Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2827176] 20.03.20 20:08
Odgovori   +    26
Hoteli zaprti, delavci na cesti, država bo pa nudila subvencije za promocijo turizma.

Čakanje na delo, v bedni višini 40%,ki jo bodo izkoristile samo najbolje stoječe firme, tako kot ostale ukrepe.

V tem trenutku ni niti enega ukrepa za tiste, ki so najbolj v težavah. Niti enega.

Dvomim tudi, da se bodo sredstva porabila, ker tako kot so zastavljena, so čisto neuporabna. Janša si je tako želel te oblasti, sedaj pa nima niti najmanjše ideje kako pomagati ljudem, še manj pa gospodarstvu. Saj fajn da je odločen. Samo najprej moraš vedeti kaj hočeš narediti. In ti mojstri so ravno tako izgubljeni kot Šarec in njegovi kompanjoni.
crt sporočil: 27.200
[#2827180] 20.03.20 20:16
Odgovori   +    21
kdor nima svojega drevesa z denarjem, je jebal jeza...

bogi jez...

in bogi on...
alain sporočil: 5.172
[#2827186] 20.03.20 20:26 · odgovor na: (#2827182)
Odgovori   +    23
Poanta je v temu, da se govori o treh milijardah kot poroštva za posojila? Ja kaj pa pomagajo posojila nekomu, ki ima prihodke nič? Te ukrepi so samo za res dobra podjetja, ki imajo dobro denarno zaledje in še vedno obratujejo, za nekoga, ki ima zaprto podjetje je dodaten kredit samomor.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2827188] 20.03.20 20:27 · odgovor na: (#2827182)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 0513ANITO 20.03.2020 20:31
[rename]
> [sopranos]
> Hoteli zaprti, delavci na cesti, država bo pa nudila subvencije za promocijo turizma.
>
> Čakanje na delo, v bedni višini 40%,ki jo bodo izkoristile samo najbolje stoječe firme, tako kot ostale ukrepe.
>
> V tem trenutku ni niti enega ukrepa za tiste, ki so najbolj v težavah. Niti enega.
>
> Dvomim tudi, da se bodo sredstva porabila, ker tako kot so zastavljena, so čisto neuporabna. Janša si je tako želel te oblasti, sedaj pa nima niti najmanjše ideje kako pomagati ljudem, še manj pa gospodarstvu. Saj fajn da je odločen. Samo najprej moraš vedeti kaj hočeš narediti. In ti mojstri so ravno tako izgubljeni kot Šarec in njegovi kompanjoni.

Pretiravas, mocno pretiravas.
Ta vlada je v enem tednu naredila vec, kot vsi sarci skupaj v mesecu in pol, na leto in pol podlage.
Res ne vem, kaj hoces s tem ponavljanjem?
Tudi jaz mislim, da se preveč "otepa" po Janši...
Kurz smo mu nakazali nakateri komentatorji, ki mamo svoje firme, če nas bo še poslušal...toliko bolje (za nas in zanj).

Za prispevke in davke na plače porihtat ima še cca 10-15 dni, da spremeni tistih 40% v odpis davkov in prispevkov na plače za VSE.

Drugače, pa brez zdravja nam nič ostalo ne nuca.
crt sporočil: 27.200
[#2827190] 20.03.20 20:29 · odgovor na: alain (#2827186)
Odgovori   +    7
[alain]
Poanta je v temu, da se govori o treh milijardah kot poroštva za posojila? Ja kaj pa pomagajo posojila nekomu, ki ima prihodke nič? Te ukrepi so samo za res dobra podjetja, ki imajo dobro denarno zaledje in še vedno obratujejo, za nekoga, ki ima zaprto podjetje je dodaten kredit samomor.
tako.

edini smisel tu je lahko v tem, da nekoc kasneje reces: ej veste tista posojila, ki jih drzava garantira - no, v bistvu jih prevzemamo v breme proracuna.

ampak ker nisi tega povedal ze vnaprej, imas manjsi efekt vsega skupaj.

seveda moras potem to od nekod sfinancirati in tu se prikaze prej omenjeni jez.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827195] 20.03.20 20:35 · odgovor na: (#2827182)
Odgovori   +    29
Kaj hočem? Da nehajo histerijo zganjati in začnejo pomagati reševati težave v gospodarstvu.

