2538365] 31.07.15 15:09 · odgovor na: najobj (#2538311)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [Inside]
> > [Petunija1]
> > > [Inside]
> >
> > > No to drži ampak mi ne moremo dokazat da je bil on v stiku s hrvaško pa je celo spal tam na veleposlaništvu....
> >
> >
> > Tudi oni bodo težko dokazovali svoja stališča na podlagi nezakonitih prisluhov.
> >
>
> Sodišče upošteva dokaze neglede na to kako so pridobljeni.
>
> > > Nekdo jim svetuje drugače ne bi bili enotni in prepričani da imajo prav.
> >
> > Ne verjamem, da bi jim kdorkoli svetoval. Takšno politiko do Slovenije furajo že vseskozi in dokler ni bila v nasprotju s stališči velikih, jim je dobro šlo, sedaj, ko so začeli scat proti vetru, arbitraža je v interesu tako Nemčije, EU kot ZDA, bo pa malo težje. Kot sem že omenila, drugi Grki.
>
> Če bo ZDA rekla da arbitraža ni edina možna rešitev je konec. Sicer se pa bojim da se nam bodo maščevali če jih stisnejo. NLB je bil začetek njihove mržnje proti nam.

... čuj, in maščevali se nam bodo Hrvati s čem točno ? ... khmm, mogoče da jim Slovenci z množičnim obiskom njihovega morja vsa naslednja poletja ne bodo več polnili njihovega obubožanega proračuna ali da bodo pri nas Hrvati zaprli Mercator, kjer slovenskim dobaviteljem svoje prodajne police itak pospešeno praznijo in jih polnijo s hrvaškimi ? ...

P.S.: kot vedno imajo Hrvati poln gobec samih sebe, ampak so kljub velikemu gobcu še v večji pizdi kot Slovenci, tako da se nam nimajo maščevati prav z ničemer ... jebiga, v športu jim njihova naduvanost včasih koristi, ampak brez kvalitete tudi tam ne gre, kaj šele v realnem življenju ...
Ne razumeš, iz čistega sovraštva do Slovenije so opeharjeni hrvaški in bosanski varčevalci NLB iztožili svoj denar, atomska vojna v kozarcu vode pa nam sledi za zaključek.
najobj sporočil: 32.212
[#2538369] 31.07.15 15:40 · odgovor na: (#2538362)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 31.07.2015 15:42
[Inside]
> ... čuj, in maščevali se nam bodo Hrvati s čem točno ? ... khmm, mogoče da jim Slovenci z množičnim obiskom njihovega morja vsa naslednja poletja ne bodo več polnili njihovega obubožanega proračuna ali da bodo pri nas Hrvati zaprli Mercator, kjer slovenskim dobaviteljem svoje prodajne police itak pospešeno praznijo in jih polnijo s hrvaškimi ? ...
>

Cuker in pšenico umaknejo pa smo v temi.

> P.S.: kot vedno imajo Hrvati poln gobec samih sebe, ampak so kljub velikemu gobcu še v večji pizdi kot Slovenci, tako da se nam nimajo maščevati prav z ničemer ... jebiga, v športu jim njihova naduvanost včasih koristi, ampak brez kvalitete tudi tam ne gre, kaj šele v realnem življenju ...

Z NLB smo jih razjezili, izbrisani so drugo tretje pa ta nesrečna meja. So zelo nevarni ko so enotni kot v nevihti se posebej če jim hrbet ščiti ZDA.
... ja, to jaz tudi dobro vem, da so zelo nevarni vsi, ki jim hrbet ščitijo ZDA, res pa nisem vedel, da Hrvati edini na svetu delajo cuker in pšenico, da nas s tem lahko zjebejo ...

