Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj je lahko dobro, če Siriza zmaga

Strani: 1 2 3

anon-245058 sporočil: 771
[#2492241] 17.01.15 23:58
Odgovori   +    6
Vase zagledani P Damjan pravi da je vedno pred drugimi ??? Po moje pa v teku zaostaja za tričetrt kroga, pa ker je spredaj misli, da je tudi pred drugimi. Mankjka mu ( v razvoju pameti ) še en cel krog
Primerjati grški dolg, z dolgom iz vojnih reparacij je mešanje stvari. Dolg iz reparacij je nastal iz drugega razloga kot Grki, ki so si denar sposodili za lagodno življenje.
Statistika je k. s katero lahko dokažeš kar hočeš

Grkom so privatne banke že odpisale okoli 100 miljard € ( kar je en njihov letni BDP )Tudi nova posojila so dobili z moratorijem in na odplačilo do 50 let
P. Damjan se očitno prilizuje naši Združeni levici, pa piše takšne neumnosti

Sicer pa EF ima še nekaj takšnih cvetk profesorjev kot je JPD
Ni čudno če smo kjer smo če učjo na EF takšne zblojene teorije
ap100 sporočil: 115
[#2492347] 18.01.15 17:23
Odgovori   +    0
Vsako zadolževanje ki se jemlje za to da se z njim plačuje tekoče stroške je popolnoma nesprejemljivo in je m ožno izključno za ektremno kratka obdobja ki trajajo do 3 mesecev- vsako infrastrukturno zadolževanje pa bi avtomatično moralo biti praktično neobreestovno ter vezanlo na posamezen projekt, ki bi bil itak v primeru neplačila s strani dolžnika v lasti upnika - lkajti le tako je lahko zavarovan ivestiran kapital saj upnik bi moral vedno vedeti za katere namene posoja
če ne ve si je sam kriv. In to bi moralo veljati tako za zasebne kot drćavne investicije - banke ne bi smele kreditirati podjetja kot investicije razen vorking kapitala za segment poslovanja sama sredstva, bi morla biti financirana preko lizibngov ali investicijskih skladov, ki se jih danes uničuje kar naj bi bili škodljivi za bančni sistem.
Tako bi see primije ki jih banke obračunajo glede na rizičnost projekta dejansko razporedila med financirane projekte in bi tovrstne premije bile celo upravičene saj bi finacerji ali naložbeniki spreti preko kapitala izvajali rezervacije in odpise seveda izklučno na podlagi nadomestitvene vresdnosti ne pa tržnih cen, kjer bi razlika pa lahko pripadala upravljalcu - torej podjetju ali državi če gre za infrastrukturni projekt, saj se tržna cena določa lahko izključno na podlagi donosnosti ne pa ostalih neumnosti ki jih obračunavjo razni strokovnjaki - seveda pa trža cena nima nobene zveze z ceno ki jo je nekdo za nekaj pripravljen plačati saj gre za razliko med lastništvom in uporabo. danes pa so tržne cene tudi 90 % nižke od tistih včeraj z toliko pa nihče ne more zgraditi niti barake kaj šele poslovnih prostorov ali stanovanj .........
BlueOcean sporočil: 129
[#2492405] 18.01.15 21:46
Odgovori   +    1
Tole pisanje nima več nobenega smisla, ampak opazil sem nekaj, česar se ni lotil še nihče. V Grčiji namreč živijo ljudje kot ti in jaz, ki so delali, kar in kot je od njih v bistvu pričakovala družba, tako kot ti in jaz. Nekateri so bolj delavni, drugi manj in kake velike razlike med njimi, nami in Nemci pač ni. Pa torej naj vrnejo vse kredite, takoj, na velja to tudi za nas, dajmo, uničimo tebe, mene in Grke, ker niso tako uspešni kot organizirani (tu so pa res boljši od Grkov) Nemci. Je to smisel sveta, kreditov, zaslužka, bank, podjetij, življenja? Da vse pobijemo, pardon, izstradamo, nekateri (v tem primeru Nemci) pa ne vedo kam z denarjem (ki so ga dobili, ko so svoje izdelke prodali za kredite, ki so jih dale Grkom nemške banke, ki so si za to obračunale obresti, s tem in poceni pridobljenimi krediti financirale nemško gospodarstvo,ki je prodajalo....). Ali so Nemci res toliko boljši od tebe, mene, Grkov? Zdi se mi, da Merklovo počasi srečuje pamet - pomagali so ji muslimanski skrajneži - saj manjka le še čisto majčkeno, pa bodo spet pri Arijcih. Damijan ima prav.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2492407] 18.01.15 22:09 · odgovor na: depersin (#2492213)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [bc123a]
> > [depersin]
> > Lene Grke je treba nagnati delati, pa bo. Ko bodo enako delovni, kot Nemci, ta dolg ne bo več problem.
> Ko bodo pujsi leteli, bom tudi jaz lahko dobil svinjsko kraco kar iz lufta.
> Grki ne bodo NIKOLI ENAKO DELOVNI kot grki. Next plan?
Potem naj imajo pa nizke plače.
> Sicer pa bo zanimivo, ce se dejansko uresnici damljanov scenarij, Syriza zmaga, nemci pa podprejo odpis dolgov.
> Kaj boste potem pravicniki na tem forumu zagovarjali?
Jaz bom še vedno zagovarjal, da mora vsak nositi odgovornost - in tudi vračati dolgove. Torej bi jih morala Grčija vrniti. Odpis dolgov mora biti izjema in ne pravilo.
V miru si še enkrat prberi članek in komentarje. Vse.