Sorry, ampak mene prav boli k a se jim je voznik oglasil, ali so jih nategnili. Ni me treba s temi informacijami obremenjevati. Ko grem v trgovino me tudi ne zanima kaj vse so naredili, da so robo spravili tja. Na koncu šteje samo imam robo, nimam je. Narejeno je bilo. Ni bilo narejenk.

Tudi mi je vseeno v katerem plačnem razredu so.
Kar pa mi ni vseeno je to, da pametnih ukrepov za pomoč gospodarstvu ni. Niti jih ni na vidiku. Če hočejo pomiriti ljudi, morajo napovedati ukrepe, ki pijejo vodo. Četudi potem traja teden ali dva, da jih sprejmejo.

Oni sedaj govorijo da boš lahko davke poravnaval z zamudo, bo elektrika malo cenejša. Osnovnega problema, to je ohranjanje podjetij in delovnih mest pa ne nagovarja. Ne bi bilo treba dajati denarja bankam za moratorij na kredite, če bi ljudje imeli delo in firme ne bi šle v stečaj. Mislim, a se res niso nič naučili od 2008? Treba je reagirati takoj. Ne pa jebeš gospodarstvo, sedaj rešujemo življenja 80. letnikov in kroničnih bolnikov,kaj bo pa z ostalimi, nas pa boli oz. se bomo s tem kasneje ukvarjali. Treba je gledati gozd, ne posamičnega drevesa.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827197] 20.03.20 20:45 · odgovor na: 0513ANITO (#2827188)
Odgovori   +    6
Poglej, jaz sem govoril osebno z nekaterimi, ki so zraven pri tej novi vladi. A jih ne poslušajo. Tako da Janši ne delam krivice. In če bo naredil pravo stvar, ga bom takoj pustil na miru.
crt sporočil: 27.200
[#2827199] 20.03.20 20:48 · odgovor na: sopranos (#2827197)
Odgovori   +    14
[sopranos]
Poglej, jaz sem govoril osebno z nekaterimi, ki so zraven pri tej novi vladi. A jih ne poslušajo. Tako da Janši ne delam krivice. In če bo naredil pravo stvar, ga bom takoj pustil na miru.
problem je v tem, da res delujoce zadeve zahtevajo likvidnost (ne pa nekih garancij).

vlada pa za moje oci se vedno zeli biti pridna deuropska ucenka in imeti zaprt proracun.

ne gre tako.

(in ima tudi pospesno vedno manj smisla biti priden ucenec v razredu, kjer je uciteljica na tem, da rece znajdite se sami in gre ven.)
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2827200] 20.03.20 20:51 · odgovor na: sopranos (#2827197)
Odgovori   +    2
[sopranos]
Poglej, jaz sem govoril osebno z nekaterimi, ki so zraven pri tej novi vladi. A jih ne poslušajo. Tako da Janši ne delam krivice. In če bo naredil pravo stvar, ga bom takoj pustil na miru.
OK,

Jaz samo pravim, da je še 10-15 dni, da se pripravi "Odlok o plačah" s katerim se naredi odpise...

Plače za februar so za nami (tisti, ki so jih lahko izplačali), čer 10 dni je DDV, do plač pa realno še 15-25 dni....

