Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: starejša hiša za 190 000 EUR-bi kupili?

Strani: 1 2 3

anon-180418 sporočil: 301
[#549442] 20.07.09 23:12 · odgovor na: anon-15715 (#549436)
Odgovori   +    0
..sem si nekako izposlovala prednost pri odločitvi, ki pa ima seveda zelo omejen rok trajanja...je pa prodajalec nervozen, ker bi sedaj rad sklenil pogodbo čimprej (sej ga razumete, a ne?) ...je pa zanimivo da ni želel vzeti are, ker je tudni njemu niso pustili dati... V bistvu tečejo zadnji 3 dnevi ko se bomo morali izkašljat ali gremo v to ali ne po tej ceni... V bistvu mu ne mislim predlagat nižje cene ker bo takoj iskal kupca za tri kovače več od naše cene, zato bo odločitev samo še podpis ali pa pač ne.

Zanimivo je imeti občutek  da te nekdo vleče za k....( ga nimam jaz, pač pa moj mož) zaradi situacije v pretekolosti...in točno veš da te vlečejo, a se ti zdi da ima morda v končni fazi le precej bolj nežne in ne ravno ledene roke tako kot razni uradniki, obrtniki in ostali stručkoti za gradnjo, ki te čakajo za naslednjim vogalom, če se boš odločil drugače in boš naivno kupil zazidljivo parcelo... 
anon-126120 sporočil: 271
[#549450] 20.07.09 23:40 · odgovor na: anon-180418 (#549442)
Odgovori   +    0
Mislim, da si se že tako ali tako odločila in je brezveze, da se sploh kaj razpravlja tukaj. Ženska trma pač.
Sicer pa če je bil namen prodajalca vzbuditi neko brzino v smislu, če ne kupiš v 10min bo šlo, potem mu je uspelo.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#549481] 21.07.09 04:16 · odgovor na: anon-180418 (#549442)
Odgovori   +    0
Za 190 jurjev ti proda pol hiše(dvojček).

Za ta denar bi morala dobiti najmanj celo hišo.

Ja bi ga poslal v kur.. in šel.

Pa če okoli hiše ni normalno velike parcele se potem bolj splača iti v blok.
dani14 sporočil: 6.657
[#549522] 21.07.09 08:07 · odgovor na: anon-126120 (#549450)
Odgovori   +    1

LeQuack je napisal(a):
Mislim, da si se že tako ali tako odločila in je brezveze, da se sploh kaj razpravlja tukaj. Ženska trma pač.
Sicer pa če je bil namen prodajalca vzbuditi neko brzino v smislu, če ne kupiš v 10min bo šlo, potem mu je uspelo.
 
Človek dobi občutek, da on/ona prodaja hišo in na ta način skuša vzbuditi zanimanje. Dovolj je že en osel...
Pasant sporočil: 577
[#549556] 21.07.09 08:43 · odgovor na: dani14 (#549522)
Odgovori   +    2

dani14 je napisal(a):

 
Človek dobi občutek, da on/ona prodaja hišo in na ta način skuša vzbuditi zanimanje. Dovolj je že en osel...
Sem profi nabavnik in se le smejim. Je že mrzla. Le še sebe prepričuje. Prodajalec najbrž blefira, da se kar kadi. Ne da se narediti dobrega posla, če se za nekaj preveč ogreješ. Mož ima prav.

Mi je bilo pred omogimi leti neverjetno, kako se je tedanji moj nabavni direktor pogajal. Ni padel na nobeno, še tako pretresljivo zgodbo o podcenjenosti česarkoli že, ne o stiskah proizvajalcev..., nekateri so imeli cele drame na sporedu. Na koncu je mrtvohladno povedal, koliko največ je pripravljen plačat in v 99% uspel. Z leti mi je postalo jasno, kako to gre. Kvazi argumente nasprotne strani enostavno preslišim in sem skoncentriran le na eno misel: vsak rabi keš, vsak blefira in vsak ima prostor za znižanje cene. Zdaj, ali je to 20% ali 5% je pa odvisno od primera do primera. Pa v vsakem trenutku moraš biti pripravljen oditi in ne skleniti posla.
Vinci sporočil: 5.933
[#549581] 21.07.09 09:05 · odgovor na: Pasant (#549556)
Odgovori   +    0

Pasant je napisal(a):

Sem profi nabavnik in se le smejim. Je že mrzla. Le še sebe prepričuje. Prodajalec najbrž blefira, da se kar kadi. Ne da se narediti dobrega posla, če se za nekaj preveč ogreješ. Mož ima prav.