Potem se zlekni v naslonjač in razbremeni misli.

Lahko, da se ti bo posvetilo, kakšna so PRAVILA in kakšne so IZJEME.
anon-348215 sporočil: 52
[#2492416] 18.01.15 22:30 · odgovor na: anon-245058 (#2492240)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.01.15 19:46
[FIN-337614]
Grkom so privatne banke že odpisale okoli 100 miljar € ( kar je en njiho letni BDP )Tudi nova posojila so dobili z moragtorijem in na odplačilo do 50 let
P. Damjan se očitno prilizuje naši Združeni levici, pa piše takšne neumnosti

Sicer pa EF ima še nekaj takšnih cvetk profesorjev kot je JPD
Ni čudno če smo kjer smo če učjo na EF takšne zblojene teorije
Če so privatne banke že odpisale dolg in so nova posojila dobili z odplačilom 50 let, zakaj se potem Damijan moti? Saj ravno njihovo dejanje potrjuje njegove navedbe, da je potreben odpis, maratorij in odplačilo na dolgi rok, da dolžnik preživi in odplača nekaj namesto skoraj nič.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2492420] 18.01.15 22:51 · odgovor na: anon-15342 (#2492056)
Odgovori   +    1
[TadejK]
> [BlazVo]
> Ce si se navelical, zakaj se kar kvasis neumnosti.

Se trudiš biti naduto žaljiv zato, ker katera od številk, ki sem jih navedel, ne drži, ali ker si jezen name še od Silvestrovega, ko si tako strašansko izgubil stavo, ki je izhajala iz tvoje navade nadutega tvezenja, ki se je kar ne moreš in ne moreš znebiti?

Če je slednje, mi mogoče vseeno dostavi tisto pivo, ki mi ga dolguješ; zna delovati terapevtsko. Če te bo zaneslo, da bi ti igral terapevta in napisal kaj o moji infantilnosti, sirotnosti, nedonošenosti ali še čem takem, pa lahko prihraniš zase (lahko pa tudi napišeš, če boš zato kaj manj jezen, to je najpomembneje).
Tadej, take it easy. To je res že otročje.

Glede piva bom tvojo ljubezen do picajzlarije obrnil proti tebi. Ker v stavi ni bilo nič rečeno o dostavi, lahko pivo prevzameš pri meni. Samo prej se najavi.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2492549] 19.01.15 11:10 · odgovor na: BlazVo (#2492420)
Odgovori   +    7
[BlazVo]
Glede piva bom tvojo ljubezen do picajzlarije obrnil proti tebi. Ker v stavi ni bilo nič rečeno o dostavi, lahko pivo prevzameš pri meni. Samo prej se najavi.
Če res morava picajzlarirat, si tukaj: forum.finance.si/?m=...915&single zapisal, da mi boš pivo dostavil in to celo s 500-odstotnimi obrestmi :-)

Ampak ni treba, ti zdaj odpisujem tako glavnico kot obresti. Če bova šla še kdaj stavit, morava za kaj bolj konkretnega - ne "konkretnega" v smislu šnopsa namesto piva, temveč v smislu najmanj ene slovenske povprečne mesečne bruto plače.