Zato pravim, da je še čas....
Mogoče bo s stopnjevanjem/dojemanjem razmer in preko "naših" sugestij v času, ki ga še ima na voljo sprejel naše ali našeim predlogom podobne rešitve.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827201] 20.03.20 20:51
Odgovori   +    2
Edini minister, ki je dal kakšno pametno izjavo do sedaj: live.finance.si/8959...ebivalstvo

Če se že njegov šef blamira.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827207] 20.03.20 21:08 · odgovor na: (#2827202)
Odgovori   +    12
V Avstriji so delodajalci že odpustili 100.000 ljudi. Samo tako, za info, kako resna je situacija.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2827210] 20.03.20 21:09
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: 0329Softb 20.03.2020 21:10
Ne, da bi pretirano hotel strašiti. Svet se ustavlja. Vse naše glavne partnerke stojijo. Tudi če KV neha kositi v parih dneh, bo vrnitev na stare obrate trajala še mesece, če ne leta.
Skoraj 0 firm si lahko brez vsakega dotoka denarja privošči kakršnokoli izplačevanje plač, 60% je čisto mimo.

Moj predlog. Vojna je. Vsem enako 350-400 preživetvenih evrov, itak bodo v enem tednu vse firme obstale - za koga pa naj delajo? Ceno elektrike so danes spustili za 20%, morali bi jo za 80%, podobno velja za internet in vodo.

Ne vem, kako si kdorkoli predstavlja, da bomo zopet gledali JS na 80% čakanju medtem, ko od privat gospodarstva po 3 mesecih ne bo ostalo NIČ?

Na drugi strani se dotok zombijev (migrantov) še kar povečuje, kar je totalno noro. Kaj bo s tem, bolje sploh ne omenjati. Mi bomo crkovali od lakote, oni pa so prišli sem živeti na naš račun. Če ga ne bomo mogli poravnavati, si bodo sami vzeli - VSE!

Levičarska norenja so svet pripeljala na rob totalne katastrofe. Nekega ne preveč tragičnega razpleta ni niti v teoriji. Na vsak način pa tisti, ki bodo ostali, prepovejte vse na temo levičarstva, drugače bo iz vsega nastala res brezrazredna družba - praskupnost, ampak v veliki večini brez nas.
0329Softb sporočil: 3.757
[#2827215] 20.03.20 21:16 · odgovor na: (#2827209)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 0329Softb 20.03.2020 21:17
Tudi ne vem.
A vendar - pljuvati po vladi po enem tednu je - well - neresno in neodgovorno.
Ta vlada je brez konkurence najboljša varinata, ki se nam je lahko realno zgodila pa vendarle, pri tem, kar prihaja so nemočni. Niti bog ne more preprečiti zloma gospodarstva, sploh ne SLO. Mi smo država lon poslov ampak tudi, če bi ta trenutek proizvajali kaj drugega razen hrane (ki pa je nimamo niti v sanjah zase), bi samo kopičili zaloge.

Kaj je naredil KV na Kitajskem smo videli, pa so Kitajci svetlobna leta v sposobnosti zajezitve tega sranja pred EU. Človekove pravice, NVOji, levičarska zblojenost - tokrat bomo za te traparije plačali katastrofalno ceno. Enostavno se je ves svet predolgo zajebaval.
Ko iz avijona pogledaš kaj se je zgodilo, kaj se dogaja in kaj je pred nami; kot, da bi nekdo spisal izjmeno brutalen scenarij za izbris kontinentov.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827241] 20.03.20 22:24 · odgovor na: (#2827209)
Odgovori   +    13
Ne ti meni bluziti kaj je in ni fer. Ko si v opoziciji lahko nabijaš, ko si na vladi, moraš delati. In imeti rezultate. Saj je točno vedel v kaj se spušča. Dobro veš, da nisem apriori proti Janši. Samo lej, če nima ekipe, ki bi bila sposobna izpeljati svoj posel, potem nikoli ne bi smel prevzeti tega.

