Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Letos so nepremičninarji prodali le tri hiše v Ljubljani in dve v Mariboru

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (43)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

gt001 sporočil: 786
[#499141] 15.05.09 09:26 · odgovor na: bc123a (#499131)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Z navadnim, to je odprta baza za vse.

Rabis internet Explorer - v firefoxu ne dela, potem pa tule:

http://prostor.gov.si/jv_etn/index.jsp

hvala!
FF me jebe - bom doma presurfal
anon-190595 sporočil: 504
[#499145] 15.05.09 09:28
Odgovori   +    0
Napisano je samo tisto, kar je infomiranim in razgledanim že dolgo časa jasno....ta trenutek je 100% gotovo da se splača odložit morebitni nakup vsaj do konca leta...vsak ki bo to naredil bo veliko profitiral....tisti ki pa še kakšen mesec več pa bodo profitirali še več...:-)
bc123a sporočil: 48.253
[#499147] 15.05.09 09:28 · odgovor na: (#499118)
Odgovori   +    0

Inside je napisal(a):

To je teorija, realnost je pa neki drugega.
 
To se jaz strinjam, a ker poznam tudi ljudi, ki so sli otroka imet v eni z ikeo opremljeni sobici v hisi starsev, s katerimi se ne razumejo, se mi zdi, da je ta izgovor "nujno sem se moral zakreditirati za kredit, ki ga ne morem odplacati, ker je bil otrok na poti" bolj labav.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#499151] 15.05.09 09:30 · odgovor na: lynxlynx (#499113)
Odgovori   +    0

lynxlynx je napisal(a):
@ZaniR: primer občutnega dviga cen je tudi www.soncna-aleja.si/...Itemid=43; v povprečju so dvignili cene za 50.000 EUR. Zafrkavanje ljudi v glavo ali povsem običajna norost, kdo bi vedel ...
 
Saj so nori. Pol milijona za hišo v KOMENDI ? :))))
anon-190595 sporočil: 504
[#499154] 15.05.09 09:33
Odgovori   +    0
Nekdo je napisal, da v Celju ni mogel lani novembra kupiti stanovanja od Kapitola za 100K Eur danes pa istega prodajajo po 89K eur. Kdor kupuje od Kapitola je pač debil..jaz sem svoje stanovanje kupil tako da sem si vzel en vikend čas in sem na vse bloke v CE, ki so mi bili interesantni nalepil oglas da kupujem. Prodajalec se je javil sam dogovorila sva se za ceno in potem sem samo nakup obrnil pri nekom, ki mi je za to zaračunal zares minimalno provizijo.
Poznam pa gospo, ki je kupila od Kapitola in še sedaj po 5 letih joče kako je preplačala....
anon-521 sporočil: 5.625
[#499156] 15.05.09 09:35 · odgovor na: bc123a (#499140)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Nismo se na 1200, lahko pa gres listke lepit po blokih.
 
sem mislil, da mi za tako ugodno ponujeno ceno ne bo treba, da bo takoj vrsta :)
anon-44718 sporočil: 2.730
[#499158] 15.05.09 09:37 · odgovor na: anon-45881 (#499137)
Odgovori   +    0
a si tole na moj komentar 0628Vinar-ju napisal???
... ker ne vidim povezave...
gt001 sporočil: 786
[#499159] 15.05.09 09:37 · odgovor na: anon-190595 (#499154)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Nekdo je napisal, da v Celju ni mogel lani novembra kupiti stanovanja od Kapitola za 100K Eur danes pa istega prodajajo po 89K eur. Kdor kupuje od Kapitola je pač debil..
Jaz sem pisal o "ponesrecenem" nakupu. Vmes pa ni bil Kapitol ampak direkt lastnik.
Za Kapitol sem zgolj napisal, da so najvecji nategatorji na celjskem.
anon-127566 sporočil: 842
[#499167] 15.05.09 09:41
Odgovori   +    0
Statistike bodo še naprej prikazovale upad prodaje, ker močno dvomim, da bi ljudje prodajali z izgubo. Stanovanje je tudi naložba in ob pomanjkanju drugih varnih naložb se povprečni lastnik stanovanja pač odloči, da del premoženja veže v nepremičnino. Večina je nepremičnino podedovala, zgradila z ugodnim kdeditom iz 70-ih, odkupila v začetku 90-ih po smešno nizki ceni...

