Strani: 1 2 3

anon-61428 sporočil: 4.493
[#2795043] 22.09.19 09:07 · odgovor na: (#2795022)
Odgovori   +    1
[rename]
Poslovni model?
Vsi, ki jih omenjas prevazajo potnike. Imajo letala (verjetno celo vsi na lizing), placujejo letaliske takse, kerozin,posadke, mehanikarje....imajo administracijo.....skratka, prihodke in odhodke. In Ryan mora prepeljati veliko vec potnikov...a se vedno delajo plus, kljub nizkim cenam; ob ne tako veliki razliki zasedenosti letala.
Kaj delajo drugace ne vem; ne kupim pa fraze o ‘drugacnem poslovnem modelu’....kar mi pade napamet, je samo to, da imajo pa vecja letala od Adrie....
Letijo na cenejša letališča daleč od centra ob najcenejših urah za pristanek. Stevardi in piloti delajo več opravil, razlika je tudi v strežbi.
Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.
In ja ob vsem tem trajanju so se ljudje razvadili in hočejo imet linije vsepovsod in ob vseh urah. Zato ima težave tudi tak kot je alitalia. Problem je model ljudi na komot povsod vse samo za mene.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795044] 22.09.19 09:08 · odgovor na: anon-48899 (#2795041)
Odgovori   +    4
[tes]
Poklon za potrpezljivost pri odgovarjanju. Nedeljsko admin dezurstvo?
Odlaganje pomembnejših opravil in vsak izgovor je dober :)
Gustl sporočil: 13.629
[#2795045] 22.09.19 09:12 · odgovor na: anon-61428 (#2795043)
Odgovori   +    2
[Inside]

Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.
Kdo to prepričuje?

Kot jaz berem, je splosni konsenz, da naj Adria cim prej zapre in prekine to mučenje sebe, zaposlenih in potnikov.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795049] 22.09.19 09:33 · odgovor na: Endimion (#2795037)
Odgovori   +    3
[Endimion]

>Eg, Stockholm's Skavsta airport, where Ryanair flies, is about 65 miles from the city centre – roughly translated, that's around a two-hour bus ride and an extra £27 return from your spending money.
Tako. Ce bi sel na dopust na Švedsko, bi morda letel Venice - Skavsta. Prilagodis si dneve dopusta, da ustreza liniji in med voznjo z busom ravno prebereš zgodovino Stockholma.

Za biznis travel pa je to neuporbno. Iz Arlande si z Arlanda Express vlakom v 20 min v centru Stockholma. Na Arlando letijo redno iz vsepovsod.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2795052] 22.09.19 09:41 · odgovor na: Gustl (#2795045)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [Inside]
>
> Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.

Kdo to prepričuje?

Kot jaz berem, je splosni konsenz, da naj Adria cim prej zapre in prekine to mučenje sebe, zaposlenih in potnikov.
Morda je res vendar kar nekaj ljudi obenem sanja kako bi iz tega pogorišča ustvarili eno novo adrio kot so NLB. In to s pomočjo denarja države.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795053] 22.09.19 09:44 · odgovor na: anon-61428 (#2795052)
Odgovori   +    2
[Inside]
> [Gustl]
> > [Inside]
> >
> > Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.
>
> Kdo to prepričuje?
>
> Kot jaz berem, je splosni konsenz, da naj Adria cim prej zapre in prekine to mučenje sebe, zaposlenih in potnikov.

Morda je res vendar kar nekaj ljudi obenem sanja kako bi iz tega pogorišča ustvarili eno novo adrio kot so NLB. In to s pomočjo denarja države.
Pa ne tukaj (forum), kot si zapisal. Vsaj jaz nisem tega prebral.
Endimion sporočil: 10.312
[#2795058] 22.09.19 10:10 · odgovor na: (#2795048)
Odgovori   +    2
ali pa BEG-packerjem.

Pred dnevi me je ustavila pri Bratovševi ploščadi korejka, ki je imela na listku (v sicer solidni angleščini) napisano, da si je zaželela potovati po svetu, pa spoznavati nove kulture in kraje, in da ji je denarja zmanjkalo. Če bi kaj proispeval....

