Strani: 1 2

anon-61428 sporočil: 4.493
[#2710131] 03.05.18 17:36
Odgovori   +    2
Drugi tir je potreben, zaradi tega ker je star pre nevaren saj v primeru naravne katastrofe zaledje izgubi povezavo s Koprom, po cesti pa se vsega ne da zvozit. V tem primeru bi našli hitro varianto in izgradili pomožno progo. Sedaj se pa ze 20let in vec pregovarjajo kaj naredit.
Vladni projekt je megalomanski in zagotavlja milijone za glavne igralce na projektu. Morali bi dobit odpustek pri EU in zgradit bolj strmo progo mimo predpisov za ravninske proge, ter tudi za manj hitrosti saj je 100 ze prevec. Racionalno bi bil tir za 80km/h s par izogibalisci namenjen tovornemu prometu, vse ostalo je luksuz.
Glede na nase potrebe je bolj pomembno vlaganje v ostale dele križa, spet se da zelo racionalno projekti se pa pišejo kot da smo Katar.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2710142] 03.05.18 19:49 · odgovor na: depersin (#2710127)
Odgovori   +    0
[depersin]
> [MarijanMacek]
> Dokazano v primeru neobstoječega posilstva na OŠ Kočevje s strani romskega fanta. So se oh in ah opravičevali, da ne morejo preverjtati vsake anonimke.

Če so se opravičili pomeni, da so se zmotili in priznali napako. Torej so verodostojni.
Opravičili so se šele potem, ko jim je bilo zagroženo s tožbo.
> Poglej moj post forum.finance.si/?m=...034&single in boš našel povezavo,

...ki pa ni verodostojna. Torej nimaš verodostojnih virov.
Če "državna" TV ni verodostojen vir informacij, mi pa prosim podaj bolj verodostojnega. pa ga še nisi! Sicer je pa s teboj nemogoče debatirat. Preveč različna nivoja, in meni se ne da plezati po klinih navzdol. Pika, in se veseli nad svojo umnostjo. Jaz imam pametnejše posle!
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2710144] 03.05.18 19:57 · odgovor na: anon-84062 (#2710088)
Odgovori   +    0
[andrej71]
> [MarijanMacek]
> Nekaj imaš prav, nekaj pa tudi ne. ICE 3 res nima pogonskih vozov, ampak tudi TGV TMS (Eurostar) jih nima. In oba sta iz leta 1999.

Nekaj imaš prav, nekaj pa tudi ne. Vsi TGVji imajo lokomotive (ali kakorkoli se že imenujejo). Tudi vsi Eurostari. Nekateri imajo zraven lokomotive še en pogonski voziček. Noben nima 50% gnanih osi. Zakaj se AGV v Franciji ni prijel, ne vem. Mogoče pri takih razdaljah med postajami pospešek ni pomemben.

LGV so trasirane za 35 promilov, kar očitno še zmorejo brez distribuiranega pogona. O zablodah je težko govoriti, ker je Nemčija gosteje poseljena kot Francija ali Španija, več je gričevnatega terena in ni velikega mesta, kamor bi se stekali prometni tokovi (kot Pariz ali London). Končni uspeh je podoben: v obeh državah je modal split potniškega prometa tam pri 10%, v Franciji je malenkost višji. Obe sta uspešnejši od Španije in Italije in hkrati precej za Švico in Avstrijo. Ki tudi postopoma gradita zmerno hitre proge.

