29 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
45 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
59 min
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
1 ura
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
3 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
4 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
4 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
4 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
5 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
5 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
7 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
10 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
10 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
17 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 7

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Gradbinci: komu od uradno solventnih kaže najslabše

Strani: 1 2 3

anon-15342 sporočil: 8.014
[#1243376] 08.06.11 16:57
Odgovori   +    16
Že nekajkrat sem na tem forumu razlagal, zakaj ne želim objaviti lestvice verjetnosti stečaja za domače gradbince, pa čeprav se je moja tovrstna lestvica za domače finančne holdinge izkazala za zelo natančno - vseh prvih šest z lestvice izpred 20 mesecev (forum.finance.si/?t=79447 ) je do današnjega dne že razglasilo insolventnost, sedmi se je temu začasno izognil s pripojitvijo druge firme, deveti z dvema dokapitalizacijama "v naturalijah", osmega pa bo z dokapitalizacijo čez tri tedne reševal KAD.

V bilancah gradbincev je po moji presoji bistveno lažje kaj skriti, zato lestvica verjetnosti njihovega stečaja res ne bi bila nujno prav objektivna (v smislu, da bi tistim na vrhu sicer vsem kazalo slabo, a ne nujno vsakemu slabše kot vsem pod njim in manj slabo kot vsem nad njim).

A v zadnjih mesecih sem dobil toliko prošenj, naj vseeno objavim (ali pošljem dotičnemu po e-pošti) vsaj vrh te lestvice, da sem se odločil za kompromis. V izogib "nepotrebnemu ustvarjanju panike" bom v tej témi med gradbinci, ki so imeli 31.12.2009 vsaj 100 zaposlenih in uradno še niso insolventni, vsakič objavil ime tiste družbe, ki ji po mojih izračunih kaže najslabše (recimo SCT se ne kvalificira, saj je že razglasil insolventnost - že pred pol leta). In naslednjič se bom oglasil šele, če/ko bo šel ta v prisilno poravnavo ali stečaj, šele takrat pa bom tudi objavil ime naslednjega "top" kandidata. Skratka - bolj kot bom sekal mimo, bolj boste imeli pred menoj mir.

--------------

SEPTEM d.o.o., Meljska cesta 50, Maribor (115 zaposlenih na 31.12.2009 in 93 na 31.12.2010)
anon-72566 sporočil: 3.465
[#1243418] 08.06.11 17:42 · odgovor na: anon-15342 (#1243376)
Odgovori   +    1
TadejK ti nam kar vse povej. Mi si miru ne zelimo!
anon-171567 sporočil: 620
[#1243505] 08.06.11 19:25 · odgovor na: anon-15342 (#1243376)
Odgovori   +    2
Pošteno.
Nantl sporočil: 1.160
[#1244073] 09.06.11 08:34 · odgovor na: anon-15342 (#1243376)
Odgovori   +    7
Najprej, zahvala za dosedanje delo in zbiranje podatkov, obdelavo ter nesebično deljenje vsega tega.
Neprecenljivo.

Ljudje smo pač taki, kot smo, nenasitni in nehvaležni, želimo vedno več. Tako imam jaz eno VELIKO željo - prošnjo:

Lestvica bank, ki so najbolj tvegane in blizu potopa po tvojem mnenju.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#1244201] 09.06.11 09:22 · odgovor na: Nantl (#1244073)
Odgovori   +    1
[Nantl]
Najprej, zahvala za dosedanje delo in zbiranje podatkov, obdelavo ter nesebično deljenje vsega tega.
Neprecenljivo.

Ljudje smo pač taki, kot smo, nenasitni in nehvaležni, želimo vedno več. Tako imam jaz eno VELIKO željo - prošnjo:

Lestvica bank, ki so najbolj tvegane in blizu potopa po tvojem mnenju.
www.bsi.si/nadzor-ba...MapaId=521

Tule so vse, če malo poklikaš boš našel še poročilo. Lahko pa jim pošlješ mail, da te zanima katere so najbolj tvegane banke (glede na to, da jih kot davkoplačevalec plačuješ za to, da ugotvaljajo točno to, bi ti po mojem morali odgovoriti).