Reševanje malih je najceneje. In ce bodo mali rešeni, bodo tudi veliki. V tem trenutku je treba financirati plače in poskrbeti, da ne pride do množičnega odpuščanja. Ali pa da se da podjetjem povsem proste roke in lahko brez odpravnine odpuščajo kogar hočejo. Ne moreš pa imeti zaščite delavcev in hkrati ne pomagati podjetjem.

Kar sedaj potrebujemo so hitre in praktične rešitve. Mi imamo pa inšpektorat za delo, ki daje ven obvestilo, da se delavca ne sme dajati na dopust brez soglasja. Čeprav to nikjer v zakonu ni napisano. Sedaj ko se gre za preživetje, se bomo z delavci za izrabo dopusta pogajali? Takega takoj na cesto, naj drugje afne gunca.

Treba je poskrbeti za likvidnost podjetij. Razmišljati o tem kako spraviti keš v firme, da se bo kolesje še naprej vrtelo.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2827244] 20.03.20 22:38 · odgovor na: sopranos (#2827241)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: 0513ANITO 20.03.2020 22:40
[sopranos]
Ne ti meni bluziti kaj je in ni fer. Ko si v opoziciji lahko nabijaš, ko si na vladi, moraš delati. In imeti rezultate. Saj je točno vedel v kaj se spušča. Dobro veš, da nisem apriori proti Janši. Samo lej, če nima ekipe, ki bi bila sposobna izpeljati svoj posel, potem nikoli ne bi smel prevzeti tega.

Reševanje malih je najceneje. In ce bodo mali rešeni, bodo tudi veliki. V tem trenutku je treba financirati plače in poskrbeti, da ne pride do množičnega odpuščanja. Ali pa da se da podjetjem povsem proste roke in lahko brez odpravnine odpuščajo kogar hočejo. Ne moreš pa imeti zaščite delavcev in hkrati ne pomagati podjetjem.

Kar sedaj potrebujemo so hitre in praktične rešitve. Mi imamo pa inšpektorat za delo, ki daje ven obvestilo, da se delavca ne sme dajati na dopust brez soglasja. Čeprav to nikjer v zakonu ni napisano. Sedaj ko se gre za preživetje, se bomo z delavci za izrabo dopusta pogajali? Takega takoj na cesto, naj drugje afne gunca.

Treba je poskrbeti za likvidnost podjetij. Razmišljati o tem kako spraviti keš v firme, da se bo kolesje še naprej vrtelo.
Sorry

Zdaj te mam pa počas dost...Tečen si ko driska.

V 7 dneh je ta vlada naredila stvari, ki bi jih katerakoli od dosedanjih vlad nebi v 2 mesecih.

Daj umiri se malo, naj začne pamet delat, gobec naj pa malo počaka...
sopranos sporočil: 11.404
[#2827247] 20.03.20 22:50 · odgovor na: 0513ANITO (#2827244)
Odgovori   +    2
No, pustimo se presenetiti. Morda pa potegnejo zajca iz klobuka.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2827249] 20.03.20 22:54 · odgovor na: sopranos (#2827247)
Odgovori   +    2
[sopranos]
No, pustimo se presenetiti. Morda pa potegnejo zajca iz klobuka.
Tole je tvoj najboljši post danes. (škoda ker ni več plusov za dajat)
jutekszalec sporočil: 338
[#2827255] 20.03.20 23:20 · odgovor na: 0513ANITO (#2827249)
Odgovori   +    4
A ni 20 milijard depozitov na bankah? Podjetja pa tudi imajo baje rekordno denarja na računih. Kako bodo potem kar naenkrat vsi propadli?
anon-504021 sporočil: 481
[#2827259] 20.03.20 23:26
Odgovori   +    6
kot da lahko ena fakin slo vlada ustavi recesijo:) recesija bo in marsikdo jo ne bo preživel. Tako pač je. Država naj zagotavlja da se strateški sistemi ne zlomijo, kot je bil nepotreben popolen padec gradbeništva v 2008, Delamo za lon, jbtga. Za avtoindustrijo dela kup velikih sistemov in če bodo šli na kant, si desetletje ne opomorejo. Zagnati kakšne infrastrukturne investicije...Bistveno bo tudi, kaj so se naučile banke, da ne bodo zopet vsepovprek defaultirale dolžnikov. Najslabše bi bilo da se tako kot Pahor zapufamo, da ne rešimo na koncu ničesar, puf pa še vedno plačujemo, Sedaj se lahko nekaj gasi na polno, a se pozablja, da realni sektor še pride na vrsto, Zaenkrat je le borza zabolela. Odpis prispevkov za tri mesece velikemu delu dolgoročno ne bo čisto nič pomagal. Ga bi bil seveda vesel, da ne bo pomote, a dvomim da bo to sploh kaj zaleglo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827261] 20.03.20 23:28 · odgovor na: (#2827253)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: sopranos 20.03.2020 23:34
Nimajo kaj delati danes, bodo imele, ko se bo situacija umirila. In kaj bo bolj pognalo firme, kot to, da imajo ljudje službe in en dohodek?