P.S.: izbrisani so res svinjarija, ampak s tem so se nam že "maščevali", mejo pa Hrvatom itak mi zapiramo že zdaj, ko se trudimo, da bi bila za njihove turiste čimbolj odprta, tako da ne vem, kako bi se nam z mejo maščevali ... aja, z NLB so se nam maščevali duplo, ko so dolgove svojih pravnih oseb do NLB lepo "izbrisali", na terjatve svojih fizičnih oseb pa so čisto "pozabili" ...
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2538383] 31.07.15 18:49
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-184333 31.07.2015 19:07
Cerarju je Milanović predlagal sestanek, na katerem bi razpravljala o ''skupnih korakih'' v reševanju bilateralnega spora na nekem drugem mednarodnem sodišču. Milanović je pripravljen organizirati sestanek kot nanj tudi priti v Slovenijo.

Edino pravilno bi bilo, da bi najprej "skupno odkorakala" na arbitražno sodišče in tam razpravljala na zaslišanju obeh strani, ki bo organizirano v kratkem.

Milanovićev mandat bo itak trajal samo še nekaj mesecev in se kaj konkretnega ne more zmenit. Predsednik republike Borut Pahor pa bi moral še enkrat podpisati odlok o razpustu državnega zbora in razpisu predčasnih volitev in čimprej izbrati "najboljši možen dan". Arbitražno sodišče naj zaključi postopek brez slovenskih in hrvaških "jahačev magle" v predvolilnem času.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2538400] 01.08.15 01:49 · odgovor na: anon-129390 (#2538359)
Odgovori   +    1
[tasilo]
Ja, to razpravo bi zelo potrebovali. Vendar je jaz ne grem niti odprat niti prispevat. Vsaj na tem furumu gvišn ne. Vložek/Izplen ===> :((
Veš kaj, Stari.

Tale Ann3 ni ravno po žup prplavala. Tudi ona podpira in čisla lepo slovensko besedo. Poleg tega, da objavlja izpiske iz SSKJ, bodri tudi sponzorje, da ni nobena sramota kakšen cekin prispevat za narodov jezik. :)

Tudi njo bi z lahkoto uvrstil med pse. Ali celo mačke. Da mečaric niti ne omenjam. Hudomušno bi pripomnil, da mi sedmi čut veleva, da kraljuje v nacionalnih vodah. :)

Saj sam dobro veš, da ni vse v iz/plenu. Veliko je tudi v izkušnjah, kilometrini in literaturi.

*Hemingway, Starec in morje
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2538407] 01.08.15 07:51 · odgovor na: anon-204390 (#2538365)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 31.07.15 21:09
Ti ne razumeš. Vsak se bori za svoj denar, le Slovenci ne, saj so dopustili, da so jim Hrvati pobrali denar slovenskih podjetij.

Koliko časa bom še na preiskusu, ali kaj to sploh je, ko ne smem pisati direktno na forum?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2538446] 01.08.15 15:11 · odgovor na: anon-184513 (#2538407)
Odgovori   +    4
[odlocno]
Ti ne razumeš. Vsak se bori za svoj denar, le Slovenci ne, saj so dopustili, da so jim Hrvati pobrali denar slovenskih podjetij.

Koliko časa bom še na preiskusu, ali kaj to sploh je, ko ne smem pisati direktno na forum?
A se ti ne zdi, da torej to ni problem Hrvatov, temveč predvsem Slovencev ?
Je pa za fizične osebe drugačen standard, kot za pravne. V ozadju zgodbe NNLB je opeharjene tisočev malih varčevalcev. To da niso terjali denar od hrvaških firm in države, pa si lahko misliš kaj je razlog - klasika: korupcija in nesposobnost. Levičarska nedržavotvornost.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538470] 01.08.15 18:51 · odgovor na: (#2537721)
Odgovori   +    1
[rename]
> [Ann3]
> > [vickibedi]
> > >Milanović: Odstopili bomo. Cerar: To ne gre
> >
> > Oni bi kao da odstupe, a mi jim kao ne damo...
>
> Pojdi na hrvaške forume in se tam norčuj po slovensko, če si upaš.

Predvidevam, da si premlad(a) in vickibedijeve parafraze nisi razumel(a).
"Oni bi kao da se otcjepe, a mi jim kao ne damo" je namreč izjavil nek golobradi mladenič, vojak JLA, ko so bili blokirani v času osamosvojitvenih spopadov nekje na terenu. NOvinar ga je vprašal, če ve, kaj se dogaja in on je to izjavil...
Golobradi mladenič, vojak JLA, Bahrudin Kaletović ...

