Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Cipru deset milijard in davek na depozite

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

crt sporočil: 27.422
[#2050658] 17.03.13 16:17 · odgovor na: (#2050645)
Odgovori   +    5
se malo o nacinih odzivanja ruskih vecjih vlagateljev na motenje posla
news.bbc.co.uk/2/hi/...344096.stm
anon-245953 sporočil: 539
[#2050663] 17.03.13 16:21 · odgovor na: anon-187668 (#2050486)
Odgovori   +    1
[menim]
> Za depozite, nižje od 100 tisoč evrov, bo veljal 6,75-odstotni davek, za depozite, višje od 100 tisoč evrov, pa 9,9-odstotni davek.
>
> Ciprski finančni minister Michalis Sarris je pojasnil, da bodo tisti, ki jih bo udaril davek na depozite, dobili delnice v svoji banki v enaki vrednosti.

Slovenija, december 2013:

Za depozite, nižje od 100 tisoč evrov, bo v letu 2014 veljal 6,75-odstotni davek in za depozite, višje od 100 tisoč evrov 9,9-odstotni davek. Slovenski finančni minister je pojasnil, da bodo tisti, ki jih bo udaril davek na depozite, dobili delnice v svoji banki v enaki vrednosti. Banka bo dolžna za depozite obračunati vsaj tolikšne obresti, kot je stopnja inflacije. Država bank ne bo dokapitalizirala z denarjem davkoplačevalcev.

Ta paket ukrepov bi bil za davkoplačevalce in večino varčevalcev boljši, kot imamo sedaj, na žalost se najverjetneje ne bo zgodil.
Če bi tak ukrep prizadel mene, bi takoj ko bi bilo mogoče pobral iz banke vse prihranke, jih dal v štumf in nikoli več na nobeno banko dal niti centa. Mislim, da pri takem ravnanju ne bi bil osamljen. Kaj misliš, bi bil tak protiukrep za državo in večino varčevalcev še boljši?
anon-287297 sporočil: 1.075
[#2050666] 17.03.13 16:22 · odgovor na: anon-167126 (#2050642)
Odgovori   +    1
In kako kot POSAMEZNIK npr. Jože Novak vplivaš na to? Pa pustimo neke volitve in posredno vplivanje... Še v primeru popolne informatizirane neposredne demokracije bi bil tvoj glas zgolj en glas in s tem tudi moč tvojega vpliva... kot posameznika.
No saj sem napisal, da možnost izbire imaš samo je folk ne izkorišča. Potem so pa krivi politiki, ki so jih izvolili. Če bi bil ti v svojem razmišlanju dosleden bi rekel, da tudi na davke ne moreš vplivati, davek na depozite pa je davek. Zakon o uvedbi davka na depozit ni nič nezakonitega, če sprejmejo poslanci v državnem zboru. Imamo pa Ustavo v katero se lahko zapiše, da se depozitov ne sme obdavčiti, samo naj se potem prepove tudi kakršnokoli jamstvo države za depozite v bankah in prepove dokapitaliziranje gospodarskih družb s strani države.
In v Ameriki se folk ne bo ničesar spomnil - ker politika in izvolitev politikov ni v domeni folka, temveč židovskega lobija in ostalih vplivnih interesnih skupin.
Zabit folk potem vedno koga drugega krivi za svojo neumnost. Ljudje pač radi zaupajo državi in politikom, sami smo si krivi.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050677] 17.03.13 16:32 · odgovor na: anon-48757 (#2050585)
Odgovori   +    5
[Rossi.]
Tokrat sekaš mimo. Povsod govorijo o bančnih vlogah in ne samo o depozitih.
Glej, še zadnjič bom poskusil. Gre za depozite, samo depozite in samo depozite.

Cyprus Mail (www.cyprus-mail.com/...t/20130317 ): "The decision to impose an unprecedented all-out haircut on Cypriot deposits was a painful one, but it was the only option to avoid bankruptcy of the state, said President Nicos Anastasiades yesterday."

Economist (www.economist.com/bl...s-bail-out ): "A one-off 9.9% levy will be imposed on all deposits over the insurance threshold of €100,000 before banks reopen after a bank holiday on Monday. What had not been anticipated was a 6.75% loss for savers with deposits in Cypriot banks below the insurance ceiling."

