Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali lahko sodobna ekonomija deluje etično?

Strani: 1 2 3 4

anon-247265 sporočil: 968
[#1263063] 23.06.11 09:49
Odgovori   +    1
Marko, Marko...bolje bi bilo, da si ostal tiho. Preberi tekst iz linka, pronicljiv članek Marcela na filozofski ravni na temo:

" Zakaj se iz biblije ne moremo naučiti, kaj je moralno in kaj ne, in zakaj je tudi biblija - skupaj z religijo in vero - le stranski produkt evolucije. by Marcel Štefančič, Jr.

www.mladina.si/tedni...fancic_jr/

Ko boš zaključil s tem zapisom, klikni na naslednji link, morda ti pomaga cepit tvoj harazarderski karakter.

" Zakaj arabske revolucije niso del problema, ampak del rešitve - in zakaj bi lahko svet spremenile na bolje . by Marcel Štefančič, jr.

www.mladina.si/tedni..._sprememba
anon-74446 sporočil: 3.247
[#1263068] 23.06.11 09:51 · odgovor na: (#1262978)
Odgovori   +    7
Tu ni kaj več dodati. Tudi če bi hotel. Morda kaj o njegovem stricu, Božu Dimniku, amabasadorju katere države že, ki sta bila skupaj v Vatikanu in žebrala o morali v poslovnem svetu. Rad bi ga vprašal kaj v zvezi s tistim zemljiščem v Hrvaški Istri, ki je zastonj padlo v roke Robertu Širniku in kdo je spravil zadevo z dnevnega reda kjer je že bila umeščena. Zemljišče bi moralo pripasti državi Sloveniji , v sklad državnega imetja.Sicer so pa vsi omenjeni neki člani društva slovensko hrvaškega prijateljstva, Robert Širnik je menda celo predsednik tega čudnega društva slovenskohrvaških prijateljev, ki je slovenski bledi in scuzani deci menda odtujil mesto kamor bi ubogi hodili gledati morje. Omenjeni gospodje v tej čudni zadevi so še : Bručan, Miklavčič in še nekateri. Dnevnik je o tem obširno pisal. Zdaj vse tiho je. Kaj je s tem zemljiščem g. Klemenčič, gospodje z NPU ? Kam bodo hodila naša bleda deca na morje? Gre za desetine milijonov evrov.
Samo nekaj fragmentov iz Dnevnika:

...Kot smo že poročali, je sredi lanskega leta Širnik preko svojega podjetja Levant prevzel podjetje Pinesta. Seznanil se je s tem, da nepremičnina pri Novigradu, ki je bila v zemljiški knjigi na Hrvaškem vknjižena v korist Pineste, pripada bodisi ZZZS bodisi DSU. Razlog za to je bil, ker ZZZS nepremičnine zaradi omejitev hrvaške zakonodaje do začetka lanskega leta ni mogel vpisati v zemljiško knjigo. V naslednji fazi je Pinesta ustanovila podjetje Pinesta nepremičnine in nanj prenesla zemljišče. Potem pa je Širnik še poskrbel, da se je nepremičnina v zemljiški knjigi v Bujah prepisala s Pineste na Pinesto nepremičnine.

Bručan umaknil točko z dnevnega reda
Že v sredini leta 2007 bi moral upravni odbor ZZZS odločati, da se nepremičnina prenese z ZZZS na DSU. Pred tem pa si je ZZZS - v času, ko ga je še vodil Borut Miklavčič - prizadeval, da bi ZZZS kupil Pinesto, s čimer bi avtomatično postal tudi lastnik nepremičnine in bi lastništvo vpisal v zemljiško knjigo. Toda vlada s tem načrtom ni soglašala. Namesto tega je vlada odločila, da bi se moralo storiti vse potrebno, da se nepremičnina prenese z ZZZS na DSU. Zeleno luč za takšen prenos, s čimer bi se država tudi izognila trenutnim težavam, pa bi moral dati upravni odbor ZZZS.

Točka o prenosu zemljišča je bila uvrščena na dnevni red seje upravnega odbora ZZZS 22. junija, pred sejo pa umaknjena z dnevnega reda. Zakaj se je to zgodilo, se Bručan, takratni minister za zdravje, pred dnevi ni spomnil. Kot smo izvedeli neuradno, pa je na kolegiju ministrstva za zdravje 19. junija 2007 ravno Bručan zahteval, da se točka umakne z dnevnega reda. Po nekaterih informacijah (od Bručana jih ni možno pridobiti, ker se, kot rečeno, razlogov za umik točke z dnevnega reda ne spominja), se je Bručan za ta korak odločil, ker se na ZZZS niso strinjali o prenosu nepremičnine na DSU. Zato naj bi na ZZZS članom svojega upravnega odbora priporočili, naj glasujejo proti prenosu nepremičnine na DSU. Po drugih informacijah pa je bilo Bručanovo ravnanje le izgovor. Točka glasovanja bi lahko bila v vsakem primeru na dnevnem redu. Tudi če bi se člani upravnega odbora izrekli proti prenosu nepremičnine na DSU, to ne bi imelo za ZZZS nobenih posledic. Tako pa Bručanova zahteva o umiku točke z dnevnega reda sproža številna vprašanja...
Kdaj bomo dobili odgovore? NPU? KLemenčič ? Varuhinja (gre za deco)?
najobj sporočil: 31.920
[#1263092] 23.06.11 10:07 · odgovor na: anon-157433 (#1262744)
Odgovori   +    10
[vojc17]
"Dejstvo je, da danes nimamo gospodarske krize, ampak predvsem krizo družbe in moralnih vrednot."