Sicer pa mi je všeč koncept tele teme. Manjka mogoče edino seznam (ali link na) vseh še živečih gradbincev, da bi lahko bolj enostavno ugibali kdo bo naslednji.
anon-53649 sporočil: 122
[#1245219] 09.06.11 15:29 · odgovor na: anon-15342 (#1243376)
Odgovori   +    9
[TadejK]

SEPTEM d.o.o., Meljska cesta 50, Maribor (115 zaposlenih na 31.12.2009 in 93 na 31.12.2010)

Včeraj si to objavil, danes ima Septem doo blokirane račune. Zdaj pa ne vem ali si jasnoviden ali so bankirji v nizkem štartu čakali da odreagirajo na to tvojo objavo?

Na vsak način ... scary ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1376176] 29.09.11 15:28 · odgovor na: anon-15342 (#1243376)
Odgovori   +    5
[TadejK]
V izogib "nepotrebnemu ustvarjanju panike" bom v tej témi med gradbinci, ki so imeli 31.12.2009 vsaj 100 zaposlenih in uradno še niso insolventni, vsakič objavil ime tiste družbe, ki ji po mojih izračunih kaže najslabše (recimo SCT se ne kvalificira, saj je že razglasil insolventnost). In naslednjič se bom oglasil šele, če/ko bo šel ta v prisilno poravnavo ali stečaj, šele takrat pa bom tudi objavil ime naslednjega "top" kandidata. Skratka - bolj kot bom sekal mimo, bolj boste imeli pred menoj mir.

--------------

SEPTEM d.o.o., Meljska cesta 50, Maribor (115 zaposlenih na 31.12.2009 in 93 na 31.12.2010)
Le nekaj dni po tem, ko se je na tem forumu spet razvila debata, ali je sploh mogoče ocenjevati verjetnost stečaja podjetij (npr. tukaj: forum.finance.si/?m=...332&single ), evo, izvolite:

AJPES eObjave ID 954186, 29.09.2011: SEPTEM d.o.o. od danes v stečaju.

Naslednji na spisku tistih, ki jim po mojih izračunih kaže najslabše, je sicer Konstruktor VGR, a ker imam rad težke naloge, moram tega izpustiti, saj je v vmesnem času (konkretno 4. julija) že razglasil insolventnost in predlagal prisilno poravnavo. Torej ostanimo še naprej le pri tistih, ki večjih težav sploh še ne priznavajo. Da pa vseeno ne bo tak dolgčas, pa ker je tatretji v nadaljevanju "lestvice" tokrat res zanimiv, pa da se na tej témi ne bo nabiralo preveč prahu (pri nas je pač mogoče zavlačevati meeesece in meeesece), bom odslej nadaljeval ne z enim, temveč s tremi in se bom ponovno oglasil in posodobil, ko/če razglasi insolventnost eden od te trojice:

--------------

GRADBENIŠTVO FULI d.o.o., Celjska cesta 14, Slovenske Konjice (114 zaposlenih na 31.12.2010)
GP BEŽIGRAD d.d., Podmilščakova 24, Ljubljana (16 M€ sredstev in 105 zaposlenih na 31.12.2010)
PRIMORJE d.d., Vipavska 3, Ajdovščina (283 M€ sredstev in 1076 zaposlenih na 31.12.2010)
anon-49383 sporočil: 3.465
[#1377563] 30.09.11 11:20 · odgovor na: anon-15342 (#1376176)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [TadejK]
> V izogib "nepotrebnemu ustvarjanju panike" bom v tej témi med gradbinci, ki so imeli 31.12.2009 vsaj 100 zaposlenih in uradno še niso insolventni, vsakič objavil ime tiste družbe, ki ji po mojih izračunih kaže najslabše (recimo SCT se ne kvalificira, saj je že razglasil insolventnost). In naslednjič se bom oglasil šele, če/ko bo šel ta v prisilno poravnavo ali stečaj, šele takrat pa bom tudi objavil ime naslednjega "top" kandidata. Skratka - bolj kot bom sekal mimo, bolj boste imeli pred menoj mir.
>
> --------------
>
> SEPTEM d.o.o., Meljska cesta 50, Maribor (115 zaposlenih na 31.12.2009 in 93 na 31.12.2010)
>

Le nekaj dni po tem, ko se je na tem forumu spet razvila debata, ali je sploh mogoče ocenjevati verjetnost stečaja podjetij (npr. tukaj: forum.finance.si/?m=...332&single ), evo, izvolite:

AJPES eObjave ID 954186, 29.09.2011: SEPTEM d.o.o. od danes v stečaju.

