Strani: 1 2

0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038655] 23.03.24 19:00 · odgovor na: 0531Zavar (#3038619)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]
> []
> Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
>
> Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.

Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
Zgleda da gre res točno v to smer (alora moraš bit zadost star, da predvidiš prihodnost :)
www.youtube.com/watc...9m6X-tbe2s
odvisnik sporočil: 454
[#3038656] 23.03.24 19:20 · odgovor na: 0531Zavar (#3038655)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]
Zgleda da gre res točno v to smer (alora moraš bit zadost star, da predvidiš prihodnost :)
Če mu je ratalo s Čečenijo, zakaj ne bi poskusil s podobno propagando.
Ne bi bilo presenečenje če se zgodi kak atentat ali pa drzavni udar, ali v ukrajini ali v moskvi. En bo moral popustit.
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038657] 23.03.24 19:28 · odgovor na: najobj (#3038650)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [najobj]
> > > [0531Zavar]
> > > > [najobj]
> > > > > [0531Zavar]
> > > > > > []
> > > > > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > > > > >
> > > > > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
> >
> > > > > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).

> > > > ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...

> > > O čem ti to napletaš ?
> > > Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
> > > Kaj hočeš dopovedat ?

> > ... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...

> Ok.
> Morda sem RES malo kratek..
> Preciziraj kaj hočeš povedat:
>
> 1. Terosistični napadi v Rusiji v 90tih letih so bili delo FSB -. da /ne.
> In če ne, od koga SO bili povzročeni. Kdo je zganjal teror ?

... čuj, enako kot ti nimam pojma, ampak mi za razliko od tebe na kraj pameti ne pade, da bi probal iskat neke beyond a reasonable doubt dokaze v nekih knjigah nekih wannabe zgodovinarjev na "demokratičnem" zahodu ...

> 2. Dandanašnji teroristični napad v Moskvi je bil napaad:
> - false flag operacija FSB
> - napad s strani ISIS
> - Napad s strani Ukrajine
> - napad s strani koga drugega ?

... eh, o tvojih absurdnih vprašanjih - WTF, Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli od Rusov - ne mislim razmišljat, ampak razmišljam, kdo bi v luči "obljube" nacifašističnega glumca iz Kijeva o spoznanju Moskovčanov vojne na svoji koži v grozljiv zločin lahko bil vpleten ... khmm, sploh če pomislim, da je z napadi s kasetnimi bombami na civiliste v bližnjem Belgorodu praktično vojaško poraženim nacifašistom iz Kijeva v obupu očitno edini cilj pobiti čimveč Rusov, s tem povzročiti še hujše maščevanje ruske vojske - BTW, v dveh letih vojne je v Ukrajini umrlo manj civilistov kot v dveh mesecih "obrambne" vojne izraelskih morilcev v Gazi - in ne zgolj z javno objavljeno www.rtvslo.si/svet/v...zav/702178 javno tajno v vojno dokončno zaplesti NATO pakt, ki se s spiralo vedno hujšega nasilja drugače kot z "zmago" atomskega armagedona preprosto ne more končati ...

P.S.: če ti verjameš, da se Putinu jebe za Ruse, ker pred terorističnimi napadi - če pozabim na 5-milijonski Sankt Peterburg in ostala milijonska mesta v ogromni Rusiji - ne more zagotoviti absolutne varnosti 20-milijonski Moskvi, potem se res strinjam s tabo, da si malo kratek ...
Džizs, Še dobro, da ostali v EU in tudi danes SLo niso tko kratki, kot jaz.
Oziroma, da nimamo tko pametnega vodstva kot je Putin..
...torej da nam ni treba premlevati takšnih vsakodnevnih vsesort bombnih napadov... mislim, mi tukaj v SLO bi se še med seboj pobili (kot j+e nekoč asvaril pokojni Drnovšek), preden bi se zmenili kdo bo zmagal, oziroma kdo je bil za koga, in kdo proti komu, preden smo zvsi zmagali :)
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038658] 23.03.24 19:40 · odgovor na: odvisnik (#3038656)
Odgovori   +    1
[odvisnik]
> [0531Zavar]
> Zgleda da gre res točno v to smer (alora moraš bit zadost star, da predvidiš prihodnost :)