"Znate li zbog čega se vodi ovaj rat, ova bitka?"
"A otkud znam ... šta je ovo ... Ko'ko ja kužim to ... oni hoće kao da se otcjepljuju, a mi im kao nedamo."

@ 0:10 www.youtube.com/watc...G4tmYFjET8
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538475] 01.08.15 20:07 · odgovor na: (#2538472)
Odgovori   +    1
Na YT sem iskal album Hot Trip to Heaven od skupine Love and Rockets, pa me je pripeljalo na oni link :)
anon-209985 sporočil: 92
[#2538486] 01.08.15 22:06 · odgovor na: anon-129390 (#2538292)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-209985 01.08.2015 22:19
Da povzamem:

- Cinik je prepričanje. Cinik zaničuje vse po vrsti, če ve kaj o zadevi ali ne. Njegov pogled na svet je črnogled. Ciničen humor je črni humor.
Cinični smeh (omenil tasilo) je tak
www.youtube.com/watc...RkiZskydMw
www.youtube.com/watc...jkBJiCoOto

- sarkazem je porogljiv posmeh, uperjen največkrat v posameznika zaradi nerazumevanja ali nepoznavanja nečesa oziroma je to način kritike nečesa, s čimer se ne strinjamo. Sarkazem je teže prepoznaven za tiste, ki se ne
spoznajo na temo, ki je bila sarkastično komentirana. Sarkastičen humor je najbolj prepoznaven v fantastičnih angleških humorističnih nadaljevankah.
Sarkastičen smeh (moj odgovor na tasilov cinični smeh) je tak www.youtube.com/watc...tCFS03XVzU

Od osamosvojitve dalje vodijo naši cinično politiko, ki je deležna prenekatere sarkastične pripombe.
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538491] 01.08.15 23:06 · odgovor na: anon-333107 (#2538400)
Odgovori   +    3
Nihče ni trdil obratno ... Njeno (in vsakogar drugega) prizadevanje podpiram tudi sam, pogosto tudi apeliram, naj si javno prizadeva za lepši, smiselnejši in pravilnejši jezik čim več ljudi, ki premorejo dovolj znanja, razumevanja, umevanja, občutka ter lahko vse tudi vaj za silo podkrepijo. Težava z jezikom ni pri tistih, ki ga znajo; zatakne se pri tistih, ki ga bodisi ne znajo, ne (raz)umejo, ga razumejo napak, ali jim osnovno znanje sicer zadošča za osnovno sporazumevanje (češ, "nekak' se že razumemo, anede; če ne takoj, pa po nekaj poskusih"), za karkoli več pa je podstandardno. Taki ponavadi vsak dobrohoten nasvet vzamejo kot kritiko, nekateri pa celo kot "direkten napad na njihovo osebnost" češ, "kva maš pa ti prot men, a?". -- Ljudi kot Ann 3 bi bilo lahko na forumih več.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2538529] 02.08.15 14:02 · odgovor na: anon-129390 (#2538491)
Odgovori   +    0
[tasilo]
Nihče ni trdil obratno ... Njeno (in vsakogar drugega) prizadevanje podpiram tudi sam, pogosto tudi apeliram, naj si javno prizadeva za lepši, smiselnejši in pravilnejši jezik čim več ljudi, ki premorejo dovolj znanja, razumevanja, umevanja, občutka ter lahko vse tudi vaj za silo podkrepijo. Težava z jezikom ni pri tistih, ki ga znajo; zatakne se pri tistih, ki ga bodisi ne znajo, ne (raz)umejo, ga razumejo napak, ali jim osnovno znanje sicer zadošča za osnovno sporazumevanje (češ, "nekak' se že razumemo, anede; če ne takoj, pa po nekaj poskusih"), za karkoli več pa je podstandardno. Taki ponavadi vsak dobrohoten nasvet vzamejo kot kritiko, nekateri pa celo kot "direkten napad na njihovo osebnost" češ, "kva maš pa ti prot men, a?". -- Ljudi kot Ann 3 bi bilo lahko na forumih več.
Vsekakor se s tem strinjam tudi jaz. Vodenje in upravljanje totega foruma se izmika vsem mojim racionalnim pravilom in razumevanju. Zato tukaj kraljuje drugačna svojat in divjad.

