Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cipru deset milijard in davek na depozite

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050795] 17.03.13 18:29 · odgovor na: crt (#2050782)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-15342 17.03.2013 18:32
[crt]
po moje se da to razloziti z navadno storavostjo na startu. kakor razumem, so se kasneje tudi zacele "tehnicne motnje".
Nekako je vseeno tako (pa ne, da bi to kakor koli opredeljevalo, kaj je pravično, pošteno ipd in kaj ni), da vezave delaš z denarjem, ki ga v tem trenutku nujno ne potrebuješ, sredstva na vpogled pa ima pač nekdo pod posteljo, nekdo v sefu, nekateri jih nabirajo na transakcijskem računu, ampak vsi imajo z njimi potencialno neke plane, lahko tudi za danes. In če takole za nazaj in ad hoc obdavčiš tudi vloge na vpogled, potem bodo pa komitenti odtlej res na dan izplačila plače vsakič in vsi pobrali z računa vse do ničle.

Zato pač še vedno malo dvomim, da gre tukaj "depositor" razumeti kot generično "account holder". Ampak glede na to, da baje celo ciprski bančniki eksplicitno pravijo, da bo "kolikor oni razumejo" davek obračunan tudi od sredstev na vpogled, pač očitno jaz konkretno tega ne razumem (in sem se - hvala vsem - opredeljevanju glede tega izognil tudi v komentarju za jutrišnje Finance).
crt sporočil: 27.418
[#2050798] 17.03.13 18:31 · odgovor na: anon-15342 (#2050795)
Odgovori   +    5
[TadejK]
(in sem se - hvala vsem - opredeljevanju glede tega izognil tudi v komentarju za jutrišnje Finance).
pisati za jutri po moje hudo hrabro, jaz sem se takticno zmenil za finance weekend v petek :)
crt sporočil: 27.418
[#2050805] 17.03.13 18:33 · odgovor na: čarli (#2050793)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: crt 17.03.2013 18:33
[čarli]
jao carli & nimda. tle prekle letijo, vama je pa glavni problem v zivljenju, kdo je vecja opica in kdo vecji komunist. eni si pa tud privoscijo :)
crt sporočil: 27.418
[#2050808] 17.03.13 18:38 · odgovor na: crt (#2050728)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 17.03.2013 18:40
[crt]
Martin Schulz, the head of the European Parliament, said that small depositors in Cyprus should be protected, proposing that there should be no haircut to account whose balance does not exceed 25,000 euros, in an interview to German newspaper Welt am Sonntag on Sunday.
.... iiiin ze ga ni vec :)

German Chancellor Angela Merkel stated that all depositors in Cypriot banks should share the responsibility of bailing out the state.

Addressing an election rally on Saturday night, Merkel said that “anyone having their money in Cypriot banks must contribute in the Cypriot bailout. That way those responsible will contribute in it, not only the taxpayers of other countries, and that is what’s right.”

aja, malo sem zajebal vrstni red, merklova je bila vceraj, parlamentarec pa danes.

jebes to, grem jaz sadike gledat.
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050812] 17.03.13 18:41 · odgovor na: crt (#2050805)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-48757 17.03.2013 18:42
[crt]
> [čarli]

jao carli & nimda. tle prekle letijo, vama je pa glavni problem v zivljenju, kdo je vecja opica in kdo vecji komunist. eni si pa tud privoscijo :)
Si zadel žebljico na glavico :)) ROFL in še do solz :))
crt sporočil: 27.418
[#2050829] 17.03.13 18:45 · odgovor na: crt (#2050808)
Odgovori   +    1
.... evo, se tale prispevek k temi "kaj je pesnik hotel povedati in zakaj je v bistvu hotel povedati nekaj drugega"

Meanwhile a top governing party official confirmed the idea of offering depositors some of the takings from hydrocarbon sales.

