Strani: 1 2

crt sporočil: 27.194
[#3038598] 22.03.24 20:23
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 22.03.2024 20:27
MOSCOW, March 19. /TASS/. Russian President Vladimir Putin called statements in the West about the possibility of terrorist attacks in the Russian Federation outright blackmail.

At the FSB board, the head of state recalled “the recent provocative statements of a number of official Western structures about the possibility of terrorist attacks in Russia.” “All this resembles outright blackmail and the intention to intimidate and destabilize our society,” Putin is sure.

tass-ru.translate.go..._hist=true

At the time of this writing, during one of Russia’s deadliest terrorist attacks in recent years, Channel One is broadcasting a musical show, Rossiya-1 is airing a game show, and NTV is premiering a new season of the action-drama “Five Minutes of Silence.” The news network Rossiya-24 is covering the terrorist attack.
peterw sporočil: 1.943
[#3038599] 22.03.24 20:33 · odgovor na: crt (#3038598)
Odgovori   +    0
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3038601] 22.03.24 23:13
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-379669 22.03.2024 23:13
Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.

Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
lojze1 sporočil: 784
[#3038605] 23.03.24 07:55 · odgovor na: FIN-379669 (#3038601)
Odgovori   +    3
Ti najbrž bolj malo financiraš. Če že potem Evropejci financiramo (samo in le) blaženje Putinove norosti.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#3038606] 23.03.24 08:08 · odgovor na: FIN-379669 (#3038601)
Odgovori   +    6
[]
Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.

Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
Ne bi bilo prvič, ne zadnjič. Spomni se razstrelitve moskovskih blokov z bombo, pod okriljem KGB in njenim takratnim vodjem Putinom.
Čeprav so se še tako trudili, da so obdolžili čečene, so vsi dokazi kazali na agente KGB-ja. O tem obstaja tudi dobra knjiga.
Froc sporočil: 2.029
[#3038607] 23.03.24 08:09 · odgovor na: lojze1 (#3038605)
Odgovori   +    2
Ni videti. Sicer bi že prejšnjega februarja končali to kot sta obe državi najprej tudi hoteli. Pa "smo" se vmešali in preprečili.
odvisnik sporočil: 379
[#3038609] 23.03.24 08:37 · odgovor na: FIN-379669 (#3038601)
Odgovori   +    0
Jah glej v Rusiji so tudi sami padali iz stolpnic, se obešali, nazadnje celo padlo letalo.
Mene ta izjava ne preseneti. Mogoče je celo resnična. Ne vem.
Bolj verjetne so sicer druge z ameri v ozadju.
Ceprav spet ali bi te nestabilnosti amerom tik pred volitvami koristile.
Mogoče.?
Vprašanje spet zakaj ravno po volitvah v rusiji.
Scenarijev imaš vsaj ene par in noben ni čisto neverjeten.
crt sporočil: 27.194
[#3038611] 23.03.24 08:58 · odgovor na: odvisnik (#3038609)
Odgovori   +    6
[odvisnik]
Bolj verjetne so sicer druge z ameri v ozadju.
Ceprav spet ali bi te nestabilnosti amerom tik pred volitvami koristile.
za ameriske volitve je to brez pomena, s stalisca razmerja z ukr pa nima smisla, ker je obcutek ogrozenosti rusov nekaj, kar pride prav konsolidaciji moci putina. tako da v tem iskati "americane" je za moje oci predvsem stvar navajenosti to poceti.

ameriski obvescevalci so v prvem delu marca izrecno opozarjali, da je videti, kot da se nekaj pripravlja, in putin osebno (vir: tass, citiran prej) je to gladko odjebal.

v dvorani prakticno ni bilo varnostnikov, posredovanje je prispelo sele po eni uri, oboje se niti v normalnem, kaj sele vojnem stanju ne slisi ravno normalno, je pa odvisno zgolj in samo od ruskih odlocitev.
odvisnik sporočil: 379
[#3038614] 23.03.24 09:11 · odgovor na: crt (#3038611)
Odgovori   +    0
Sedajle slišim, da je odgovornost prevzela Islamska država?