Mi je bilo pred omogimi leti neverjetno, kako se je tedanji moj nabavni direktor pogajal. Ni padel na nobeno, še tako pretresljivo zgodbo o podcenjenosti česarkoli že, ne o stiskah proizvajalcev..., nekateri so imeli cele drame na sporedu. Na koncu je mrtvohladno povedal, koliko največ je pripravljen plačat in v 99% uspel. Z leti mi je postalo jasno, kako to gre. Kvazi argumente nasprotne strani enostavno preslišim in sem skoncentriran le na eno misel: vsak rabi keš, vsak blefira in vsak ima prostor za znižanje cene. Zdaj, ali je to 20% ali 5% je pa odvisno od primera do primera. Pa v vsakem trenutku moraš biti pripravljen oditi in ne skleniti posla.
Kot neprofi nabavnik* se tudi jaz smejim. Ko z mrkim pogledom preslišiš vse argumente, razen enega; nenavadno kuverto, zaradi katere kar naenkrat postaneš bolj dovzeten za pogajanja. :) Ah, kaj češ. Tega je kolikor hočeš. :)

* v bistvu niti nabavnik nisem
Pasant sporočil: 577
[#549717] 21.07.09 11:15 · odgovor na: Vinci (#549581)
Odgovori   +    1

Vinci je napisal(a):

Kot neprofi nabavnik* se tudi jaz smejim. Ko z mrkim pogledom preslišiš vse argumente, razen enega; nenavadno kuverto, zaradi katere kar naenkrat postaneš bolj dovzeten za pogajanja. :) Ah, kaj češ. Tega je kolikor hočeš. :)

* v bistvu niti nabavnik nisem
Če namiguješ na korupcijo, naj ti povem, da se tega striktno ne grem in že s svojo pojavo najbrž preženem take misli. Ko prvič sprejmeš kuverto si "gotov" za večno. V Sloveniji se vse hitro izve in izgubiš suverenost, pogajalsko moč in mir pogledati vsakemu v oči. Kot pravi Murphy; Ko enkrat odpreš konzervo s črvi, jih lahko pospraviš le v večjo konzervo.

Pameten nabavnik ima korist drugje. Vse pozna in ko sam kaj rabi, do tega poceni pride.
Vinci sporočil: 5.933
[#549735] 21.07.09 11:29 · odgovor na: Pasant (#549717)
Odgovori   +    1

Pasant je napisal(a):

Če namiguješ na korupcijo, naj ti povem, da se tega striktno ne grem in že s svojo pojavo najbrž preženem take misli. Ko prvič sprejmeš kuverto si "gotov" za večno. V Sloveniji se vse hitro izve in izgubiš suverenost, pogajalsko moč in mir pogledati vsakemu v oči. Kot pravi Murphy; Ko enkrat odpreš konzervo s črvi, jih lahko pospraviš le v večjo konzervo.

Pameten nabavnik ima korist drugje. Vse pozna in ko sam kaj rabi, do tega poceni pride.
Se strinjam. Včasih sem se razburjal, če sem zaradi tega izpadel iz igre, danes se raje nasmehnem in grem naprej.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#549736] 21.07.09 11:31 · odgovor na: Pasant (#549717)
Odgovori   +    0

Pasant je napisal(a):

Če namiguješ na korupcijo, naj ti povem, da se tega striktno ne grem in že s svojo pojavo najbrž preženem take misli. Ko prvič sprejmeš kuverto si "gotov" za večno. V Sloveniji se vse hitro izve in izgubiš suverenost, pogajalsko moč in mir pogledati vsakemu v oči. Kot pravi Murphy; Ko enkrat odpreš konzervo s črvi, jih lahko pospraviš le v večjo konzervo.