Recimo jaz pravim, da je BDP v Sloveniji tudi v 2014Q4 zrasel (tako YoY kot QoQ), tako da če ti meniš, da je upadel, sporoči. Če si zdaj že manj črnogled, pa lahko tudi kvantitativno - napoveva recimo rast YoY v odstotkih in za merodajno vzameva, kar bo v prvi polovici marca 2015 (zaenkrat je predviden 6. marec 2015) objavil Eurostat (v takrat objavljenem dokumentu "Second estimate for the fourth quarter of 2014" pogledava v tabeli "Growth rates of GDP in volume" podatek "Percentage change compared with the same quarter of the previous year") ...

LPT
pcs sporočil: 5.462
[#2492571] 19.01.15 12:21 · odgovor na: BlazVo (#2492420)
Odgovori   +    5
[BlazVo]
Tadej, take it easy. To je res že otročje.

Glede piva bom tvojo ljubezen do picajzlarije obrnil proti tebi. Ker v stavi ni bilo nič rečeno o dostavi, lahko pivo prevzameš pri meni. Samo prej se najavi.
S tem si nam pa veliko povedal predvsem o sebi in o tem koliko velja tvoja beseda.

Lp,
M
BlazVo sporočil: 2.599
[#2492696] 19.01.15 23:21 · odgovor na: pcs (#2492571)
Odgovori   +    2
[pcs]
> [BlazVo]
> Tadej, take it easy. To je res že otročje.
>
> Glede piva bom tvojo ljubezen do picajzlarije obrnil proti tebi. Ker v stavi ni bilo nič rečeno o dostavi, lahko pivo prevzameš pri meni. Samo prej se najavi.

S tem si nam pa veliko povedal predvsem o sebi in o tem koliko velja tvoja beseda.

Lp,
M
Ti pa si nam še enkrat dokazal, da se ni pametno vtikati v tuje zadeve, ki jih prav dobro ne razumeš.

Če z nekom staviš za pivo, to stoji na presumpciji, da ga bosta šla skupaj popit. Če to ni več mogoče, ker je ena stranka začela drugo na veliko utrujat, je popolnoma enakovredno, če se stava izpolni tako, da eden dostavi, ali drugi pride iskat. Ane ? Ali imaš kakšno boljšo teorijo o tem, s katero boš podkrepil tvoj sum o veljavnosti moje besede ?
BlazVo sporočil: 2.599
[#2492698] 19.01.15 23:24 · odgovor na: anon-15342 (#2492549)
Odgovori   +    1
[TadejK]
> [BlazVo]
> Glede piva bom tvojo ljubezen do picajzlarije obrnil proti tebi. Ker v stavi ni bilo nič rečeno o dostavi, lahko pivo prevzameš pri meni. Samo prej se najavi.

Če res morava picajzlarirat, si tukaj: forum.finance.si/?m=...915&single zapisal, da mi boš pivo dostavil in to celo s 500-odstotnimi obrestmi :-)
Spet si dokazal, da imaš težave z razumevanjem naravnega jezika, ali pa da te neka nerazumljiva zamera sili, da stalno nekaj fabriciraš. Nikjer nisem napisal, da ti bom dostavil.

Ampak ni treba, ti zdaj odpisujem tako glavnico kot obresti. Če bova šla še kdaj stavit, morava za kaj bolj konkretnega - ne "konkretnega" v smislu šnopsa namesto piva, temveč v smislu najmanj ene slovenske povprečne mesečne bruto plače.

Recimo jaz pravim, da je BDP v Sloveniji tudi v 2014Q4 zrasel (tako YoY kot QoQ), tako da če ti meniš, da je upadel, sporoči. Če si zdaj že manj črnogled, pa lahko tudi kvantitativno - napoveva recimo rast YoY v odstotkih in za merodajno vzameva, kar bo v prvi polovici marca 2015 (zaenkrat je predviden 6. marec 2015) objavil Eurostat (v takrat objavljenem dokumentu "Second estimate for the fourth quarter of 2014" pogledava v tabeli "Growth rates of GDP in volume" podatek "Percentage change compared with the same quarter of the previous year") ...
Če misliš, da se imam še naprej veselje ukvarjat s tabo, to kaže tudi na težave s čustveno inteligenco.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2492716] 20.01.15 07:27 · odgovor na: BlazVo (#2492698)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-15342 20.01.2015 07:42
[BlazVo]
Spet si dokazal, da imaš težave z razumevanjem naravnega jezika, ali pa da te neka nerazumljiva zamera sili, da stalno nekaj fabriciraš. Nikjer nisem napisal, da ti bom dostavil.
Napisal si "ti pošljem sixpack in opravljeno" (tukaj: forum.finance.si/?m=...915&single ). In pošiljko pošiljatelj prejemniku dostavi - osebno, po kurirju, ali po pošti. Zdaj si pa to spremenil, češ da se moram jaz "predhodno najaviti in pivo prevzeti pri tebi" (tukaj: forum.finance.si/?m=...420&single ).