Tudi kakšnih drugih forumašev bi lahko bilo več. Ali vsaj kakšen. Od kritičnih raziskovalnih novinarjev, poznavalcev pojma moralni imperativ, retoričnih branilcev narodnega blagorja, ....

Morda bi lahko Ann3 zaposlili kot pomožno moderatorko na tem forumu. Vsaj honorarno. Seveda tudi kot prostovoljka prispeva neverjetne in nadčloveške dosežke.

To nisem napisal v smislu prispevka o razpravi k cinizmu, sarkazmu in ironiji. Tudi smeškov nisem vnašal. Naj si jih vnese vsak sam, ako je potreba. Le da v kupi ne bo preveč pelina.

*za konec naj dodam še tole anekdoto, od Marka Twaina iz Wikipedije. Verjamem, da jo dobro poznaš. Namenjena je predvsem ostalim uporabnikom in čitalcem.

Twain je trdil, da ljudje v pogovoru sploh ne poslušajo drug drugega. Tako je na neko zabavo prišel s precejšnjo zamudo. Pa mu odpre gostiteljica, ki je seveda pričakovala od njega ponižno opravičilo in gospod Twain ji, s primernim tonom, v katerem je bilo čutiti obžalovanje oziroma opravičilo za zamudo, reče: »Spoštovana gospa, zelo mi je žal, da sem tako pozen, ampak svoji stari teti sem moral še zaviti vrat, to pa je trajalo nekoliko dlje, kot sem pričakoval«. »Čudovito, samo da ste vseeno prišli«, je rekla gostiteljica.

**p.s. jako me mika, da bi prebral kakšno biografijo in analizo Kavla Velikega Evjavca. Izpod peresa g. Ann. [:))]
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2538542] 02.08.15 16:44 · odgovor na: anon-333107 (#2538529)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [tasilo]
> Nihče ni trdil obratno ... Njeno (in vsakogar drugega) prizadevanje podpiram tudi sam, pogosto tudi apeliram, naj si javno prizadeva za lepši, smiselnejši in pravilnejši jezik čim več ljudi, ki premorejo dovolj znanja, razumevanja, umevanja, občutka ter lahko vse tudi vaj za silo podkrepijo. Težava z jezikom ni pri tistih, ki ga znajo; zatakne se pri tistih, ki ga bodisi ne znajo, ne (raz)umejo, ga razumejo napak, ali jim osnovno znanje sicer zadošča za osnovno sporazumevanje (češ, "nekak' se že razumemo, anede; če ne takoj, pa po nekaj poskusih"), za karkoli več pa je podstandardno. Taki ponavadi vsak dobrohoten nasvet vzamejo kot kritiko, nekateri pa celo kot "direkten napad na njihovo osebnost" češ, "kva maš pa ti prot men, a?". -- Ljudi kot Ann 3 bi bilo lahko na forumih več.

Vsekakor se s tem strinjam tudi jaz. Vodenje in upravljanje totega foruma se izmika vsem mojim racionalnim pravilom in razumevanju. Zato tukaj kraljuje drugačna svojat in divjad.

Tudi kakšnih drugih forumašev bi lahko bilo več. Ali vsaj kakšen. Od kritičnih raziskovalnih novinarjev, poznavalcev pojma moralni imperativ, retoričnih branilcev narodnega blagorja, ....

Morda bi lahko Ann3 zaposlili kot pomožno moderatorko na tem forumu. Vsaj honorarno. Seveda tudi kot prostovoljka prispeva neverjetne in nadčloveške dosežke.

To nisem napisal v smislu prispevka o razpravi k cinizmu, sarkazmu in ironiji. Tudi smeškov nisem vnašal. Naj si jih vnese vsak sam, ako je potreba. Le da v kupi ne bo preveč pelina.

