Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Stanovanje kot naložbo takoj prodajte

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (70)   Glavni forum (46)

Strani: 1

anon-157089 sporočil: 220
[#346595] 20.10.08 23:44
Odgovori   +    0
Zelo dobro napisano. Vsi trije ste mi vsec tudi drugace, in sem vesel da razmisljate enako kot jaz. Se popolnoma pridrzujem zapisanemu obenem sem pa vesel da ste to tudi objavili, lp, j
anon-54454 sporočil: 4.098
[#346602] 20.10.08 23:55 · odgovor na: anon-157089 (#346595)
Odgovori   +    0

FIN-382321 je napisal(a):
Zelo dobro napisano. Vsi trije ste mi vsec tudi drugace, in sem vesel da razmisljate enako kot jaz. Se popolnoma pridrzujem zapisanemu obenem sem pa vesel da ste to tudi objavili, lp, j
 

Prvi svari, da so vroce zemljice samo za tiste z dobrim zelodcem in opozarja na moznost izgub.
Drugi pove, da ce kdo meni, da točno ve, kam, kdaj in kako se bo ta tehtnica prevesila, ima predvsem zelo dobro mnenje o sebi.
Tretji pa svetuje prodajo stanovanja in nalozbo v delnice.

Kako torej ti razmisljas?

P.S.
Cestitke Financam pri izbiri naslova.
anon-10003 sporočil: 2.478
[#346620] 21.10.08 01:07 · odgovor na: anon-54454 (#346602)
Odgovori   +    0
Zelo hud članek jasen in razločen.Marsikaterega špekulanta z nepremičninami bo bolela glava,še posebno,če bo to kje objavljeno na radiu ali tv.Psihologija dela svoje.Po moje,kateri je vsaj 50% v plusu z nepremičnino,naj jo še naprej daje v najem in obenem varčuje,ker bo očitno še veliko priložnosti za nakup.Sam bom storil enako,čeprav mislim,da bodo šle najemnine s časoma navzgor,ker ne bo mogel vsak dobiti kredit za stanovanje,pa davki,pa še kateri škripne poslovno oz. kako drugače.Hočeš ali nočeš,se prilagajamo EU in malo z zamikom USA.
Enkrat se je že treba zavedati,da ni logike,da tisti,kateri varčuje,letno izgublja na banki,tisti,kateri pa jemlje kredit,pa pridobiva na  VREDNOSTI stanovanja.Točno to se je dogajalo zadnjih par let.Zakaj ta logika nikoli ni obveljala v privat posojanju denarja?Še pomnite ORION?Po moje so  fantički realno cenili denar,so bili pač malo pred časom,no sedaj bodo pa tudi banke na tem.
Tudi pred 2 svet. vojno,so bile oderuške banke ,a se zgodovina spet ponavlja?
anon-103146 sporočil: 71
[#346637] 21.10.08 06:47 · odgovor na: anon-157089 (#346595)
Odgovori   +    0
HVALA ZA POHVALO ! TOREJ ČE SEM BOLJ NATANČEN POTEM VAS NAJ SPOMNIM, DA IMAJO V AVSTRIJI, ITALIJI,ZR NEMČIJI ITD. DEŽELNO UREDITEV ! PRI NAS PA SE POIGRAVAMO Z TAKO-ZVANIMI POKRAJINAMI IN  EXPREMENTIRAMO ITD. SLOVENIJA BI MORALA IMETI TRI DEŽELE . PREPRIČAN PA SEM, DA SE IZ POLITIČNIH RAZLOGOV TO NE BO ZGODILO.
LP
Gustl sporočil: 13.641
[#346640] 21.10.08 07:10 · odgovor na: anon-103146 (#346637)
Odgovori   +    0

ljublja je napisal(a):
HVALA ZA POHVALO !  
A se ti mal sam s sabo pogovarjaš? :)
bozga sporočil: 6.303
[#346695] 21.10.08 08:24
Odgovori   +    0
Gotovo je slaba investicija v vrednostne papirje dvomljive prihodnosti: prihaja recesija, rezultati in napovedi poslovanja podjetij bodo samo še slabši. Po mojem je najbolje kupiti zemljo v bližini večjega naselja, po možnosti ne daleč od avtoceste. Cena zemlji ne bo nikoli padla, zazidljivo parcelo bo na lepi lokaciji praktično nemogoče dobiti. Zemlja je edina dobrina, ki jo ni mogoče proizvesti in pri ceteris paribus bo cena samo še rastla. Ne morejo vam je zokockati na borzi, ukrasti, spraviti v stečaj. Če na njej kaj gojite imate lep konstanten donos, z enim roštiljem pa še veliko veselja.Pa še to:tudi neumen kmet ne prodaja zemlje zato, da bi kupoval delnice.
crt sporočil: 27.707
[#346728] 21.10.08 08:43 · odgovor na: anon-103146 (#346637)
Odgovori   +    0

ljublja je napisal(a):
HVALA ZA POHVALO ! TOREJ ČE SEM BOLJ NATANČEN POTEM VAS NAJ SPOMNIM, DA IMAJO V AVSTRIJI, ITALIJI,ZR NEMČIJI ITD. DEŽELNO UREDITEV ! PRI NAS PA SE POIGRAVAMO Z TAKO-ZVANIMI POKRAJINAMI IN  EXPREMENTIRAMO ITD. SLOVENIJA BI MORALA IMETI TRI DEŽELE . PREPRIČAN PA SEM, DA SE IZ POLITIČNIH RAZLOGOV TO NE BO ZGODILO.
LP
 
evo kot ideja in namig ene par SE BOLJ tematsko primernih forumov, ker imas gotovo se veliko teksta.