Bloomberg (www.bloomberg.com/ne...ilout.html ): "Cyprus Bank Deposits to Be Taxed in $13 Billion Bailout"

Reuters (www.reuters.com/arti...2220130317 ): "Cyprus's parliament will decide on Sunday whether savers must pay a levy on bank deposits under terms for an international bailout to avert bankruptcy - with approval far from certain"

A lahko prosim zaključiva to brezplodno razpravo?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050679] 17.03.13 16:35 · odgovor na: anon-180464 (#2050598)
Odgovori   +    2
[kekez]
Ena velika razlika.
V Švici je bilo tole vnaprej (ali vsaj pravočasno) znano dejstvo in če si šel v to, je bilo to prostovoljno. Če pa nisi želel, nisi vložil denarja, ali pa si ga še pravočasno odnesel, ko so zadevo uvajali.
Se strinjam, da ni isto, vseeno pa (1) depozit ima ročnost in ga kar tako ne moreš pravočasno odnesti in (2) razprava je bolj o tem, kaj vse šteje za legalno, če gre za (kao) nujne ukrepe reševanja stabilnosti neke države oziroma njene ekonomije.
anon-167126 sporočil: 1.128
[#2050683] 17.03.13 16:38 · odgovor na: anon-287297 (#2050666)
Odgovori   +    0
Še vedno trdim, kot posameznik NE, kot skupina pa DA.

Kakšen vpliv imam jaz in ti na višino davkov? Konkretno?
No če imava enake poglede na zadevo je vpliv že neznatno večji, vendar kljub temu zanemarljiv.

In tudi neke alternative ni v SLO, vsaj v tem trenutku je ne vidim, v mislih imam seveda realno alternativo, ki je organizacijsko že izoblikovana, je ni in je tudi ne bo (Bog daj, da se motim!).
bronhi7 sporočil: 346
[#2050693] 17.03.13 16:55 · odgovor na: crt (#2050477)
Odgovori   +    1
[crt]
> [rename]
> Pa mislis, da to ni zgolj posledica tega, da je Cper davcna oaza?

vsekakor je cela igra zelo zaznamovana s tem, da je ciper davcna oaza. rusija, ki jo zanimajo njeni davcni ubezniki, ni dala novega kredita (za podaljasanje starega se se pogovarjajo), to je cipru zbilo adute na pogajanjih, nakar so jih pojebali podolgem in pocez in to je zdaj to. nemcija in rusija sta lahko zadovoljni, ker bo manj odtoka (latvija pride na vrsto, brez skrbi), ciprski domaci varcevalci pa so de luxe jebena stranka, zrtvovana zato, da ni izpadlo "zajebali so samo tujce, buu".

to je se eno v seriji evropskih prizadevanj, da bi se prebivalstvo evropskega juga (kamor absolutno spada tudi slovenija) zacelo cim bolj sprasevati, kaj pravzaprav ima od e(m)u, vec sladkosti ali vec bolecine. zaenkrat gre to prizadevanje odlicno. bo gospod beppe povedal, kako dobro gre, in poslal zahvalno brzojavko v berlin. pa on je se super, ker vsaj ne jaha na tem, koga je treba ustreliti.

> Spomnim se moje stare mame, ona ni niti dinarja imela v banki. Vse zivljenje vse pod posteljo.
> Ali to caka tudi mene in bodo potem vnuki o meni tako pisali, kot jaz o njej?