*za konec naj dodam še tole anekdoto, od Marka Twaina iz Wikipedije. Verjamem, da jo dobro poznaš. Namenjena je predvsem ostalim uporabnikom in čitalcem.

Twain je trdil, da ljudje v pogovoru sploh ne poslušajo drug drugega. Tako je na neko zabavo prišel s precejšnjo zamudo. Pa mu odpre gostiteljica, ki je seveda pričakovala od njega ponižno opravičilo in gospod Twain ji, s primernim tonom, v katerem je bilo čutiti obžalovanje oziroma opravičilo za zamudo, reče: »Spoštovana gospa, zelo mi je žal, da sem tako pozen, ampak svoji stari teti sem moral še zaviti vrat, to pa je trajalo nekoliko dlje, kot sem pričakoval«. »Čudovito, samo da ste vseeno prišli«, je rekla gostiteljica.

**p.s. jako me mika, da bi prebral kakšno biografijo in analizo Kavla Velikega Evjavca. Izpod peresa g. Ann. [:))]
Glede na to, da oba resno mislita, predlagam da ustanovita nov spletni forum in ji ponudita sluzbo sefice - urednice. Tista dva jurja na mesec bodo komot nanesli ogllasi ali narocnine na tako lucidno in stilsko dovrseno vsebino... podobno kot pri spletnih financah...
najobj sporočil: 32.212
[#2538554] 02.08.15 19:19 · odgovor na: (#2538415)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 02.08.2015 19:20
[Inside]
> [najobj]
> > [Inside]
>
> > > ... čuj, in maščevali se nam bodo Hrvati s čem točno ? ... khmm, mogoče da jim Slovenci z množičnim obiskom njihovega morja vsa naslednja poletja ne bodo več polnili njihovega obubožanega proračuna ali da bodo pri nas Hrvati zaprli Mercator, kjer slovenskim dobaviteljem svoje prodajne police itak pospešeno praznijo in jih polnijo s hrvaškimi ? ...
> > >
> >
> > Cuker in pšenico umaknejo pa smo v temi.
> >
> > > P.S.: kot vedno imajo Hrvati poln gobec samih sebe, ampak so kljub velikemu gobcu še v večji pizdi kot Slovenci, tako da se nam nimajo maščevati prav z ničemer ... jebiga, v športu jim njihova naduvanost včasih koristi, ampak brez kvalitete tudi tam ne gre, kaj šele v realnem življenju ...
> >
> > Z NLB smo jih razjezili, izbrisani so drugo tretje pa ta nesrečna meja. So zelo nevarni ko so enotni kot v nevihti se posebej če jim hrbet ščiti ZDA.
> ... ja, to jaz tudi dobro vem, da so zelo nevarni vsi, ki jim hrbet ščitijo ZDA, res pa nisem vedel, da Hrvati edini na svetu delajo cuker in pšenico, da nas s tem lahko zjebejo ...
>
> P.S.: izbrisani so res svinjarija, ampak s tem so se nam že "maščevali", mejo pa Hrvatom itak mi zapiramo že zdaj, ko se trudimo, da bi bila za njihove turiste čimbolj odprta, tako da ne vem, kako bi se nam z mejo maščevali ... aja, z NLB so se nam maščevali duplo, ko so dolgove svojih pravnih oseb do NLB lepo "izbrisali", na terjatve svojih fizičnih oseb pa so čisto "pozabili" ...
Lek tale lin preberi pa bos videl razlog zakaj je spor tako močan in se vleče vsa ta leta. slobodnadalmacija.hr...fault.aspx
In če jih podpira ZDA bo premalo naša podpora Nemčije, Francije,... in tudi Rusije pri tem sporu. To je ves keč.
... čuj, to je že spet čisto v purgerskem (= mi smo najbolji) stilu, ko Hrvati o silnih naftnih milijardah iz Jadranskega morja pišejo, kot da jih že imajo v žepu, v resnici pa noben še niti z raziskavami ni prav začel, da bi videl, če nafta in plin sploh obstajata v količini, da bi se komu splačalo začeti s črpanjem ... evo, zaradi hrvaških mejnih sporov s čisto vsemi sosedami so nekateri www.rtvslo.si/svet/m...anu/370680 naredili ravno nasprotno in so celo od začetnih raziskav (= zeloooo daleč od črpanja in milijardnih zaslužkov) odstopili ... alzo, malo manj beri in poslušaj naduvane Hrvate in se raje vprašaj, zakaj Italijani po Jadranu nič ne vrtajo za svojim(!) plinom, ampak bodo v pomanjkanju energije za kupovanje tujega(!) plina gradili plinske terminale tik ob slovenski meji, da svojega morja ne bi preveč zasvinjali ...
najobj sporočil: 32.212
[#2538557] 02.08.15 19:40 · odgovor na: anon-204390 (#2538446)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 02.08.2015 19:43
[vickibedi]
> [odlocno]
> Ti ne razumeš. Vsak se bori za svoj denar, le Slovenci ne, saj so dopustili, da so jim Hrvati pobrali denar slovenskih podjetij.
>
> Koliko časa bom še na preiskusu, ali kaj to sploh je, ko ne smem pisati direktno na forum?
A se ti ne zdi, da torej to ni problem Hrvatov, temveč predvsem Slovencev ?
Je pa za fizične osebe drugačen standard, kot za pravne. V ozadju zgodbe NNLB je opeharjene tisočev malih varčevalcev. To da niso terjali denar od hrvaških firm in države, pa si lahko misliš kaj je razlog - klasika: korupcija in nesposobnost. Levičarska nedržavotvornost.
... čuj, to forum.finance.si/?m=...121&single je očitno zelo primerno branje tudi za tebe, ker vidim, da imaš tudi ti težave z rdečimi in prav nikjer ne moreš brez njih oziroma brez levičarskih krivcev za vse, kar je kje narobe ...