Tudi banke ne bodo zainteresirane prodajati pod ceno, niso v tako hudih likvidnostnih težavah, saj jim država zagotavlja poroštva za poslovanje.

Stiska tistih, ki bodo zašli v težave pri odplačevanju posojil, bo velika in bo edina beležila trend rasti.
Gustl sporočil: 13.632
[#499168] 15.05.09 09:42 · odgovor na: damir123456 (#499132)
Odgovori   +    0

damir123456 je napisal(a):

 
Huh, zastavu je hišo za kredit za delnice. Ta je pa car.  



No, takih z zastavljenimi nepremičninami, v katerih živijo, za nakup delnic, ki so se sesule, poznam še nekaj.
anon-89 sporočil: 10.178
[#499171] 15.05.09 09:45 · odgovor na: Gustl (#499168)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):


No, takih z zastavljenimi nepremičninami, v katerih živijo, za nakup delnic, ki so se sesule, poznam še nekaj.
 
v kakšnih špekulantskih krogih se ti giblješ?:)
bc123a sporočil: 48.253
[#499172] 15.05.09 09:47 · odgovor na: anon-127566 (#499167)
Odgovori   +    0

bps123 je napisal(a):
Statistike bodo še naprej prikazovale upad prodaje, ker močno dvomim, da bi ljudje prodajali z izgubo. Stanovanje je tudi naložba in ob pomanjkanju drugih varnih naložb se povprečni lastnik stanovanja pač odloči, da del premoženja veže v nepremičnino. Večina je nepremičnino podedovala, zgradila z ugodnim kdeditom iz 70-ih, odkupila v začetku 90-ih po smešno nizki ceni... Tudi banke ne bodo zainteresirane prodajati pod ceno, niso v tako hudih likvidnostnih težavah, saj jim država zagotavlja poroštva za poslovanje.
 Jao boze. Pa svet ni odraz "zelja" ali pa "volje" nekoga.  Koga briga, kdo bo zainteresiran? Nepremicninski trg bo zacel funkcionirati zato, ker bodo nekateri morali prodati. In tudi kupiti. Ker rabijo vecje stanovanje, ker se jim bodo razsuvale financne konstrukcije.

A ti si predstavljas da se bo zgodilo da bo tako 5 let prodanih ene 20 his na leto v celi sloveniji po noro dragih cenah, vse ostalo bo pa stalo?

Ja cakaj, saj v casu rasti nepremicnin so pa bili argumenti cisto obratni... hmmm ... funny. Takrat so vsi razlagali, kako ljudje NE morejo cakati, sedaj ko cene padajo, pa je argument da bodo pac ljudje cakali, cene pa ne bodo padale?
bc123a sporočil: 48.253
[#499174] 15.05.09 09:48 · odgovor na: Gustl (#499168)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):


No, takih z zastavljenimi nepremičninami, v katerih živijo, za nakup delnic, ki so se sesule, poznam še nekaj.
 
Fak. Tole more biti pa za slovence absolutno nepredstavljivo. Saj sem se ze dve leti nazaj spraseval, kaksen bo odziv slovencev na krizo glede na nase folklorne posebnosti. In res se mi zdi, da rajsi samomor, kot bankrot...
anon-89 sporočil: 10.178
[#499177] 15.05.09 09:51 · odgovor na: anon-89 (#499171)
Odgovori   +    6