“It is possible that future revenues from natural gas will be interconnected the losses of depositors who will have their bank account taxed,” said alternate president of ruling Democratic Rally, Averof Neofytou.

dost za danes.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050839] 17.03.13 18:49 · odgovor na: crt (#2050798)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-15342 17.03.2013 18:56
[crt]
> [TadejK]
> (in sem se - hvala vsem - opredeljevanju glede tega izognil tudi v komentarju za jutrišnje Finance).

pisati za jutri po moje hudo hrabro, jaz sem se takticno zmenil za finance weekend v petek :)
Jah, še vedno si domišljam, da to zgodbo relativno dobro poznam, konec koncev (spet si to vsaj domišljam ;) sem večino bralcev Financ s tem načrtom zaplembe pred sedmimi tedni seznanil prav jaz (www.finance.si/8333104/ in npr. še forum.finance.si/?m=...400&single ). Tako da (si še nadalje domišljam ;) bo tudi v tem jutrišnjem komentarju verjetno za koga kaj zanimivega.

Btw če se še zadnjič vrnem na to temo depozitov, če si kdo pogleda spletno stran kakšne ciprske banke (npr. www.piraeusbank.com.cy ), te ponujajo tri vrste računov:
- notice account
- savings account
- deposit account

In pri slednjem piše: "Interest is fixed for the period of the deposit, and is paid on the maturity day of the deposit."

Zdaj bom pa nehal.
anon-245953 sporočil: 539
[#2050842] 17.03.13 18:52 · odgovor na: crt (#2050808)
Odgovori   +    2
jebes to, grem jaz sadike gledat.

To sem jaz počel pred 25 leti, zdaj pa imam raje pivo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2050843] 17.03.13 18:52 · odgovor na: crt (#2050808)
Odgovori   +    3
[crt]
German Chancellor Angela Merkel stated that all depositors in Cypriot banks should share the responsibility of bailing out the state.

Addressing an election rally on Saturday night, Merkel said that “anyone having their money in Cypriot banks must contribute in the Cypriot bailout. That way those responsible will contribute in it, not only the taxpayers of other countries, and that is what’s right.”
Nemske zaloge zlata, pa da se gre Merklovi cez noc sfuzlat...
A niso to sami neki signali, da se je Nemcija odlocila za veliki rez in zacela evakuacijo?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2050865] 17.03.13 19:09 · odgovor na: anon-48757 (#2050812)
Odgovori   +    8
[Rossi.]
> [crt]
> > [čarli]
>
> jao carli & nimda. tle prekle letijo, vama je pa glavni problem v zivljenju, kdo je vecja opica in kdo vecji komunist. eni si pa tud privoscijo :)

Si zadel žebljico na glavico :)) ROFL in še do solz :))
Zato mi ne moremo dobiti beppa grilla, pač pa zgolj krvoločne alternative. Ni nam pomoči, jebi ga.

Če nam bo uspelo v samostojnosti žreti le še repo in krompir v razpadajočih bajtah, bo še vedno najbolj pomembno to, kdo je večji komunist, in kdo je hitlerju prisegel.

Upajmo vsi skupaj, da bodo strigli le depozite, in da se stvari za silo pokrpajo, preden bo ciper v sloveniji.
bc123a sporočil: 48.253
[#2050883] 17.03.13 19:22 · odgovor na: (#2050268)
Odgovori   +    6
[NavadniNimda]
Tule pretiravaš, Slovenija ni zadolžena prek 75% BDP, Ciper bo po tehle pogojih do leta 2020 padel na 100% BDP (!). Ni primerjave!
Saj na cipru tudi ni bilo problema, dokler niso bancne luknje pristeli zraven k dolgu. V sloveniji je samo gradbenistvo naredilo krater ranga 8 miljard EUR, potem pa pristej se ponesrecene MBOje, in tako naprej...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050924] 17.03.13 19:52 · odgovor na: (#2050912)
Odgovori   +    2
[gsavli]
Bloomberg ( www.bloomberg.com/ne...osses.html ) piše, da so odgovorni za tale deal švicali ful:

> European officials have struggled to find an agreement that would rescue Cyprus, which accounts for less than half of a percent of the euro region’s economy, without unsettling investors in larger countries and sparking a new round of market contagion.