Naslednji na spisku tistih, ki jim po mojih izračunih kaže najslabše, je sicer Konstruktor VGR, a ker imam rad težke naloge, moram tega izpustiti, saj je v vmesnem času (konkretno 4. julija) že razglasil insolventnost in predlagal prisilno poravnavo. Torej ostanimo še naprej le pri tistih, ki večjih težav sploh še ne priznavajo. Da pa vseeno ne bo tak dolgčas, pa ker je tatretji v nadaljevanju "lestvice" tokrat res zanimiv, pa da se na tej témi ne bo nabiralo preveč prahu (pri nas je pač mogoče zavlačevati meeesece in meeesece), bom odslej nadaljeval ne z enim, temveč s tremi in se bom ponovno oglasil in posodobil, ko/če razglasi insolventnost eden od te trojice:

--------------

GRADBENIŠTVO FULI d.o.o., Celjska cesta 14, Slovenske Konjice (114 zaposlenih na 31.12.2010)
GP BEŽIGRAD d.d., Podmilščakova 24, Ljubljana (16 M€ sredstev in 105 zaposlenih na 31.12.2010)
PRIMORJE d.d., Vipavska 3, Ajdovščina (283 M€ sredstev in 1076 zaposlenih na 31.12.2010)
Hm, to postaja vedno bolj dramtično.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1377605] 30.09.11 11:44 · odgovor na: anon-15342 (#1376176)
Odgovori   +    1
Odveč je govorit, da imajo vsi trije medalisti vse račune blokirane. Ampak ne, cena na m2 bo ostala tle kjer je, GURS pa bo verjetno ugotovil še celo rast.
BTW kako kej kaže kakšni banki da gre po jurčke (Probanka recimo) - je tudi tu v pripravi kakšna lestvica?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1377704] 30.09.11 12:37 · odgovor na: anon-232734 (#1377605)
Odgovori   +    8
[slep]
BTW kako kej kaže kakšni banki da gre po jurčke (Probanka recimo) - je tudi tu v pripravi kakšna lestvica?
Ne morem. Sem obljubil, da ne bom objavljal, sicer se ne nekateri ne bi več pogovarjali z menoj. In zaenkrat iskreno patriotsko menim, da je za banke, ki jih ti nekateri vodijo ali predstavljajo recimo v upniških odborih insolvenčnih postopkov, dobro, da se še vedno pogovarjajo in potem vsaj včasih naredijo tudi tisto, kar je v danih razmerah še najbolj gospodarno. Saj med vrsticami se verjetno kdaj vidi, ko/če jih pohvalim ali vzamem v bran ...

Če bom pa enkrat dobil vtis, da me več ne je*e*o pet posto in/ali delajo ravno nasprotno od tistega, kar je po mojem gospodarno, bom pa lestvico objavil, z vsemi ključnimi številkami/ocenami prihajajočih slabitev in odpisov.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#1378018] 30.09.11 15:31 · odgovor na: anon-15342 (#1377704)
Odgovori   +    2
[TadejK]
> [slep]
> BTW kako kej kaže kakšni banki da gre po jurčke (Probanka recimo) - je tudi tu v pripravi kakšna lestvica?

Ne morem. Sem obljubil, da ne bom objavljal, sicer se ne nekateri ne bi več pogovarjali z menoj. In zaenkrat iskreno patriotsko menim, da je za banke, ki jih ti nekateri vodijo ali predstavljajo recimo v upniških odborih insolvenčnih postopkov, dobro, da se še vedno pogovarjajo in potem vsaj včasih naredijo tudi tisto, kar je v danih razmerah še najbolj gospodarno. Saj med vrsticami se verjetno kdaj vidi, ko/če jih pohvalim ali vzamem v bran ...

Če bom pa enkrat dobil vtis, da me več ne je*e*o pet posto in/ali delajo ravno nasprotno od tistega, kar je po mojem gospodarno, bom pa lestvico objavil, z vsemi ključnimi številkami/ocenami prihajajočih slabitev in odpisov.
Razlika med analognim in digitalnim svetom?