Tovornega prometa gre v Nemčiji na tire več kot v Franciji, pa še zmeraj precej manj kot v alpskih državah (vključno s Slovenijo).
Vidim, da kar precej veš, se da debatirat. Vendar sem pa še vedno mneja, da so francoski vlaki za visoke hitrosti neprimerno boljši od vsega, kar sem preiskusil v Nemčiji. Na poti iz Hamburga (1916) sem preprosto imel občutek, da sem v Indiji, in leto
poprej na poti iz Leipziga ni bilo kaj bolje, oziroma je bil vlak eden od prvih ICE-1 in temu primerno zgodovinsko "abšlesan". O Franciji pa samo to, tipičen TGV vozi na navadnih progah hitreje kot ICE v Nemčiji. To pove vse in nadaljne primerjave niso potrebne. In neprimerno varnejši so, predsvem zaradi svoje konstrukcije z artikuliranim podvozjem. V nesreči menda še noben potnik ni izgubil življena, v Nemčiji pa katastrofa zaradi napačne zasnove.
depersin sporočil: 10.224
[#2710158] 03.05.18 21:22 · odgovor na: anon-178149 (#2710142)
Odgovori   +    4
[MarijanMacek]
Če "državna" TV ni verodostojen vir informacij, mi pa prosim podaj bolj verodostojnega.
Recimo Nova24tv je že bolj verodostojna od Kučan TV (državna).
Sicer je pa s teboj nemogoče debatirat.
Vem, ker nimaš argumentov.
Jaz imam pametnejše posle!
Če bi imel ti pametnejše posle, ne bi tukaj pisal neumnosti.
anon-84062 sporočil: 1.393
[#2710161] 04.05.18 00:33 · odgovor na: anon-178149 (#2710144)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
Vidim, da kar precej veš, se da debatirat. Vendar sem pa še vedno mneja, da so francoski vlaki za visoke hitrosti neprimerno boljši od vsega, kar sem preiskusil v Nemčiji. Na poti iz Hamburga (1916) sem preprosto imel občutek, da sem v Indiji, in leto
poprej na poti iz Leipziga ni bilo kaj bolje, oziroma je bil vlak eden od prvih ICE-1 in temu primerno zgodovinsko "abšlesan". O Franciji pa samo to, tipičen TGV vozi na navadnih progah hitreje kot ICE v Nemčiji. To pove vse in nadaljne primerjave niso potrebne. In neprimerno varnejši so, predsvem zaradi svoje konstrukcije z artikuliranim podvozjem. V nesreči menda še noben potnik ni izgubil življena, v Nemčiji pa katastrofa zaradi napačne zasnove.
Pri hitrosti gotovo zmagajo Francozi, vsaj dokler se ne pelješ iz Strasbourga v Marseille ali iz Toulousa v Nantes. Ker pač vlak najprej iz Pariza nekaj 100km šiba brez postanka in šele proti cilju razvaža potnike. Pri čemer se pogosto izogne postajam v centrih mest. Teren je razen mediteranske proge precej nezahteven. Oziroma, tam kjer je zahteven (Clermont Ferrand) pač niso gradili prog. Res je tudi, da je bila hitrost med Parizom in Bordeauxom pred gradnjo hitre proge enaka kot med Münchnom in Berlinom po gradnji. Še zmeraj pa ne vem, kako bi v Nemčiji izvedel tako omrežje.

Udobnost v 2. razredu je v ICE veliko boljša. Širši vagoni (pri seriji 4 malo manj), zatesnjena kabina, razmak med sedeži. Zguljeni sedeži so bili najbrž pred prenovo, trenutno sta seriji 1 in 2 znotraj precej novi (temno modre prevleke).

Varnost: tisto z gumijastimi obroči v kolesih je bil res fail, ampak jih že dolgo ni več. Kako bi se Jacobsovi vozički obnašali v Eschedeju (kretnica pred mostom, steber mostu med tiri) ne ve nihče. Pri tisti štoriji z ovcami se ICEju tudi ni zgodilo hudega.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2710167] 04.05.18 07:41 · odgovor na: anon-84062 (#2710161)
Odgovori   +    0
[andrej71]
> [MarijanMacek]
>
Pri hitrosti gotovo zmagajo Francozi, vsaj dokler se ne pelješ iz Strasbourga v Marseille ali iz Toulousa v Nantes. Ker pač vlak najprej iz Pariza nekaj 100km šiba brez postanka in šele proti cilju razvaža potnike. Pri čemer se pogosto izogne postajam v centrih mest. Teren je razen mediteranske proge precej nezahteven. Oziroma, tam kjer je zahteven (Clermont Ferrand) pač niso gradili prog. Res je tudi, da je bila hitrost med Parizom in Bordeauxom pred gradnjo hitre proge enaka kot med Münchnom in Berlinom po gradnji. Še zmeraj pa ne vem, kako bi v Nemčiji izvedel tako omrežje.
Moje izkušnje govorijo, da se tudi po progah, ki ravno ne vodijo v Pariz pelje zelo hitro. Kakšnih 15 let nazaj sem se vozil iz Perpignana(?) v Marseille z nekim klasičnim vlakom Grand Sud in je nedvomno šlo bistveno hitreje kot večino časa med Hamburgom in Munchnom. Res pa je, da Francoze rešujejo geografske danosti, vse poti pa vodijo v pariz. Nemčija pa kot Nemčija, vsakih 50-100 km neko mestece in posledično komaj kaj večja hitrost kot nekoč na ICS vlakih v Sloveniji.
Udobnost v 2. razredu je v ICE veliko boljša.