Pameten nabavnik ima korist drugje. Vse pozna in ko sam kaj rabi, do tega poceni pride.
   Hja ... odvisno. Pameten nabavnik se zdila z 10 firmami da bo za njih fural nabavo. (seveda mora pokazati cifre....) Ustanovi svojo firmo in pobira provizijo- davek. In jasno izgublja živce z neresnimi dobavitelji in plačniki. :))
Vinci sporočil: 5.933
[#549741] 21.07.09 11:37 · odgovor na: anon-182910 (#549736)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

   Hja ... odvisno. Pameten nabavnik se zdila z 10 firmami da bo za njih fural nabavo. (seveda mora pokazati cifre....) Ustanovi svojo firmo in pobira provizijo- davek. In jasno izgublja živce z neresnimi dobavitelji in plačniki. :))
In potem pameten nabavnik postane trgovec. Pa se najde pameten podjetnik in reče, zakaj bi trgovcu plačeval 10% provizijo in najde/ustvari svoj nabavni kanal. :)
Pasant sporočil: 577
[#549743] 21.07.09 11:38 · odgovor na: anon-182910 (#549736)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

   Hja ... odvisno. Pameten nabavnik se zdila z 10 firmami da bo za njih fural nabavo. (seveda mora pokazati cifre....) Ustanovi svojo firmo in pobira provizijo- davek. In jasno izgublja živce z neresnimi dobavitelji in plačniki. :))
 
Tudi to je mogoče. Sam sem vedno delal za velike firme ali sisteme in to ekskluzivno, se pravi kot zaposlen pri njih. Manj keša pa več miru.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#549768] 21.07.09 12:03 · odgovor na: anon-180418 (#549410)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 21.07.2009 12:12

Maks2Melisa je napisal(a):

 
..no, tako tudi jaz mislim.

Problem je da ne znam ocenit kaj je prava cena in za koliko smo jo preplačali, če jo kupimo po postavljeni ceni.
 
Praviš da je interesentov za postavljeno ceno kar veliko in da noče prodajalec nič spustiti.
Si se vprašala, zakaj potem posel še ni sklenjen?
Eno je interes drugo pa je položiti 190.000 na mizo.
In bolj ko se bo približeval njegov rok plačila bolj bo prodajalec začel švicati ;-)
Upal bi se staviti, da bo kupca našel šele nekje pri -30%.

Pristavek k moji napovedi se glasi: v kolikor ne boš ti kupila za 190.000, ker si očitno "že gotova" ;-)

In še eno dopolnitev. Za koliko boš hišo preplačala lahko po nakupu zelo enostavno ugotoviš.
Objaviš oglas in boš videla silni interes za 190, 180, 170, 160..... dol do X ;-)
bigl sporočil: 18.363
[#549769] 21.07.09 12:05 · odgovor na: Pasant (#549556)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 21.07.2009 12:08

Pasant je napisal(a):

Sem profi nabavnik in se le smejim. Je že mrzla. Le še sebe prepričuje. Prodajalec najbrž blefira, da se kar kadi. Ne da se narediti dobrega posla, če se za nekaj preveč ogreješ. Mož ima prav.

Mi je bilo pred omogimi leti neverjetno, kako se je tedanji moj nabavni direktor pogajal. Ni padel na nobeno, še tako pretresljivo zgodbo o podcenjenosti česarkoli že, ne o stiskah proizvajalcev..., nekateri so imeli cele drame na sporedu. Na koncu je mrtvohladno povedal, koliko največ je pripravljen plačat in v 99% uspel. Z leti mi je postalo jasno, kako to gre. Kvazi argumente nasprotne strani enostavno preslišim in sem skoncentriran le na eno misel: vsak rabi keš , vsak blefira in vsak ima prostor za znižanje cene . Zdaj, ali je to 20% ali 5% je pa odvisno od primera do primera. Pa v vsakem trenutku moraš biti pripravljen oditi in ne skleniti posla.
Lepo, da živiš v svojih prepričanjih. Prepričan kot človek z eno na pol prebrano knjigo. Ne blefira vsak in za nižjo ceno  je običajno malo muzike. Mogoče je to uspešno na kratki rok, na dolgi zagotovo ne. A za to človek rabi dolgoletne izkušnje.  Že razumet je to težko, nekateri sploh ne razumejo.
Zadnji stavek pa velja, v vsakem trenutku moraš biti pripravljen odstopiti od posla ampak tudi iz drugih razlogov ne le zaradi denarja. Ali po domače Pasant, ne moreš vsega kupiti!!. Ni keš vse. Lep dan.
Pasant sporočil: 577
[#549778] 21.07.09 12:15 · odgovor na: bigl (#549769)
Odgovori   +    0

bigl je napisal(a):