Tako da če že, si ti tisti, ki "imaš težave z razumevanjem naravnega jezika, ali pa da te neka nerazumljiva zamera sili, da stalno nekaj fabriciraš"

S tem smo še stotič pri tem sila nenavadnem pojavu, da kljub svoji psihološki izobrazbi stalno zapadaš v psihološko projekcijo (v zgornjem primeru tako glede okrnjene pismenosti kot glede zamerljivosti).

[BlazVo]
Če misliš, da se imam še naprej veselje ukvarjat s tabo, to kaže tudi na težave s čustveno inteligenco.
Nič se ti ni treba ukvarjati z menoj, ponudil sem ti možnost pokazati, da dejansko nisi le nadut nakladač in da si tisto napoved tako strašansko zgrešil izjemoma.

Sicer pa - še stoprvič vzvišeno postavljaš psihološki profil nekomu, do kogar gojiš zamere, pa v tem postavljenem profilu je še stoprvič prisotna psihološka projekcija.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2493051] 21.01.15 07:28 · odgovor na: anon-15342 (#2492716)
Odgovori   +    1
Tale fabrikacija je žalitev za inteligenco. Mojo in tistega načjučnega bralca, ki bi se slučajno spotaknil ob tale bedni rep tele diskusije. V mojem postu piše:

"tisto pivo mi je bil čisto prijen hedž in sem se ga veselil, zdaj pa se čedalje bolj nagibam k ideji, da ti pošljem sixpack in opravljeno."

V to, kako je to v tvoji glavi postalo obljuba, se ne bom spuščal. Ko sem še enkrat razmislil o tem, sem se pač dokončno nagnil k ideji, da mi ni samo škoda časa sedeti s tabo ob pivu, ampak tudi časa, da bi se ukvarjal z dostavo. Tako da, sixpack te čaka, pa nehi že gnjavit.

O drugih tvojih oznakah pa rejši sploh ne bi. In hvala, nobenih priložnosti mi ni treba ponujati.

Če ti ni že nerodno, da v vsako temo, kjer se pojavi moj post, off-topic vlečeš svoj izkrivljeni pogled na tisto stavo, pa si bom še kdaj vzel pravico, da ti odgovorim.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2493210] 21.01.15 16:34 · odgovor na: BlazVo (#2493051)
Odgovori   +    11
[BlazVo]
V mojem postu piše:
"tisto pivo mi je bil čisto prijen hedž in sem se ga veselil, zdaj pa se čedalje bolj nagibam k ideji, da ti pošljem sixpack in opravljeno."
V to, kako je to v tvoji glavi postalo obljuba, se ne bom spuščal.
Sem ti že povedal, da ti to pivo odpustim. To pa pomeni, da ničesar ne dostavljaj in tudi po nič ne bom hodil.

[BlazVo]
v vsako temo, kjer se pojavi moj post, off-topic vlečeš svoj izkrivljeni pogled na tisto stavo
Kje je kaj izkrivljenega? Pompozno si napovedal rekord kazalnika, o katerem ne veš prav veliko, ponudil sem ti stavo, sprejel si jo, jo zelo močno izgubil, potem pa si začel svoj poraz relativizirati in celo zanikati (tako kot zdaj to počneš znova glede načina izročitve predmeta stave). Če ti tega ne bi počel, bi jaz že zdavnaj pozabil na to zadevo.

[BlazVo]
si bom še kdaj vzel pravico, da ti odgovorim.
Te pravice ti niti ne želim, niti ne morem vzeti. Se pa prosim ne čudi, če ti jaz pri moji umski omejenosti, nedonošeni sirotnosti, nepismenosti in še mnogih hibah, ki si mi jih doslej že diagnosticiral, ne bom več odgovarjal nazaj.

Pa tudi jaz si privzamem pravico, da ti, ko boš naslednjič pompozno napovedoval kaj kvantitativno preverljivega, spet ponudim stavo in boš lahko pokazal, ali res verjameš v svojo napoved, ali pa si zgolj željan aplavza množic.

LP, Tadej

Strani: 1 2 3