da.
Se strinjam, to z Ciprom je predsem sporočilo zavito v ekonomski ukrep. Je politično sporočilo za prihodnost. Za Slovenijo se mi zdi , je že prepozno. To dokazuje tudi kadrovska sestava nove vlade. Napredek Slovenije je pogojen z očiščenjem političnega prostora.
anon-287297 sporočil: 1.075
[#2050699] 17.03.13 17:01 · odgovor na: (#2050686)
Odgovori   +    2
Stari moj, problem te države je, da ni nikogar, ki bi za guvernerja obljubljal Mrkajića, temveč imaš dva taborja se borečih tolp plenilske politićarske mafije, ki oba uporabljata isto fritzlovsko klet za posiljevanje ljudstva, včasih celo obe tolpi skupaj posiljujeta na skupni orgiji in obe obljubljata enega od odtenkov rdečega "štiblarja", eni originalnega rdečetalibana, drugi pa andrejasštajerske™.
Saj sem napisal recimo, no v Ameriki imajo Rona Paula pa ga ne volijo. Zato je moja teza, da si folk želi fritzlovske kletne seanse s strani politikov. Če ga najprej najebe sosed zaradi kakšnega novega davka je pa itak zakon, samo ne pomisli, da bo jutri tisti sosed on, ki mu bo izbranec Štiblar nabil inflacijo in davke za odplačilo dolgov NašihVaših poslovnežev, ki so pravočasno poslali denar v Švico zato se jih razni davki in depreciacije ne tičejo.
čarli sporočil: 13.178
[#2050716] 17.03.13 17:18 · odgovor na: anon-226010 (#2050440)
Odgovori   +    2
[jesterjay]
OK.
Ampak samo še tole vprašam: A se ne počutiš izjemno trapasto, ker zagovarjaš EU, € in "hajdučenje" mednarodnih institucij kar počez?
Ej to bi pa lahko že vedel, da se bebci in ekonomski analfabeti nikoli ne počutijo trapasto:) Oni bodo namreč vedno trdili, da imajo oni prav oz da edino oni vejo kaj je prav. Seveda so pripravljeni še ustrelit messengerja, ki ne prinaša ravno dobrih novic, da dokažejo svoj prav;)
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050717] 17.03.13 17:21 · odgovor na: anon-15342 (#2050677)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-48757 17.03.2013 17:38
-
foore sporočil: 12.753
[#2050723] 17.03.13 17:31 · odgovor na: anon-15342 (#2049599)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> Za depozite, nižje od 100 tisoč evrov, bo veljal 6,75-odstotni davek, za depozite, višje od 100 tisoč evrov, pa 9,9-odstotni davek. Ta ukrep naj bi po Dijsselbloemovih besedah prinesel 5,8 milijarde evrov. To je približno 33 odstotkov ciprskega BDP.

Samo toliko, da ne bo kdo od slovenskih Ciprčanov rekel, da tega pa res ni nihče mogel predvideti:

> TadejK, 11.02.2013, www.finance.si/8333104/ :
> Tako se zadnje tedne govori o zamisli, da bi posojilo za dokapitalizacijo bank znižali, razliko pa bi te pokrile z delno "zaplembo" depozitov tujcev, ki znašajo kar dvakratnik ciprskega BDP.

[Oči, oči, kaj naj nardim no? Ja sine nje, puklič Šešokove, al pa Simiča nje, če še on ne bo vedu pa ma Lah ziher kak rezerven scenarij nje press]
Kaj misliš, ali ni to nekak dogovor med Merklovo in JJ, ko se bi ob slabi banki pokazalo, kateri so ti naši Slovenci, ki so odtujevali denar in pri tem niso plačali DDv...., dobili bi imena in lastninili njihove depozite.........

Enostavno in učinkovito...Za zneske, pa namesto denarja,bi odpisovali dolgove od slabih bank............
crt sporočil: 27.422
[#2050728] 17.03.13 17:36 · odgovor na: (#2050645)
Odgovori   +    3
zadeva ze mutira

Strong reaction to bailout measures imposed on Cyprus has brought signs of a softer stance from the European Parliament and a concession by the Nicosia government for depositors who see their capital suffer a haircut.

Martin Schulz, the head of the European Parliament, said that small depositors in Cyprus should be protected, proposing that there should be no haircut to account whose balance does not exceed 25,000 euros, in an interview to German newspaper Welt am Sonntag on Sunday.

www.ekathimerini.com...013_488274
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050733] 17.03.13 17:38 · odgovor na: anon-15342 (#2050677)
Odgovori   +    2
[TadejK]
> [Rossi.]
> Tokrat sekaš mimo. Povsod govorijo o bančnih vlogah in ne samo o depozitih.

Glej, še zadnjič bom poskusil. Gre za depozite, samo depozite in samo depozite.

Cyprus Mail (www.cyprus-mail.com/...t/20130317 ): "The decision to impose an unprecedented all-out haircut on Cypriot deposits was a painful one, but it was the only option to avoid bankruptcy of the state, said President Nicos Anastasiades yesterday."

Economist (www.economist.com/bl...s-bail-out ): "A one-off 9.9% levy will be imposed on all deposits over the insurance threshold of €100,000 before banks reopen after a bank holiday on Monday. What had not been anticipated was a 6.75% loss for savers with deposits in Cypriot banks below the insurance ceiling."