Lepo, da živiš v svojih prepričanjih. Prepričan kot človek z eno na pol prebrano knjigo. Ne blefira vsak in za nižjo ceno  je običajno malo muzike. Mogoče je to uspešno na kratki rok, na dolgi zagotovo ne. A za to človek rabi dolgoletne izkušnje.  Že razumet je to težko, nekateri sploh ne razumejo.
Zadnji stavek pa velja, v vsakem trenutku moraš biti pripravljen odstopiti od posla ampak tudi iz drugih razlogov ne le zaradi denarja. Ali po domače Pasant, ne moreš vsega kupiti!!. Ni keš vse. Lep dan.
Sem mislil, da se pogovarjamo o poslu in ne o življenski filozofiji. Vsak prodajalec blefira, le da se nekateri tega sploh ne zavedajo. Ista stvar ni nič kvalitetnejša, če jo več plačaš. Kot firma smo še vse kupili, kar smo potrebovali. Al se ti o ljubezni pogovarjaš? Sicer smo pa malo zašli z debato.
bigl sporočil: 18.363
[#549805] 21.07.09 12:51 · odgovor na: Pasant (#549778)
Odgovori   +    0

Pasant je napisal(a):

Sem mislil, da se pogovarjamo o poslu in ne o življenski filozofiji. Vsak prodajalec blefira, le da se nekateri tega sploh ne zavedajo. Ista stvar ni nič kvalitetnejša, če jo več plačaš. Kot firma smo še vse kupili, kar smo potrebovali. Al se ti o ljubezni pogovarjaš? Sicer smo pa malo zašli z debato.
 
Pogovarjam se o poslu. Verjamem, da ste kot firma vse kupili kar ste potrebovali (plačali?), vprašanje pa je, če ste vse to tudi prodali. Sicer me to sploh ne zanima. Dejstvo je, da ne blefirajo vsi prodajalci!!! Kot kupca me zanima poleg cene predvsem kvaliteta. Angleži lepo pravijo, da niso tako bogati, da bi poceni robo kupovali. Trend v svetu pa je bliskovito naraščanje fake izdelkov, ki so snobistkom dostopni po kitajskih cenah. To pa je resnično ceneno bleferstvo. A veliko ljudem je to všeč. Meni niti pod razno. Lep dan.
Pasant sporočil: 577
[#549809] 21.07.09 13:01 · odgovor na: bigl (#549805)
Odgovori   +    0
V marsičem se strinjam. Si me pa dal v predalček "trgovina za široko potrošnjo", se mi zdi. Njet, vedno sem se ukvarjal z investicijsko opremo, hi-tech mašinerijo in opremo za proizvodne linije, poslovne stavbe... Povsod se da zbijati ceno, tudi pri najboljših proizvajalcih v panogi, naj gre za opremo ali software; seveda če si primerno velik in pomemben kupec. Zato pa je nabava, da izboljšuje pogoje. O tehniki, kvaliteti, tehnologiji... drugi odločijo. Nabava ima v velikih sistemih en namen: stalno izboljševati pogoje nabave.
bigl sporočil: 18.363
[#549878] 21.07.09 13:44 · odgovor na: Pasant (#549809)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 21.07.2009 13:46