Tista izjava Kijeva pa.... na nivoju Jja.
crt sporočil: 27.194
[#3038616] 23.03.24 09:22 · odgovor na: odvisnik (#3038614)
Odgovori   +    5
je prevzela njena podruznica IS of khorasan, ceprav po mojem branju to ni nujno nek izcrpen podatek, ker kakor razumem je IS precej nagnjena k prevzemanju odgovornosti za vse sorte.

tisto glede "saj so ruski bossi to sami skuhali" izvira iz dogodkov 1999-2003, ki jih lahko pogooglas sam in pri katerih je "cui bono" glede na razplet in okoliscine resno kazal v smer fsb in putinovega rastocega vpliva.

seveda pa so to zadeve, pri katerih bo vedno en lojze obtozeval enega janeza (kar je se posebej smesno, ker noben od njiju ni niti joe niti vladimir), da si je vse zmislil in je v resnici ravno kontra, in tudi ce bi nastopil putin osebno in rekel "bil sem jaz", bi to za koga se vedno bil dokaz vmesanosti cia -- ali simetricno obratno.

hocem reci, da se pri takih temah, ki so po sami naravi stvari brez absolutnega dokaza, tipicno brez veze jajcamo, ker se bolj izkazujejo apriori nagnjenja udelezenih kot pa karkoli podobnega neki razumski presoji.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3038617] 23.03.24 09:27 · odgovor na: crt (#3038611)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: FIN-379669 23.03.2024 09:28
In seveda, po isti logiki so si Rusi sami razstrelili (oba) Severna toka...

Šur. Glede na to, da obvladaš vojaško logiko, pomisli. Pa spet razmisli.

In po logiki Herscha boš priše do naročnika. Isti kot pri obeh tokovih.

Zakaj je to logično? Ker gre za interes, v Ukrajini, pa ne samo v Ukrajini. Pa nima to nobene neposredne zveze z ameriško politiko. Ta je itak podobna uredniški politiki naše POP TV.

Nekdo je spet prestopil rdečo črto... no, bomo videli, kak bo odgovor. Vsekakor bo Putin 3x premislil. Zajebana situacija. Vsaka akcija ima reakcijo in žrtve.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038619] 23.03.24 09:56 · odgovor na: FIN-379669 (#3038601)
Odgovori   +    1
[]
Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.

Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#3038622] 23.03.24 13:21 · odgovor na: FIN-379669 (#3038601)
Odgovori   +    0
[]
Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.

Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
Bolj je vprašanje kaj pijeji v Moskvi.....
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038624] 23.03.24 13:45 · odgovor na: FIN-379669 (#3038617)
Odgovori   +    2
[]
In seveda, po isti logiki so si Rusi sami razstrelili (oba) Severna toka...

Šur. Glede na to, da obvladaš vojaško logiko, pomisli. Pa spet razmisli.

In po logiki Herscha boš priše do naročnika. Isti kot pri obeh tokovih.

Zakaj je to logično? Ker gre za interes, v Ukrajini, pa ne samo v Ukrajini. Pa nima to nobene neposredne zveze z ameriško politiko. Ta je itak podobna uredniški politiki naše POP TV.

Nekdo je spet prestopil rdečo črto... no, bomo videli, kak bo odgovor. Vsekakor bo Putin 3x premislil. Zajebana situacija. Vsaka akcija ima reakcijo in žrtve.
Dečko, ajde oladi :)
(ta komad je bil nekoč v bivši Jugi hit :)

2002 teroristični napad v Bolšoj teatru tudi ni bil čisto ziher napad skrajnežev, ampak prej FSB operacija:
en.wikipedia.org/wik...age_crisis
da ne omenjam podtikanja eksploziva pod moskovskimi bloki, katerega sta omenjala pričevalca tistega časa (Politkovska in Litvinenko), oba mrtva.

Posledice pa so bile flat bombardiranja Čečenije. Ampak to je bila ruska notranja zadeva, zahod se takrat ni kaj dosti vpletal.

V Ukrajini je dandanes drugače, zahod šteka , da je sedaj tudi sam ogrožen.

Namreč, Putinu ni več za verjeti prav nič (če bi rekel da je zunaj noč, bi jaz šel preverjat kakšno je stanje na oknih :)
V očeh zahoda pa je njegova kredibilnost itak 0.0 že kar nekaj časa.

Zato pa v Ukrajini še vedno divja vojna, namreč zahod ne more enostavno zaustaviti norca, ki ima nuklearno orožje in ves čas laže in manipulira.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3038627] 23.03.24 14:07 · odgovor na: 0531Zavar (#3038624)
Odgovori   +    1
Torej tvoja predpostavka je, da Putin laže, Zahod pa govori resnico? Jaz žal do teh ugotovitev po vseh analizah nisem prišel.
Pišem o interesu kot gonilu vsega in ta (po Macchiavelliju) posvečuje sredstva, tudi laži. In teh je na Zahodu na milijone ton. Seveda, Vzhodnjaki dosti ne zaostajajo, a upam si reči, da njihov mainstream za 15% manj laže kot zahodni.
In do tega pridem po poglobljeni analizi. Tako da... ja, prav gotovo so ovce na obeh straneh, volkovi pa tudi.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038629] 23.03.24 14:28 · odgovor na: FIN-379669 (#3038627)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0531Zavar 23.03.2024 14:45
[]
Torej tvoja predpostavka je, da Putin laže, Zahod pa govori resnico? Jaz žal do teh ugotovitev po vseh analizah nisem prišel.
Pišem o interesu kot gonilu vsega in ta (po Macchiavelliju) posvečuje sredstva, tudi laži. In teh je na Zahodu na milijone ton. Seveda, Vzhodnjaki dosti ne zaostajajo, a upam si reči, da njihov mainstream za 15% manj laže kot zahodni.
In do tega pridem po poglobljeni analizi. Tako da... ja, prav gotovo so ovce na obeh straneh, volkovi pa tudi.
Človeštvo je bilo vedno najmanj enako pokvarjeno kot sedaj, kjer koli pogledaš, trenutno sta Rusija in zahod del iste enačbe. Ampak razlika je v tem, da je zahod pač v letih svojega obstoja postavil svoja pravila igre.
Vsi se jih nekako morajo držati, celo smrtni nasprotniki :)