Bomo hmalu vidli, če jim je ratalo.
Nekaj o tem, kako so švicali, sem poskušal čez vikend skompajlirati tudi sam. Bo objavljeno danes ob 22h30 na portalu Financ med komentarji (desna stran zaslona), oziroma jutri zjutraj v tisku na straneh 4-5.
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050954] 17.03.13 20:19 · odgovor na: (#2050930)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-48757 17.03.2013 20:36
[rename]
> [TadejK]
> > [rename]
> > Bojim se, da imas ti prav.
> > Bank deposit je v bistvu sinonim za bank account.
> > Upam seveda, da ima prav TadejK, kajti ce imava midva, to pomeni samo eno: pocelo je pocelo :-(
>
> No OK, glede na tole:
>
> www.cyprus-mail.com/...g/20130317
>
> moram zdaj očitno vse povedano vzeti nazaj, vsaj do takrat, ko se razčisti.
>
> Že vseskozi vsi mediji, o katerih menim, da se na zadevo spoznajo, pišejo izključno o deposits in nikoli o savings ali assets. Ampak če je to, kar trdite in kar trdi oziroma domneva ("as we understand it") tudi tale novi članek, res, potem (1) sem pač širil krivo vero in se opravičujem in (2) potem res ničesar več ne razumem, ker kako bodo pa določili osnovo? A kar sredstva, ki so bila na presečni dan na računu? Poleg tega nekaj člankov trdi, da dvigi z bankomatov so bili mogoči, pač do porabe gotovine v njih, ampak kako gre pa to skupaj?
>
> Tako da lahko rečem samo tole: Rossi, če si imel prav sem imel jaz pač zelo narobe, potem sorry. Meni je bilo tudi s strani nekoga, ki se na to zelo spozna, zagotovljeno, da so samo depoziti v smislu vezanih sredstev z opredeljeno ročnostjo vezave, ampak je seveda tudi res, da nihče ni nezmotljiv ...

Jaz sicer se vedno upam, da imas prav ti.
Pravkar sem prebral članek na ARD - Nemški državni TV:

"Noch gibt es Bargeld an den Geldautomaten auf Zypern. Manche Automaten sind aber schon leer, andere rücken höchstens 200 Euro heraus. Und wer seinen Kontostand überprüft, sieht es schwarz auf weiß: Die Sonderabgabe in Höhe von 6,75 Prozent ist oft bereits abgezogen. Wer mehr als 100.000 Euro auf dem Konto hat, muss sogar 9,9 Prozent Abgabe zahlen. "

Torej pri preverjanju stanja na TRR na bankomatu se vidi, da so procente že zamrznili ... www.tagesschau.de/wi...rn316.html