V zelo neparlamentarni angleščini sem ji 5 minut jebal mater
Endimion sporočil: 10.312
[#2795064] 22.09.19 10:24 · odgovor na: (#2795060)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Endimion 22.09.2019 10:38
Najprej sem mislil, da sprašuje za pot ali kaj podobnega... pol pa listek preberem do konca, mi je pa dobesedno vse varovalke ven fuknilo. Popizdil sem. Koso-oka pička, klošari in žica folk za denar, ker ona da bi potovala.... Moja ji je rekla "Go, just go, he is about to strangle you"

In ta pojav je postal širši.... Na tajskem gledaš nadebudne angleže in avstralce, ki klošarijo pri lokalcih. Dobesedno prosjačijo.

nextbiteoflife.com/w...x279-1.jpg



Druga debilana se je zgodila letos na hrvaškem. Gruba Ordnung und disziplin švabov je oštirju zavrnila plačilo računa (nekih 700€) ali pa ga bodo posrali na nekem potovalnem portalu. In to ni omejeno na hrvaško. Folk gre na dopust in išče dobesedno zastonjkarske namestitve, v zahvalo pa lep opis (magari lažnjiv) na booking.com.

To počnemo evropejci...

Jebi ga, niso vsi Mojca Mavec, ki skače čez planke na RTV (Beri: moj, tvoj, naš) fond... Kam pa pridemo, če bi vsi lahko kot Mojca Mavec...
Gustl sporočil: 13.629
[#2795068] 22.09.19 10:32 · odgovor na: (#2795057)
Odgovori   +    2
[abohte]
Mi je pa nenavadno, da si ti začel z debato z mano (podobno kot tes), ob tem pa ne veš, kakšno je moje stališče...

Jaz sem ti povedal in potem na tvoj poziv bolj v detajle razlozil, zakaj avto do Munchna in naprej ni enako kot najprej letalo do Munchna.

Naprej pa ne razumem vec, kaj je tvoja trditev.


Ja, bo treba iti prejsnji vecer in tam prespati.
Kar redno delamo tisti, ki veliko letimo. Probas pa minimizirati. Niti ne zaradi denarja, bolj zaradi casa in energije.


Na 24ur je en ful razlagal da je pa to ful neugodno ce moras prestopiti za polet znotraj evrope. Ja, bog pomagaj, bos pa za sluzbeno pot rabil 24 ur namesto 12. Tako kot 3/4 nemcije, avstrije, in nenazadnje slovenije."

Ne vem, kaj je en razlagal. Prestopanje je nekaj najbolj normalnega.
Zato se strinjam z bc. Brnik bo zagotovo se naprej povezan s hubi, morda celi bolje kot doslej. Ker samo to ima zares smisel.


Se iz Dunaja leti v Wroclaw? Se iz Dunaja leti v Trondheim? Se iz Dunaja v Tallin leti vsak dan,
Pojma nimam, zato ti nisem odgovarjal samo za Dunaj, ker mi je vseeno, kateri hub uporabljam. Do teh destinacij pac letis prek huba.

ali se da čudežno premakniti sestanek na spremenljiv termin/prespati?
Vcasih da, vcasih ne. Svet se ne vrti okoli mene, tako da se moram večkrat jaz prilagajati svetu kot svet meni.


Ampak, ok, iz okoliških letališč res nimaš tako pogostih povezav do končnih destinacij, imaš pa pogoste povezave s hubi, npr. do Berlina, Amsterdama,...
Pa saj to ti pravim. Do huba moras prit, potem pa naprej.



Razumem. Ali Benetke niso dobro povezane s hubi?
So. 2 uri voznje razlike, za lete ib 7h zjutraj je to obcutna casovna in energijska razlika.
Pa Zagreb?
Slabse, isti problem.
Pa LJ preko drugih prevoznikov?
Slabo. Ampak bistvo je, kaj leti ob 7h in pristane do 22h.
Sicer sem imel v življenju nekaj 1000 sestankov in morda je bilo 2% takšnih, ki se jih ni dalo prestaviti in morda je bilo polovica takšnih, ki jih je bilo smiselnih.
Good for you. Ampak tudi okoli tebe se svet ne vrti, tako da tvoja izkusnja je predvsem tvoja.