Bob je napisal(a):

 
v kakšnih špekulantskih krogih se ti giblješ?:)
 
sicer je zanimivo, da tistemu, ki zastavi nepremičnino, da kupi delnice, pravimo špekulant. tistemu, ki zastavi nepremičnino, da dobi 30 letni kredit, ima obrok, ki mu požre 60% plače in ob tem po možnosti prevzame nase še valutno tveganje, pa povprečni slovenec.
0703Boski sporočil: 2.154
[#499188] 15.05.09 10:00 · odgovor na: anon-127566 (#499167)
Odgovori   +    0

bps123 je napisal(a):
Statistike bodo še naprej prikazovale upad prodaje, ker močno dvomim, da bi ljudje prodajali z izgubo. Stanovanje je tudi naložba in ob pomanjkanju drugih varnih naložb se povprečni lastnik stanovanja pač odloči, da del premoženja veže v nepremičnino. Večina je nepremičnino podedovala, zgradila z ugodnim kdeditom iz 70-ih, odkupila v začetku 90-ih po smešno nizki ceni... Tudi banke ne bodo zainteresirane prodajati pod ceno, niso v tako hudih likvidnostnih težavah, saj jim država zagotavlja poroštva za poslovanje. Stiska tistih, ki bodo zašli v težave pri odplačevanju posojil, bo velika in bo edina beležila trend rasti.


Stiska tistih, ki bodo zašli v težave pri odplačevanju posojil, bo velika in bo edina beležila trend rasti.
Trend rasti? A si se ti mogoče ravnokar zbudil iz zimskega spanja? :))

pa tudi v zgornjem delu si močno protisloven, Ugotovi sam......
Gustl sporočil: 13.632
[#499201] 15.05.09 10:05 · odgovor na: anon-89 (#499171)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
v kakšnih špekulantskih krogih se ti giblješ?:)
 
Saj to je ta grozen del zgodbe. Večina teh se niti ni imela za špekulante, niti nisem nikdar prej imel občutek, da so res tako nagnjeni k temu. Velikoje je seveda tudi nerazumevanja bilo.

Ko sem gledal okoli sebe, kdo vse se je ukvarjal z delnicami, nepremičninami, forexom  in kako suvereno so razlagali vsakemu, ki je imel 5 min časa, kako enostavno da to je. No, sem se počutil kot bi sebe gledal leta 1999 in 2000 :)

No, da se vrnem. Poznam ljudi, ki pred 2007 niso videli borzne tečajnice od blizu in so šli na polno notri s po nekajkrat obrnjenimi zastavimi na Balkan delnice.
Gustl sporočil: 13.632
[#499221] 15.05.09 10:19 · odgovor na: anon-89 (#499177)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: Gustl 15.05.2009 10:22

Bob je napisal(a):

 
sicer je zanimivo, da tistemu, ki zastavi nepremičnino, da kupi delnice, pravimo špekulant. tistemu, ki zastavi nepremičnino, da dobi 30 letni kredit, ima obrok, ki mu požre 60% plače in ob tem po možnosti prevzame nase še valutno tveganje, pa povprečni slovenec.
 
True, true, vendar ali je to res tako nenavadno, če upoštevaš, da povprečni Slovenec:

1) še nikoli prej ni imel pravega kapitala in se zato
2) še nikoli prej mu ni bilo treba ukvarjat se s kapitalom in
3) še nikoli prej tako ni imel kapitalske izgube
4) še nikoli prej ni moral precej sam poskrbeti zase.