Pasant je napisal(a):
V marsičem se strinjam. Si me pa dal v predalček "trgovina za široko potrošnjo", se mi zdi. Njet, vedno sem se ukvarjal z investicijsko opremo, hi-tech mašinerijo in opremo za proizvodne linije, poslovne stavbe... Povsod se da zbijati ceno, tudi pri najboljših proizvajalcih v panogi, naj gre za opremo ali software; seveda če si primerno velik in pomemben kupec. Zato pa je nabava, da izboljšuje pogoje. O tehniki, kvaliteti, tehnologiji... drugi odločijo. Nabava ima v velikih sistemih en namen: stalno izboljševati pogoje nabave.
 Tako je, a to ne pomeni da dobavitelji blefirajo, ko spuščajo cene. Pri investicijski opremi je menda pomembno imeti kvalitetne dobavitelje na dolgi rok, a to je verjetno že izven mislenega dosega striktnega nabavnika za čimnižjo ceno:-). Kvalitetni dobavitelj se tudi mora razvijat.  Lep dan.
anon-53103 sporočil: 412
[#550159] 22.07.09 00:11 · odgovor na: anon-180418 (#549442)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):


...in točno veš da te vlečejo, a se ti zdi da ima morda v končni fazi le precej bolj nežne in ne ravno ledene roke tako kot razni uradniki, obrtniki in ostali stručkoti za gradnjo, ki te čakajo za naslednjim vogalom, če se boš odločil drugače in boš naivno kupil zazidljivo parcelo... 
 Zakaj se tako bojiš zidave nove bajte (seveda na dobri lokaciji)? Res je, da ti gre precej časa za gledanje obrtnikom pod prste ipd., ki bi se ga dalo prijetneje preživeti, ampak na koncu si pa veliko na boljšem.
anon-53103 sporočil: 412
[#550161] 22.07.09 00:14 · odgovor na: Pasant (#549556)
Odgovori   +    0

Pasant je napisal(a):

 Pa v vsakem trenutku moraš biti pripravljen oditi in ne skleniti posla.
 To :)
anon-180418 sporočil: 301
[#550590] 22.07.09 12:48 · odgovor na: anon-53103 (#550159)
Odgovori   +    0
...sej vem da se sliši malce neumno, a  mislim da je koristno premisliti...

Če bi se pred 3 leti lotila hiše bi jo ( z zajetnimi krediti in rahlih živcev) imela danes dokončano ( tako mi pravijo samograditelji, ki so takrat imeli pogum za to). No, mi smo rekli da se ne gremo. Usmerili smo se v posel in v letu in pol prihranili denar za nakup novega bivališča... Brez kreditov seveda...Pa tudi če nam biznis takoj propade nismo odvisni od kogarkoli.

Če bi takrat šli v gradnjo hiše ne bi v tem trenutku upalii karkoli začet zaradi kreditov, pa še bili bi itak prepozni, ker je pač nastopila kriza. Imeli bi seveda bistveno večjo parcelo, najbrž bi tudi kvadratura hiše temu sledila...

Tako pa bomo šli v hišo ki ustreza zahtevam, ki jih imamo za dom. Vem kolikšni so osnovni stroški bivanja v njej ob normalni uporabi-ugotovila sem da se mi bodo po selitvi stroški celo zmanjšali ( položnice raznih upravnikov, stroški skupnega ogrevanja in vode ipd.)
Res da bo treba čez cca 10 let streho menjat a to bomo pač plačali takrat. Morda se bomo lahko še česa spomnili a to ne bo nujno takoj sedaj plačat, ker je hiša povsem primerna za bivanje in skoraj nerabljena kljub starosti.
No, kopalnico bomo seveda prenovili ker je to potem ko si že notri prava muka (izkušnje prispevajo k modrosti) a strošek zaradi majhnosti teh prostorov ne bi smel biti višji od 4000 EUR za vse skupaj.
Itak vem da ko naštejem vse osnovne informacije o nepremičnini večino kap sune in so prav gotovo prepričani da se mi je malce sfrčkalo. A dejstvo je da bi za novogradnjo rabila tudi veliko svojega življenja iz preteklosti, sedanjosti in prihodnosti...  Razlika je na koncu v denarju in v neekonomskem OBČUTKU. No, glede tega OBČUTKA sem pa tudi zmogla premislek: če se ne matramo pri zidavi in nimamo te hiše za življenjski projekt in če bo OBČUTEK kljub našemu sedanjemu navdušenju nikakav bomo zadevo prodali brez občutka krivde (saj veste.. tisto škarpico smo delali 3 dni in 3 noči, tole brazgotino imam, ker sem prenašal težke kamnite bloke...rodila se nama je hči medtem ko smo polagali strešnike ipd.) Tega tukaj ne bo. Imeli pa bodo otroci vsak svojo sobo, poskusili bomo kako nam gre kmetovanje na 20m2, tudi parkiranje ne bo problem... 
 
