Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Zlom trga

Strani: 1 2 3 4

anon-162131 sporočil: 2.080
[#679997] 12.01.10 20:55 · odgovor na: anon-180418 (#679876)
Odgovori   +    0
[Maks2Melisa]
Ah dej no... sam poglej koliko inovatorjev gledajo kot bi s svojimi idejami padali z marsa.. še na TV tiste, ki so uspeli s svojimi idejami v tujini predstavljajo kot ZANIMIVOST. Zraven pokažejo zajce s tremi tačkami, ki prav nedolžkano buljijo v kamero.. Bolje kot izpostavljati se in kot inovator veljati za čudaka nam kaže delati kaj ZELO "finančno premetenega", po možnosti okoli prinašati zakonodajo ali ljudi nategovati...Še največ kar se približamo gospodarstvu se da spoznati ko vidimo kako zelo uspešen je mlad "podjetnik"... ki dela KAJ že? PREPRODAJA na internetu, ker je večina siceršnjih trgovcev bolj nesposobnih in jim ni pretolklo da folk visi na ekranih cele ure...Torej biti preprodajalec naj bi bilo gibalo razvoja al kaj?

Ne me šopat s kozlarijami. Pokažite mi nekoga, ki je v SLO naredil s svojim izumom kakšen zaresen dobiček oz. uspel pa vam bo vse jasno.
No, pa ti bom... Ena sama poslovna ideja, rojena v SLO pred kratkim, je tej firmi (v širšem aspektu) v zelo kratkem obdobju prinesla 500 mil $ DOBIČKA. Ti kar sanjaj cegle še naprej.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#680004] 12.01.10 21:07 · odgovor na: anon-180418 (#679876)
Odgovori   +    0
Ni jih veliko, ampak tudi nas ni veliko. Tvoj problem je, da še vedno iščeš samoopravičilo za lastni harakiri (kaj nas to sicer briga?) in pa, da te očitno žre tudi siceršnja lastna neuspešnost/nesposobnost? Sicer pa smo slovenci revni, pravzaprav ekstremno revni oz. bi rekel kar sirote, vseeno pa nosimo v sveti zid. Kar je zanimivo, ampak vseeno, menim da se bo sesulo& kasneje ko bo, bolj bo bolelo, začenši s strmoglavljenjem princa Boruta slamoglavega.
anon-188181 sporočil: 310
[#680038] 12.01.10 21:58 · odgovor na: anon-180418 (#678649)
Odgovori   +    0
[Maks2Melisa]
Ali ima kdo podatek KOLIKO kupcev nepremičnin je v zadnjih 4 letih kupovalo nepremičnine z dolgoročnimi krediti?
od oka 90%
anon-187668 sporočil: 5.835
[#680042] 12.01.10 22:06 · odgovor na: anon-180418 (#679876)
Odgovori   +    0
[Maks2Melisa]
Pokažite mi nekoga, ki je v SLO naredil s svojim izumom kakšen zaresen dobiček oz. uspel
Privatno podjetje je postavilo v Prekmurju zastekljene rastlinjake s skupno površino 30.000 kvadratnih metrov. V njih gojijo 1,2 milijona orhidej in tudi druge rastline. Lastnik se je domislil, da bo rastlinjak ogreval z geotermalno toplo vodo. Zaradi nizkih stroškov ogrevanja, jim takšno gojenje rastlin prinaša zelo dober zaslužek.
www.siol.net/gospoda...hidej.aspx
anon-162131 sporočil: 2.080
[#680053] 12.01.10 22:28 · odgovor na: anon-162131 (#679997)
Odgovori   +    0
[zima1188]
> [Maks2Melisa]
> Ah dej no... sam poglej koliko inovatorjev gledajo kot bi s svojimi idejami padali z marsa.. še na TV tiste, ki so uspeli s svojimi idejami v tujini predstavljajo kot ZANIMIVOST. Zraven pokažejo zajce s tremi tačkami, ki prav nedolžkano buljijo v kamero.. Bolje kot izpostavljati se in kot inovator veljati za čudaka nam kaže delati kaj ZELO "finančno premetenega", po možnosti okoli prinašati zakonodajo ali ljudi nategovati...Še največ kar se približamo gospodarstvu se da spoznati ko vidimo kako zelo uspešen je mlad "podjetnik"... ki dela KAJ že? PREPRODAJA na internetu, ker je večina siceršnjih trgovcev bolj nesposobnih in jim ni pretolklo da folk visi na ekranih cele ure...Torej biti preprodajalec naj bi bilo gibalo razvoja al kaj?
>
> Ne me šopat s kozlarijami. Pokažite mi nekoga, ki je v SLO naredil s svojim izumom kakšen zaresen dobiček oz. uspel pa vam bo vse jasno.