Analogni - glava najljubšega konja v posteljo (odlomek iz Botra)
Digitalni - napoved objave lestvice :)


Keep up the good work!
Nantl sporočil: 1.160
[#1378272] 30.09.11 20:30 · odgovor na: anon-15342 (#1377704)
Odgovori   +    2
[TadejK]
> [slep]
> BTW kako kej kaže kakšni banki da gre po jurčke (Probanka recimo) - je tudi tu v pripravi kakšna lestvica?

Ne morem. Sem obljubil, da ne bom objavljal, sicer se ne nekateri ne bi več pogovarjali z menoj.

To, in uradno nižanje bonitet, pove samo po sei dovolj.
Ali če sklepam po te,m da ne moreš povedati, si patriot, itd ..., predvidevam da je stanje zelo v k****. Če bi bile stvari dobre, bi te verjetno prosili daj povej pokaži kako dobri smo.


Po filingu ali kot bi rekla moja stara mama (na vodi čutim), si naračunal verjetnost za banke (tiste, ki jih je fitch omenil) , precej nad verjetnostjo, ki si jo naračunal savi.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1378339] 30.09.11 22:07 · odgovor na: Nantl (#1378272)
Odgovori   +    2
No vseeno zdej Save primerjat s povprečno slo banko glih ne gre - so pa po moji oceni zelo problematične 3-4 banke - raje jih ne naštejem, ena od teh je dejansko bankrotirana in ne vem kaj čaka BS. Ceglarji pa bojo očitno vsi šli.
trance0 sporočil: 678
[#1378409] 01.10.11 00:26 · odgovor na: anon-232734 (#1378339)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: trance0 01.10.2011 00:28
Bodo zavlačevali do zadnjega, vsekakor pa pred januarjem ne bo nič novega. Čeprav imamo vsaj eno banko že bankrotirano, le-ta po mojem ne bo šla rakom žvižgat, ampak jo bo EU rešila. Seveda to še ne pomeni, da so ceglarji varni, prej ali slej se bodo zaplenjene nepremičnine začele prodajati z občutnim skontom.
anon-118987 sporočil: 916
[#1378411] 01.10.11 00:54 · odgovor na: trance0 (#1378409)
Odgovori   +    0
[trance0]
Bodo zavlačevali do zadnjega, vsekakor pa pred januarjem ne bo nič novega. Čeprav imamo vsaj eno banko že bankrotirano, le-ta po mojem ne bo šla rakom žvižgat, ampak jo bo EU rešila. Seveda to še ne pomeni, da so ceglarji varni, prej ali slej se bodo zaplenjene nepremičnine začele prodajati z občutnim skontom.
A obstajajo kakšni verodostojni podatki o številu neprodanih nepremičnin v Ljubljani/Sloveniji ?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1378532] 01.10.11 09:52 · odgovor na: JanezNovak131 (#1378018)
Odgovori   +    8
[JanezNovak131]
Razlika med analognim in digitalnim svetom?
Analogni - glava najljubšega konja v posteljo (odlomek iz Botra)
Digitalni - napoved objave lestvice :)
Nikoli jim še nisem grozil in tudi ne bi zaleglo, ker tolikšnega vpliva seveda nimam. Upam, da je tudi očitno (pa za vsak slučaj vseeno povem), da se kdaj malo tudi hecam - seveda tudi ni tako, da bi se mi predsedniki uprav vseh bank sredi noči javljali na privat mobije.

Joj, zdaj pa moram na teraso, je ravnokar Trichet poslal pome helikopter ;)

Dejansko se, če ostanemo pri vrhu, z menoj pogovarjajo predvsem ljudje iz NLB in NKBM, pa še oni seveda ne zato, ker bi se me bali, ampak ker so spoznali, da sem dobronameren in operiram z dejstvi in številkami - opozorim na kako kombinacijo podatkov iz bilanc, kako "obskurno" objavo na AJPESu ali kak odstavek kakega člena kakega ne-prav-očitno-relevantnega zakona. In sčasoma je to rezultiralo v tem, da so me spravili v stik z osebami, ki se pri njih na dotično zadevo najbolj spoznajo (kar člani uprav pogosto niso, vseeno pa ekspertizi te osebe zelo zaupajo, saj oni na koncu podpišejo), kjer pa včasih res pridemo tudi do faze "privat mobi". Med temi ljudmi je tudi nekaj res kompetentnih in načelnih (zato jih tudi občasno vzamem v bran) in včasih se tudi izkaže, da sem jaz tisti, ki je nekaj spregledal, a v splošnem si domišljam, da so mi nekajkrat tudi že prisluhnili.