Ha ha ha. A kdo to pravi? Finance, kaj se greste, a res menite, da imamo vsi tako kratko pamet, da se ne spomnimo dela in liga pišočega? Zgornja objava je sramota za vaš medij. Manjkata nam samo še Časar in Lovšin, da povesta kaj o vrednotah in managementu. Bavčar je itak že stalni pisec. Bližajo se volitve in se hijene prebujajo... Janša, če boš spet pustil h koritu te krvosese, bo to konec za SDS, o prenovi države, ki je v tem primeru ne bo pa je škoda izgubljati besede.

... čuj, kaj ti s totim Lovšinom misliš na onega Andreja Lovšina, ki je imel Janšatovo sliko v svoji pisarni, ko je bil še šef Interevrope ... khmm, in ki je ob svoji inavguraciji na mesto šefa Interevrope izjavil, da je on Janši zvesto služil že ob osamosvajanju Slovenije in da mu bo zvesto služil tudi ob šefovanju Interevrope, kamor ga je nastavil toti tvoj Janša, ha ? ...


P.S.: če z Časarjem misliš na onega nekdanjega šefa Luke Koper Roberta Časarja, je on tudi iz Janšatove ergele, če si slučajno tudi to pozabil ...
anon-151592 sporočil: 1.355
[#1263096] 23.06.11 10:11
Odgovori   +    5
Tole pisanje je na istem nivoju, kot intervju s Senico, pred časom, v enem od časopisov. Najprej je na vprašanje o odgovornosti za zavlačevanje z odškodnino Megliču ter glede vpliva na vračanje psov Baričeviću izjavil, da je taka praksa dovoljena in običajna, na naslednje vprašanje, česa ne bi nikoli naredil, pa je odgovoril, da nikoli ne bi deloval v škodo drugih.

A jebat ga, država ima oblast, kot si jo zasluži. In Slovenija ima pač komunistično oblast. In z njo komunistično elito. Križanovsky je njen del.
anon-251008 sporočil: 25
[#1263114] 23.06.11 10:19
Odgovori   +    4
bruham!
anon-74446 sporočil: 3.247
[#1263115] 23.06.11 10:20 · odgovor na: (#1262978)
Odgovori   +    7
Berem in nekako se ne morem znebiti vtisa, da vse poti vodijo k gospodu Rigelniku. Siva eminenca?
peterfrankl sporočil: 436
[#1263131] 23.06.11 10:29 · odgovor na: najobj (#1263007)
Odgovori   +    13
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma? Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl
anon-169640 sporočil: 1.426
[#1263132] 23.06.11 10:29 · odgovor na: anon-19197 (#1262757)
Odgovori   +    2
[0129Pe2]
To je hec?
eh zares že ne more biti. ker pravi recimo tudi da nimamo gospodarske krize...celo dejstvo naj bi bilo to hehe...dokaz za to je najbrž -9% gdp v 09, večja brezposlenost, vsi kazalci podjetij vkurcu..ma da ne pišem dalje...

ta ni izgubil samo diplome, tudi možgane so mu sunili...zato se pa zdej z moralo ukvarja
anon-245422 sporočil: 28
[#1263157] 23.06.11 10:40
Odgovori   +    1
Eh dragi moji, koliko razburjanja. Članek je naravnost fantastičen in zajema bistvo problema homo sapiensa. Avtorja članka ni, ker je dejstvo univerzalno, smisel pa je začutiti soodvisnost in posledično preživetje naše vrste z evolucijo zavesti. JE PA SEVEDA POTREBNO PREPOZNATI VSE, ki bi se z leporečenjem hoteli ekonomsko okoristiti, tem pa naj bijejo zadnje ure.
najobj sporočil: 31.920
[#1263219] 23.06.11 11:00 · odgovor na: peterfrankl (#1263131)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: najobj 23.06.2011 11:07
[peterfrankl]
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma? Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl

... eh, pa saj jaz sploh nisam nikogar pozival cenzuri ampak ravno nasprotno ... jaz sem zgoraj napisal, da za uravnoteženje našega medijskega prostora predlagam, da namesto Boškota Hilda Tovšak nekaj napiše o odgovornosti managerjev do delavcev ...

... ja, in verjamem, da vaše delo ni enostavno ... khmm, še več ... verjamem, da je vaše delo težko, sploh ko morate poslušati ali brati komentarje zgroženih bralcev tistih člankov, kjer "kurve o poštenju" ...

... aja, če sem iskren, se jaz tudi ne spomnim, če je Boško v Finance one dni pisal sam ali pa so za njega pisali njegovi piarovci ali odvetniki ... no, pa saj to niti ni tako pomembno, ker sem Boškota zgoraj uporabil (zlorabil) samo za to, da sem lahko še Hildo zraven privlekel, ker ima ona tudi pravico, da kaj objavi, a ne ? ...


P.S.: sorry, ampak tukaj pač ne morem brez cinizma ... eh, pa ne se sekirat, ker sem sam itak samo en takšen anonimni forumski begavček, na katerega mnenje se res ni treba preveč ozirat ... ja, in Vam tudi lep pozdrav ...