No, pa ti bom... Ena sama poslovna ideja, rojena v SLO pred kratkim, je tej firmi (v širšem aspektu) v zelo kratkem obdobju prinesla 500 mil $ DOBIČKA. Ti kar sanjaj cegle še naprej.
Gre za farmacevtsko firmo.
anon-180418 sporočil: 301
[#680934] 13.01.10 18:21 · odgovor na: anon-162131 (#679997)
Odgovori   +    0
To pa je bedasto! Brigajo me cegli kot taki, jih imam kar nekaj, od njih nisem ne odvisna in jih ne prodajam. Zdi pa se mi zanimivo da ljudje menijo da so tako zelo vredne kar poprek. Vse je odvisno od tistega, ki ima denar.
Bilo pa bi zelo fino če bi vse drugo štimalo v produktivni smeri. Verjetno bi zato tudi cegli bili pravilno vrednoteni. In prosim naj mi tu nihče ne klobasa da je delo gradbenikov povsem nepotrebno in nevredno. Sigurno si tudi ti ljudje zaslužijo dobiti plačilo za svoje delo in sigurno so ljudje, ki njihove izdelke potrebujejo.
anon-180418 sporočil: 301
[#680969] 13.01.10 19:18 · odgovor na: anon-105255 (#680004)
Odgovori   +    0
Sjeraj, če imaš težave pojdi malce poležat na kakšno zofo h kakšnemu psihiatru..

Ne vem sicer kaj imaš za moj lastni harikiri a predvidevam da kakšno mojo akcijo, ki zadeva nepremičnine...? To, kar jaz počnem je povsem moja stvar in tukaj ne zdravim kakšnih kompleksov ali frustracij( v tem primeru bi morala na kakšen anticelulitni forum ali forum "kako shujšati 5 kg v enem tednu in lažji tudi ostatiza večno" , pa si ne upam..).

Meni nepremičnine niso nek hud življenjski projekt. To,da sem stanovanje oddala v najem za pričakovano ceno z lahkoto te moti in imaš za moj harikiri? Morda to, da sem lani kupila hišo? Kupila sem jo, ker sem jo RABILA. Mi je bila celo všeč in ni bila draga glede na finance, ki sem jih imela na razpolago. Verjeno bi bila lahko cenejša a ocenila sem, da je nakup pametna in primerna poteza, ki mi omogoča več svobode. Razlogi so bili povsem subjektivni.Pa kaj? Zadeva nima nikakršne zveze s tem kar se tu menimo, ker je mimo in ker sem nadvse zadovoljna z nakupom. Nakup je pač uresničil večino mojih pričakovanj. Nekdo je nekje rekel da vrednost denarja začutimo šele takrat, ko zanj NEKAJ kupimo, kar lahko uživamo. Se strinjam z njim.

Res je da sem se v zadnjem letu precej srečevala z ZK izpiski, a to še ne pomeni, da me zato moti če cene nepremičninam padajo, tako, kot mi je vseeno če rastejo od trenutka ko sem položila aro ali podpisala pogodbo o najemu. Če v nepremičnini stanuješ, ti je povsem vseeno koliko je vredna, če je ne prodajaš. Če oddaš stanovanje za postavljeno ceno, brez pogajanj, v zelo kratkem času, je to zame precej presenetljiv dogodek v teh časih.
anon-110766 sporočil: 252
[#681045] 13.01.10 21:44 · odgovor na: anon-180418 (#680969)
Odgovori   +    0
[Maks2Melisa]
Sjeraj, če imaš težave pojdi malce poležat na kakšno zofo h kakšnemu psihiatru..

Ne vem sicer kaj imaš za moj lastni harikiri a predvidevam da kakšno mojo akcijo, ki zadeva nepremičnine...? To, kar jaz počnem je povsem moja stvar in tukaj ne zdravim kakšnih kompleksov ali frustracij( v tem primeru bi morala na kakšen anticelulitni forum ali forum "kako shujšati 5 kg v enem tednu in lažji tudi ostatiza večno" , pa si ne upam..).

Meni nepremičnine niso nek hud življenjski projekt. To,da sem stanovanje oddala v najem za pričakovano ceno z lahkoto te moti in imaš za moj harikiri? Morda to, da sem lani kupila hišo? Kupila sem jo, ker sem jo RABILA. Mi je bila celo všeč in ni bila draga glede na finance, ki sem jih imela na razpolago. Verjeno bi bila lahko cenejša a ocenila sem, da je nakup pametna in primerna poteza, ki mi omogoča več svobode. Razlogi so bili povsem subjektivni.Pa kaj? Zadeva nima nikakršne zveze s tem kar se tu menimo, ker je mimo in ker sem nadvse zadovoljna z nakupom. Nakup je pač uresničil večino mojih pričakovanj. Nekdo je nekje rekel da vrednost denarja začutimo šele takrat, ko zanj NEKAJ kupimo, kar lahko uživamo. Se strinjam z njim.