Ali res lahko kar pričakujemo, da se bo večina znašla v novih razmerah? Po mojem ne. Skrbi pa me, da bo tako še dolgo, saj kolikor vem, še vedno v šolah ne učijo kaj dosti o "preživetju v današnji družbi", od staršev pa kot sem napisal zgoraj se večinoma ne morejo otroci učit tega. No, ne smejo.
anon-163159 sporočil: 434
[#499227] 15.05.09 10:25
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 15.05.2009 10:35
0710Pr1, ti si *****. Ob vsej množici davščin bi ti še obdavčil reveže s 500 evri mesečnih prejemkov z davki na nepremičnine, potem, ko so bili že oropani ustavne pravice do (poštenega) dela in plačila, ker so nepremičninarji razprodali bivša zemljišča in objekte tovarn, sedaj pa ni več kje delati. Smrduh egoistični. Za vsako opeko v hiši je bil plačan davek vsaj trikrat. O državni trgovini s smrtjo pa se nihče ne razpiše. Ob vsakem prenosu lastništva plačuje raja davke oz.takse za dedovanje. Npr.mož in žena sta v skupnem gospodinjstvu gradila hišo. Kot lastnik je vpisan mož in potem umre prvi. Žena, ki si je celo življenje trgala od ust za gradnjo hiše mora plačati 1300 evrov takse za dedovanje po možu. Hiša pa je toliko njena, kot njegova. Enako velja za dedovanje v prvem kolenu, starši-otrok. Obenem pa ti štejejo dediščino hiše kot stalni prihodek in izgubiš otroške doklade in morebitno podporo v kolikor nimaš službe. Res pravični sistem. Glede nepremičninskih napihnjencev zanimiv podatek o prodaji. Neprestano se govori o nepremičninskem trgu v Sloveniji kot poslu vrednem milijarde evrov. V bistvu je slovenski nepremičninski trg en ubogi bolšjak. Letos je bilo prodanih sedem hiš, kar je 47% manj kot lani, torej jih je bilo lani prodanih deset ;-) Pa vsi ti nepremičninarji v dragih avtih in napihnjeni do nebes... Prebral sem podatek, da v Sloveniji zaenkrat ni viška kapacitet nepremičnin. Nataliteta pa z negativnim predznakom. Ko bo zmanjkalo dela za Romune, Bolgare in Slovake se bo pokazalo, koliko stanovanj slovenci sploh potrebujemo, pa že danes je tisoče praznih stanovanj v novogradnjah, da ne govorim o praznih neobnovljenih stanovanjih v starih mestnih jedrih. Koliko nam še manjka do realnih cen podatek, da v predmestju Dunaja stane m2 zazidljive parcele 50 Eur v Ljubljani pa 250 Eur. Res se imamo za center sveta v resnici pa smo vaški zaplankanci.
bc123a sporočil: 48.253
[#499232] 15.05.09 10:29 · odgovor na: anon-163159 (#499227)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 15.05.2009 10:35

kmatjaz64 je napisal(a):
0710Pr1, ti si kreten. Ob vsej množici davščin bi ti še obdavčil reveže s 500 evri mesečnih prejemkov z davki na nepremičnine, potem, ko so bili že oropani ustavne pravice do (poštenega) dela in plačila,
**** si ti, nepremicninski davek leta 2003 bi omogocil, da se ne bi stotine slovencev zapufalo za kredite, ki jih ne bodo mogli vracati, saj so jim ravno ti "revezi" prodajali stanovanja po absurdnih cenah in jih odirali z absurdnimi najemninami.
anon-131842 sporočil: 11
[#499233] 15.05.09 10:29
Odgovori   +    0
Ko se bodo odplačevali dolgovi, se bodo stanovanja prodajala tudi po polovični ceni, če ne, jih bo pa prodajalo sodišče, ko bodo šli investitorji v stečaj.
Med nepremičninami in vrednostnimi papirji ni razlike: cene rastejo in tudi padajo, zdaj dobiš, zdaj zgubiš ... in dalj časa ko se bo vztrajalo pri visokih cenah, hujši bo zlom ...
anon-192977 sporočil: 979
[#499239] 15.05.09 10:34
Odgovori   +    0
Vlada bi morala začasno ustaviti dražbe na sodiščih,če hoče,da ne bo imela 80% socialo.Izsiljevanje kupcev na dražbah je nenormalno.Denarja za ta namen je še vedno dovolj.Po celi Sloveniji se pojavljajo isti dražitelji,ki na eni dražbi izsilijo od resnega kupca po 1000 Evrov.Če samo spretno sledijo dražbam,imajo v enem mesecu že eno garsonjero.Pa pravimo,da ni denarja.Dokler ne bo kontrole o izvoru sredstev,se bodo plemenitili prav ti,na revežih,ki so izgubili službo in ne zmorejo več odplačati kredita.Te iste nepremičnine potem ponudijo lastniku za 100% večjo vrednost ali pa mu grozijo z deložacijo.Od razlike vrednosti ne plačajo 20% davka,ker ga spretno izigrajo.Zaradi takšnih cene stanovanj padajo na nepremičninskem trgu.Inštitucije,ki bi morale to nadzorovati so odpovedale in so trg prepustile sleparjem,ki imajo močno zaledje.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#499253] 15.05.09 10:50 · odgovor na: anon-192977 (#499239)
Odgovori   +    0