Če mu je ratalo s Čečenijo, zakaj ne bi poskusil s podobno propagando.
Ne bi bilo presenečenje če se zgodi kak atentat ali pa drzavni udar, ali v ukrajini ali v moskvi. En bo moral popustit.
Kremelj ima pod zgradbami (tistimi ki jih vidiš na turističnih plakatih) kilometre podzemskih rovov.
Moskva (kot nekoč Berlin ali Berchtesgadenm, London) je prepredena s temi sistemi rovov, ki so povezani z moskovskim metrojem. Podobno je bil Londonski metro povezan s Churchillovimi tajnimi rovi,
In iz tega sistema so lahko diktatorji že pred ww2 prihajali in zapuščali svoje pisarne , preden bi jih kdo lahko zasačil s kakšno bombo. Putin še danes deluje po teh rovih, torej ga ne more fentat nihče, razen kakšnega njegovega najzvestejšega pribočnika :)
najobj sporočil: 31.933
[#3038659] 23.03.24 19:47 · odgovor na: 0531Zavar (#3038657)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.03.2024 19:50
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [0531Zavar]
> > > [najobj]
> > > > [0531Zavar]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [0531Zavar]
> > > > > > > []
> > > > > > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > > > > > >
> > > > > > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
> > >
> > > > > > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).
> > > > > ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...
> > > > O čem ti to napletaš ?
> > > > Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
> > > > Kaj hočeš dopovedat ?
>
> > > ... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...
>
> > Ok.
> > Morda sem RES malo kratek..
> > Preciziraj kaj hočeš povedat:
> >
> > 1. Terosistični napadi v Rusiji v 90tih letih so bili delo FSB -. da /ne.
> > In če ne, od koga SO bili povzročeni. Kdo je zganjal teror ?
>
> ... čuj, enako kot ti nimam pojma, ampak mi za razliko od tebe na kraj pameti ne pade, da bi probal iskat neke beyond a reasonable doubt dokaze v nekih knjigah nekih wannabe zgodovinarjev na "demokratičnem" zahodu ...
>
> > 2. Dandanašnji teroristični napad v Moskvi je bil napaad:
> > - false flag operacija FSB
> > - napad s strani ISIS
> > - Napad s strani Ukrajine
> > - napad s strani koga drugega ?
> ... eh, o tvojih absurdnih vprašanjih - WTF, Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli od Rusov - ne mislim razmišljat, ampak razmišljam, kdo bi v luči "obljube" nacifašističnega glumca iz Kijeva o spoznanju Moskovčanov vojne na svoji koži v grozljiv zločin lahko bil vpleten ... khmm, sploh če pomislim, da je z napadi s kasetnimi bombami na civiliste v bližnjem Belgorodu praktično vojaško poraženim nacifašistom iz Kijeva v obupu očitno edini cilj pobiti čimveč Rusov, s tem povzročiti še hujše maščevanje ruske vojske - BTW, v dveh letih vojne je v Ukrajini umrlo manj civilistov kot v dveh mesecih "obrambne" vojne izraelskih morilcev v Gazi - in ne zgolj z javno objavljeno www.rtvslo.si/svet/v...zav/702178 javno tajno v vojno dokončno zaplesti NATO pakt, ki se s spiralo vedno hujšega nasilja drugače kot z "zmago" atomskega armagedona preprosto ne more končati ...
>
> P.S.: če ti verjameš, da se Putinu jebe za Ruse, ker pred terorističnimi napadi - če pozabim na 5-milijonski Sankt Peterburg in ostala milijonska mesta v ogromni Rusiji - ne more zagotoviti absolutne varnosti 20-milijonski Moskvi, potem se res strinjam s tabo, da si malo kratek ...
Džizs, Še dobro, da ostali v EU in tudi danes SLo niso tko kratki, kot jaz.
Oziroma, da nimamo tko pametnega vodstva kot je Putin..
...torej da nam ni treba premlevati takšnih vsakodnevnih vsesort bombnih napadov... mislim, mi tukaj v SLO bi se še med seboj pobili (kot j+e nekoč asvaril pokojni Drnovšek), preden bi se zmenili kdo bo zmagal, oziroma kdo je bil za koga, in kdo proti komu, preden smo zvsi zmagali :)
... OK, mogoče sem tudi jaz bolj kratek, ker pri najboljši volji ne razumem - po izkušnjah sodeč se na pamet od EU jaz na tvojem mestu ne bi preveč zanašal - kaj mi namesto odgovora na retorično vprašanje o ciljih terorističnega napada s premikanjem tarče na Drnovška (WTF?) hočeš povedati ... no, moraš pa biti res genij, ko napišeš, da Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli - khmm, od koga drugega - kot od Rusov ...