Še Avstrijska TV: orf.at/stories/21722...8/2172213/
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050974] 17.03.13 20:41 · odgovor na: anon-48757 (#2050954)
Odgovori   +    1
[Rossi.]
Pravkar sem prebral članek na ARD - Nemški državni TV:
"Noch gibt es Bargeld an den Geldautomaten auf Zypern. Manche Automaten sind aber schon leer, andere rücken höchstens 200 Euro heraus. Und wer seinen Kontostand überprüft, sieht es schwarz auf weiß: Die Sonderabgabe in Höhe von 6,75 Prozent ist oft bereits abgezogen. Wer mehr als 100.000 Euro auf dem Konto hat, muss sogar 9,9 Prozent Abgabe zahlen. "
Sicer je vprašanje, ali so ti znižani zneski prikazani pod "zur Abhebung verfügbar", ali pod "aktueller Saldo", ali pod "Kontostand", ampak če so dejansko že odšteli od knjigovodskega stanja in ne zgolj (in potencialno začasno) od sredstev razpoložljivih za dvig, je to popoln kaos, saj parlament tega davka sploh še ni uzakonil.
crt sporočil: 27.418
[#2050980] 17.03.13 20:45 · odgovor na: anon-15342 (#2050974)
Odgovori   +    3
[TadejK]
Sicer je vprašanje, ali so ti znižani zneski prikazani pod "zur Abhebung verfügbar", ali pod "aktueller Saldo", ali pod "Kontostand", ampak če so dejansko že odšteli od knjigovodskega stanja in ne zgolj (in potencialno začasno) od sredstev razpoložljivih za dvig, je to popoln kaos, saj parlament tega davka sploh še ni uzakonil.
seveda je popoln kaos. zacne se ze s tem, kaj je sploh zahtevano, nadaljuje s tem, kaj je ponujeno kot nadomestek napadenim, pa potem prek tega, kaj je ali ni v praksi narejeno in cemu to pravzaprav ustreza, in vse to je zelo under construction; mi se pa tu ukvarjamo s tem, kolko definicij depozita lahko plese na vrhu igle.
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050982] 17.03.13 20:46 · odgovor na: anon-15342 (#2050974)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-48757 17.03.2013 20:47
[TadejK]
> [Rossi.]
> Pravkar sem prebral članek na ARD - Nemški državni TV:
> "Noch gibt es Bargeld an den Geldautomaten auf Zypern. Manche Automaten sind aber schon leer, andere rücken höchstens 200 Euro heraus. Und wer seinen Kontostand überprüft, sieht es schwarz auf weiß: Die Sonderabgabe in Höhe von 6,75 Prozent ist oft bereits abgezogen. Wer mehr als 100.000 Euro auf dem Konto hat, muss sogar 9,9 Prozent Abgabe zahlen. "

Sicer je vprašanje, ali so ti znižani zneski prikazani pod "zur Abhebung verfügbar", ali pod "aktueller Saldo", ali pod "Kontostand", ampak če so dejansko že odšteli od knjigovodskega stanja in ne zgolj (in potencialno začasno) od sredstev razpoložljivih za dvig, je to popoln kaos, saj parlament tega davka sploh še ni uzakonil.
Sem zraven dodal še link na Avstrijsko državno TV, tam podoben članek navaja, da so sredstva v zamrznjena, predvidevam, da so vidna a ne moreš do njih. dejansko je res zmešnjava. orf.at/stories/2172218/2172213
crt sporočil: 27.418
[#2051002] 17.03.13 21:08 · odgovor na: anon-245953 (#2050842)
Odgovori   +    3
[zlatizob]
jebes to, grem jaz sadike gledat.

To sem jaz počel pred 25 leti, zdaj pa imam raje pivo.
jah, a ce ti recem, da so od hmelja, bo ok? niso, od evodije so :)
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2051004] 17.03.13 21:10 · odgovor na: anon-258032 (#2050656)
Odgovori   +    5
[neyamikan]
Eno vprašanje zate in pravnike. V socializmu (ali pa kapitalizmu), ko je bilo vse naše, ali je matična banka odgovorna za stvari, na katere nima vpliva? Devize se namreč niso zbirale v matični (centrali) banki ampak so šle direktno v Narodno banko Jugoslavije!
Ne nisem za zaplembo depozitov, ampak mora jih vrniti tisti, ki jih je dejansko zaplenil! Tu ali je nekdo rezident Slovenije je nepomembno. Gre se zato, da je bil komitent banke v drugi republiki. Dejansko drugi državi v okviru federacije. Banka pa je delovala po zakonih federacije!

In to kar so naredili na Cipru lahko naredijo kjerkoli v evro območju. Ne pozabiti, da se je to zgodilo z privolitvijo ciprske vlade!
Seveda. Zaplemba depozitov hrvaških in bosanskih varčevalcev se je zgodila z privolitvijo slovenske vlade. In seveda, nisi za plenjenje TVOJIH depozitov. Podpiraš pa plenjenje hrvaških in bosanskih, kakopak.

p.s.
Da se devize niso zbirale v matični banki, ampak so šle v Beograd pa je kaj? Izgovor za plenjenje? Hudičevo slab, če smem pripomniti. Plus, mešaš pojem devize in depoziti. In kaj ima plenjenje depozitov veze s konverzijo deviz banke v centralni banki? Kajti depoziti so lepo ostali v lasti banke. In ta jih je plasirala kamor pač je.

