Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: starejša hiša za 190 000 EUR-bi kupili?

Strani: 1 2 3

anon-205069 sporočil: 9
[#551570] 23.07.09 15:22 · odgovor na: damir123456 (#551557)
Odgovori   +    0

damir123456 je napisal(a):
Ker prodajalec  rabi denar do novembra.
 
Aja. :-)
Drugače pa se tudi meni zdi cena previsoka za montažno hišo. In vsaj delni obnovi ne uideš, čeprav na prvi pogled ni videti, da bi bila potrebna. 
dani14 sporočil: 6.657
[#551603] 23.07.09 15:52 · odgovor na: anon-102514 (#550636)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

"Tale hišica v Škofji Loki je enkratna priložnost. In zelo poceni je za vse kar nudi!"
MaksMelita je pokazal izredno racionalno razmišljanje. Še dobro, da so izračuni pokazali, da je izklicna cena "prava" cena. Vprašanje, kaj bi bilo, če bi prišli do izračuna 250.000 € "prave" cene? Pogajanja za višjo ceno? :)))
anon-180418 sporočil: 301
[#552575] 24.07.09 18:08 · odgovor na: dani14 (#551603)
Odgovori   +    0
1.ugotovili smo da bi bila ob enakovrednem m2 cena te hiše, kot je naše stanovanje 235 000 EUR
2. cena m2 hiše je 70% cene 3 sobnega stanovanja ... potem bi  bila cena 164000 EUR
3. ker pa vemo da tako majhne hiške ne bomo dobili na taki lokaciji in tako vzdrževano, smo na zadevo pogledali malce velikodušneje
4.vemo da smo preplačali a vprašanje ki je bistveno je koliko nas bo v prihodnje zadeva stala. No in to ni veliko če vzamemo v zakup da nam bodo pustili kuhinjo in ostalo dokaj solidno pohištvo, belo tehniko, vrtne pripomočke ipd.

Bistven je bil razgled iz dnevne sobe in hlad v prostorčku z vrtno garnituro...
dani14 sporočil: 6.657
[#552586] 24.07.09 18:27 · odgovor na: anon-180418 (#552575)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
1.ugotovili smo da bi bila ob enakovrednem m2 cena te hiše, kot je naše stanovanje 235 000 EUR
2. cena m2 hiše je 70% cene 3 sobnega stanovanja ... potem bi  bila cena 164000 EUR
3. ker pa vemo da tako majhne hiške ne bomo dobili na taki lokaciji in tako vzdrževano, smo na zadevo pogledali malce velikodušneje
4.vemo da smo preplačali a vprašanje ki je bistveno je koliko nas bo v prihodnje zadeva stala. No in to ni veliko če vzamemo v zakup da nam bodo pustili kuhinjo in ostalo dokaj solidno pohištvo, belo tehniko, vrtne pripomočke ipd.

Bistven je bil razgled iz dnevne sobe in hlad v prostorčku z vrtno garnituro...
 
Vsaj 235.000 mu niste ponudili, torej ste že profitirali :))
anon-180418 sporočil: 301
[#552608] 24.07.09 19:52 · odgovor na: dani14 (#552586)
Odgovori   +    0
ha, ha... sej vem, res smo suckerji, a ženska intuicija mi pravi od prvega trenutka da je tam LEPO.

...je pa res nesramno drago, če racionalno skušamo ovrednotiti zadevo...

Prišla sem do ugotovitve da se nepremičnine sigurno bodo še cenile in da je verjetno odločitev za nakup s tega gledišča malce smešna, a nekaj mi pravi, da se nismo nategnili.

Živi bili, pa videli...

 
anon-102514 sporočil: 6.114
[#552609] 24.07.09 19:53 · odgovor na: anon-180418 (#552608)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
ha, ha... sej vem, res smo suckerji, a ženska intuicija mi pravi od prvega trenutka da je tam LEPO.

...je pa res nesramno drago, če racionalno skušamo ovrednotiti zadevo...

Prišla sem do ugotovitve da se nepremičnine sigurno bodo še cenile in da je verjetno odločitev za nakup s tega gledišča malce smešna, a nekaj mi pravi, da se nismo nategnili.

Živi bili, pa videli...

 
 
Vsaka čast tvojmu dedcu :))))))))))
anon-180418 sporočil: 301
[#552622] 24.07.09 20:35 · odgovor na: anon-102514 (#552609)
Odgovori   +    0
ja, to imaš pa prav....res veliko prenese...

Je pač moder racionalec, ki rabi neuravnovešenega intiutivca za zanimivo življenje... 
anon-53103 sporočil: 412
[#552941] 25.07.09 21:59 · odgovor na: anon-180418 (#552608)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
ha, ha... sej vem, res smo suckerji, a ženska intuicija mi pravi od prvega trenutka da je tam LEPO.

...je pa res nesramno drago, če racionalno skušamo ovrednotiti zadevo...

Prišla sem do ugotovitve da se nepremičnine sigurno bodo še cenile in da je verjetno odločitev za nakup s tega gledišča malce smešna, a nekaj mi pravi, da se nismo nategnili.

Živi bili, pa videli...