... aja, pa lep pozdrav tudi totemu pizdeku tukaj nad mano, se razume ... khmm, ker on je stručko za logiko, ki gre nekako takole ... pizdek pije vodo, pa osel tudi pije vodo ... alzo, pizdek je osel ... no, sicer taka logika praviloma ne pije vode, ampak pizdek je pač izjema, ki potrjuje pravilo ...
code5 sporočil: 664
[#1263240] 23.06.11 11:09 · odgovor na: peterfrankl (#1263131)
Odgovori   +    18
Vam lahko predlagam še nekaj naslovov?

Ivan Zidar: Največja pohvala za opravljeno delo so hvaležne otroške oči

Zoran Janković: Ohranjajmo kulturno dediščino prestolnice

Anton Stres: Smisel je v nematerialnem

Igor Bavčar: Kako smo rešili primorsko gospodarstvo

Borut Pahor: Modrost politika se skriva v neizrečenem
anon-188487 sporočil: 2.260
[#1263287] 23.06.11 11:31
Odgovori   +    2
Eh, Marko, saj si lepo napisal (tikanje ni nespoštovanje, le toliko starejši sem, da si to lahko privoščim), toda ali naj "neguje", "vzpostavlja" etičnost in moralnost nek Pepi za strojem, Francka z občine ipd. ali prav tisti, med katere spadaš prav sam?! Koliko si za to poskrbel v svojem "japijevskem" okolju? Res sploh kaj?
anon-178479 sporočil: 18.832
[#1263298] 23.06.11 11:35 · odgovor na: anon-207848 (#1262839)
Odgovori   +    6
[juhjuhjuhuhu]
> [gogi1]
> > [juhjuhjuhuhu]
> > >Dejstvo je, da danes nimamo gospodarske krize, ampak predvsem krizo družbe in moralnih vrednot.
> >
> > Družbeno odgovorno in moralno je, da
> >
> > juhjuhjuhuhu
> >
> > nimam za kruh medtem, ko se tisti brez morale kopljejo v denarju!
>
> Ko berem tvoje poste, bi prej rekel, da nimaš za kruh zaradi lastne tuposti, ne moralnosti in družbene odgovornosti.

Človek, ki vedno znova bere bedarije je

juhjuhjuhuhu

sam bedak!
Ne izgovarjaj se na bralce, če ti pišeš vedno znova bedarije in potem še podtikaš.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#1263324] 23.06.11 11:53
Odgovori   +    7
Žal nisem mogel prebrati članka do konca, ni šlo in ni šlo, kljub matranju.
anon-188487 sporočil: 2.260
[#1263351] 23.06.11 12:09 · odgovor na: peterfrankl (#1263131)
Odgovori   +    0
[peterfrankl]
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma? Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl
Tako je prav!!! Čestitke! Res ni toliko pomembno ("opcijsko"), kdo piše, ampak kaj in kako piše glede na vsebino. In avtor se jasno izpostavi osebno z imenom in priimkom, kar je pri nas "kritizerjih" seveda manko. In mimogrede: članek sploh ni slab!
bambino sporočil: 1.028
[#1263454] 23.06.11 13:02
Odgovori   +    3
www.delo.si/clanek/o104114 Članek o lažnivem selu:)

Prvi nadzornik Petrola je včeraj pojasnil tudi nerodnost, ki se je pripetila med pisanjem sporočila za javnost ob imenovanju Kryžanowskega za novega predsednika Petrolove uprave. Pisci sporočila so spregledali, da Kryžanowski še nima diplome mednarodne poslovne šole IECD, ampak je še vedno njen študent. V življenjepisu je namreč kot referenco navedel tudi naslov MBA, ne pa tudi dejstva, da izpitne naloge še ni opravil.

Po Zagožnovih pojasnilih je to tudi zavedlo pisce sporočila, da so med dosežke leta 1966 rojenega predsednika uprave Petrola zapisali diplomo MBA: "Njegov življenjepis je resda malo dvoumno napisan. Nekdo, ki ga je na hitro preletel, je lahko dobil vtis, kot da je že diplomiral. Nekdo drug, ki ga je podrobno prebral, pa, da še študira."


Prvi nadzornik Petrola je včeraj pojasnil tudi nerodnost, ki se je pripetila med pisanjem sporočila za javnost ob imenovanju Kryžanowskega za novega predsednika Petrolove uprave. Pisci sporočila so spregledali, da Kryžanowski še nima diplome mednarodne poslovne šole IECD, ampak je še vedno njen študent. V življenjepisu je namreč kot referenco navedel tudi naslov MBA, ne pa tudi dejstva, da izpitne naloge še ni opravil.

Po Zagožnovih pojasnilih je to tudi zavedlo pisce sporočila, da so med dosežke leta 1966 rojenega predsednika uprave Petrola zapisali diplomo MBA: "Njegov življenjepis je resda malo dvoumno napisan. Nekdo, ki ga je na hitro preletel, je lahko dobil vtis, kot da je že diplomiral. Nekdo drug, ki ga je podrobno prebral, pa, da še študira."
anon-16255 sporočil: 473
[#1263730] 23.06.11 14:40
Odgovori   +    3
Sedaj so pa že tajkuni začeli pridigati o morali! Tale naš Slovenistan je pa res en narobe svet!
anon-169234 sporočil: 253
[#1263829] 23.06.11 15:07
Odgovori   +    1
ko to tamo peva!
anon-166232 sporočil: 3.600
[#1263898] 23.06.11 15:34 · odgovor na: (#1263045)
Odgovori   +    9
[mojateta]
> [COP]
> > [ahafne]
> > > [0129Pe2]
> > > To je hec?
> >
> > Jp...na ravni prostitutke, ki govori o ljubezni...
>
> Jp...čeprav, če dobro premisliš, ti bo prostitutka znala več povedati o ljubezni, etiki in morali (tudi v poslovnem svetu), kot pa je Kryžanovski izvedel na nedavnem vatikanskem seminarju o etiki in morali (v poslovnem svetu). Kar je razvidno tudi iz njegovega zapisa.