Tudi tvoji depoziti, recimo naloženi v Sparkasse, se ne zbirajo v matični (centralni) banki. In? Mar imajo bančniki Sparkasse s tem proste roke plenjenja tvojih depozitov? Po tvoje da.

Ah, seveda ne, saj so vendar TVOJI depoziti.
anon-245953 sporočil: 539
[#2051024] 17.03.13 21:36 · odgovor na: crt (#2051002)
Odgovori   +    1
Lepe rastlinice so te evodije, drugače pa sem se samo hecal, imam tako navado kadar me kaj hudo živcira, kot je ta rop ciprskih varčevalcev na primer.
crt sporočil: 27.418
[#2051029] 17.03.13 21:39 · odgovor na: anon-245953 (#2051024)
Odgovori   +    4
[zlatizob]
Lepe rastlinice so te evodije, drugače pa sem se samo hecal, imam tako navado kadar me kaj hudo živcira, kot je ta rop ciprskih varčevalcev na primer.
to je super. eni, ko so slabe volje, pljuvajo, drugi grizejo, tretji bi streljali, ti se hecas, jaz se tudi rad nasmejim, vcasih tudi drugega ne ostane in ne bi bilo slabo veckrat razmisliti o tem, koliko takih situacij se prihaja. kako je nam/a fajn :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2051038] 17.03.13 22:01 · odgovor na: mimoidoci (#2050416)
Odgovori   +    4
[mimoidoci]
Za bc-ja pa še to. Pri bank runu moraš denar, ko ga dvigneš tudi nekam shraniti. Lahko ga sicer daš v sef, lahko pa ga neseš domov. Vendar, ali je to prava alternativa? To vprašanje za varčevalca ni zanemarljivo, še posebej če gre za življenske prihranke.
Jasno, gotovo bi tudi ultimativni bank run v najslabsem primeru v evropi ob kakrsnemkoli katastrofalnem dogodku recimo ne videl udelezbe vec kot enih 20-30% varcevalcev. Ker enostavno veliko ljudi nima z denarjem kam. Kot je tudi pronicljivo ugotovil en anglez, ce si dal denar 2008 na ciper v evrih bi tudi brez obresti in z haircutom odnesel bolje, kot nekdo ki bi takrat kupil funte in jih drzal do sedaj.
Težko pa tudi propadajo vse banke v sistemu hkrati, nekatere celo profitirajo. Ti pa govoriš o širitvi bank runa iz Cipra na Evropo. Ko je kapituliral Northern Rock v ostalih angleških bankah ni bilo ravno panično. Samo v razmislek pred sejanjem panike. Kaj je z bank runom pri vezavah za več let vnaprej? Kako dvigneš tak denar?
Takega denarja seveda ne mores dvigniti, ampak ni treba dosti, da se sprozi psiholoska pozitivna povratna zanka. Ne pravim, da bo do tega (bank runa) prislo, niti si tega ne zelim, me je pa strah, da je to sedaj a) kar naenkrat mozno in b) ce se zacne dogajati, je ni sile, ki bi to zaustavila, po tem ko je padla "svetost" depozitov. teh 10% tudi za visoke depozite je kusur. Problem je, da nikoli ne ves, koliko bo to v naslednji iteraciji.

In se eno dejstvo: EU trdi da je to edinstvena situacija. Ni. Podobno ali se hujse razmerje depozitov do BDPja ima Malta. In fiskalno je Malta tudi v kurcu in bo morda rabila bailout (podobna zgodba kot v sloveniji). Skratka, ce bo kdaj rabila pomoc Malta, bodo tudi morali vzeti varcevalcem. Psihologija je tu vse, ne pa matematika.
crt sporočil: 27.418
[#2051051] 17.03.13 22:31 · odgovor na: crt (#2051029)
Odgovori   +    5
"The ECB needs to get to a mic NOW and say "sorry, we just had a massive brain fart, and decommissioned the idiot that suggested it. I think we're good now."