Bi se "prodali" za 200m2 parcele ali je potrebno 800m2 in ali je res nujno imeti v kleti savno, fitnes..? Bi bila travica ali malce vrta dovolj za n.pr.10 let vašega življenja? Da se ne bi bilo treba gužvati na neki mini parceli bi bilo morda dovolj 5 let? Bi še raje malce počakala, cene bodo namreč padle. Bodo. Ne dvomim, a meni ni potrebno čakat in tudi ne smem, ker bodo moji otroci prehitro zrasli, da bi lahko še čakali.  Jaz sem pač izračunala da se meni IZPLAČA kupiti staro in morda navidez predrago. Staro samo po sebi ne pomeni zanič, niti ne pomeni da je amortizirano... se je pač sušilo 20 let....pa kaj.

Bolje da se suši hiša kot jaz.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#550636] 22.07.09 13:37 · odgovor na: anon-180418 (#550590)
Odgovori   +    1

Maks2Melisa je napisal(a):
...sej vem da se sliši malce neumno, a  mislim da je koristno premisliti...

Če bi se pred 3 leti lotila hiše bi jo ( z zajetnimi krediti in rahlih živcev) imela danes dokončano ( tako mi pravijo samograditelji, ki so takrat imeli pogum za to). No, mi smo rekli da se ne gremo. Usmerili smo se v posel in v letu in pol prihranili denar za nakup novega bivališča... Brez kreditov seveda...Pa tudi če nam biznis takoj propade nismo odvisni od kogarkoli.

Če bi takrat šli v gradnjo hiše ne bi v tem trenutku upalii karkoli začet zaradi kreditov, pa še bili bi itak prepozni, ker je pač nastopila kriza. Imeli bi seveda bistveno večjo parcelo, najbrž bi tudi kvadratura hiše temu sledila...

Tako pa bomo šli v hišo ki ustreza zahtevam, ki jih imamo za dom. Vem kolikšni so osnovni stroški bivanja v njej ob normalni uporabi-ugotovila sem da se mi bodo po selitvi stroški celo zmanjšali ( položnice raznih upravnikov, stroški skupnega ogrevanja in vode ipd.)
Res da bo treba čez cca 10 let streho menjat a to bomo pač plačali takrat. Morda se bomo lahko še česa spomnili a to ne bo nujno takoj sedaj plačat, ker je hiša povsem primerna za bivanje in skoraj nerabljena kljub starosti.
No, kopalnico bomo seveda prenovili ker je to potem ko si že notri prava muka (izkušnje prispevajo k modrosti) a strošek zaradi majhnosti teh prostorov ne bi smel biti višji od 4000 EUR za vse skupaj.
Itak vem da ko naštejem vse osnovne informacije o nepremičnini večino kap sune in so prav gotovo prepričani da se mi je malce sfrčkalo. A dejstvo je da bi za novogradnjo rabila tudi veliko svojega življenja iz preteklosti, sedanjosti in prihodnosti...  Razlika je na koncu v denarju in v neekonomskem OBČUTKU. No, glede tega OBČUTKA sem pa tudi zmogla premislek: če se ne matramo pri zidavi in nimamo te hiše za življenjski projekt in če bo OBČUTEK kljub našemu sedanjemu navdušenju nikakav bomo zadevo prodali brez občutka krivde (saj veste.. tisto škarpico smo delali 3 dni in 3 noči, tole brazgotino imam, ker sem prenašal težke kamnite bloke...rodila se nama je hči medtem ko smo polagali strešnike ipd.) Tega tukaj ne bo. Imeli pa bodo otroci vsak svojo sobo, poskusili bomo kako nam gre kmetovanje na 20m2, tudi parkiranje ne bo problem... 
 