Bloomberg (www.bloomberg.com/ne...ilout.html ): "Cyprus Bank Deposits to Be Taxed in $13 Billion Bailout"

Reuters (www.reuters.com/arti...2220130317 ): "Cyprus's parliament will decide on Sunday whether savers must pay a levy on bank deposits under terms for an international bailout to avert bankruptcy - with approval far from certain"

A lahko prosim zaključiva to brezplodno razpravo?
Lahko, vendar bo čas pokazal kdo ima prav. Z mene, ki sem imel včasih denar tudi kje odzunaj je deposit račun odprt pri banki in pika.
crt sporočil: 27.422
[#2050734] 17.03.13 17:39 · odgovor na: anon-48757 (#2050717)
Odgovori   +    3
[Rossi.]
je deposit račun odprt pri banki in pika.
v to smer tudi meni vlece, je pa noc se precej mlada.

ko se je izkazalo, da je kar nekaj revolta in da tudi politicno ne bo slo tako zlahka skozi ciprski parlament, se je ze zacela signalizacija za malo drugacen pristop (glej lihkarsnji post).

ce kdo najde kaksne podrobnosti glede tistega, da bi se ta denar zamenjal za delnice v bankah, prilepite. ta del se mi zdi nekako najbolj mehko kuhan, zlasti glede vpliva na druge delnicarje. razen ce so to ne-glasujoce ne-participativne in povrhu se v primeru stecaja podrejene delnice. kar je malo cudna zival.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2050737] 17.03.13 17:43 · odgovor na: crt (#2050734)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-54454 17.03.2013 17:48
[crt]
> [Rossi.]
> je deposit račun odprt pri banki in pika.

v to smer tudi meni vlece, je pa noc se precej mlada.
so far:

“As we understand it, anything with credit will be subject to the levy, be it a deposit or current account,” bank sources said.

www.cyprus-mail.com/...g/20130317

edit

Kar se pa mlade noci tice, cez nekaj ur se odprejo borze..in forex. Po forumih v meni znanih jezikih sodec pa mislim, da je bila skoda ze narejena in sporocilo dovolj jasno, da si ga bodo ljudje dobro zapomnili.
foore sporočil: 12.753
[#2050741] 17.03.13 17:44 · odgovor na: (#2050686)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: foore 17.03.2013 17:48
[janezpizdek]
> [Kamon]
> >Na inflacijo, višino obrestnih mer...pa posameznik ne more vplivati.
>
> Se NE strinjam! Recimo, da živiš v državi, kjer imaš na voljo dve politični opciji. Ena ti za guvernerja centralne banke obljublja Štiblarja in depreciacijo valute, druga pa Mrkaića in restriktivno monetarno politiko.

Stari moj, problem te države je, da ni nikogar, ki bi za guvernerja obljubljal Mrkajića, temveč imaš dva taborja se borečih tolp plenilske politićarske mafije, ki oba uporabljata isto fritzlovsko klet za posiljevanje ljudstva, včasih celo obe tolpi skupaj posiljujeta na skupni orgiji in obe obljubljata enega od odtenkov rdečega "štiblarja", eni originalnega rdečetalibana, drugi pa andrejasštajerske™.

Domnevnega desnega™ andrejasštajerske™, ki se kot pav na vrhu gnoja duva, da je skupaj s komunisti sprejel, komunistom sila všečno, še bolj nasilnouravnilovsko, plenilsko in reketarsko in še bolja antinarodno pokojninsko in delovno zkonodajo.

Auuu, kak je to bilo težko! Skoraj toliko, kot je težko žabo nagnati v vodo. Neki tacega, kot če se bi Katja Jevšek hvalila, da ji je, sončecu shamanovemu nenasitnemu, mene uspelo nagovoriti na seks žnjo v hotelu Burj Al Arab v januarju in to celo nekajkrat na dan, nje™. Auuuu!

A ja, btw, kaj že je narobe z Mrkajićem?