Sedaj pa govorimo o tem, da se za nekatere svet podre, če nimajo vsako uro povezave...
Kdo govori o tem?


Ampak ce prav razumem, me zelis prepricat, da se bo svet se vedbo vrtel, ce ne bo nobene hub povezave iz Ljubljane?

Lahko nehava. Se strinjava.
aimon sporočil: 1.924
[#2795070] 22.09.19 10:37 · odgovor na: Gustl (#2795045)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Inside]
>
> Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.


Kdo to prepričuje?
Kot jaz berem, je splosni konsenz, da naj Adria cim prej zapre in prekine to mučenje sebe, zaposlenih in potnikov.
Država pripravlja spremembo zakona, ki bi omogočal financiranje povezav.

"Država zaradi Adrie v interventno spremembo zakona, ki bi omogočal financiranje povezav" 24ur.com (20.09.2019)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2795075] 22.09.19 11:15 · odgovor na: (#2795071)
Odgovori   +    1
[rename]

Zdaj pa pejmo ven na sonce. Gobe nabirat, laufat, biciklirat....rostiljat ;-)
Midva z ženo sva se včeraj pripeljala iz Novega mesta v Ljubljano, avto parkirala v Trnovem, potem peš v center, nato do Tivolskega gradu pa na Rožnik, ki je bil poln in nabit. Srečala sva veliko tujcev, seveda ne toliko kot na Ljubljanskem gradu pa vendar jih je vsakič več. Nekaj me vleče na Rožnik, ki je verjetno povezan z mojim prejšnjim življenjem.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795078] 22.09.19 11:23 · odgovor na: (#2795061)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [Gustl]
> Za biznis travel pa je to neuporbno. Iz Arlande si z Arlanda Express vlakom v 20 min v centru Stockholma. Na Arlando letijo redno iz vsepovsod.

Neuporabno ali nepriročno? Očitno je z vidika oportunitetnih stroškov tvoj čas res neprecenljiv :)
Aaaa, to te muči. Stroški. Morda si opazil, da jih doslej nisem omenjal. Torej iz tega lahko sklepaš, da so manj pomembni od časa in energije. Zato pa je takšna razlika v cenah poletov ob čudnih urah na odročna letališča vs. frekventne ure na priroačna letališča.

Ali je to učikovito in smiselno zame in za podjetje, ki mi vse to plačuje, pa je beyond tvojega razumevanja (ne, ker si to ravno ti, ampak ker pač nimaš dovolj info), tako da to pa res nima smisla debatirat.

Privat pa moj čas res ni tako pomemben, tako da sem recimo v zadnjem letu samo v Pariz letel iz Brnika (Air France), vse ostalo pa Trst (Sardinija, Rim, Lizbona) in to celoten dopust prilagojen na točno takrat, ko je bil let.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795080] 22.09.19 11:32 · odgovor na: (#2795076)
Odgovori   +    2
[abohte]
> So. 2 uri voznje razlike, za lete ib 7h zjutraj je to obcutna casovna in energijska razlika.

Razlike je 1 ura, npr. za Vrhničana, za Ljubljančana 1,5 ure. Ajdovcu je že egal.

Let ob 7h, na letališču ob 6h:

- na Brnik moraš iz LJ ob 5:30.
- v Benetke moraš najkasneje ob 3:30

Občutna razlika.

Npr. .. pa o tem, da nekdo nekaj ur porabi za poslušanje kokpit transkriptov, da bo na podlagi dima v prtljažnem prostoru ugotovil, ali bo čez 2 meseca imel let s tem prevoznikom ali ne, ker če ga ne bo imel, ne najde rešitve, kako priti do fucking Frankfurta...
To je fetiš, nima veze z raciom.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795082] 22.09.19 11:41 · odgovor na: (#2795079)
Odgovori   +    3
[abohte]
Ne gre zate ali tvojega delodajalca, gre za agregat, povprečje, povprečnega Janeza.
Ali je nekomu, ki ima recimo 4 jurje bruto plače, in leta gore dole po Evropi, smiselno dati za karto, ne vem, 200€ več, da bo prišparal 1,5 ure vožnje z busom, med katero lahko sicer klofa powerpoint prezentacijo. Če da, zakaj tega človeka potem delodajalec ne plačuje 140€/uro (oz. 25.000/mesec)? Se ti zdi ta paradoks racionalen?
Predvsem si naj to izračuna vsaka firma posebej in po mojem razumevanju nas je več kot dovolj za zafilat nekaj letov na dan z Brnika v hube in nazaj, tudi če je dražje (kar itak že je).