Bi se "prodali" za 200m2 parcele ali je potrebno 800m2 in ali je res nujno imeti v kleti savno, fitnes..? Bi bila travica ali malce vrta dovolj za n.pr.10 let vašega življenja? Da se ne bi bilo treba gužvati na neki mini parceli bi bilo morda dovolj 5 let? Bi še raje malce počakala, cene bodo namreč padle. Bodo. Ne dvomim, a meni ni potrebno čakat in tudi ne smem, ker bodo moji otroci prehitro zrasli, da bi lahko še čakali.  Jaz sem pač izračunala da se meni IZPLAČA kupiti staro in morda navidez predrago. Staro samo po sebi ne pomeni zanič, niti ne pomeni da je amortizirano... se je pač sušilo 20 let....pa kaj.

Bolje da se suši hiša kot jaz.
 
No, prav, bom pa jaz izrekel besede, ki jih tako željno pričakuješ:"Tale hišica v Škofji Loki je enkratna priložnost. In zelo poceni je za vse kar nudi!"
P: :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
anon-180535 sporočil: 1.169
[#550731] 22.07.09 14:56 · odgovor na: anon-180418 (#549442)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180535 22.07.2009 15:11

Maks2Melisa je napisal(a):

Razmišljam ali bi zavestno tipčku zapeljala v bodočo garažo še en BMW (glede na postavljeno ceno in normalno - se povsem strinjam da je prava cena po vaših ocenah med 130 in 160 000).. trenutno so baje v akciji...BMW-ji namreč.

..sem si nekako izposlovala prednost pri odločitvi, ki pa ima seveda zelo omejen rok trajanja...je pa prodajalec nervozen, ker bi sedaj rad sklenil pogodbo čimprej (sej ga razumete, a ne?) ...je pa zanimivo da ni želel vzeti are, ker je tudni njemu niso pustili dati... V bistvu tečejo zadnji 3 dnevi ko se bomo morali izkašljat ali gremo v to ali ne po tej ceni... V bistvu mu ne mislim predlagat nižje cene ker bo takoj iskal kupca za tri kovače več od naše cene, zato bo odločitev samo še podpis ali pa pač ne.

Zanimivo je imeti občutek  da te nekdo vleče za k....( ga nimam jaz, pač pa moj mož) zaradi situacije v pretekolosti...in točno veš da te vlečejo, a se ti zdi da ima morda v končni fazi le precej bolj nežne in ne ravno ledene roke tako kot razni uradniki, obrtniki in ostali stručkoti za gradnjo, ki te čakajo za naslednjim vogalom, če se boš odločil drugače in boš naivno kupil zazidljivo parcelo... 
Niti predlagati ne misliš nižje cene ? Pa takih kupcev si vsak želi , da ne omenjam tega kako redki so taki.  Pa naj se pogaja mož če se ni tudi on preveč zagrel za nakup. Probat ni greh - kdor ne proba - si je sam kriv. Mogoče bo pa takoj pristal na nižjo ceno sploh še če bi rad prodal.

PS. Če že noče spustiti za več kot 5000 € , ti pa si za nakup odločena , začni prodajalca masirati s popustom 4999 € ...
anon-180418 sporočil: 301
[#551017] 23.07.09 07:32 · odgovor na: anon-180535 (#550731)
Odgovori   +    0
no, sej totalne ovce pa tud nismo.... pa še mož uživa v cenkanju, tako da sva s kombiniranim nastopom dosegla kljub čudnim razmeram. novo, pravo, pogodbeno ceno, ki je po 6 urah pogajanj 179 000 EUR...kar le ni tako zelo slabo glede na vse.. sva imela v mislih okroglo številko 175 600 a itak vsega ne moreš imet, a ne?