LP shaman
Zanimivo, kako so Slovenci ponižni in kar trpijo. Ne razumejo, kako slaba je pokojninska reforma in kako nepravična in kot praviš plenilska.....Že dolgo imam občutek, da je ta Andrej čisto pravo kukočje jajce ........
Vinci sporočil: 5.933
[#2050756] 17.03.13 17:55 · odgovor na: anon-48757 (#2050733)
Odgovori   +    5
Jaz se strinjam z Rossijem. Deposits so v angleščin vsa sredstva, ki so na bančnih računih, od vpoglednih vlog, sredstev na varčevalnih računih do klasičnih časovnih depozitov.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050758] 17.03.13 17:56 · odgovor na: anon-48757 (#2050733)
Odgovori   +    4
[Rossi.]
Lahko, vendar bo čas pokazal kdo ima prav. Z mene, ki sem imel včasih denar tudi kje odzunaj je deposit račun odprt pri banki in pika.
No čakaj, prej si trdil, da "povsod govorijo o bančnih vlogah in ne samo o depozitih", zdaj pa praviš, da je "depozit [isto kot] račun odprt pri banki". To ni res, račun odprt pri banki je "bank account".
Je pa zdaj (sicer z včerajšnjim datumom, ampak dejansko objavljena danes) končno na spletu tudi prva objava Evrocone glede ciprskega haircuta (eurozone.europa.eu/n...-16-03-13/ ):
an upfront one-off stability levy applicable to resident and non-resident depositors
(in ne, "depositors" niso vsi varčevalci, vsi varčevalci so "savers")
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050759] 17.03.13 17:57 · odgovor na: crt (#2050734)
Odgovori   +    0
[crt]
> [Rossi.]
> je deposit račun odprt pri banki in pika.

v to smer tudi meni vlece, je pa noc se precej mlada.

ko se je izkazalo, da je kar nekaj revolta in da tudi politicno ne bo slo tako zlahka skozi ciprski parlament, se je ze zacela signalizacija za malo drugacen pristop (glej lihkarsnji post).

ce kdo najde kaksne podrobnosti glede tistega, da bi se ta denar zamenjal za delnice v bankah, prilepite. ta del se mi zdi nekako najbolj mehko kuhan, zlasti glede vpliva na druge delnicarje. razen ce so to ne-glasujoce ne-participativne in povrhu se v primeru stecaja podrejene delnice. kar je malo cudna zival.
Se strinjam, da je noč še mlada, in da bodo sigurno še kaj spreminjali glede na odzive in to ne samo na Cipru. Vendar, duh je ušel iz steklenice in sedaj bodo EU pametnjakoviči mrzlično iskali štopl, da ga stlačijo nazaj. Če bodo mencali bo hudič in to ne samo na Cipru :(
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050766] 17.03.13 18:06 · odgovor na: anon-15342 (#2050758)
Odgovori   +    3
[TadejK]
> [Rossi.]
> Lahko, vendar bo čas pokazal kdo ima prav. Z mene, ki sem imel včasih denar tudi kje odzunaj je deposit račun odprt pri banki in pika.

No čakaj, prej si trdil, da "povsod govorijo o bančnih vlogah in ne samo o depozitih", zdaj pa praviš, da je "depozit [isto kot] račun odprt pri banki". To ni res, račun odprt pri banki je "bank account".
Je pa zdaj (sicer z včerajšnjim datumom, ampak dejansko objavljena danes) končno na spletu tudi prva objava Evrocone glede ciprskega haircuta (eurozone.europa.eu/n...-16-03-13/ ):

> an upfront one-off stability levy applicable to resident and non-resident depositors

(in ne, "depositors" niso vsi varčevalci, vsi varčevalci so "savers")
Še nikoli v bančnem jeziku nisem zasledil uporabe "Savers".
Vedno so bili "depositors" :))

Iz N24.de: Vsi lastniki kontov ....

"Alle Kontobesitzer zusammen müssen etwa 5,8 Milliarden Euro quasi über Nacht zwangsweise von ihren Einlagen an den Staat "

Počakajmo, noč je še mlada je rekel Črt. :)
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050770] 17.03.13 18:13 · odgovor na: (#2050764)
Odgovori   +    1
[rename]

Bojim se, da imas ti prav.
Bank deposit je v bistvu sinonim za bank account.
Upam seveda, da ima prav TadejK, kajti ce imava midva, to pomeni samo eno: pocelo je pocelo :-(
Upam samo, da bodo prej pogasili, samo nekaj škode pa bo :-(
In naša nova butasta vlada bi imela izgovor, pa spet bo Janša vse kriv :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2050771] 17.03.13 18:13 · odgovor na: (#2050764)
Odgovori   +    9
[rename]
Bojim se, da imas ti prav.
Bank deposit je v bistvu sinonim za bank account.
Upam seveda, da ima prav TadejK, kajti ce imava midva, to pomeni samo eno: pocelo je pocelo :-(
No OK, glede na tole:

www.cyprus-mail.com/...g/20130317

moram zdaj očitno vse povedano vzeti nazaj, vsaj do takrat, ko se razčisti.