120399 je napisal(a):
Vlada bi morala začasno ustaviti dražbe na sodiščih,če hoče,da ne bo imela 80% socialo.Izsiljevanje kupcev na dražbah je nenormalno.Denarja za ta namen je še vedno dovolj.
 Človek pa ti nisi gladek. K sreči ustavna ureditev ne dopušča, da bi 'vlada ustavljala sodišča'.
Kaj točno si mislil z drugim delom prvega stavka, itak ne vem (vljudno prosim da se drugič izražaš malo bolj razumljivo in manj polpismeno)
Izsiljevanje kupcev je pa edino normalno. "Denarja za ta namen je še vedno dovolj" - a ti sploh veš kaj pišeš?
Pa tudi če bi ga bilo - a če grem od tebe kupit kilo jabolk po 1-2 EUR, pa imam 10EUR bankovec v žepu, mi ne boš vrnil drobiža? Saj 'imam denarja dovolj, da plačam hebene jabke po 10 EUR', kajne.
120399 je napisal(a):
Od razlike vrednosti ne plačajo 20% davka,ker ga spretno izigrajo.
 Utaja DDV je pa druga tema.
120399 je napisal(a):
Zaradi takšnih cene stanovanj padajo na nepremičninskem trgu.Inštitucije,ki bi morale to nadzorovati so odpovedale
 Naloga 'institucij' (katerih pa, BTW?) je po tvoje torej, da skrbi za ohranjanje (pre)visokih cen na trgu?
bc123a sporočil: 48.253
[#499269] 15.05.09 10:59 · odgovor na: Gustl (#499221)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):
od staršev pa kot sem napisal zgoraj se večinoma ne morejo otroci učit tega. No, ne smejo.
 Od starsev se na zalost lahko naucijo naslednje:

- "Kako to, da nimas sluzbe? Ko smo mi bili mladi sem sel delat takoj prvi dan (po diplomi/soli)!"
- "Kako to, da moras biti v sluzbi do 1500! Nimajo te pravice siliti delati cez delovni cas!"
- "Ti kar povej sefu, da tega ne bos delal!"
- "Kaj se to pravi da bos cez vikend pocival? Ja, saj mi smo tudi imeli sluzbe, pa je bil vedno cas za njivo in krave! Pridi, gremo na njivo okopavat krompir!"

(skratka, socializem v glavah)
anon-124681 sporočil: 1.675
[#499274] 15.05.09 11:00 · odgovor na: Gustl (#499221)
Odgovori   +    3

Gustl je napisal(a):

 
True, true, vendar ali je to res tako nenavadno, če upoštevaš, da povprečni Slovenec:

1) še nikoli prej ni imel pravega kapitala in se zato
2) še nikoli prej mu ni bilo treba ukvarjat se s kapitalom in
3) še nikoli prej tako ni imel kapitalske izgube
4) še nikoli prej ni moral precej sam poskrbeti zase.

Ali res lahko kar pričakujemo, da se bo večina znašla v novih razmerah? Po mojem ne. Skrbi pa me, da bo tako še dolgo, saj kolikor vem, še vedno v šolah ne učijo kaj dosti o "preživetju v današnji družbi", od staršev pa kot sem napisal zgoraj se večinoma ne morejo otroci učit tega. No, ne smejo.
 
Brez skrbi, saj bo Borči s socialno pravičnostjo poskrbel, da se slovenceljni z vsem tem tudi ne bo treba ukvarjati.

Borči namreč naredi tako, da naprimer Tomaž in Majda, mlada starša s hudooooo nadpovprečno plačo 1500 ojrof neto (banda kapitalistična, ane!) in kreditom (ali pa najemnino, nima veze) za stanovanje, dragim vrtcem itd. prispevata polovico svojega ustvarjenega prihodka za Janeza in Marto, ki sta nekoč zastonj naredila hišo nekje v poljanski dolini in oba delala kot črna živina v LTH do bridkega konca.