A bomo vse pustili crkniti, potem pa spet banke filali s kešom? Da se bo nekaj posameznikov umastilo na račun cele populacije?

Če daš firmam denar za plače imaš placane prispevke, in nimaš dodatnega problema v pokojninski in zdravstveni blagajni. Folk, ki dobiva plačo plačuje drzavne/občinske storitve kot so komunala, elektro. Plačuje provizije bankam, servisira svoj dolg, plačuje telekomunikacije. Kupuje živila v trgovini. Te plačujejo kmetom itd. Državni proračun nni obremenjen z dodatnimi izdatki kot so več nadomestil za brezposelnost, več socialnih transferov itd. Ko se zadeve sprostijo, spet zalaufajo gostilne, kozmetični saloni, hoteli, letališča, javni potniški promet itd. Zadeva se začne spet vrteti, in država se lahko umakne.

Če pustiš imaš lahko za 3 milijarde eur izpada. BDP pade, dolg se poveča, podjeta pa rabijo leta da spet nastanejo, zaposlijo ljudi itd.

In za konec še najpomembnejše: Če pustiš firme propasti, nastane en cel kup pravnih situacij, ki onemogočajo hitro okrevanje. Pač zaradi same narave stvari.
sopranos sporočil: 11.404
[#2827269] 21.03.20 00:03 · odgovor na: (#2827266)
Odgovori   +    4
Ah, daj nehaj no. Razlike v razvitosti med državami bodo še vedno obstajale. Tako, da ni variante, da bodo delali vse pri sebi. Seveda se bodo zadeve spremenile, tako kot se ves čas spreminjajo. Ampak ko bo denar krožil bo to pač običajna tekma. Ene firme bodo propadle, druge se bodo okrepile. To sedaj je pa kolektivni samomor.
crt sporočil: 27.200
[#2827278] 21.03.20 06:10 · odgovor na: (#2827253)
Odgovori   +    4
[rename]
Aktualno je samo se kmetijstvo, pridelava hrane....do jeseni bo treba zdrzati, za zimo pa pridelati bistveno vec hrane, kot smo jo bili navajeni do sedaj.
pri sadju bo kot kaze problem, vsaj koscicastem, ker se naslednji teden kazejo neki minusi, cvetenje pa je startalo.
crt sporočil: 27.200
[#2827281] 21.03.20 06:48 · odgovor na: (#2827253)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 21.03.2020 06:49
[rename]
pa levaki twitajo,da JJ izvaja diktaturo, da Krizni stab nima zakonske podlage in tako dalje.
to je problem, ker ce se gres ukrepe, ki imajo izjemno ekonomsko ceno, hkrati pa se potem publika ne ravna po njih, ker je politicno revoltirana ali ker ji pac ni do tega, potem si pobral najslabse od obojega - imas ekonomsko ceno, zdravstveno nisi pa nic dosegel.