Ker te na vatikanske seanse verjetno še niso povabili, po tvojih besedah predvidevam, da si se izobraževal na vlačugarskih izobraževalnih tečajih, saj je očitno, da ti vedno stoji za tistim, kar poveš!
Draga teta!

Najprej se ti oproščam, ker ti že dolgo nisem pisal. Saj veš, takšni časi so, da je potrebno tudi delati, zato ti pišem šele sedaj. Priznam pa, da občasno kaj preberem, kar sem storil tudi danes, sem pa obenem neprevidno in na kratko, kot vidiš, nekaj pripomnil, kar pa te je ranilo globko v srce. Draga teta, ni bil moj namen, da prizadenem ravno tebe, skrbno in ljubečo teto. Res je, da se nikoli nisva videla, kajti nisi prišla niti na moj krst, niti na prvo obhajilo, zato res ne moreš vedeti, da sem v osnovni šoli na željo mame, očeta ne, hodil k verouku. Ker se tako spodobi in je običaj na vasi.

No, da te razveselim, na verouk imam kar lepe spomine. Manj lep spomin je sicer ta, da me je gospod župnik občasno vzel v naročje in me dodobra pretipal. Tudi moje sošolce, sošolk pač ne, kot sem izvedel leta kasneje, ko je bila proti njemu uvedena preiskava, vendar ustavljena zaradi zastaranja. A ne skrbi teta, nimam nobenih travm in ne močim postelje, saj dlje od otipavanja ni prišlo. Eden lepših spominov pa imam na seanso v Vatikanu, kamor sva s sošolcem bila povabljena v okviru veroučne skupine zadnjem letu osnovnega šolanja. Papež je častil v okviru novoletnega srečanja mladih, nekaj takega. Bilo je fajn, moram priznati. Da pa bi upravičili stroške, je Vatikan organiziral dnevna srečanja, kjer smo imeli seanse na katerih smo iskali boga. Ter etiko in moralo, seveda. Ja, pa papeža sem videl. Prejšnjega, Woytiylo. V baziliki Sv. Petra so ga v mimohodu prinesli na svečanih nosilih, odetega v škrlat in zlato. Sem mu veselo pomahal. Lepa seansa, moram priznati.

Res je, da so se moja in gospodova pota sčasoma razšla, vendar me je zelo prizadel tvoj stavek, da tam nisem bil in da so me izobraževale vlačuge. Mar niso tudi one božje služabnice, vredne usmiljenja in dobrote, v skladu z etičnimi in moralnimi načeli. Mar ne delujejo po menjalnem načelu, torej v okviru gospodarstva? Menim da ja, zato jih je potrebno obravnavati spoštljivo, tako kot vsakega delavca v gospodarskem procesu. Zagotovo bi tvoj vrhovni šef, v katerega še vedno tako močno veruješ, imel kaj povedati tudi na to temo. Saj veš, naj vrže kamen... itd.

Priznam pa, draga teta, da v navedenem menjalnem razmerju še nisem bil udeležen, za kar se ti tukaj opravičujem, res pa je tudi, da sem imel priliko poslušati nekaj na to temu od neposredne udeleženke, ki je znala povedati marsikaj o gospodih, ki čez dan predavajo etiko in moralo.

No, ko takole preberem pisanje meneđerja Kryžanovskega in njegovo hvalo Vatikanskemu seminarju o etiki in morali, si ne morem kaj, da ne bi pomislil na njegovega šefa, ki ga prinesejo v zlato in škrlat odetega, pa na mojega župnika, pa na rabote Vatikanske banke, pa na Zvon ena in dva, pa na dela zbranih udeležencev, pa na izjave delavke iz gospodarstva o teh udeležencih in tako naprej in tako nazaj. In si mislim... No, draga teta, saj si misliš, kaj si mislim.

Vidiš teta, če bi pa o etiki in morali v gospodarstvu razlagal recimo Akrapovič ali Boskarol ali še cel kup takih, vidiš, takrat si pa ne bi mislil tisto, kar veš da si mislim.

Tvoj nečak.

p.s.
Ker mi za birmo nisi še nič prinesla, bi te prosil za gorsko kolo. Avto že imam.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1263978] 23.06.11 16:26 · odgovor na: anon-16255 (#1263730)
Odgovori   +    1
[kosec]
Sedaj so pa že tajkuni začeli pridigati o morali! Tale naš Slovenistan je pa res en narobe svet!
Ja kdo pa naj? Še nikoli in nikjer ni noben moralizator prakticiral tega kar pridiga. Zakaj bi morali biti ravno slovenski moralizatorji izjeme?

Moralizira se zato, da se zmanjša konkurenca na področju nemorale.
anon-74446 sporočil: 3.247
[#1264088] 23.06.11 17:45 · odgovor na: anon-17582 (#1263041)
Odgovori   +    1
Ti so do belega dne toliko nakradli v tranzicijski noči, da se jim ni treba vračati v vrsto za prašek.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1264108] 23.06.11 17:59 · odgovor na: (#1262978)
Odgovori   +    2
[janezpizdek]
Ko sem za totega Markota prvič slišal, jebaje bil nekšen direktor prodaje avtomobilov pri tovarišu Rigelniku, največjemu rdečemu kumunajzer tajkunu fseh časof v Kranjcef. Takrat se je ravno pričela klasična slovenska kampanja za pozicioniranje novega obraza v javnosti. Takoj sem vedel, da bo politćar. hehe.