Štos je seveda v tem, da imata Janez in Marta bistveno večje premoženje v ogromni dvodružinski vili, vendar je socialno povsem nepravično, da zdaj ko je kriza, ne dobivata več plače. Da bi hišo prodala, ma kaj ste nori? S temi žuljavimi rokami (in Titejivimi krediti, ki jih v resnici ni bilo treba nikoli zares vrniti, oziroma jih bosta itak prav tako vrnila Tomaž in Majda) sta ustvarila vse to, zdaj pa naj bi jima "uvožena" gospodarska kriza vse to vzela??? Povsem nesprejemljivo.
Bomo pač še malo dvignili davke, Janez in Marta naj se malo spočitjeta v senci ob hladnem pivu, preden gresta itak v penzijon (ko bosta seveda jamrala, da je nizek itd. jada jaada du). Tomaž in Majda sta še mlada, bosta že vlekla voz. KO pa že vlečeta, dajmo jima obesti še Strojanove, ko pa so že ravno tako posebni in taki revčki. Pa izbrisane, ki se jim ni dalo stati v vrsti za brezvezne rumene listke. Pa zaposlene v javni upravi, ko pa so tako trpeče glodali klopi FDV. Pa sodnike, saj se pravičnosti s praznim želodcem ne da deliti, sploh ne, če ima poslanec bolšega bemfla kot ti. Pa tako naprej in naprej.

V predsedniški in vladni palači, pa kot da se je čas ustavil na vrhuncu gospodarske rasti.

A gre samo meni na kozlanje?

PS: Borči, prosim pošlji svoje pionirčke sporočit evropi, da bi bilo edino pravično, da se Slovenija prihodnje leto uvrsti neposredno v finale Evrovizije. Ma kaj v finale, naj se ji prizna kar neposredna in popolna zmaga, saj ni pravično, da so taki luzerji vedno zadnji in prav bi bilo, da kakovostni avtorji in izvajalci malo stisnejo zobe in dajo priložnost še tistim, ki jim narava ni dala toliko talenta.

PPS: vsakič, ko slišim za socialno pravičnost se primem za denarnico, ker se bojim, kje in kaj mi bo spet izpuhtelo.

PPPS: a sem omenil, da mi gre res na kozlanje?
anon-105255 sporočil: 3.738
[#499275] 15.05.09 11:00 · odgovor na: anon-163159 (#499227)
Odgovori   +    0

kmatjaz64 je napisal(a): . Koliko nam še manjka do realnih cen podatek, da v predmestju Dunaja stane m2 zazidljive parcele 50 Eur v Ljubljani pa 250 Eur. Res se imamo za center sveta v resnici pa smo vaški zaplankanci.
 Samo en popravek: sanjaj ti 250 evrov za kvadrat parcele v okolici Lj. Ne dobiš niti 100 več, razen če je ekstraordinarna lokacija.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#499285] 15.05.09 11:07 · odgovor na: anon-192977 (#499239)
Odgovori   +    0

120399 je napisal(a):
Vlada bi morala začasno ustaviti dražbe na sodiščih,če hoče,da ne bo imela 80% socialo.Izsiljevanje kupcev na dražbah je nenormalno.Denarja za ta namen je še vedno dovolj.Po celi Sloveniji se pojavljajo isti dražitelji,ki na eni dražbi izsilijo od resnega kupca po 1000 Evrov.Če samo spretno sledijo dražbam,imajo v enem mesecu že eno garsonjero.Pa pravimo,da ni denarja.Dokler ne bo kontrole o izvoru sredstev,se bodo plemenitili prav ti,na revežih,ki so izgubili službo in ne zmorejo več odplačati kredita.Te iste nepremičnine potem ponudijo lastniku za 100% večjo vrednost ali pa mu grozijo z deložacijo.Od razlike vrednosti ne plačajo 20% davka,ker ga spretno izigrajo.Zaradi takšnih cene stanovanj padajo na nepremičninskem trgu.Inštitucije,ki bi morale to nadzorovati so odpovedale in so trg prepustile sleparjem,ki imajo močno zaledje.
 