Recimo zdaj je preteklo že dovolj vode, da si lahko privoščim tole razkritje: upniki Centra Naložb so svojo zahtevo, naj fantomski dokapitalizator s Komorskih otokov v dokaz resnosti svoje namere predloži bančno garancijo, postavili slab teden po tem, ko sem imel en daljši pogovor s predsednico upniškega odbora Mirjam Hočevar in sem ji to predlagal. Prej so imeli le "pismo o nameri" v polomljeni angleščini in z na hitro sklamfanim kao uradnim headerjem, pa so bili mnenja, da več nimajo pravice zahtevati. Sem jih povezal s pravim strokovnjakom za bančne garancije (kar jaz nisem, a enega poznam) in potem je postalo v nekaj tednih kristalno jasno, da tisti, ki naj bi v nizkem štartu čakal z dvesto milijoni, dejansko ni sposoben "sproducirati" niti petih.
[Nantl]
To, in uradno nižanje bonitet, pove samo po sei dovolj. Ali če sklepam po tem da ne moreš povedati, si patriot, itd ..., predvidevam da je stanje zelo v k****. Če bi bile stvari dobre, bi te verjetno prosili daj povej pokaži kako dobri smo.
V današnjih razmerah je zaupanje v banke bistveno težje okrepiti kot ga porušiti. Bank run ponavadi ni racionalno dejanje in šele a posteriori se izkaže, kaj ga je sprožilo, pogosto je to kaka objektivno nepomembna novica ali celo neresnična govorica (v knjigi "This Time is Different" imaš obilico bizarnih primerov). Tudi ta znižanja bonitet bi načeloma lahko bila sprožilec (po mojem še nismo tako globoko, a ob upoštevanju že opisane neracionalnosti je o tem težko soditi), ampak Fitcha pač ne morejo prositi, naj bo tiho. So pa bila ta znižanja zelo pavšalna, kar vsaki banki za eno stopnjo in to po mojem ni objektivno.
[Nantl]
Po filingu ali kot bi rekla moja stara mama (na vodi čutim), si naračunal verjetnost za banke (tiste, ki jih je fitch omenil), precej nad verjetnostjo, ki si jo naračunal savi.
Niti ne. Vsaj v tem trenutku, se pa seveda slika dinamično spreminja, npr. v naslednjih mesecih bodo objavljene še terjatve do GPG, Viator Vektorja, hčera Vegrada in SCT, ..., (banke jih seveda poznajo že sedaj), pa verjetno bo proti koncu leta tudi že potrjena kakšna dokapitalizacija ipd.

Je pa prisotna povratna implikacija: zaradi znižanja bonitete Abanki in GB je smiselno prevrednotiti kupnino, ki jo Sava objektivno lahko iztrži za ABKN in GBKR. Podobno NLB za BC. Ampak zdaj smo že spet na spolzkem terenu tako da ... pustimo, pa lepo nadaljevanje vikenda.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1378567] 01.10.11 10:30 · odgovor na: anon-15342 (#1378532)
Odgovori   +    0
A misliš da znižanje bonitet naštetim bankam kar pavšalno ni bilo zgolj in samo posledica znižanje bonitete države - pač te banke so bolj kot ne vpete v dogajanje samo v SLO, tle se bo pa zaradi znižanja ocene kreditiranje podražilo, banke bojo se samo zato zadolževale dražje in težje dobile tuje investitore - kot bi rekel samo uskladitev bonitetnih ocen. žzto podpiram NKBM, da se poda na tuje trge, čeprav bi raje videl, da bi šli v kakšno državo članico unije kot pa na balkan.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#1378585] 01.10.11 10:43 · odgovor na: anon-232734 (#1378567)
Odgovori   +    1
[slep]
A misliš da znižanje bonitet naštetim bankam kar pavšalno ni bilo zgolj in samo posledica znižanje bonitete države - pač te banke so bolj kot ne vpete v dogajanje samo v SLO, tle se bo pa zaradi znižanja ocene kreditiranje podražilo, banke bojo se samo zato zadolževale dražje in težje dobile tuje investitore - kot bi rekel samo uskladitev bonitetnih ocen. žzto podpiram NKBM, da se poda na tuje trge, čeprav bi raje videl, da bi šli v kakšno državo članico unije kot pa na balkan.
Ne bi smelo biti in če sodimo po tem, da so jih nekaj prestavljali z watchlistov in jim spreminjali tudi outlook, izključno to tudi ni bilo. Malo so že pogledali bilance, da bi šli seštevati terjatve iz insolvenčnih postopkov na AJPESu, kar je po mojem v tem trenutku najbolj ključno, pa dvomim.