Že vseskozi vsi mediji, o katerih menim, da se na zadevo spoznajo, pišejo izključno o deposits in nikoli o savings ali assets. Ampak če je to, kar trdite in kar trdi oziroma domneva ("as we understand it") tudi tale novi članek, res, potem (1) sem pač širil krivo vero in se opravičujem in (2) potem res ničesar več ne razumem, ker kako bodo pa določili osnovo? A kar sredstva, ki so bila na presečni dan na računu? Poleg tega nekaj člankov trdi, da dvigi z bankomatov so bili mogoči, pač do porabe gotovine v njih, ampak kako gre pa to skupaj?

Tako da lahko rečem samo tole: Rossi, če si imel prav sem imel jaz pač zelo narobe, potem sorry. Meni je bilo tudi s strani nekoga, ki se na to zelo spozna, zagotovljeno, da so samo depoziti v smislu vezanih sredstev z opredeljeno ročnostjo vezave, ampak je seveda tudi res, da nihče ni nezmotljiv ...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#2050772] 17.03.13 18:14 · odgovor na: anon-48757 (#2050766)
Odgovori   +    0
[Rossi.]
> [TadejK]
> > [Rossi.]
> > Lahko, vendar bo čas pokazal kdo ima prav. Z mene, ki sem imel včasih denar tudi kje odzunaj je deposit račun odprt pri banki in pika.
>
> No čakaj, prej si trdil, da "povsod govorijo o bančnih vlogah in ne samo o depozitih", zdaj pa praviš, da je "depozit [isto kot] račun odprt pri banki". To ni res, račun odprt pri banki je "bank account".
> Je pa zdaj (sicer z včerajšnjim datumom, ampak dejansko objavljena danes) končno na spletu tudi prva objava Evrocone glede ciprskega haircuta (eurozone.europa.eu/n...-16-03-13/ ):
>
> > an upfront one-off stability levy applicable to resident and non-resident depositors
>
> (in ne, "depositors" niso vsi varčevalci, vsi varčevalci so "savers")

Še nikoli v bančnem jeziku nisem zasledil uporabe "Savers".
Vedno so bili "depositors" :))

Iz N24.de: Vsi lastniki kontov ....

"Alle Kontobesitzer zusammen müssen etwa 5,8 Milliarden Euro quasi über Nacht zwangsweise von ihren Einlagen an den Staat "

Počakajmo, noč je še mlada je rekel Črt. :)
mislim, da maš prav: deposits so vsi pologi - vezani in nevezani
crt sporočil: 27.422
[#2050775] 17.03.13 18:16 · odgovor na: anon-48757 (#2050766)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 17.03.2013 18:18
noc bo verjetno se nekaj dni mlada (v smislu kristaliziranja, kaj je pesnik sploh hotel povedati in kolikokrat si je pri tem povrhu se premislil).

racune na severu pa lahko seveda gre vsakdo odpret, kdor jih se nima, vendar... znotraj eu obstaja izmenjava podatkov med davcnimi upravami o racunih nerezidentov in en dan bo prislo do tega, da bo neka drzava hotela obdavciti racune svojih tlacanov povsod, druge pa bodo rekle - ja ok, ni problema. ker zver je lacna povsod in finese hitro bledijo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2050778] 17.03.13 18:18 · odgovor na: anon-48757 (#2050766)
Odgovori   +    1
[Rossi.]
Še nikoli v bančnem jeziku nisem zasledil uporabe "Savers".
Vedno so bili "depositors" :))
Za Ciper ne vem, v USA pa imas znotraj svojega racuna svoj checking in svoj saving account. Prvi je namenjen placevanju, drugi pa varcevanju, ki se naceloma tudi visje obrestuje in kjer moras dvig/transfer naceloma predhodno najaviti.