Ti rabiš strokovno pomoč. A zadolženci je pa OK če poskusijo ogoljufati upnike (npr. banke) s tem da zastavljeno nepremičnino spustijo na dražbo in jo potem bistveno ceneje poskušajo kupiti npr. na brata ali zunajzakonsko partnerico, staro mamo ali fotra?? Praši se kaj bo s temi dražitelji ki baje izsiljujejo, če pokupijo to za kar se grebejo. Resen kupec se s špekulanti ne bo spustil v izsiljevanje ane. Prej al slej bojo špekulanti pogoreli, ker kavcija baje zapade (mar ne??) v določenem primeru a?
Nolita sporočil: 148
[#499312] 15.05.09 11:26 · odgovor na: anon-72566 (#499107)
Odgovori   +    0

bondy je napisal(a):
sem tudi jaz nasel. Oprosti. Prej nisem bil pozoren, da je se tretja transakcija

#1
Skupna cena: 163.500,00 EUR
Nepremičnina/-e:
- Stanovanje (65,18 m2)
Kraj: Ljubljana#2
Skupna cena: 168.500,00 EUR
Nepremičnina/-e:
- Stanovanje (67,53 m2)
Kraj: Ljubljana#3
Skupna cena: 118.000,00 EUR
Nepremičnina/-e:
- Garaža (12,36 m2)
 ⋅ Leto izgradnje: 2005,
- Stanovanje (58,15 m2)
 ⋅ Leto izgradnje: 2005
Kraj: Ljubljana
 
Ena možna razlaga - podatek na pogodbi je lažen (dogovor med kupcem in prodajalcem), da bi se plačal manjši davek.
anon-7780 sporočil: 266
[#499315] 15.05.09 11:27 · odgovor na: anon-163159 (#499227)
Odgovori   +    0
Kmatjaz64...

Tisti s 500€ plače prav veliko nepremičnin gotovo nimajo...oz jih niso mogli sami pridobiti.
Če pa nepremičnine imajo v lasti, lahko od tega upravičeno naredijo prihodke, na črno ali pa uradno, nima veze.
Vendar, mnogi bi imeli v lasti nepremičnine astronomskih vrednosti, po drugi strani pa majhno plačo in čim manj prispevkov ter socialni problem. Le ti pa nimajo namena trdo delati, saj se tako najbolje živi. Res pa je, da si zaradi svojega stila razmišljanja ne morejo privoščiti dragega avtomobila.
Tudi nepremičnine imajo v oznovi značaj katastrskega dohodka.
Na drugi strani je veliko nepremičnin praznih oz. zelo slabo izkoriščenih, nevzdrževanih, itd. Cene oddaje ali prodaje pa so neprimerne, in zato se stvar nikamor ne premakne.
To kar bereš, pišejo tisti, ki z nepremičninami ustvarjajo zaslužke. Nikdar pa še ni bil objavljen članek človeka, ki kupuje nepremičnino, ker mediji od njega ne morejo nič iztržiti...
Čas je da se ta trd zruši do podna, saj hiše in bloki bodo ostali.. samo številke se bodo obrnile...
Jasno je da so v Sloveniji nepremičnine dražje od Avstrijskih, saj je tudi bencin pri nas za 10% dražji kot v Avstriji...
 
murje sporočil: 5.120
[#499319] 15.05.09 11:29
Odgovori   +    0
V Izoli je v novi večstanovanjski hiši na prodaj stanovanje 40m2 za ceno 144.000€, kar znese čudovitih 3600m2, vodilni nepremičninarji pa po cenah med 4.000€ in 5.000€ mislijo, da bodo kupci drli k njim.Zakaj le!
Nad Trstom in v Udinah so na prodaj konfortne stanovanjske hiše z vsemi pritiklinami za ceno 1200m2 in tamkajšnji nepremičninarji prodajo vse.Zakaj le!
Situacija je na vrhu Semedele še vedno enaka, tako, da ob vikendih sveti nekje šest luči v stanovanjih v novih blokih, katerim cene nikakor zaradi bahavosti niso hoteli znižati.Zakaj le!
anon-72566 sporočil: 3.465
[#499338] 15.05.09 11:37 · odgovor na: Nolita (#499312)
Odgovori   +    0
Dvomim. Kot prodajalec se ne bi sel zajebavat za nekaj sto evrov. Imam osebno izkusnjo in tega ne bi nikdar naredil.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7