po drugi strani je seveda vsem jasno, da to v bistvu pomeni:

- ja a naj kar pocnem karkoli, kar se vlada spomni
- ja
- ampak...
- stfu

... in tu grejo marsikomu kocine pokonci iz zgodovinskih razlogov ne glede na to, od katerega plemena majico ima.

to je tezka izbira (ne samo na nivoju tega, da je folk doma in/ali zdolgocasen in je tako fajn najedat in nergat kot hobi ali v novih razmerah kot full time dejavnost), povrhu se dodatno s tem, da ni "no ok, se bo pac vsakdo odlocil po svoje", ker je rezultat pa skupen.
crt sporočil: 27.200
[#2827309] 21.03.20 08:36 · odgovor na: 0329Softb (#2827210)
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: crt 21.03.2020 08:51
[0329Softb]
Moj predlog. Vojna je. Vsem enako 350-400 preživetvenih evrov, itak bodo v enem tednu vse firme obstale - za koga pa naj delajo? Ceno elektrike so danes spustili za 20%, morali bi jo za 80%, podobno velja za internet in vodo.
to plus ukinitev obremenitve plac, bruto=neto, ker zelis ohraniti zaposlenost tam, kjer pa to vendarle se nekako gre - ker velja tako za podjetja kot za ljudi, da je boljse napol sepavo nadaljevati kot pa zapreti in potem nazaj dvigovati s popolnim izpadom vmes.

(pri cemer seveda ni isto, a se pogovarjamo o ohranitvi zaposlenosti in dejavnosti pri firma d.d. ali pri uradu za marjetice)

vse te zadeve seveda fajn stanejo.

kar pomeni, da se krepko zadolzis (ce se se lahko) in/ali zacnes krepko printati (paralelno ali v primeru potrebe primarno) valuto.

(torej ravnas tako kot: usa, uk, japonska, kitajska etc, skratka kdor bi ob tem imewl kaksne pripombe na temo crickov in mravljic, naj se spoka v ropotarnico casa in tam naprej bere pravljice, ker ga je cas zdavnaj povozil)

(ce te potem ecb poslje fkurac, ker to pocnes, potem a) ocitno nima obcutka za situacijo in tkoaltko ni bilo za racunat nanjo + b) to valuto itak samo se bolj rabis.)



Ne vem, kako si kdorkoli predstavlja, da bomo zopet gledali JS na 80% čakanju medtem, ko od privat gospodarstva po 3 mesecih ne bo ostalo NIČ?

Na drugi strani se dotok zombijev (migrantov) še kar povečuje, kar je totalno noro. Kaj bo s tem, bolje sploh ne omenjati. Mi bomo crkovali od lakote, oni pa so prišli sem živeti na naš račun. Če ga ne bomo mogli poravnavati, si bodo sami vzeli - VSE!

Levičarska norenja so svet pripeljala na rob totalne katastrofe. Nekega ne preveč tragičnega razpleta ni niti v teoriji. Na vsak način pa tisti, ki bodo ostali, prepovejte vse na temo levičarstva, drugače bo iz vsega nastala res brezrazredna družba - praskupnost, ampak v veliki večini brez nas.
gorans sporočil: 652
[#2827377] 21.03.20 11:57 · odgovor na: crt (#2827180)
Odgovori   +    0
[]
kdor nima svojega drevesa z denarjem, je jebal jeza...

bogi jez...

in bogi on...
oprosti, ampak še bolj se mi smil on...
gorans sporočil: 652
[#2827381] 21.03.20 12:09 · odgovor na: crt (#2827281)
Odgovori   +    0
[]
> [rename]
> pa levaki twitajo,da JJ izvaja diktaturo, da Krizni stab nima zakonske podlage in tako dalje.