Zamahnil sem z roko in si rekel, ahhh, neki nedojebani By efdeve oblikovani žurnalistki, je zrihtal merđota A klase sez hudim popustom, pa se je pupika malo "napal'la" in mu vrnila sez promotivnim egotrip-vzpodbujevalnim intervjujem. Marko je, če se prav spomnim takrat žlobudral o timskem delu, pa da želi peace in the world, pa da bi vsi otroci sveta vključno sez darfurskimi imeli food and shelter, pa da bi bracka Turčija morala biti čimprej sprejeta v EU, ipd. In ader wordz, klasični nabor zmagovalk na lepotnih tekmovanjih "Blond No. 5"

Ko se je kampanja kmalu zatem nadaljevala, sem odreagiral tak: "Aaaaaaaa, vidi, vidi, komunisteki imajo nov obraz". Sklepal sem seveda temeljem tega, da Marko, kot wunderkind meneđer, združuje delo pri tovarišu Rigelniku. In sem se vštel. Kajti, v času Janševe vlade postane tovariš Marko direktor državnega kolhoza Petrol. WTF?, sem si djal, kaj te tice delajo skupaj, saj niso iz istega gnezda. Shaman, jebote otac y praotac, kakšen kurčev ornitolog pa si, sem si zakskrbljeno mrmral v brado takrat. Potem sem se seveda da hitro pobral in si dejal: Matervola, tu pa more bit nekšno ozadje, če se odspred nea vidi kam te pošasti spadajo, kanede.

Ne vem točno kdaj se je pričela nova medijska kampanja Markotovega pozicioniranja kot "dobro povezanega mondenega modela, ki da je predvsem iskren svetovljan", češ prjatu je od monaškega princa, pa lobist tu pa tam, pa zdaj to sez Vatikanom in ekskluzivo od Trsta do Vladivastoka. Vmes sem, mea culpa, malo pomislil na Opus Dei, ma neki tu ne štima, ker uoni bojda vse svoje peneze oddajo Opusu, Marko pa najmanj 50 jurčkof da v humanitarne namene, torej, to odpade.

In čemu vse to ukvarjanje z Markotom?

Evo, priznam, marsikaj mi ne sedi v zvezi s tem modelom. Nea morm sestavit mozaika da bi pilo vodo, pa da me jebaš. Motno, jebiga!

Tudi ta članek je poln nasprotij in zmede. Tip govori hkrati o etiki, hkrati kritizira komunajzarsko roparsko naturo in medvrstično kritizira volivce ker imajo spomin zlatih ribic, a glej ga hudiča, hkrati žlobudra nekaj temeljnih zadev na do pičice enak način kot tovariši Keber, Mencinger, Kučan, Golubić, njegova tajnica Bićakćić, Semolič itd.

Pa poglejmo:

>Mastni bonusi, nenormalno visoke plače in nagrade bankirjev pa so že šli v pozabo.

Bonuse in plače plačujejo lastniki, tovariš Marko, rimember? Halooo! Anybody home?! Lastniki to počnejo iz prihodkov, ki jim jih te zaposleni lifrajo. Prihodki so nagrada trga, ki od podjetja kupuje. Trg kupuje od podjetja A, recimo Levi's kavbojke in ne od podjetja B, recimo Zara peder stajl kavbojke zato, ker je trgu všeč klasičen, brezčasno nevtralno všečen Levi's produkt in se mu zdi cena sprejmljiva. Zari pa, po drugi strani, prodaja narase pred paradami ponosa. Trg pač. hehe.

Trg prav tako kupi Microsoftov Office, ker mu produkt "Pisarna" proizvedena by Rofte LLC Afteršejv limited, Škofja Loka, nekak ni. Nekak mu trgu to ni in ni! In ker je Microsoftov produkt prodan v stotinah meljonov izvodov pa stane vlado RS 43 ojrotof, Rofte LLC pa imajo 13 kupcev, kar jim narekuje ceno najmanj 3500 EUR, raje pa 6000, plus 20 tisoč letnega vzdrževanja po opremljenem delovnem mestu, da se jim sploh izide, pa se kupci eto nekak nea morjo odločit za njihov genijalni izdelek, plod domaćega znanja, kakopak, nastal sez pomočjo države, ki je podjetju ROFTE LLC, Afteršejv Ltd dala 500 jurjev nepovratne pomoči.

No, je pa neki zelo lepega v zvezi s tem domaćim podjetjem. Direktor je poleg tega da je član združenja meneđer, hehe, član nekšnega bracva, ki se bojda zvavzema za "trajnostni razvoj", "veselje do socialnega kapitala" in tako naprej v tem stilu do kopletiranja "Blond No 5". Zato direktor totega podjetja svojemu direktorju prodaje da plačo 1500 bruto. Microsoft nesramni, ki našo državno upravo dere s 43 EUR po licenci, pa svojemu pizdeku direktorju prodaje za Slovenijo, da 20 tisoč EUR mesečne plače.