P.S.: če še nisi slišal ali pa si že pozabil, s tem www.youtube.com/watc...L7cgMiGKL0 se je pravzaprav začelo, vse ostalo so samo posledice ...
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038661] 23.03.24 20:05 · odgovor na: najobj (#3038659)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [najobj]
> > > [0531Zavar]
> > > > [najobj]
> > > > > [0531Zavar]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [0531Zavar]
> > > > > > > > []
> > > > > > > > Prvi uradni odziv Kijeva pa je bil, da si je Moskva sama inscenirala to teroristično grozodejstvo.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Ne vem, če nimajo trdnih dokazov za tako trditev, potem se moramo vsi zamisliti nad tem, kake tekočine pijejo odgovorni v mestu, ki ga mi Evropejci financiramo.
> > > >
> > > > > > > Mene bolj skrbi to, da bi Putin obtožil Ukrajino, da stoji za tem napadom in vsemu temu kar bi potem sledilo (če se spomnimo Čečenije in kaj je ostalo od mesta Grozni).

> > > > > > ... ja, ker bo sredi vojne v Ukrajini s terorističnimi napadi "islamska država" izkoristila zmedo med ljudmi, z oblasti odstranila Putina in v pravoslavno Rusijo uvedla islam ... eh, jebiga ...

> > > > > O čem ti to napletaš ?
> > > > > Namreč, o tem, da je Ukrajina povzročila ta gnusni napad na civiliste v Moskvi ,čedalje bolj napleta Kremelj.
> > > > > Kaj hočeš dopovedat ?
> >
> > > > ... OK, do zdaj sem sicer mislil, da se ob mojih neprijetnih komentarjih vedno znova samo sprenevedaš, zdaj pa mi je jasno, da si funkcionalno nepismenen in res rabiš prevod za vsako mojo besedo ... no, ampak da ne bom še enkrat isto pisal, tukaj forum.finance.si/?m=...632&single preberi P.S., kjer z nekaj komentarji zgolj povzemam svetovni javnosti do zdaj znane podatke, potem pa razmišljaj, kaj sem povedal ...
> >
> > > Ok.
> > > Morda sem RES malo kratek..
> > > Preciziraj kaj hočeš povedat:
> > >
> > > 1. Terosistični napadi v Rusiji v 90tih letih so bili delo FSB -. da /ne.
> > > In če ne, od koga SO bili povzročeni. Kdo je zganjal teror ?
> >
> > ... čuj, enako kot ti nimam pojma, ampak mi za razliko od tebe na kraj pameti ne pade, da bi probal iskat neke beyond a reasonable doubt dokaze v nekih knjigah nekih wannabe zgodovinarjev na "demokratičnem" zahodu ...
> >
> > > 2. Dandanašnji teroristični napad v Moskvi je bil napaad:
> > > - false flag operacija FSB
> > > - napad s strani ISIS
> > > - Napad s strani Ukrajine
> > > - napad s strani koga drugega ?

> > ... eh, o tvojih absurdnih vprašanjih - WTF, Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli od Rusov - ne mislim razmišljat, ampak razmišljam, kdo bi v luči "obljube" nacifašističnega glumca iz Kijeva o spoznanju Moskovčanov vojne na svoji koži v grozljiv zločin lahko bil vpleten ... khmm, sploh če pomislim, da je z napadi s kasetnimi bombami na civiliste v bližnjem Belgorodu praktično vojaško poraženim nacifašistom iz Kijeva v obupu očitno edini cilj pobiti čimveč Rusov, s tem povzročiti še hujše maščevanje ruske vojske - BTW, v dveh letih vojne je v Ukrajini umrlo manj civilistov kot v dveh mesecih "obrambne" vojne izraelskih morilcev v Gazi - in ne zgolj z javno objavljeno www.rtvslo.si/svet/v...zav/702178 javno tajno v vojno dokončno zaplesti NATO pakt, ki se s spiralo vedno hujšega nasilja drugače kot z "zmago" atomskega armagedona preprosto ne more končati ...
> >
> > P.S.: če ti verjameš, da se Putinu jebe za Ruse, ker pred terorističnimi napadi - če pozabim na 5-milijonski Sankt Peterburg in ostala milijonska mesta v ogromni Rusiji - ne more zagotoviti absolutne varnosti 20-milijonski Moskvi, potem se res strinjam s tabo, da si malo kratek ...