Sicer pa situacija zgleda tako, da se sami ne vedo, na kaj tocno so pristali in se jim zdaj stvari zapletajo.
čarli sporočil: 13.178
[#2050780] 17.03.13 18:20 · odgovor na: (#2050466)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [jesterjay]
> > [NavadniNimda]
> > > [jesterjay]
> > > OK.
> > > Ampak samo še tole vprašam: A se ne počutiš izjemno trapasto, ker zagovarjaš EU, € in "hajdučenje" mednarodnih institucij kar počez?
> >
> > Ne.
> > Vedno sem mnenja, da je treba nacionalne države ukiniti, ker zlorabljajo "svojo" suverenost, najebe ga pa običen folk. EU tule samo želi to narediti čim bolj softly, da folk ne bi preveč najebal.
>
> se spomniš enega testa (politična usmerjenost)?
> Takrat si bil "libertarni desničar".... Takole ti povem: lažnivec si. ;)
> Tvoja dejanska umeritev je avtoritarni fašist. Noben libertarec ne bi privolil v nekaj, kar je soft in socializira izgube! Libertarec si izključno, če podpiraš osebno svobodo in odgovornost.

LOL, a to pomeni, da sem lažnivec, če ne delujem kot prikazujejo neki testi, to pa zato, ker so standardizirani na nekaj splošnih postavk?! Se hecaš, ane?

A veš, meni ni problem rečt: "Naj gre Cyprus v default, jaz sem Libertarec". Nimam prav nobenega problema s tem. Druga stvar je pa praksa, ki pove, da bi v tem primeru folk bistveno slabše živel, hkrati pa ostal brez VSEH prihrankov.

Jaz poznam rešitev: to je ukinitev nacionalne države, minimizacija birokratskih struktur in dopustitev prostega trga na močni pravni državi.
Tovarišu nimdi gre očitno že toliko na slabše da sam sebe demantira v samo enem stavku:) Daj razloži kako lahko ukinitev nacionalne države prispeva, da imaš potem pravno državo?;)
Ampak to je zgolj teoretsko, saj 80% folka sploh ni sposobno živeti od svojega dela in razmišljanja, vedno mora odločitve namesto njih sprejemati nekdo drug. In zdaj sem jaz lažnivec, ker razmišljam in vidim stvari take, kot dejansko so?!
Ne ti razmišljaš isto kot tvoji ljubi eussr birokrati. Namreč ti nisi sposoben razmišljati s svojo glavo. Pač si samo še ena ovca, ki rabi temeljito striženje. Pa dvomim, da bo samo eno striženje zadosti:)
crt sporočil: 27.422
[#2050782] 17.03.13 18:21 · odgovor na: anon-15342 (#2050771)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: crt 17.03.2013 18:23
[TadejK]
A kar sredstva, ki so bila na presečni dan na računu?
po moje ja. (zato pa so zamrznjeni prenosi in placila; celo znotraj iste banke.)
Poleg tega nekaj člankov trdi, da dvigi z bankomatov so bili mogoči, pač do porabe gotovine v njih, ampak kako gre pa to skupaj?
po moje se da to razloziti z navadno storavostjo na startu. kakor razumem, so se kasneje tudi zacele "tehnicne motnje".

vsekakor pa se pogovarjamo po moje o tem, ali je nekaj en cm sem ali en cm tja, okoli nas pa padajo bombe, ki delajo metrske luknje :)
anon-48757 sporočil: 1.135
[#2050791] 17.03.13 18:27 · odgovor na: anon-15342 (#2050771)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-48757 17.03.2013 18:31
[TadejK]
> [rename]
> Bojim se, da imas ti prav.
> Bank deposit je v bistvu sinonim za bank account.
> Upam seveda, da ima prav TadejK, kajti ce imava midva, to pomeni samo eno: pocelo je pocelo :-(

No OK, glede na tole:

www.cyprus-mail.com/...g/20130317

moram zdaj očitno vse povedano vzeti nazaj, vsaj do takrat, ko se razčisti.

Že vseskozi vsi mediji, o katerih menim, da se na zadevo spoznajo, pišejo izključno o deposits in nikoli o savings ali assets. Ampak če je to, kar trdite in kar trdi oziroma domneva ("as we understand it") tudi tale novi članek, res, potem (1) sem pač širil krivo vero in se opravičujem in (2) potem res ničesar več ne razumem, ker kako bodo pa določili osnovo? A kar sredstva, ki so bila na presečni dan na računu? Poleg tega nekaj člankov trdi, da dvigi z bankomatov so bili mogoči, pač do porabe gotovine v njih, ampak kako gre pa to skupaj?