CIA je Rusijo obvestila o terorističnih napadih par tednov vnaprej.
In Putin jih je javno označil za vpletanje v rusko predsedniško kampanjo.
O tem se pogovarjamo, zakaj ta diktator uničuje svoj folk ?
rx170 sporočil: 6.403
[#3038630] 23.03.24 14:29
Odgovori   +    1
Teroristi so bili na begu proti Ukrajini.

Zaenkrat vse sledijo vodijo proti kijevskemu režimu.
najobj sporočil: 31.920
[#3038632] 23.03.24 14:40 · odgovor na: XDONA1 (#3038606)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2024 14:46
[XDONA1]
> []
> Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
>
> Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
Ne bi bilo prvič, ne zadnjič. Spomni se razstrelitve moskovskih blokov z bombo, pod okriljem KGB in njenim takratnim vodjem Putinom.
Čeprav so se še tako trudili, da so obdolžili čečene, so vsi dokazi kazali na agente KGB-ja. O tem obstaja tudi dobra knjiga.
... khmm, ki je na osnovi dokazov beyond a reasonable doubt sploh ni napisal noben oboževalec Rusov na "demokratičnem" zahodu ...

P.S.: kot je napisal forumaš FIN-379669, moraš res nekaj močnega snifat, da ko te noben ni nič vprašal, še med(!) trajanjem terorističnega napada na družbenih omrežjih objaviš, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo ... khmm, in to izjaviš po nedavni "obljubi" nacifašističnega glumca iz Kijeva, da bodo tudi ljudje v Moskvi kmalu na svoji koži občutili vojno, potem pa se spomniš še na "islamsko državo" - WTF, kaj mislijo islamisti uvesti islam v pravoslavno Rusijo in s šeriatskim pravom namesto "demokratičnega" sodišča v Haagu kaznovat Putina - in se z na "demokratičnem" zahodu vsem dobro znanimi "usual suspects" iz bolečine Rusov še dodatno delaš norca ... alzo, če skrajšam in povem v jeziku naših južnih bratov, svašta pička rodi, samo para neče ...
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038633] 23.03.24 14:46 · odgovor na: rx170 (#3038630)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: 0531Zavar 23.03.2024 14:47
[rx170]
Teroristi so bili na begu proti Ukrajini.

Zaenkrat vse sledijo vodijo proti kijevskemu režimu.
Človek, ti si bolan.

Misliim mentalno, ne fizično. (to je bil moj popravek, da ne bi bilo predmet dvoumja).
najobj sporočil: 31.920
[#3038634] 23.03.24 14:49 · odgovor na: 0531Zavar (#3038619)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2024 14:51
[0531Zavar]
> []
> Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
>
> Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...
odvisnik sporočil: 379
[#3038637] 23.03.24 15:14 · odgovor na: rx170 (#3038630)
Odgovori   +    0
Kam naj bežijo drugam?
Tam je meja verjetno najbolj porozna.

Sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj...
Za Putina se bojujejo tudi muslimani.
Rusi so se borili z Asadom proti Isis.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038638] 23.03.24 15:15 · odgovor na: najobj (#3038634)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > []
> > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> >
> > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.

> Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).

... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...
O čem ti to napletaš ?
Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
Kaj hočeš dopovedat ?
najobj sporočil: 31.920
[#3038640] 23.03.24 15:32 · odgovor na: 0531Zavar (#3038638)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2024 15:33
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [0531Zavar]
> > > []
> > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > >
> > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
> > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
> ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...
O čem ti to napletaš ?
Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
Kaj hočeš dopovedat ?
... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038643] 23.03.24 15:49 · odgovor na: najobj (#3038640)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [najobj]
> > > [0531Zavar]
> > > > []
> > > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > > >
> > > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.

> > > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).

> > ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...

> O čem ti to napletaš ?
> Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
> Kaj hočeš dopovedat ?

... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...
Ok.
Morda sem RES malo kratek..
Preciziraj kaj hočeš povedat:

1. Terosistični napadi v Rusiji v 90tih letih so bili delo FSB -. da /ne.
In če ne, od koga SO bili povzročeni. Kdo je zganjal teror ?

2. Dandanašnji teroristični napad v Moskvi je bil napaad:
- false flag operacija FSB
- napad s strani ISIS
- Napad s strani Ukrajine
- napad s strani koga drugega ?
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038647] 23.03.24 17:45
Odgovori   +    0
Evo, tovarna laži se je že odzvala:
www.youtube.com/watc...SO7fBD1qUg

čakamo kaj bo naprej.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3038648] 23.03.24 17:58
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: 0531Zavar 23.03.2024 17:59
Glede na to, da so iz ZDA opozorili Putina na ta teroristični napad in obtemši diktator ni nardeil ničesar da bi zaščitil svoje ljudi, si lahko mislim kakšen bo njegov odziv:
www.youtube.com/watc...u56E&t=56s
suhigo sporočil: 17
[#3038649] 23.03.24 18:37 · odgovor na: najobj (#3038632)
Odgovori   +    6
O bombnih atentatih v stanovanjskih blokih v več ruskih mestih leta 1999 je pisala Ana Politkovska, ki je potem pred vrati svojega stanovanja storila samomor tako, da se je dvakrat ustrelila v glavo. Ruska posla pač.
najobj sporočil: 31.920
[#3038650] 23.03.24 18:42 · odgovor na: 0531Zavar (#3038643)
Odgovori   +    1
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [0531Zavar]
> > > [najobj]
> > > > [0531Zavar]
> > > > > []
> > > > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > > > >
> > > > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
>
> > > > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
> > > ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...
> > O čem ti to napletaš ?
> > Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
> > Kaj hočeš dopovedat ?
> ... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...
Ok.
Morda sem RES malo kratek..
Preciziraj kaj hočeš povedat:

1. Terosistični napadi v Rusiji v 90tih letih so bili delo FSB -. da /ne.
In če ne, od koga SO bili povzročeni. Kdo je zganjal teror ?
... čuj, enako kot ti nimam pojma, ampak mi za razliko od tebe na kraj pameti ne pade, da bi probal iskat neke beyond a reasonable doubt dokaze v nekih knjigah nekih wannabe zgodovinarjev na "demokratičnem" zahodu ...
2. Dandanašnji teroristični napad v Moskvi je bil napaad:
- false flag operacija FSB
- napad s strani ISIS
- Napad s strani Ukrajine
- napad s strani koga drugega ?
... eh, o tvojih absurdnih vprašanjih - WTF, Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli od Rusov - ne mislim razmišljat, ampak razmišljam, kdo bi v luči "obljube" nacifašističnega glumca iz Kijeva o spoznanju Moskovčanov vojne na svoji koži v grozljiv zločin lahko bil vpleten ... khmm, sploh če pomislim, da je z napadi s kasetnimi bombami na civiliste v bližnjem Belgorodu praktično vojaško poraženim nacifašistom iz Kijeva v obupu očitno edini cilj pobiti čimveč Rusov, s tem povzročiti še hujše maščevanje ruske vojske - BTW, v dveh letih vojne je v Ukrajini umrlo manj civilistov kot v dveh mesecih "obrambne" vojne izraelskih morilcev v Gazi - in ne zgolj z javno objavljeno www.rtvslo.si/svet/v...zav/702178 javno tajno v vojno dokončno zaplesti NATO pakt, ki se s spiralo vedno hujšega nasilja drugače kot z "zmago" atomskega armagedona preprosto ne more končati ...

P.S.: če ti verjameš, da se Putinu jebe za Ruse, ker pred terorističnimi napadi - če pozabim na 5-milijonski Sankt Peterburg in ostala milijonska mesta v ogromni Rusiji - ne more zagotoviti absolutne varnosti 20-milijonski Moskvi, potem se res strinjam s tabo, da si malo kratek ...
odvisnik sporočil: 379
[#3038651] 23.03.24 18:45 · odgovor na: 0531Zavar (#3038648)
Odgovori   +    0
Na nesrečo sodobnih diktatorjev, danes lahko vsak bedak najde kontra argument drzavni resnici :).
najobj sporočil: 31.920
[#3038652] 23.03.24 18:46 · odgovor na: suhigo (#3038649)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2024 18:47
[suhigo]
O bombnih atentatih v stanovanjskih blokih v več ruskih mestih leta 1999 je pisala Ana Politkovska, ki je potem pred vrati svojega stanovanja storila samomor tako, da se je dvakrat ustrelila v glavo. Ruska posla pač.
... čuj, o atentatih in samomoru manjkajo linki na originalne članke, z guglom pa si bom članke iz ruščine prevedel kar sam ...

Strani: 1 2