P.S.: bolj od prozorne predstave hrvaških komedijantov ob odstopu od arbitraže je meni hecno, da od vseh silnih državotvornih desničarjev na totem forumu noče noben komentirat izvirnega greha Titovih partizanov iz leta 1945, ki je v resnici povzročil spor s Hrvati o meji v Piranskem zalivu ... evo, niti moja draga forumska mrtvakinja me noče več pozdraviti na toti forum ...
anon-129390 sporočil: 9.830
[#2538559] 02.08.15 19:47 · odgovor na: anon-209985 (#2538486)
Odgovori   +    0
[Ann3]
Da povzamem:
- Cinik je prepričanje. Cinik zaničuje vse po vrsti, če ve kaj o zadevi ali ne. Njegov pogled na svet je črnogled. Ciničen humor je črni humor.
Slovenska črnogledost je s tujko pesimizem. In vendar vsak cinik ni nujno pesimist in ni vsak pesimist nujno cinik oz. ciničen. Povezava med cinizmom in pesimizmom lahko obstaja, a ni brezpogojna in samoumevna.
Cinični smeh (omenil tasilo) je tak
www.youtube.com/watc...RkiZskydMw
www.youtube.com/watc...jkBJiCoOto
Hmnja ... ciničnega smeha nisem nikjer omenil ali o njem govoril ...
- sarkazem je porogljiv posmeh, uperjen največkrat v posameznika zaradi nerazumevanja ali nepoznavanja nečesa oziroma je to način kritike nečesa, s čimer se ne strinjamo.
Sam bi bil še natančnejši in specifičnejši. Sarkazem je posmeh na ravni hude in/ali perfidne žaljivke ali diskreditacije, uperjen zoper človeka ali skupino ljudi zaradi katerekoli njihove lastnosti, dejanja ali dela.
Sarkazem je teže prepoznaven za tiste, ki se ne spoznajo na temo, ki je bila sarkastično komentirana. Sarkastičen humor je najbolj prepoznaven v fantastičnih angleških humorističnih nadaljevankah.
Tudi "žrtev" sarkazma sarkazem pogosto dojame ... sčasoma. A največkrat ničesar ne odgovori. Vprašanje je, ali premore dovolj bistroumnosti, da se nanj odzove. Največkrat je edini odziv ali obramba pred sarkazmom le sarkazem. Manj bistroumni molčijo ali pa se zatečejo k direktnim žaljivkam.
Sarkastičen smeh (moj odgovor na tasilov cinični smeh) je tak www.youtube.com/watc...tCFS03XVzU
Hmnja ... kakšen/kateri ... "moj" ciničen smeh?? O ciničnem smehu nisem nikjer govoril niti se nikjer nisem cinično smejal ali posmehoval ...