:)
mimoidoci sporočil: 6.054
[#2051093] 17.03.13 23:21 · odgovor na: anon-15342 (#2050839)
Odgovori   +    7
[TadejK]
> [crt]
> > [TadejK]
> > (in sem se - hvala vsem - opredeljevanju glede tega izognil tudi v komentarju za jutrišnje Finance).
>
> pisati za jutri po moje hudo hrabro, jaz sem se takticno zmenil za finance weekend v petek :)

Jah, še vedno si domišljam, da to zgodbo relativno dobro poznam, konec koncev (spet si to vsaj domišljam ;) sem večino bralcev Financ s tem načrtom zaplembe pred sedmimi tedni seznanil prav jaz (www.finance.si/8333104/ in npr. še forum.finance.si/?m=...400&single ). Tako da (si še nadalje domišljam ;) bo tudi v tem jutrišnjem komentarju verjetno za koga kaj zanimivega.

Btw če se še zadnjič vrnem na to temo depozitov, če si kdo pogleda spletno stran kakšne ciprske banke (npr. www.piraeusbank.com.cy ), te ponujajo tri vrste računov:
- notice account
- savings account
- deposit account

In pri slednjem piše: "Interest is fixed for the period of the deposit, and is paid on the maturity day of the deposit."

Zdaj bom pa nehal.
Škoda ker si odnehal, ravno ko postaja zanimivo. Namreč, kaj je s tem davkom pri podjetjih? Kaj je s slovensko industrijo, ki nakazuje denar na Ciper? Recimo, za Petrol nihče nikdar ni vedel povedat zakaj določenih računov ne plačuje direktno, ampak preko Cipra. Tja nakazujejo tudi Elektro Ljubljana, Elektro Primorska, Mercator, HSE in številna druga podjetja.

P.S.: Škoda ker si odnehal pravim zato, ker če se zanašamo na naše raziskovalno novinarstvo bo kakšen novinar z mikrofonom pred Petrolom v zvezi s Ciprom šele čez kakšno leto, nikakor pa ne jutri zjutraj. Takrat pa zadeva morda niti ne bo več aktualna, še posebej, če jo bomo izkusili tudi pri nas.
čarli sporočil: 13.178
[#2051140] 18.03.13 01:01 · odgovor na: anon-48757 (#2050982)
Odgovori   +    0
[Rossi.]
> [TadejK]
> > [Rossi.]
> > Pravkar sem prebral članek na ARD - Nemški državni TV:
> > "Noch gibt es Bargeld an den Geldautomaten auf Zypern. Manche Automaten sind aber schon leer, andere rücken höchstens 200 Euro heraus. Und wer seinen Kontostand überprüft, sieht es schwarz auf weiß: Die Sonderabgabe in Höhe von 6,75 Prozent ist oft bereits abgezogen. Wer mehr als 100.000 Euro auf dem Konto hat, muss sogar 9,9 Prozent Abgabe zahlen. "
>
> Sicer je vprašanje, ali so ti znižani zneski prikazani pod "zur Abhebung verfügbar", ali pod "aktueller Saldo", ali pod "Kontostand", ampak če so dejansko že odšteli od knjigovodskega stanja in ne zgolj (in potencialno začasno) od sredstev razpoložljivih za dvig, je to popoln kaos, saj parlament tega davka sploh še ni uzakonil.