to je problem, ker ce se gres ukrepe, ki imajo izjemno ekonomsko ceno, hkrati pa se potem publika ne ravna po njih, ker je politicno revoltirana ali ker ji pac ni do tega, potem si pobral najslabse od obojega - imas ekonomsko ceno, zdravstveno nisi pa nic dosegel.

po drugi strani je seveda vsem jasno, da to v bistvu pomeni:

- ja a naj kar pocnem karkoli, kar se vlada spomni
- ja
- ampak...
- stfu

... in tu grejo marsikomu kocine pokonci iz zgodovinskih razlogov ne glede na to, od katerega plemena majico ima.

to je tezka izbira (ne samo na nivoju tega, da je folk doma in/ali zdolgocasen in je tako fajn najedat in nergat kot hobi ali v novih razmerah kot full time dejavnost), povrhu se dodatno s tem, da ni "no ok, se bo pac vsakdo odlocil po svoje", ker je rezultat pa skupen.
mojih pet centov, ko sem dobil sms na mobi, piše pa pošiljatelj vlada, jaz pa vlade nimam v imeniku, me je kar ma stresel...
pa, da se razumemo podpiram vse nujne ukrepe in se obnašam odgovorno, samo smsov od vlade pa nisem vesel - recimo a1 je to naredil dosti bolje, ker so napisali a1 v imenu vlade...men je razlika velika in simbolika in asociacije pomembne. Vlada in kdorkoli gre lahko samo do nekje, drugače bo virus prinesel dosti večjo škodo kot samo zdravstveno ali gospodarsko...

Pa, da ne bi kdo narobe dojel, ni proti Janši, ne vidim razlike med njim ali Šarcem ali...
gorans sporočil: 652
[#2827403] 21.03.20 13:02 · odgovor na: (#2827401)
Odgovori   +    0
[rename]
Ne vidis razlike?
Sarcevi bi se dandanes mantrali rokce umivat, vrokav kihat ....in da smo na dolgi rok vsi mrtvi.
Aja, pa najbrz bi dopolnil tisto o zajcu, da ga je treba lovit z masko, oz. ne z masko, ker maske niso potrebne,
ma v politične debate se sploh ne spuščam, mislil sem, ne vidim razlike. katera vlada je v smislu tega, kar sem zgoraj napisal, pred tem...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2827424] 21.03.20 13:42 · odgovor na: crt (#2827309)
Odgovori   +    1
to plus ukinitev obremenitve plac, bruto=neto, ker zelis ohraniti zaposlenost tam, kjer pa to vendarle se nekako gre - ker velja tako za podjetja kot za ljudi, da je boljse napol


To je prvo. Firme, ki ne bodo poslovale in to je večina, povsem razbremeniti VSEGA. Pravzaprav jim delavce "vzeti", zanje naj poskrbi država.

(pri cemer seveda ni isto, a se pogovarjamo o ohranitvi zaposlenosti in dejavnosti pri firma d.d. ali pri uradu za marjetice)
To bi se dalo to zelo enostavno nadzirati. Firma, ki "da" delavce državi, ne SME imeti prilivov na TRR. Mora biti v fazi mirovanja. Nima stroškov, nima prihodkov.

vse te zadeve seveda fajn stanejo.
Vojna je. Če se hočemo s čem zagnati po koncu, moramo zadržati "semena".
kar pomeni, da se krepko zadolzis (ce se se lahko) in/ali zacnes krepko printati (paralelno ali v primeru potrebe primarno) valuto.
Ni druge!
(ce te potem ecb poslje fkurac, ker to pocnes, potem a) ocitno nima obcutka za situacijo in tkoaltko ni bilo za racunat nanjo + b) to valuto itak samo se bolj rabis.)
Strinjam in dejansko nekaj takega prognoziram. EU je skupek totalno neefikasnih ljudi in menim, da bodo njihove "rešitve" brezvezno sranje. Samo vprašanje časa je, kdo bo odšel prvi na to pot.

Strani: 1