Jaz sicer rešujem to težavo s slabšimi povezavami s "turnejami". Ko enkrt zapustim Brnik se trudim čim več obdelati vmes, preden pridem nazaj.

Recimo pred dvema tednoma sem šel:

Torek: Brnik - Berlin z Easyjet
Sreda: Berlin - Stockholm
Cetrtek: Stockholm - Tallinn
Petek: Tallinn - Helsinki
...in zvecer s Finnair nazaj na Brnik

Tako sem se izognil Adrii, vmes letel s poceni Norwegian in si prihranil eno do dve ekstra poti ven iz Ljubljane.

Ampak jasno, da večina ne more tako.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795085] 22.09.19 11:56 · odgovor na: (#2795083)
Odgovori   +    2
[abohte]
Razumem, ampak če bi se preselil v Ajdovščino, ti bi bilo egal: Brnik ali Benetke. OK? Potem je seveda vprašanje, zakaj bi se selil v Ajdovščino, če npr. preostalih 15 dni v mesecu pa ne letiš, ampak se voziš v službo v LJ? In če bi se povprečni pogosto leteči Janez preselil v Ajdovščino, njegov problem ne bi bil več manjša frekvenca letalskih povezav (ker ima do Brnika enako kot do Benetk), ampak dejstvo, da se mora preostalih 15 dni, ko ne leti, voziti v službo v LJ.

Well, big news, to množica ljudi že počne. Brez jamranja. Vsak dan, iz Ajdovščine in podobno oddaljenih krajev se vozijo v LJ. Pa ne jamrajo nad vožnjo, kot nekdo, ki se nekajkrat na mesec mora zbuditi eno uro prej, da ujame let. In kar naenkrat se problem slabih letalskih povezav preoblikuje v problem vsakodnevne vožnje v LJ in kar naenkrat te težave Janeza niso prav posebne, ampak so takšne kot od tisočev drugih ljudi. In potem me takšni Janezi gredo prepričevati, da jih jaz ne razumem... Pa že...

Potica, kruh in podobne fore...
Zaradi enega jamrača na TV al kje si ga videl razvijaš vse sorta naprej.

Zaključujem:

- Kdor hoče, naj plača X00 EUR za Ljubljana - Munchen + kolikor je še za naprej.

- Kdor noče pa mu ni treba.

- Državi naj ne pade na pamet subvencionirat.

- Potem se preštejemo prvi, če nas je dovolj za nafilat letalo, super, sicer gremo pa pač od kod drugod.

A bo OK?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2795086] 22.09.19 12:04 · odgovor na: (#2795077)
Odgovori   +    0
[abohte]
Tangiraš na ZOO? Jaz prej mislim, da si bil v prejšnjem življenju organizator prvomajske proslave in glavni sindikalist.
Mislil sem na življenje pred nekaj milijonov ali stomilijonov ali milijardo let, saj so na Zemlji živele neštete civilizacije, ki so se na vrhu tehnološkoga razvoja večinoma po vojaški neumnosti uničile, tudi naša se bo slej kot prej iz istega razloga...Beri knjige Fani Okič pa boš videl kaj se je dogajalo na Zemlji.
aimon sporočil: 1.924
[#2795088] 22.09.19 12:10 · odgovor na: Gustl (#2795085)
Odgovori   +    0
[Gustl]
... Državi naj ne pade na pamet subvencionirat.
Nekaterim v državni službi je očitno zelo do tega, da bi država subvencionirala, saj celo pripravljajo spremembo zakona, ki bo to omogočil.

www.finance.si/forum...070&single
bc123a sporočil: 48.253
[#2795105] 22.09.19 15:44 · odgovor na: Gustl (#2795085)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Zaključujem:

- Kdor hoče, naj plača X00 EUR za Ljubljana - Munchen + kolikor je še za naprej.

- Kdor noče pa mu ni treba.