Kali ni to amoralno, jebemmomast?! Kasirati nizke cene za licence in dajati deloucem velke plače, ki niso skladne z dogovorom treh komunističnih vitezov za mizo socialne sramote. Namesto da bi ravnali tak kot zemonski klan, kasirali velke cene za kilometer AC in dajali male plače, ne pa tak kot oni jodlarski Strabag, ki svojim, bojda "napihnjenim" inženirjem daja velke plače. Kali nea bi bilo bolje, da tudi Bill Gates podpre prizadevanja tovarišev dosežena za mizo socialne sramote in tudi on svojega direktorja prodaje plača 1500 ojrotof, specialno samo v Sloveniji, drugje naj počne kar hoče, hehe.

Še dober, da so tovariši Mencinger, Mramor, Gaspari and likes, bili čuječi, pa so to amoralnost, modri in umni kot so, predvideli ter na takšne plače opalili 70% marginalnih davko-prispevkov. Da se pizdekom odvzame čimveč tega njihovega amoralnega ekshibicionizma. Jebote, Microsofte, nosi te dobičke stran iz naše lepe moralne in etične dežele, ne pa da mi tu nagrajuješ svoje zaposlene na način kot mi, moralni lastniki domaćih kolhozov ne želimo.

Kaj bi ti zdaj, tovariš Marko, da trgu nekdo, nekšna sveta, božja takorekoč lobistična roka, how about politkomisar, ukaže, da naj Levi's kavbojk ne kupi, al kako. Al bi ti rad, da se lastnikom Levi's iz neke nadinštance ukaže kolikšen del svojega prihodka smejo nameniti za plače? Al bi ti samo to, da kompartija še poveča davke "bogatim prešičem med delouci", da bi njih in lastnike kaznovali, ker so se lastniki odpovedali večjemu dobičku, ko so, zlasti ključnim zaposlenim, dali relativno "mastne plače in nagrade", kakor jih ti stigmatizersko imenuješ? V istem članku pa sereš, da zaposlenim ne dajo in da to ni etično. Mislem, WTF, OMG in krucefiks porkmadona zmešana! Kaj bi ti zaj rad, jebemmomast?! Tak si ko moja žena. Nikdar ni zmogla direkt pokazat da se bi rada dol dala. Tipična eee, kako da kažem...eee...NašaSvoja, ki misli da se to nea spodobi, da si ne bi mož kaj mislil, češ da je bolj romantično, če teče še en krog okrog hiše pa šele potem počepne, anede, kanede, in hehe. Tud korošice niso več kar so bile.

>Neoliberizacija v ekonomiji in kar božje čaščenje prostega trga sta ustvarila tri temelje za krizo.

Klasika komunajzer retorike Slovenistan Absurdistan stajl. Ki jo pri nas brez sramu žlobudrajo kvazi levi in kvazi desni. Kaj je v ozadju tega stavka? Da bi neka nadinštančna "božja roka", morala malo poseči vmes in malo toti prosti trg manipulirati, "primerno suspendirati" itd. merilo bi bilo seveda velikost, pardon majhnost uma politkomisarja, mehkoba impotence tovariša nam Bifšega, kratkost inštrumenta in ali performansa tovariša nam Sedanjega, al kaj?

>Dejstvo je, da so danes podjetja tržno blago.

Mislim, ej, FUJ! Kakšen stavek je to? Stavek Vide Čadonč Špelič, ki vse svoje izjave pred kameram začne z "Dejstvo je..." In Vida ni edina, v tej sjebani deželi, kjer so faliranci prilezli na vrh družbene piramide in to zgolj zato, ker so sedeli na kolenih tovariša Tita once upon a time. Vsi, ki so diplomo zagubili pa znova pisali, pa eto očitno imate enak verbalni gard. "Dejstvo je...lapa lapa la"

Dejstvo je, dragi moj Marko, da so podjetja tržno blago odkar podjetja obstajajo in ne samo danes. Le zakaj ne bi smela biti?

>Kupujejo se, prevzemajo, prodajajo, "optimizirajo" in združujejo. Vsaka od transakcij ima svojo ceno, ki jo je kupec pripravljen plačati in prodajalec sprejeti. Seveda pa podjetje ni abstraktni pojem, ampak vemo, da so temelj podjetja ljudje. Torej, če je podjetje blago, so tudi zaposleni blago. Pri tej miselnosti pa nismo daleč od sužnjelastniške družbe. Taka miselnost nas avtomatično pelje v zelo nizke standarde morale in etike.

No shit Sherlock! In kaj si sploh hotel reči? Kakšna je rešitve te zagate? Da se podjetij ne bi smelo prodajati, al kako? Narediš in imaš kot prvi lastnik za vedno. Kot Hunday roza barve. Kupiš ženski članici tvoje družine, ker ji je barva všeč. Za vedno. Ker ga nikomur potem ne moreš prodati. Roftarski čefurji iz Republike Srpske včasih iz obupa kupijo hunday, ma ne roza, roza tudi najbolj obupan in obubožan roftarski čefur nea kupi. Ko ti dojadi se podjetja po tvoje lahko losaš edino tak da ga zapreš v postopku redne likvidacije, al kak si mislo? To je pa valda edino etično? hehe. Jebotealah, takorekoč!

Pa še Sherlock si mi ti bolj slab. Nisi uspel opaziti, da ljudje v podjetja vstopajo prostovoljno s pogodbo o zaposlitvi, ki jo oba pogodbenika imata pravico kadarkoli terminirati. Ekola! Nobenega suženjstva tu ni, Marko moj, rozaluksemburški. Lastnik A proda podjetje lastniku B, naspidan zaposleni pizdek, ki se je čustveno navezal na lastnika A pa lepo popizdi, stopi v pisarno svojega nadrejenega in puk odpoved na mizo. Nea hoče več delat pod lastnikom B, ker je njemu všeč lastnik A in pika. Auuuuuuu!