O vseh treh vrstah smeha z YT (tudi Cobainovem) težko sodimo, kam spadajo, ker ne poznamo konteksta. Za katerega od njih bi po vtisu lahko rekli, da je lahko tudi apatičen ali nemara histeričen, vendar ne poznamo konteksta, ozadja, vzroka ... -- Če sodimo po naslovih onih posnetkov, poprečen američan pod "cynical" in "sarcastic" -- včasih z razlikovanjem med njima, največkrat pa niti tega ne -- tlači kar vse po vrsti, kar vsaj malo spominja na smeh, humor, duhovitost, ironijo, zbadljivost, posmehljivost in kar ni ravno očitno naraven in prisrčen smeh. Angleži so pa v humorističnih nadaljevankah res mojstri sarkazma.
Od osamosvojitve dalje vodijo naši cinično politiko, ki je deležna prenekatere sarkastične pripombe.
Se strinjam. Žal nič od tega našim politikom ne pride do živega. Sami si sicer radi domišljajo, da "imajo oni pa prekleto debelo kožo, ker da politik jo mora imeti", v resnici so pa le tako strahotno ozki, zaplankani, zadrti, samovšečni, naduti, arogantni, vzvišeni, primitivni, oholi, nesamokritični (če zanemarimo kakšno njihovo ceneno in prozorno javno posipanje s pepelom) ... Slovenski politik je zato po pravici eno najbolj preziranih in prezira vrednih delovnih mest ali "poklicev" (narekovaji zato, ker ta "poklic" pri nas komaj zasluži ime poklic).

(Najbrž sem zaradi vseh zapisov pri nekom pristal na šit--listi. Eh, pa saj vendar le debatiramo ...)
rub15 sporočil: 1.344
[#2538564] 02.08.15 20:06 · odgovor na: anon-129390 (#2538559)
Odgovori   +    1
[tasilo]
(Najbrž sem zaradi vseh zapisov pri nekom pristal na šit--listi. Eh, pa saj vendar le debatiramo ...)
Hehehehe,...

Sicer načelno ne komentiram teh zadev, si me pa vzpodbodel.

Mene je en pacient blokiral v temi v kateri razpredam o trgovini in o mojih nakupovalnih navadah.

Nekaj bo v zraku, verjetno je Jupiter v Levu, ja, sigurno, bo to to.:-)
anon-209985 sporočil: 92
[#2538572] 02.08.15 23:37 · odgovor na: anon-129390 (#2538559)
Odgovori   +    1
Daj no, saj nismo v vrtcu.

Veliko ljudi je črnogledih, a nikakor niso tudi ciniki. Vsak cinik pa je črnogled, saj zanj ni nobenih vrednot. Zanje je torej vse slabo, neumno in nesmiselno. Ciniki niso zmožni videti ničesar pozitivnega. Če to ni črnogled pogled na svet, potem le ti veš, kaj je.

Bistvo cinizma je črnogledost in negativno videnje sveta.

Obstajajo različne vrste humorja pa tudi smisla za humor. Izrazi, kot: obscenost, absurdnost, parodija, sarkazem, ironija, pikrost, cinizem, črni humor pa tudi satira, satirična risba, karikatura, šala ali vic, humoristična povest, anekdota, prešeren humor, morbiden humor, humoreska, situacijska komika, slapstick komedija - zlasti v risankah, samoomalovaževanje, farsa, burleska so vsi povezani s humorjem. In vendar se med seboj zelo razlikujejo.