Sem zraven dodal še link na Avstrijsko državno TV, tam podoben članek navaja, da so sredstva v zamrznjena, predvidevam, da so vidna a ne moreš do njih. dejansko je res zmešnjava. orf.at/stories/2172218/2172213
Ja jaz isto razumem. Sredstva so še gor vendar jih ni moč vzeti dol in se striženje zgodilo šele ko bo sprejet zakon. No kot dodatek pa tole:
Meanwhile the government has not yet announced that Tuesday is going to be a bank holiday although sources confirm that this has been the decision of the cabinet.
www.ekathimerini.com...013_488327

Se pravi bančne počitnice bodo podaljšali:)
anon-258032 sporočil: 217
[#2051150] 18.03.13 01:45 · odgovor na: anon-166232 (#2051004)
Odgovori   +    1
Čakaj malo. Praviš, da so denar zaplenili. Kdo, kdaj in kako? Kam je šel denar? Ali v hrvaško in bosansko gospodarstvo? Za nakup orožja?

Dobro so mi znani pojmi devize in depoziti. A malo se spomni (če se lahko) kako je bilo z devizami v Jugoslaviji.

Situacija v EU je drugačna kot je bila v Jugoslaviji.

Torej, če propade slovenska podružnica Sparkasse, za vloge odgovarja Sparkasse kot matična banka?

Matična banka je eno centralna banka je pa drugo! Malo si razčisti pojme kaj je kaj!
crt sporočil: 27.418
[#2051181] 18.03.13 06:52 · odgovor na: crt (#2051051)
Odgovori   +    2
[crt]
"The ECB needs to get to a mic NOW and say "sorry, we just had a massive brain fart, and decommissioned the idiot that suggested it. I think we're good now."
se ena lepa

"In a raw deal for depositors, Anastasiades [ciprski predsednik, op. crt] throws in natural gas bonds on gas he hasn't found yet. It stinks."
anon-308559 sporočil: 211
[#2051205] 18.03.13 07:30 · odgovor na: anon-15342 (#2050771)
Odgovori   +    1
[TadejK]
> [rename]
> Bojim se, da imas ti prav.
> Bank deposit je v bistvu sinonim za bank account.
> Upam seveda, da ima prav TadejK, kajti ce imava midva, to pomeni samo eno: pocelo je pocelo :-(

No OK, glede na tole:

www.cyprus-mail.com/...g/20130317

Tole zgleda kot iznenadno totalno bombandiranje davčne oaze (zaseg dela sredstev, gor davek na obresti, krepko gor "corporate Tax",....)
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2051408] 18.03.13 09:50 · odgovor na: anon-258032 (#2051150)
Odgovori   +    4
[neyamikan]
Čakaj malo. Praviš, da so denar zaplenili. Kdo, kdaj in kako? Kam je šel denar? Ali v hrvaško in bosansko gospodarstvo? Za nakup orožja?

Ne sprenevedajva se. LB varčevalcem ni izplačala depozita, torej so ga zaplenili. Ali je LB porabila depozite za hrvaško, bosansko, slovensko gospodarstvo ali nakup orožja, za depoziterja ni pomembno. Dejstvo je, da so prihranke zaupali LB in ostali brez njih.

Dokapitalizacije NLB s strani slovenskih davkoplačevalcev/depoziterjev je le nadaljevanje iste zgodbe z drugimi sredstvi. Kajti, ko enkrat zapleniš tujim depoziterjem, ni ovir za zaplembo domačim. Torej tvojih.
velikipok sporočil: 1.340
[#2051438] 18.03.13 10:07 · odgovor na: anon-15342 (#2049622)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: velikipok 18.03.2013 10:08
Njegov račun je baziral na 9,9% od nič je še vedno nič :-)
In ima prav, če nič nimaš tam, te nič ne prizadene.
velikipok sporočil: 1.340
[#2051443] 18.03.13 10:11 · odgovor na: anon-264273 (#2049649)
Odgovori   +    0
Njegov račun je baziral na 9,9% od nič je še vedno nič :-)

To ni bilo mišljeno zajebantsko. Ampak kot hec v težkih časih.
Se pa strinjam s tvojim zadnjim stavkom. Ko zaupanje gre, gre običajno nepovratno. Ali pa vsaj za zelo dolgo. Razen če s posebnimi sladkorčki čas pozabljanja (generacija) ne skrajšaš.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10