Širši vagoni (pri seriji 4 malo manj), zatesnjena kabina, razmak med sedeži. Zguljeni sedeži so bili najbrž pred prenovo, trenutno sta seriji 1 in 2 znotraj precej novi (temno modre prevleke).
No, kabine so zatesnjene na vseh vlakih za večje hitrosti, vključno pendolino SŽ. Bi imeli potniki prevelike težave med srečevanjem in v tunelih. K podobnosti med ICE vlakom z Indijo, me je navedla neznosna gužva, potniki sedeli ali ležali po tleh, sanitarije temu primerne, do Board Restoirana pa nemogoče priti. In leto poprej ni bilo kaj boljše na stari kripi iz šperplatastih sedeže, no samo okvir in temačni, težki notarnjosti.... Vlak je pa vlekla kar navadna lokomotiva, Siemens taurus.
Varnost: tisto z gumijastimi obroči v kolesih je bil res fail, ampak jih že dolgo ni več. Kako bi se Jacobsovi vozički obnašali v Eschedeju (kretnica pred mostom, steber mostu med tiri) ne ve nihče. Pri tisti štoriji z ovcami se ICEju tudi ni zgodilo hudega.
In vendar je TGV že iztiril pri 300 km/h (udor votline pod progo) in ni bilo hudega. Jacobsovi vozički namreč povežejo vlak v celoto, vagon sklopljen z vagonom, nemški ICE pa imajo dobesedno klasične vagone, dandanes na EMU, DMU redko videno, mogoče v primeru 2-nadstropnih, kjer je potrebno zmanjšati osne obremenitve. In v primeru nesreče gredo ti med seboj nepovezani vagoni vsak v svojo smer. Seveda pa nihče ne ve kaj bi bilo.....

Ampak, vse tole je off-topic. V Sloveniji vlakov tipa ICE ali TGV ne bomo nikoli imeli, je pač poseljenost Slovenije preskromna, potreba bo le po hitrih primestnih in regionalnih vlakih. Upam, da bo zadnji nakup res v tej smeri.
anon-84062 sporočil: 1.393
[#2710183] 04.05.18 09:35 · odgovor na: anon-178149 (#2710167)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
Moje izkušnje govorijo, da se tudi po progah, ki ravno ne vodijo v Pariz pelje zelo hitro. Kakšnih 15 let nazaj sem se vozil iz Perpignana(?) v Marseille z nekim klasičnim vlakom Grand Sud in je nedvomno šlo bistveno hitreje kot večino časa med Hamburgom in Munchnom.
Trenutno:
Perpignan-Marseille: 320km, 3h50
Hamburg-München: 770km, 5h40

Ni primerjave po povprečni hitrosti.
No, kabine so zatesnjene na vseh vlakih za večje hitrosti, vključno pendolino SŽ. Bi imeli potniki prevelike težave med srečevanjem in v tunelih. K podobnosti med ICE vlakom z Indijo, me je navedla neznosna gužva, potniki sedeli ali ležali po tleh,
Pri starih TGVjih niso zatesnjene. Čutiš v predorih, čeprav so v Franciji precej redki. Novejši so tudi zatesnjeni, drži.

Potniki na tleh: cena, ki jo plačaš za to, da se lahko brez rezervacije vsedeš na katerikoli vlak. Meni je vredno. 99% časa gre dobro, včasih pa res kdo sedi na tleh.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2710277] 04.05.18 17:19 · odgovor na: anon-84062 (#2710183)
Odgovori   +    0
[andrej71]
> [MarijanMacek]
> Moje izkušnje govorijo, da se tudi po progah, ki ravno ne vodijo v Pariz pelje zelo hitro. Kakšnih 15 let nazaj sem se vozil iz Perpignana(?) v Marseille z nekim klasičnim vlakom Grand Sud in je nedvomno šlo bistveno hitreje kot večino časa med Hamburgom in Munchnom.

Trenutno:
Perpignan-Marseille: 320km, 3h50
Majhen popravek, sami bi izbral vlak AVE, 9724 iz Madria v Marseille St-Charles ( samo 8 ur za precej dolgo pot), od Perpignana do M samo 3:11. Očevidno je bistveno hitrejši kot tvoja izbira z 20 postanki.
Hamburg-München: 770km, 5h40
Ni primerjave po povprečni hitrosti. >
Ni fer primerjati ICE in regionalni ekspress TER, ki stoji za vsakim vogalom, oziroma na 16 km v gornjem primeru. Če pa primerjamo AVE (samo 7 postankov) na v glavnem navadbi progi in ICE na "hitri" progi, kakršno premorejo Nemci pa ni več take razlike, 136 proti 101 km/h.

> No, kabine so zatesnjene na vseh vlakih za večje hitrosti, vključno pendolino SŽ. Bi imeli potniki prevelike težave med srečevanjem in v tunelih. K podobnosti med ICE vlakom z Indijo, me je navedla neznosna gužva, potniki sedeli ali ležali po tleh,

Pri starih TGVjih niso zatesnjene. Čutiš v predorih, čeprav so v Franciji precej redki. Novejši so tudi zatesnjeni, drži.
Ko so uvedli te pratare TGV vlake Nemci še vedeli niso kaj je vlak visoke hitrosti. Vsaj tako pravi zgodovina.

Strani: 1 2