Mag. Silvana Gasar je to zelo lepo opisala in razložila v naslednjem sestavku:

Obstajajo različne vrste humorja, pa tudi smisla za humor. Govorimo o ljudeh z dobrim, slabim, čudnim, izkrivljenim ali bolnim smislom za humor. V zvezi s humorjem se pogosto pojavljajo izrazi, kot: obscenost, absurdnost, parodija, sarkazem, ironija, pikrost, cinizem, črni humor. Obscenost je nekaj odvratnega in neokusnega. Izraz se najpogosteje uporablja za seksualno nemoralne besede, prizore in dejanja, pa tudi za nesprejemljivo, žaljivo vedenje, za nekaj, kar velja za tabu. Z izrazom absurdno največkrat označujemo nekaj, kar nima nobenega smisla in logike. Parodija je umetniško – literarno, glasbeno ali filmsko delo, ki posnema drugo delo z namenom, da bi prikazala njegovo smešno plat in se norčevala iz njega ali njegovega avtorja. Sarkazem pomeni, da z izrazom obraza ali načinom govora kažemo, da do neke stvari, situacije ali osebe nimamo nobenega spoštovanja, je ne jemljemo resno in se nam zdi neumna. Je tesno povezana z ironijo in je po nekaterih definicijah oblika besedne ironije, katere namen je žaliti ali prizadeti. Rečemo npr., da je nekaj fantastično, pri tem pa z mimiko in načinom govora kažemo, da je po našem mnenju to grozno. Pikrost je oblika intelektualnega humorja in se nanaša na sposobnost človeka, da daje pripombe, ki so hkrati pametne in zabavne. (tudi zajedljive- moja pripomba)Cinik je oseba, ki verjame, da ljudje počno stvari predvsem iz egoističnih razlogov, manj pa iz bolj lepih motivov. Cinik ne verjame v dobre in lepe stvari. Bistvo cinizma je torej črnogledost in negativno videnje sveta. Črni humor pa je vrsta humorja, ki učinkuje grozljivo, morbidno ali cinično. Teme šal so smrt, bolezni, kanibalizem, umori, norost, groza, zlorabe, nasilje, vojne, umske in telesne degeneracije ipd. V resnici so to najbolj krute šale, saj se šalimo na račun stvari, ki so smrtno resne. Črni humor je podoben bolnemu humorju (kot npr. šale o mrtvih otrocih), vendar bolni humor večinoma izhaja iz šoka in zavračanja realnosti, medtem ko črni humor ponavadi
vključuje elemente ironije ali celo vdanosti v usodo.
Vir: www.gorenjskiglas.si...s/pbcs.dll

Napisanih imam 34 sporočil. Od izmenjave komentarjev s teboj oziroma od omembe, da ne razlikuješ cinizma od sarkazma, so me dali kar štirje forumaši na ignor. Se ti zdi to smešno?
anon-184513 sporočil: 3.006
[#2538580] 03.08.15 06:26 · odgovor na: anon-204390 (#2538446)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 02.08.15 22:59
[vickibedi]
> [odlocno]
> Ti ne razumeš. Vsak se bori za svoj denar, le Slovenci ne, saj so dopustili, da so jim Hrvati pobrali denar slovenskih podjetij.
>
> Koliko časa bom še na preiskusu, ali kaj to sploh je, ko ne smem pisati direktno na forum?

A se ti ne zdi, da torej to ni problem Hrvatov, temveč predvsem Slovencev ?
Je pa za fizične osebe drugačen standard, kot za pravne. V ozadju zgodbe NNLB je opeharjene tisočev malih varčevalcev. To da niso terjali denar od hrvaških firm in države, pa si lahko misliš kaj je razlog - klasika: korupcija in nesposobnost. Levičarska nedržavotvornost.
Neumno. Kje govoriš o problemu Hrvatov? Pišeš o sovtraštvu. Brzdaj se malo in ne sprevračaj besed.

Napisal si tole:
[vickibedi]
Ne razumeš, iz čistega sovraštva do Slovenije so opeharjeni hrvaški in bosanski varčevalci NLB iztožili svoj denar, atomska vojna v kozarcu vode pa nam sledi za zaključek.

Strani: 1 2 3 4 5