Btw mogoče bo komu zanimivo tudi tole (predvsem bold typeface):

forum.finance.si/?m=...562&single
anon-143507 sporočil: 48
[#1378733] 01.10.11 14:35 · odgovor na: anon-118987 (#1378411)
Odgovori   +    0
[hariharihari]
> [trance0]
> Bodo zavlačevali do zadnjega, vsekakor pa pred januarjem ne bo nič novega. Čeprav imamo vsaj eno banko že bankrotirano, le-ta po mojem ne bo šla rakom žvižgat, ampak jo bo EU rešila. Seveda to še ne pomeni, da so ceglarji varni, prej ali slej se bodo zaplenjene nepremičnine začele prodajati z občutnim skontom.

A obstajajo kakšni verodostojni podatki o številu neprodanih nepremičnin v Ljubljani/Sloveniji ?
Ocene za Slovenijo zelo variirajo. Gibljejo se od 1500(Cirmanova) do 7000(štejejo tudi nameravana stanovanja, ki jih sploh še niso začeli graditi in jih verjetno tudi ne bodo), tako, da so resnični podatki nekje vmes. V Ljubljani naj bi se številka gibala med 1000 in 2000.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1378741] 01.10.11 14:46 · odgovor na: anon-143507 (#1378733)
Odgovori   +    0
Pomoje je cifra višja, saj je samo v CD teh stanovanj 400, pa v atrijumu še toliko, da pridemo že čez pol te nižje ocene.
anon-143507 sporočil: 48
[#1378759] 01.10.11 15:11 · odgovor na: anon-232734 (#1378741)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-143507 01.10.2011 15:15
[slep]
Pomoje je cifra višja, saj je samo v CD teh stanovanj 400, pa v atrijumu še toliko, da pridemo že čez pol te nižje ocene.
Ja , ampak potem se počasi neha, saj sledijo manjše novogradnje. Veliko novogradenj imaš na nezanimivih lokacijah po Sloveniji, npr. Ajdovščina, Cerknica,Postojna,... Saj se spomniš oglasov za stanovanja v Postojni kot stanovanja blizu Ljubljane.

Namesto,da bi gradili tam, kjer je povpraševanje, so gradili tam, kjer je ceneje.
anon-143507 sporočil: 48
[#1378853] 01.10.11 16:48 · odgovor na: anon-232734 (#1378741)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-143507 01.10.2011 17:05
[slep]
Pomoje je cifra višja, saj je samo v CD teh stanovanj 400, pa v atrijumu še toliko, da pridemo že čez pol te nižje ocene.
V Pilonu jih imajo 150, Vila Urbana 80 in v Jurčkovih vilah 80(ne vem koliko neprodanih), večino gre pa za novogradnje, ki imajo nekaj deset ali deset stanovanj ali pa še to ne.

Gradilo se je predvsem v bližnji in daljni okolici Ljubljane, v sami Ljubljani niti ne toliko.