Tako da lahko rečem samo tole: Rossi, če si imel prav sem imel jaz pač zelo narobe, potem sorry. Meni je bilo tudi s strani nekoga, ki se na to zelo spozna, zagotovljeno, da so samo depoziti v smislu vezanih sredstev z opredeljeno ročnostjo vezave, ampak je seveda tudi res, da nihče ni nezmotljiv ...
Ne sekiraj se, boljše bi bilo če bi imal prav ti, tako pa lahko samo upamo, da se ta juha ne bo pojedla tako vroča kot se kuha.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2050792] 17.03.13 18:28 · odgovor na: crt (#2050782)
Odgovori   +    1
[crt]
> [TadejK]
> A kar sredstva, ki so bila na presečni dan na računu?

po moje ja. (zato pa so zamrznjeni prenosi in placila; celo znotraj iste banke.)

> Poleg tega nekaj člankov trdi, da dvigi z bankomatov so bili mogoči, pač do porabe gotovine v njih, ampak kako gre pa to skupaj?

po moje se da to razloziti z navadno storavostjo na startu. kakor razumem, so se kasneje tudi zacele "tehnicne motnje".

vsekakor pa se pogovarjamo po moje o tem, ali je nekaj en cm sem ali en cm tja, okoli nas pa padajo bombe, ki delajo metrske luknje :)
Vceraj:

forum.finance.si/?m=...928&single
čarli sporočil: 13.178
[#2050793] 17.03.13 18:29 · odgovor na: (#2050788)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
> > > [jesterjay]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > > [jesterjay]
> > > > > OK.
> > > > > Ampak samo še tole vprašam: A se ne počutiš izjemno trapasto, ker zagovarjaš EU, € in "hajdučenje" mednarodnih institucij kar počez?
> > > >
> > > > Ne.
> > > > Vedno sem mnenja, da je treba nacionalne države ukiniti, ker zlorabljajo "svojo" suverenost, najebe ga pa običen folk. EU tule samo želi to narediti čim bolj softly, da folk ne bi preveč najebal.
> > >
> > > se spomniš enega testa (politična usmerjenost)?
> > > Takrat si bil "libertarni desničar".... Takole ti povem: lažnivec si. ;)
> > > Tvoja dejanska umeritev je avtoritarni fašist. Noben libertarec ne bi privolil v nekaj, kar je soft in socializira izgube! Libertarec si izključno, če podpiraš osebno svobodo in odgovornost.
> >
> > LOL, a to pomeni, da sem lažnivec, če ne delujem kot prikazujejo neki testi, to pa zato, ker so standardizirani na nekaj splošnih postavk?! Se hecaš, ane?
> >
> > A veš, meni ni problem rečt: "Naj gre Cyprus v default, jaz sem Libertarec". Nimam prav nobenega problema s tem. Druga stvar je pa praksa, ki pove, da bi v tem primeru folk bistveno slabše živel, hkrati pa ostal brez VSEH prihrankov.
> >
> > Jaz poznam rešitev: to je ukinitev nacionalne države, minimizacija birokratskih struktur in dopustitev prostega trga na močni pravni državi.
>
> Tovarišu nimdi gre očitno že toliko na slabše da sam sebe demantira v samo enem stavku:)

Ali je Unites States of America nacionalna država, opica? A ti sploh veš kaj je definicija nacionalne države, nacije in podobnega hokuspokusa?
Ej bebo kaj pa je pol zda. A zvezna država al kaj?:)
> Daj razloži kako lahko ukinitev nacionalne države prispeva, da imaš potem pravno državo?;)

Tako, da se na prostorih, kjer so ukinjene nacionalne države, naredi eno zaresno, osnovano na načelu pravne države, ne pa na načelu evgenike. Sej vem, da ne štekaš tega, zato zaključiva tule s tem.
Ja ja seveda. Ti bi rad eussr po načeliih tvoje beloved ussr in yuge ane:) Pač tovariš nimda je večni občudovalec komunistov in birokratov in mu je osebna svoboda zadnja bira;)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10