 
 
Včasih je treba ubogati svoj občutek in ne samo kalkulator. Svojo nepremičnino moraš imeti rad.
anon-180418 sporočil: 301
[#552962] 25.07.09 22:55 · odgovor na: anon-53103 (#552941)
Odgovori   +    0
ja, to v primeru da v nepremičnini živiš pač mora biti tako in o tem
vrgolim v nekaj zadnjih postih...

da ne bo pomote: še vedno VERJAMEM da bodo nepremičnine CENEJŠE in o tem ni dileme.

Kaj potem tukaj klobasam?

Štos je v tem da se je v zadnjih letih precej ponesrečeno gradilo v tri krasne... slabe lokacije, urbanistična skrpucala in podobne pogruntavščine v stilu: enosobno stanovanje 60m2 s tremi okni in razgledom na zid. Vse to se je dalo prodajati, ker so ljudje verjeli da itak vse kar se ne premika raste. No in tega pač ne bo več.

Shit lokacija, slaba bivanjska kakovost (infrastruktura, razporeditev prostorov ipd)  je še vedno SLABA nepremičnina in cena m2 ne pove ničesar. Prepričana sem da se bo sedaj pokazalo kaj in kako ker ljudje ne bodo kupovali ker raste, temveč ker želijo tam bivati, dajati v najem ipd. Torej odpade gemblanje v tri krasne z nekim nakupom v miže in "bom že pol prodal, če bo kej boljšga sej bo itak zraslo"

In pri tem ni nujno da je staro slabo in novo dobro... sem imela priliko videt kakšna so stanovanja v 10 let starih blokih.
Spokan zid, brez dvigala, vlaga, parket žnj kakovosti, premalo svetlobe, razgled v hrib... Bi rekla da je naše stanovanje vsaj v teh točkah čista zmaga, čeprav 30 let starejše.

Skratka, trdno verjamem da se bo zgodila diferencijacija in tu bo sigurno zmagala kakovost bivanja. Nič mi ne pomaga grad s savno, 1000 m2 trave, neskončni gozd ob hiši, če otroke taksiram cele popoldneve in posedam namesto ob prečudovitem marmornatem kaminu zavaljena v fantastični usnjeni garnituri (najvišjega možnega kakovostnega razreda usnja!),  v avtu na voznikovem sedežu k en pozabljen rekljc in se sekiram, ker me v moji ogromni pralnici čaka gora nezlikanih cunj... Obenem me pa skrbi da me bo šef zabrisal iz službe, ker zjutraj stalno zamujam zaradi gužve na cesti in bo naša hipoteka zapadla v izplačilo, ker ne bomo uspeli kredita poplačat...nas je pač hiša stala 300 000 EUR in toliko nismo imeli v žepu.

No in to se mi zdi tudi za vlagatelje v nepremičnine pomemben premislek, ki ga na žalost v preteklih letih veliko graditeljev ni opravilo. Tisti, ki so ga, bodo pa tudi v tej situaciji krasno prodali svoje izdelke, s seveda manjšim popustom....
Nantl sporočil: 1.160
[#553852] 27.07.09 18:47 · odgovor na: anon-180418 (#552608)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
ha, ha... sej vem, res smo suckerji, a ženska intuicija mi pravi od prvega trenutka da je tam LEPO.

...je pa res nesramno drago, če racionalno skušamo ovrednotiti zadevo...

Prišla sem do ugotovitve da se nepremičnine sigurno bodo še cenile in da je verjetno odločitev za nakup s tega gledišča malce smešna, a nekaj mi pravi, da se nismo nategnili.

Živi bili, pa videli...

 
  Upoštevajoč prebrano .... bi ti moralo nekaj močno kričati da ste se nategnili. Kar ni pomembno če imate dovolj denarja, drugače pa ....
anon-180418 sporočil: 301
[#554589] 28.07.09 21:22 · odgovor na: Nantl (#553852)
Odgovori   +    1
Ja, sej vem kaj misliš Nantl.

Imaš prav.

A ti bom v razmislek opisala priliko iz avtomobilističnih strategij.

...Prišla sem do ugotovitve da se včasih za v službo drajskat bolj izplača kupit 8 let starega Atosa za 3000 EUR, če je brezhiben in malo vožen kot pa novega BMW-ja za 35000 EUR...

Pri tem morate vedeti da bi Atosa zavestno preplačali, ker se ga dobi tudi za 1700 EUR (seveda slabše ohranjenega), BMW bi bil pa ganc nov s strašnim popustom in iz trgovine (smo mel v kaslcu zadnjič reklamo...)


Za v službo pač BMW-ja ne rabim...ga je veliko težje parkirat kot pa tisto piksno od Atosa.

In ja, seveda smo se nategnili.

A vedeti moraš da bi se sigurno tudi če bi sami gradili. Morda še bolj, ker pač nismo zidarji in nismo organizatorji obrtnikov in ker take neizkušene tipe tudi obrtniki našnofajo tako hitro, da ne bi imeli nikakršnih šans...

 Ko pa bomo imeli VEEELIKO časa in nič idej kaj bi lahko drugega počeli bomo pa zagotovo kupili parcelo in začeli graditi... Morda se bomo takrat zelo zabavali, ker se bomo prej omenjenim poglobljeno posvetili.

Strani: 1 2 3