Res je da sem se v zadnjem letu precej srečevala z ZK izpiski, a to še ne pomeni, da me zato moti če cene nepremičninam padajo, tako, kot mi je vseeno če rastejo od trenutka ko sem položila aro ali podpisala pogodbo o najemu. Če v nepremičnini stanuješ, ti je povsem vseeno koliko je vredna, če je ne prodajaš. Če oddaš stanovanje za postavljeno ceno, brez pogajanj, v zelo kratkem času, je to zame precej presenetljiv dogodek v teh časih.

Korektno napisano. Kapo dol.Moje opažanje in najemanje v teh časih pa je vseeno 14% cenejše. lp
anon-105255 sporočil: 3.738
[#699716] 02.02.10 09:55 · odgovor na: anon-110766 (#681045)
Odgovori   +    0
Iz današnjega dnevnika o prisilni poravnavi Gradisa Celje:

dnevnik.si/poslovni_...1042334534

Bomo videli, če bodo kadavra vseeno poizkušali reševati, se pa splača prebrati že zato, da se vidi na kakšnih nerealnih predpostavkah temelji vseskupaj...
bigl sporočil: 18.363
[#700101] 02.02.10 13:31 · odgovor na: anon-180418 (#676786)
Odgovori   +    4
[Maks2Melisa]
To verjamem. Sigurno so cene še bolj padle v Lj. kot drugje. So pač tudi hitreje rasle. Pri nas se ni gradilo na primernih lokacijah, ker imamo pač zaguljeno občinsko upravo in čudovito demografsko eksplozijo. To pa je idealna kombinacija za visoke cene nepremičnin.

Nisem ceglarka. In nikoli ne bom. Upam, da bo sjeraj to dojel. Kljub temu pa mislim, da tisti, ki v tem trenutku imajo ne bodo kupovali kar tako. Verjetno bodo raje malce natančneje preštudirali kaj kupujejo in kje. Prepričana sem tudi da so nekatere novogradnje perfektne in idealne, tako kot tudi verjamem da so nekatere soc-mojstrovine prava bivalna katastrofa...

Hotela sema samo podpreti abohteta, ker menim da ima point v svojem razmišljanju. Če je on ceglar ne vem, je pa možno da ni tako "potreben" nepremičnin da bi mu bilo treba tako strastno pljuvati po tistih, ki so verjeli da so nepremičnine zadeva, ki gredo samo gor. Tisti so se pač ušteli. To vemo. In to ni nič novega. Jaz sem se že pred 10 leti čudila kaj je temu folku, ki prodaja po vedno višjih cenah enake cegle... In oni so vmes še 9 let krasno živeli medtem ko sem se čudila kako je to mogoče. Pa kaj? Naj zdaj ko jim ne gre dobro po njih pljuvam? Mi ne pade na pamet.Je pod mojim nivojem in upam da tudi ni vredno vašega truda tukaj. Zanimivo pa bi bilo vedeti kakšno vizijo razvoja nepremičninskega trga imajo oni. Sigurno jih ne bo zagrabila panika takoj (1-2leti), ker so imeli dovolj masla iz prejšnjih debelih let..

To še ne pomeni, da bodo tisti, ki so imeli do sedaj 70% premalo denarja da bi kupili tisto kar potrebujejo sedaj z lahkoto prišli do stanovanj. Verjetnost je zelo velika da bodo v teh časih tudi oni zaslužili/imeli iz povsem drugih razlogov manj denarja. In razlika bo mogoče samo še 10 ali 20%... Verjetno boste celo nekateri prišli do stanovanj a kaj ko boste ostali brez službe, kar je bilo seveda manj verjetno pred dvemi leti.



Ne vidim v čem je problem če se ne zdi vsem vse samo črno-belo...?
Spoštovana, vrednost denarja se začuti, ko ga nimate ali ga nimate dovolj. Takrat se plača cena zanj - obresti in zastavi jamstvo za vračilo. Glede nakupov pa se v nečem strinjam samo, da je v smislu: pošteno ceno za veličastno stanovanje, ne pa veličastno ceno za pošteno stanovanje. Lep dan.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#700949] 03.02.10 08:11 · odgovor na: bigl (#700101)
Odgovori   +    0
Ja, ta izkušnja očitno M&M še manjka...
anon-105255 sporočil: 3.738
[#701195] 03.02.10 11:34 · odgovor na: anon-154083 (#700949)
Odgovori   +    0
Zgleda, da je in bo trenutno glavni pri nižanju cen skupin MP, ker kar pridno spušča cene zadnje dneve - recimo kaj takega bi bilo po mojem pred 2 leti takoj prodano:

www.nepremicnine.net...932008.jpg

jp, škripa tudi na področju poslovnih nepremičnin.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#701294] 03.02.10 12:37 · odgovor na: anon-105255 (#701195)
Odgovori   +    0
[sjeraj]
Zgleda, da je in bo trenutno glavni pri nižanju cen skupin MP, ker kar pridno spušča cene zadnje dneve - recimo kaj takega bi bilo po mojem pred 2 leti takoj prodano:

www.nepremicnine.net...932008.jpg

jp, škripa tudi na področju poslovnih nepremičnin.
Če prav razumem zgornji link, je tale situacija zelo ironična, ker mora nepremičninar (MP nepremičnine) prodajati svoje nepremičnine in to z znižanji iz 17000 EUR/m2 na "cca 1390 EUR/m2".


Očitno njihovi lastniki vejo kaj pomeni zmanjševanje izgub.


Mi zna kdo razložiti zakaj bi kdo potem kupoval stanovanja v blokih čez ulico po 2500 EUR/m2? So stanovanja narejena iz betona s primesjo žlahtnih kovin?
anon-105255 sporočil: 3.738
[#701358] 03.02.10 13:29 · odgovor na: JanezNovak131 (#701294)
Odgovori   +    0
JA ne vem, očitno imajo MPjevci namen razprodati vse v kratkem. Sicer nimajo veliko - nekaj deset enot oglašujejo, ampak s stališča mrtvega trga je to precej.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#701387] 03.02.10 13:51 · odgovor na: anon-105255 (#701358)
Odgovori   +    2
Ponudba poslovnih nepremičnin je res ogromna. Sploh, če upoštevamo, da firme v recesiji očitno tudi crkujejo. Sposobni so lobirali pri politikih in se je v njihove prostore naselila država - npr. zelo impresivni so prostori davčne uprave (pri žalah). O moralnosti in zakonitosti takšnega lobiranja pa raje ne bi.


Zanimivo vprašanje je ali bodo tudi "navadne ovčke" = kupci stanovanj dojeli, da beton ni zlat, ko bodo videli, da se poslovni prostori "čez ulico" prodajajo po recimo 1000 EUR/m2?

Ali bo nov argument nepremičninarjev to, da slovenski poslovni prostori sicer niso nekaj posebnega, slovenska stanovanja pa definitivno so :)



EDIT: se opravičujem za typo v zgornjem zapisu, prav je seveda 1700 EUR/m2 na cca 1390 EUR/m2.
hostamox sporočil: 8.460
[#702453] 04.02.10 11:57 · odgovor na: anon-105255 (#701195)
Odgovori   +    0
[sjeraj]
Zgleda, da je in bo trenutno glavni pri nižanju cen skupin MP, ker kar pridno spušča cene zadnje dneve - recimo kaj takega bi bilo po mojem pred 2 leti takoj prodano:

www.nepremicnine.net...932008.jpg

jp, škripa tudi na področju poslovnih nepremičnin.

kaj se ne da takih pisarn enostavno spremenit v stanovanje, obstajajo kaki akti, pravila...
anon-154083 sporočil: 6.570
[#703058] 04.02.10 18:43 · odgovor na: hostamox (#702453)
Odgovori   +    0
[hostamox]
kaj se ne da takih pisarn enostavno spremenit v stanovanje, obstajajo kaki akti, pravila...
Inštalacije bi tudi bile izziv, če se zadeve lotiš lokalno.
anon-221185 sporočil: 284
[#712086] 14.02.10 15:37 · odgovor na: anon-72566 (#666416)
Odgovori   +    0
Že dalj časa spremljam nepremičninski trg, zato se ob raznih izjavah in člankih, ki jih nepremičninarji in statistiki objavljajo samo nasmejim. Dejstvo je, da je trg nepremičnin v SLO zasičen in ob trenutnem standardu prebivalstva precenjen. Medtem, ko se še nekako prodajajo "boljše" in dražje nepremičnine, ki jih pokupi tista peščica Slovencev, ki si to lahko privoščijo, povprečne nepremičnine pač ostajajo prazne. In potem beremo o tem, kako nepr. trg oživlja in ostale zablode. V lanske letu je bil promet minimalen, cene so padle, čeprav ne toliko kot je bilo pričakovati. Prodajalci še vedno živijo v iluziji, da bomo slovenčki kar začeli množično kupovati in s tem polniti njihove denarnice.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#718478] 18.02.10 19:59 · odgovor na: anon-221185 (#712086)
Odgovori   +    0
Stanovanje v Trbovljah, veliko 56m2, Obrtniška u., izhodiščna cena 22k in še nekaj drobiža evrov.Če koga zanima, najde na AJPESu.

Strani: 1 2 3 4