Mislem, koji kurac se bi zaposleni sploh smel oz. moral obremenjevati kdo je lastnik podjetja? Temeljem česa? In čemu? Mislem, v čem je tu đoj, jebote? Da o Vatikanu in družbi in politićarjih in lobističnih skupinah in podmiznih bratovščinah niti ne govorimo. Kaj vsi oni imajo s pogodbo o delu med lastnikom in deloponudnikom?

In kako, citiram: "Taka miselnost nas avtomatično pelje v zelo nizke standarde morale in etike." konec citata?

Marko, majstore, "zelo nizke standarde morale in etike generirate pizdeki, ki se imate odkar ste privekali na svet nezaustavljivo potrebo povezovati v nekakšne ekskluzivne klube, trope, kohorte, falange, lože, bracva, lobistične skupine. Sveta pomagavka, Marko, naj te koklja brcne, takorekoč!

Ti si lobist in valjaš takšne o morali in etiki. Čemu že Marko je namenjeno združevanje v tajne, poltajne, zaprte, odprte, prave, fejk, nejmit lože in bratovščine? Čemu potreba po vsem tem podmizenju, Marko? Kaj misliš, ali je v vseh teh bratovščinah in vsem tem podmizenju in lobiranju kaj generatorjev "zelo nizkih standardov morale in etike"?

Recimo, za koji kurac jaz lahko živim na trgu tako, da svoje produkte in storitve ponudim, ne iščem pomoči nikakršnih podmizij, kupec pride mimo mojih nastavljenih štandov, mrež, vrš itd, hehe, alpa ga jaz obiščem, plačam reklamo ipd., vi pizdeki si pa "moralno in etično" neki pomagate v podmizju, pa v neka kobajagi moralna in etična bracva se združujete, ki si "medsebojno pomagajo v bizinesu" itd? A, Marko, kaj je zdaj tu bolj moralno in etično? Prosti in povsem nemanipuliran trg, kjer se tekmuje po načelu enakih proiložnosti za vse, al vaše podmizenje? Huhhh!

>Postavljanje dobička na oltar slave je koristilo predvsem menedžerjem in lastnikom, zaposlenim pa ne.

S tem si si zabil hudo debel žebelj v krsto. Pojdi si ustanovit stranko z imenom: "Komunistična Partija Slovenije, Kebristov, Mramorijancev, Semoličancev, Za aljdi prot kapitalu in profitu".

Ko ti Marko zaslužiš tote svoje peneze lobistično-moralno-etične, pa na stran daš totih 50 tisočakof za humanitarne namene, ostalo najbrž pukneš vsaj začasno nekam v eno banko. In tam se kot vsak racionalen človek trudiš narediti tak bizines deal, da so obresti čimvišje, jebalaih inflacija in depresija svetovna, takorekoč.

Imaginirajva, dragi Marko moralno-etićki, da se ti nekega dne, navkljub tvojemu gnusu do dobičkov, nabere 20 meljončkof na toti banki, pa se, poln idej o trajnostnem razvoju kakršen si, odločiš ustanoviti genijalno podjetje. Za predstavnico za stike z javnostmi, pa najameš doživljensko Titovo pionirko Vido Čadonč Spelč, da namesto tebe v kamere vse stavke začenja z: "Dejstvo je...". Kaj, a v podjetju si boš pa namenoma prizadeval za manjše dobičke ali celo nič dobička? Polej je bolje, če se ne jebaš s podjetjem in peneze pustiš kar na banki, kali ni? Mislem, pomisli malo, Marko. Pomisli, da ti DURS v inšpekcijo pošlje onega niškega doktorja znanosti. Pa da tebe ali Vido izsiljuje, da mu ga ened od vaju potegne, da vam hitro popdiše, da je sez tvojim podjetjem fse bepe. Mislem, kaj ti to rabiš v življenju, Marko? Zlobiraš si 20 meljončkov, kupiš zlato in ga pri frendu v Monaku shraniš v stoletno varne trezorje. Ekola! Jebeš trajnostni razvoj Đamahiristana in moralno-etićki bizines brez dobička.

Mislem, od kdaj se pa zasebna profitna podjetja ustanavlja, da profit ne bi bil glavno merilo? Za ta namen Marko, imamo t.i. "neprofitne organizacije". In kibuce.

Evo, to sem imel v mislih, ko sem oni dan pisal, da v tej deželi vsi kvazi levi in kvazi desni in kvazi neuvrščeni in neodvisni, VSI, proliferirajo komunajzer idološke kontaminate in žlobudrajo komunajzer retoriko.

Slovenski komunistični Satan je zmagal dvakrat: prvič ko je tote Markotove pregovorne ofčice s spominom zlatih ribic prepričal, da je "sestopil" oz. da ga več nea je sploh, hehe, in drugič, ko je vsem slovenskim izobražencem in človekom vobče vcepil stanansko blasfemično idejo, da levica mora obstajati in da nam brez nje in njenih ideoloških toksinov živeti ni. Marko je živ dokaz najmanj za slednje, recimo.

PS Slovenijo moja, kdaj se boš losala hepeninga vzdolž vektorja "jebemoteneczmedanca"?!