- Državi naj ne pade na pamet subvencionirat.

- Potem se preštejemo prvi, če nas je dovolj za nafilat letalo, super, sicer gremo pa pač od kod drugod.

A bo OK?
Tako. Slovenske povezave s svetom plus bliznji balkan za malo dodatnega kesa bi se dalo sfurat z nekaj modernimi ATRji (turboprop). Carterjem se bo treba odpovedat (razen na hrvasko), ker se z turbopropi ravno dalec ne splaca leteti, za vse adriine destinacije v avstriji, nemciji, svici in ex jugi so pa idealni in cenejsi od jetov.

www.economist.com/gu...-reversion

Adriin problem je vedno bil da so imeli prevec heterogene cilje.

In pogojno bi se splacalo dejansko namesto zdruzevanja letov imeti taksne lete na urniku. Recimo nekateri leti dunaj+praga, munchen+frankfurt (pogojno).
bc123a sporočil: 48.253
[#2795117] 22.09.19 18:57 · odgovor na: Gustl (#2795068)
Odgovori   +    3
Meni je tudi nenormalno kako radi se slovenci furajo z avti, namesto da bi nekje prespali. Da bi se ob 3.30 fural v Benetke za jutranji let in da zaspim za volanom, ne hvala. Tudi sam sem na dopuste hodil točno tako kot ti, ampak s to razliko da sem v munchnu na poti tja in nazaj prespal v hotelu.

Službeno pa sploh ne maram iti na isti dan, ker če si na destinaciji crknjen od tega da si moral ob 4 vstati, ni nobene koristi.
mirkob sporočil: 405
[#2795127] 22.09.19 20:37 · odgovor na: bc123a (#2795105)
Odgovori   +    0
Tako. Slovenske povezave s svetom plus bliznji balkan za malo dodatnega kesa bi se dalo sfurat z nekaj modernimi ATRji (turboprop).
Ah to sem čakal, vi Trondheim-Breslau liga biznismeni, tega luksusa ne bo več. Tako vam bo kot meni in drugim iz tretje biznis lige, ki se vsak teden tlačimo v prastari ATR od etihJAT za Beograd, uro in pol stiskanja, strahu in premetevanja; ampak točen pa je, točen in celo vse lahko včasih opravim v enem dnevu; welcome to the club!

in seveda bo ta retro style veljal tudi za vse čarterje iz Ljubljane, namesto A-319 pridejo v bodoče za polet v Grčijo, Egipt,...ukrajinski B-757, ki imajo še sedeže s pepelniki;)
Gustl sporočil: 13.629
[#2795134] 22.09.19 21:50 · odgovor na: bc123a (#2795117)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Meni je tudi nenormalno kako radi se slovenci furajo z avti, namesto da bi nekje prespali. Da bi se ob 3.30 fural v Benetke za jutranji let in da zaspim za volanom, ne hvala.
Same here. Sicer pa zame itak odpade, nimam avta, da bi se lahko odpeljal na neko oddaljeno letališče in ga tam pustil.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795135] 22.09.19 21:55 · odgovor na: (#2795128)
Odgovori   +    3
[abohte]
Če ob 3.30 štartaš iz LJ, si ob 6h v Bologni, ne v Benetkah.
155km/h povprečna hitrost. Hm.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795137] 22.09.19 22:03 · odgovor na: (#2795136)
Odgovori   +    5
[abohte]
Sredi noči navadno ni zastojev.
Ja in? Za 155 povprecje rabis vozit večino casa 170.

Evo, zato ne maram z avtom do huba. Norci na cesti.
Gustl sporočil: 13.629
[#2795139] 22.09.19 22:23 · odgovor na: (#2795138)
Odgovori   +    4
[abohte]
Ne, rabiš vozit 155 ali še manj (recimo, da ne gledam ravno relacije center LJ-center Bologne).
Meni pravi Google, da je 380km iz LJ do letalisca v Bologni.