Po Sloveniji se je veliko gradilo na nemogočih lokacijah(glede prodaje, vsaj v takšnih količinah na teh lokacijah) kot so Postojna(100), Ajdovščina(100), Cerknica(230 stanovanj), Ribnica(100 stanovanj). Lenart(110 stanovanj), Škofljica(200 stanovanj), Lavrica(290 stanovanj).
anon-143507 sporočil: 48
[#1378891] 01.10.11 17:29 · odgovor na: anon-143507 (#1378853)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-143507 01.10.2011 17:42
Potem imaš še : Dol pri Ljubljani(140 stanovanj), Divača(120 stanovanj), Nokturno(230 stanovanj),Spodnji duplek(100 stanovanj), projekt Tara v Mariboru(110 stanovanj).
trance0 sporočil: 678
[#1378922] 01.10.11 18:06 · odgovor na: anon-143507 (#1378891)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: trance0 01.10.2011 18:25
Novih stanovanj res ni veliko, po sprejemljivih cenah pa sploh niti enega. Imaš pa poleg omenjenih npr. še Dunajske kristale, potem v Črnučah ob Savi precej veliko naselje, potem nasproti BS4 en malo večji blok, naprej so Draveljski vrtovi v Šiški, potem je en manjši blok na Dolgem mostu pa najbrž še nisem vseh projektov naštel...
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1378983] 01.10.11 19:16 · odgovor na: trance0 (#1378922)
Odgovori   +    3
Evo, pa jih naštejmo iz glave nekaj: R5-skakalnica, dunajski kristali, dunajski mozaik, celovški dvori, jurčkove vile, njegošev kvart, pol tisto rdeče sranje u kosezah, vodnikova, tacenske brzice, kocka pri ruskem carju, atrium, pilon, dunajska vrata, urbana, vodmat, nkresnička, potem vem še na viču za dva bloka ("vili"), pa dolgi most, draveljski vrtovi, vodnikova vila, kmalu bo dograjena situla, tudi tribuna, vprašanje kaj bo z belle vie pa tm ob parmovi itn. Manjših projektkov je pa tudi en kup.
anon-7985 sporočil: 255
[#1379042] 01.10.11 20:58 · odgovor na: anon-232734 (#1378983)
Odgovori   +    8
[slep]
Evo, pa jih naštejmo iz glave nekaj: R5-skakalnica, dunajski kristali, dunajski mozaik, celovški dvori, jurčkove vile, njegošev kvart, pol tisto rdeče sranje u kosezah, vodnikova, tacenske brzice, kocka pri ruskem carju, atrium, pilon, dunajska vrata, urbana, vodmat, nkresnička, potem vem še na viču za dva bloka ("vili"), pa dolgi most, draveljski vrtovi, vodnikova vila, kmalu bo dograjena situla, tudi tribuna, vprašanje kaj bo z belle vie pa tm ob parmovi itn. Manjših projektkov je pa tudi en kup.
Z belle vie tivoli ne bo nič. To so samo pravljice s katerimi želijo takšna podjetja izvabiti denar od bank, ki ga nujno potrebujejo za svoj obstanek. Mimogrede, že nekaj tednov ima Energoplan blokirane račune.

Vse te zgodbe o velikih projektih so bolj ali manj le zgodbe, pravljice s katerimi skušajo zavleči neizogibno.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1379063] 01.10.11 21:23 · odgovor na: anon-7985 (#1379042)
Odgovori   +    1
Očitno res nau nč, sam situlo pa veselo gradijo, grem vsake toliko mal pogledat :)
trance0 sporočil: 678
[#1379090] 01.10.11 22:16 · odgovor na: anon-232734 (#1379063)
Odgovori   +    1
Ma to bo prej al slej crknilo, samo se bojim, da se bo pri nas vleklo do zadnjega, kar je lahko še nekaj let, da bo ornk počilo.
anon-143507 sporočil: 48
[#1379098] 01.10.11 22:43 · odgovor na: anon-232734 (#1378983)
Odgovori   +    1
[slep]
Evo, pa jih naštejmo iz glave nekaj: R5-skakalnica, dunajski kristali, dunajski mozaik, celovški dvori, jurčkove vile, njegošev kvart, pol tisto rdeče sranje u kosezah, vodnikova, tacenske brzice, kocka pri ruskem carju, atrium, pilon, dunajska vrata, urbana, vodmat, nkresnička, potem vem še na viču za dva bloka ("vili"), pa dolgi most, draveljski vrtovi, vodnikova vila, kmalu bo dograjena situla, tudi tribuna, vprašanje kaj bo z belle vie pa tm ob parmovi itn. Manjših projektkov je pa tudi en kup.
To je cca 1500 stanovanj, verjetno manj, še posebej, če upoštevaš, da so nekatera že prodana.
trance0 sporočil: 678
[#1379111] 01.10.11 23:19 · odgovor na: anon-143507 (#1379098)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: trance0 01.10.2011 23:20
Saj je jasno, da novogradenj ni preveč, previsoke so le njihove cene zato gre prodaja slabo. Če bi bile cene ustrezno nižje, bi kupci novogradnje razgrabili v nekaj mesecih.

Strani: 1 2 3