LP shaman

*****

Če jih opazuješ po dejanjih, boš ugotovil, da je bila tvoja logična napaka v sklepanju, da niso vsi iz istega gnezda (pa so, zdaj že veš).

Tako je to, z leti postaja človek pametnejši, ovce pa še bolj neumne.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1264118] 23.06.11 18:07 · odgovor na: anon-74446 (#1262996)
Odgovori   +    5
[0623Knjiz]
Sprememba volilne zakonodaje in uvesti preferenčni glas. Obvezno.

Sprememba zakonodaje v neposredne volitve ljudi, v 88-ih okrajih/občinah. Po večinskem sistemu. Za kandidaturo npr. potrjenih 100 podpisov, kot norma.

Tam, kjer se diskvalificira ali skriva kateregakoli kandidata (medijsko ali na drug način), se ponovi volitve, krivce pa pošlje, po kratkem postopku, za desetletje na suh kruh in vodo.

Če kdo misli, da izvoljeni poslanec ne dela dobro, mora zbrati 10% glasov, ki jih je le-ta dobil na volitvah (kopije oddanih glasovnic) in jih vložiti npr. v parlament, kar pomeni avtomatsko razrešitev tega poslanca in ponovne volitve v konkretni lokalni skupnosti. Seveda takemu ne pripada nobena "odpravnina", saj gre za razrešitev iz "krivdnih razlogov".

Počasi bi se vzpostavil red.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1264124] 23.06.11 18:10 · odgovor na: anon-220749 (#1263013)
Odgovori   +    4
[MinZaRes]
Ni kaj, kampanja za reinkarnacijo lika in dela sil kontinuit centralno-planskega etatizma s strani FDV 571 je v polnem teku. Tule nam nek nedavni vršilec dolžnosti predava o morali in etiki, na RTV slo je danes prisrčen "klepet" z Bavčarjem, pred dnevi je bil baje dokumentarec o Kučanu, kot "alternativa" se pozicionirajo bivši ministri, ipd.

Propagandni stroj je v polnem pogonu ! To bo še zanimivo do volitev, kako čredo znova nazaj prignati za ograde, da bo znova volila za derivate kaviar komunajzer klike, v nasprotnem primeru bi se znalo zgoditi da bo v Sloveniji kdo za kaj tudi odgovarjal, ne samo avtomehanik Jože in frizerka Jožica.

Če propagandni stroj odpove in se ljudje obrnejo proč od levo-desne igre iste mafijske klike, potem se lahko zgodi marsikaj. Lahko se npr. "ovrednotijo" zasluge za uničenje nove države, s konkretnim številom let v zaprti ustanovi.
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1264126] 23.06.11 18:14 · odgovor na: anon-74446 (#1263115)
Odgovori   +    4
[0623Knjiz]
Berem in nekako se ne morem znebiti vtisa, da vse poti vodijo k gospodu Rigelniku. Siva eminenca?

Eden od ...
anon-17378 sporočil: 8.998
[#1264127] 23.06.11 18:15 · odgovor na: peterfrankl (#1263131)
Odgovori   +    3
[peterfrankl]
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma? Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl

*****
anon-243579 sporočil: 810
[#1264156] 23.06.11 18:35
Odgovori   +    1
O etiki in morali se je oglasil nagoglavec, ki ima prav o tem toliko masla na glavi. če so nekateri to pozabili, pa drugi nismo. Pa še: kdo pa je dejansko napisal sestavek o etiki in morali?
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1264166] 23.06.11 18:43 · odgovor na: peterfrankl (#1263131)
Odgovori   +    3
[peterfrankl]
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma?
Zelo dobra usmeritev časopisa. Bralci naj se raje vprašajo, kaj zapis pove o Kryžanowskem.

a) to pomeni, da je tako nenormalno glup

b) se zajebava in reži ob absurdnosti situacije in svoje udobne pozicije

c) pripravlja dober track record za novi krog populizma in morebitnega totalitarizma, v katerem bo moral preživet

d) kaj drugega? (jaz mislim, da gre za c, ampak ni mi jasno, zakaj uporablja finance kot medij)
Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl
Kaj pa če je vrednota resnica, ne pa demokratičnost za vsako ceno? Ta forum ni demokratičen, hvalabogu. Na njem velja volja lastnika, ki je hierarhično jasna, nebenega "ena glava en glas" bullshita ni tukaj.

Avtor je v svojem komentarju natrosil kup neumnosti in nekaj namernih zavajanj, zato je prav, da so Finance načelno distancirane od trditev v zapisu, ki sicer nedvomno zvisuje branost, pa tudi informiranost o stanju duha slovenskih elit.

Ne pozivamo k cenzuri, pozivamo zgolj h kvaliteti, zato pač malo pojamramo ob raznih Bavčarjanskih epizodah. Ker se zavedamo, da je cajtng treba prodat, objavo vseeno razumemo, in Financam še naprej želimo veliko uspeha. Prepričan sem, da ima tudi uredništvo nekaj razumevanja za naše jamranje :-)
anon-79684 sporočil: 12
[#1264251] 23.06.11 20:26
Odgovori   +    1
marko je pač rabil malo prakse, da ve o čem govori. niso pa še doumel, da se etike in morale ne da kupiti na kile.
anon-74446 sporočil: 3.247
[#1264253] 23.06.11 20:27 · odgovor na: anon-17378 (#1264118)
Odgovori   +    1
Odlično. Točno to se imel v mislih. Gremo v akcijo. Samo tako se bomo rešili fikusov v parlamentu.

Strani: 1 2 3 4