Kdor to z avtom opravi v 2,5 ure, ga je za s ceste spravit pa se kam vtaknit.
Norci? Kaj nisi nekaj časa živel v Nemčiji...
To je v teoriji. V praksi je Stau. :)
Ampak tudi to je kul. Zate je GoOpti. Lahko spiš med vožnjo...
Zame je Avant2Go do Brnika, potem pa naprej :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2795189] 23.09.19 10:34 · odgovor na: bc123a (#2794926)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Enako pristina. Pa to kurcevo letalisce ima lete po celi evropi.
Tukaj sem pa čisto na tvoji strani. Skrajni čas je, da se orenk prelufta te Adrijine mite in legende o donosnosti raznih prog. Ne pozabimo, gre za firmo, zaradi katere sem v jeku tranzicije izvedel, da obstaja neko letališče Larnaka na Cipru, kamor je populacija sveže osvobojene MojeDežele menda potovala tako redno in masovno, da je bilo za redno linijo Adrie. Takrat raja seveda še ni ničesar vedela o kiparskih poslih tranzicijske elite.

Priština ni samo dobro povezana z Evropo, ampak ima celo več potnikov od našega Jožeta Pučnika.
en.wikipedia.org/wik...Statistics
en.wikipedia.org/wik...ic_figures
pobalin sporočil: 14.456
[#2795199] 23.09.19 10:56 · odgovor na: bc123a (#2794930)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Kdo za vraga bo pa iz ljubljane imel zeljo direktno leteti v Liverpool??! Mislim, do je kr neki, kot da bi management metal pikado v globus, da so uvedli to linijo.
Mogoče je šlo bolj za tiste, ki bi iz Liverpoola leteli v Ljubljano. Koliko je bila ta odločitev pikado in koliko resna računica, naj pa pove kdo, ki res ve.
V Pariz gre 1x na dan adria, 1x na dan Air France. Adria gotovo tam nima sans.
Zakaj ne. En jutranji in en večerni let sta fina kombinacija za potovanja v obe smeri. Z malo sreče, greš lahko zjutraj tja na sestanek in si zvečer že doma.
pobalin sporočil: 14.456
[#2795201] 23.09.19 11:01 · odgovor na: Vinci (#2794953)
Odgovori   +    3
[Vinci]
Ne more biti to primarni problem Adrie. Ryanair ima prihodek na potnika 40 evrov, Adria pa 120 evrov. Adria je po moje primer, kjer se pokaže, kaj pomeni, če se greš biznis brez izkušenj, znanja in denarja.
Veš koliko z Adrio primerljivih regionalcev je v naši soseščini šlo k vragu ali pa so jih rešili lufthansniki? Pomisli na Tyrolean, Air Dolomiti, kar nekaj italijanskih nizkocenovnikov... Ta kšeft je res pasji.
pobalin sporočil: 14.456
[#2795204] 23.09.19 11:06 · odgovor na: anon-204390 (#2795001)
Odgovori   +    4
Alenčica je profesorica za napake drugih, njeno delo in odločitve pa so bile vedno brez napak. Nekako tako kot Barbika vedno prevzame nase čisto vso odgovornost in še kakšno kilo več. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2795210] 23.09.19 11:24 · odgovor na: Endimion (#2795064)
Odgovori   +    2
[Endimion]
In ta pojav je postal širši.... Na tajskem gledaš nadebudne angleže in avstralce, ki klošarijo pri lokalcih. Dobesedno prosjačijo.
nextbiteoflife.com/w...x279-1.jpg
Globalizacija: izvoz klošarjev v vse smeri. :-)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2795211] 23.09.19 11:26 · odgovor na: pobalin (#2795189)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [bc123a]
> Enako pristina. Pa to kurcevo letalisce ima lete po celi evropi.

Priština ni samo dobro povezana z Evropo, ampak ima celo več potnikov od našega Jožeta Pučnika.
en.wikipedia.org/wik...Statistics
en.wikipedia.org/wik...ic_figures
Poglejmo še Hrvaško. Za letošnje leto načrtujejo v Zagrebu 3,4 milijone potnikov, Splitu 3,1 milijon, Dubrovnik 2,9 milijonov...Split in Dubrovnik sta turistični mesti z veliko čarterjev pa vendar letališča obratujeta celo leto s stalnimi linijami. Kaže, da smo s Pučnikom nekaj zamudili v razvoju...Zdaj kar je je, le da letalske družbe (po Adrii) vidijo interes v linijah iz Ljubljane.

Strani: 1 2 3