Bili smo odločeni da kupimo tudi po zastavljeni ceni, ker so izračuni pokazali da je pravzaprav zastavljena cena kar prava...
anon-106499 sporočil: 3.507
[#551032] 23.07.09 07:50 · odgovor na: anon-102514 (#550636)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 
No, prav, bom pa jaz izrekel besede, ki jih tako željno pričakuješ:"Tale hišica v Škofji Loki je enkratna priložnost. In zelo poceni je za vse kar nudi!"
P: :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Nak, jaz bi ji raje predlagal kaj takega http://www.nepremicn...il=5193536< /a>  :)))))
anon-76887 sporočil: 18.121
[#551089] 23.07.09 08:37 · odgovor na: anon-180418 (#551017)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, sej totalne ovce pa tud nismo.... pa še mož uživa v cenkanju, tako da sva s kombiniranim nastopom dosegla kljub čudnim razmeram. novo, pravo, pogodbeno ceno, ki je po 6 urah pogajanj 179 000 EUR...kar le ni tako zelo slabo glede na vse.. sva imela v mislih okroglo številko 175 600 a itak vsega ne moreš imet, a ne?

Bili smo odločeni da kupimo tudi po zastavljeni ceni, ker so izračuni pokazali da je pravzaprav zastavljena cena kar prava...
 
Želim vam prijetno bivanje.
Ti pa vseeno svetujem, da se pred vselitvijo pogovoriš s kakšnim gradbenikom, da pregledate stanje montažnih elementov in pa seveda strojne in elektro instalacije.
bigl sporočil: 18.363
[#551107] 23.07.09 08:52 · odgovor na: anon-76887 (#551089)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 23.07.2009 08:52

0902ISXdX je napisal(a):

 
Želim vam prijetno bivanje.
Ti pa vseeno svetujem, da se pred vselitvijo pogovoriš s kakšnim gradbenikom, da pregledate stanje montažnih elementov in pa seveda strojne in elektro instalacije.
 
Verjetno so to pregledali preden so razvezali mošnjiček. Lepo je videt, da sta zadovoljnja oba, kupec in prodajalec.  Pa tega večina nepremečninarjev noče razumet. Vsem bi bilo lažje. Lep dan.
damir123456 sporočil: 825
[#551527] 23.07.09 14:38 · odgovor na: anon-180418 (#551017)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, sej totalne ovce pa tud nismo.... pa še mož uživa v cenkanju, tako da sva s kombiniranim nastopom dosegla kljub čudnim razmeram. novo, pravo, pogodbeno ceno, ki je po 6 urah pogajanj 179 000 EUR...kar le ni tako zelo slabo glede na vse.. sva imela v mislih okroglo številko 175 600 a itak vsega ne moreš imet, a ne?

Bili smo odločeni da kupimo tudi po zastavljeni ceni, ker so izračuni pokazali da je pravzaprav zastavljena cena kar prava...
 Drugih kupcev 100% ni bilo. Cena je ene 15% previsoka. Mislim da bi bilo boljše čakati do oktobra. V obnovo bo verjetno vložiti ene 30.000 € . je kuhinja vsaj nova notri? Vrata, parket je to zelo dobro ohranjeno?
anon-205069 sporočil: 9
[#551552] 23.07.09 15:06 · odgovor na: damir123456 (#551527)
Odgovori   +    0

damir123456 je napisal(a):

 Drugih kupcev 100% ni bilo. Cena je ene 15% previsoka. Mislim da bi bilo boljše čakati do oktobra. V obnovo bo verjetno vložiti ene 30.000 € . je kuhinja vsaj nova notri? Vrata, parket je to zelo dobro ohranjeno?
 
Zakaj do oktobra?
damir123456 sporočil: 825
[#551557] 23.07.09 15:12 · odgovor na: anon-205069 (#551552)
Odgovori   +    0
Ker prodajalec  rabi denar do novembra.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#551566] 23.07.09 15:21 · odgovor na: anon-180418 (#551017)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, sej totalne ovce pa tud nismo.... pa še mož uživa v cenkanju, tako da sva s kombiniranim nastopom dosegla kljub čudnim razmeram. novo, pravo, pogodbeno ceno, ki je po 6 urah pogajanj 179 000 EUR...kar le ni tako zelo slabo glede na vse.. sva imela v mislih okroglo številko 175 600 a itak vsega ne moreš imet, a ne?

Bili smo odločeni da kupimo tudi po zastavljeni ceni, ker so izračuni pokazali da je pravzaprav zastavljena cena kar prava...
 Ali lahko te izračune deliš z nami ? Sem res radoveden kako izračunaš pravo ceno.

Strani: 1 2 3