http://new.slovenski-cebelarji.com/forum/
http://www.smrklja.si/forum
http://www.medicinci.com/forum/viewforum.php?f=1 5
bc123a sporočil: 48.253
[#346948] 21.10.08 10:42 · odgovor na: anon-10003 (#346620)
Odgovori   +    0

0219Ju1 je napisal(a):
Zelo hud članek jasen in razločen.Marsikaterega špekulanta z nepremičninami bo bolela glava,še posebno,če bo to kje objavljeno na radiu ali tv
Nepremicninski crash v sloveniji se je zacel tudi uradno prejsnji vikend :)

Zakaj? Kolegica, trgovka, mi je zacela razlagati na pijaci, da so cene nepremicnin zacele padati. Nedvomno je bil prelomni trenutek tisti intervju na 24ur s tistim zmedenim nepremicninarjem, ki je uspel napovedati 70% padec, ceprav je v resnici mislil nekaj drugega.

Sedaj je "cene nepremicnin padajo" postalo tudi "ljudsko" razmisljanje.
bc123a sporočil: 48.253
[#346958] 21.10.08 10:44 · odgovor na: bozga (#346695)
Odgovori   +    0

bozga je napisal(a):
Gotovo je slaba investicija v vrednostne papirje dvomljive prihodnosti: prihaja recesija, rezultati in napovedi poslovanja podjetij bodo samo še slabši. Po mojem je najbolje kupiti zemljo v bližini večjega naselja, po možnosti ne daleč od avtoceste. Cena zemlji ne bo nikoli padla, zazidljivo parcelo bo na lepi lokaciji praktično nemogoče dobiti. Zemlja je edina dobrina, ki jo ni mogoče proizvesti in pri ceteris paribus bo cena samo še rastla.
 Jao, pa daj ne seri ga.

Vse to je res, ampak najprej bodo cene padle, potem pa spet lahko zacnes razlagati o tem, da ne bo zemlja nikoli vredna 0 in da ti je ne morejo ukrasti...
shevchenko sporočil: 21.898
[#346964] 21.10.08 10:46 · odgovor na: bc123a (#346948)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

zmedenim nepremicninarjem, ki je uspel napovedati 70% padec, ceprav je v resnici mislil nekaj drugega .
 si ziher? meni se je zdelo, da je hotel ravno to povedat. catch je v tem, da je s tem spodbudil prodajalce, da zacnejo znizevat cene, ker ce bi se trenutno stanje nadaljevalo v nedogled, bi imele nepremicninske agencije zelo švoh leto.
anon-161767 sporočil: 37
[#347623] 21.10.08 22:12
Odgovori   +    0
tudi sam se pridružujem mnenju piscev tega članka. vsem
anon-87321 sporočil: 40
[#351664] 27.10.08 11:04
Odgovori   +    0
Ni potrebno dosti pameti, da, na podlagi primerjave grafa rasti slovenskih in svetovnih indeksov, ugotoviš, da gre pri vsej stvari za špiralo požrešnosti in NAJVEČJI CATCH THE CASH V SVETOVNI ZGODOVINI. Sprožen verjetno zaradi velike dostopnosti do informacij na spletu ali bolje rečeno do USMERJANEGA dezINFORMIRANJA TAKIH ALI DRUGAČNIH DILETANTSKIH SAMOOKLICANIH FINANČNIH STROKOVNJAKOV IN SVETOVALCEV. To kar je videti danes na trgih (borze, valutni trgi, naftni trgi, ...) je posledica plenjenja špekulantov. Plenijo tiste požrešne posameznike, ki so s premalo znanja vstopili na finančni trg in zaupali sredstva naložbenim politikam, ki so poganjale same sebe in cvetele toliko časa dokler je reklama skrbela za dvomestne pozitivne donose. 50% letna rast kapitalizacije SI trga proti 5% rasti BDP!!!!!!!???????????????? Žal je stopnja inteligence posameznika in njegovo finančno stanje še vedno obratno sorazmerno. In danes še vedno FLEKS zavarovanje na svojih brošurah ponuja informativne izračune "s predvideno" 10% letno rastjo trga. ZARADI GLOBALIZACIJE VSEH TRGOV, TUDI FINANČNEGA IN ULTRA INFORMITRANOSTI ALI DEZINFORMIRANOSTI, KI JO OMOGOČA SVETOVNI SPLET, BI VLADE MORALE USKLAJENO ODGOVORITI NA V ZADNJEM ČASU PRETEŽNO ŠPEKULATIVNO NARAVO VSEH TRGOV, KI JE LAHKO POVEZANA TUDI Z GLOBALIZIRANIM ORGANIZIRANIM KRIMINALOM. SKRATKA 1. BOJ PROTI ŠPEKULANTOM IN NESPREJEMLJIVI VOLATILNOSTI TRGOV.
SAMO NA TAK NAČIN JE MOGOČE PRIDOBITI ZAUPANJE DOLGOROČNIH VLAGATELJEV.


IN 2. IZOBRAŽEVANJE LJUDI O TEM KAKO RAVNATI Z OSEBNIM PREMOŽENJEM. IN TO VKLJUČITI V ŠOLSKI SISTEM IN S TEM V NAJVEČJI MOŽNI MERI PREPREČITI FINANČNO NEPISMENOST IN VSE NJENE POSLEDICE.

Strani: 1