> Džizs, Še dobro, da ostali v EU in tudi danes SLo niso tko kratki, kot jaz.
> Oziroma, da nimamo tko pametnega vodstva kot je Putin..
> ...torej da nam ni treba premlevati takšnih vsakodnevnih vsesort bombnih napadov... mislim, mi tukaj v SLO bi se še med seboj pobili (kot j+e nekoč asvaril pokojni Drnovšek), preden bi se zmenili kdo bo zmagal, oziroma kdo je bil za koga, in kdo proti komu, preden smo zvsi zmagali :)

... OK, mogoče sem tudi jaz bolj kratek, ker pri najboljši volji ne razumem - po izkušnjah sodeč se na pamet od EU jaz na tvojem mestu ne bi preveč zanašal - kaj mi namesto odgovora na retorično vprašanje o ciljih terorističnega napada s premikanjem tarče na Drnovška (WTF?) hočeš povedati ... no, moraš pa biti res genij, ko napišeš, da Rusi niso poslušali opozoril od Američanov, ki so za ruski false flag izvedeli - khmm, od koga drugega - kot od Rusov ...

P.S.: če še nisi slišal ali pa si že pozabil, s tem www.youtube.com/watc...L7cgMiGKL0 se je pravzaprav začelo, vse ostalo so samo posledice ...
Meni se zdi en tak rock band:
www.youtube.com/watc...pMSSqKlGF4
podobno kot nekoč Viktor Tsoi ali Krasnaya plesen.
Skratka teroristi se ne ozirajo na glasbo.
FIN-379669 sporočil: 7.980
[#3038662] 23.03.24 20:50 · odgovor na: 0531Zavar (#3038629)
Odgovori   +    3
Kaka bedarija je to? Obvestiti nekoga, ki ve več kot CIA, da se lahko zgodi teroristični napad v Moskvi. To so tudi sami vedeli, da se lahko zgodi...
... in btw že večkrat poročali, koliko skupin so našli pri pripravah na teroristično dejanje.

Na 10 preprečenih dejanj eno žal uspe.

Si pa res naiven, da tako razmišljaš. Najaviti nekaj splošno znanega ne pomeni nič. Če bi Američani imeli konkretne info, kje, kdo in kako, bi to sporočili.

Tako pa je ta info, ki jo ti raznašaš, ena navadna medijska raca. Pa še verjameš ji... upam, da res ne.

Btw, Rusom je že vse znano, kod je organizator in kdo naročnik tega grozodejstva. Putin pa mora dobro premisliti, kako bo bo vse to zapakiral. Gre za gangsterske prijeme na najvišjem nivoju... in to igro špilata zahod in vzhod z roko v roki. Glavni naročnik za ta napad pa se nahaja onkraj Atlantika, da ti pomagam pri razmišljanju... v coni bližje Rusije pa so le izvajalci.... vključno morebiti s celicami, povezanimi s Kijevom.

(Ni naključje, da je šlo nemalo ameriškega orožja preko KIjeva arabskim radikalcem v regijo blizu Rusije. Malo razmišljaj, pa se čudi. Saj to, o čemer pišem, Moskva že davno ve.)
odvisnik sporočil: 454
[#3038666] 23.03.24 22:01 · odgovor na: FIN-379669 (#3038662)
Odgovori   +    0
Mogoče je tole le odgovor zahoda na pohod hamasa v izrael?
Pod odgovor zahoda, ne verjamem, da so bili dejansko zraven ali pa naročniki?.Da kaj takega naročijo ameri se mi zdi ravno toliko verjetno, kot da so rusi to sami naredili.
So pa dokaj verjetno vedeli, da se zna nekaj orožja izgubit v ukrajini.
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038676] 24.03.24 12:59 · odgovor na: najobj (#3038652)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [suhigo]
> O bombnih atentatih v stanovanjskih blokih v več ruskih mestih leta 1999 je pisala Ana Politkovska, ki je potem pred vrati svojega stanovanja storila samomor tako, da se je dvakrat ustrelila v glavo. Ruska posla pač.

... čuj, o atentatih in samomoru manjkajo linki na originalne članke, z guglom pa si bom članke iz ruščine prevedel kar sam ...
Za 12 evrov si lahko razširiš obzorja:
www.antikvariatalef....je-rusije/

Moj namig, da prišparaš 12 evrov je ta, da si knjigo sposodiš v lokalni knjižnjici :)
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038677] 24.03.24 13:16 · odgovor na: FIN-379669 (#3038662)
Odgovori   +    1
[]
Kaka bedarija je to? Obvestiti nekoga, ki ve več kot CIA, da se lahko zgodi teroristični napad v Moskvi. To so tudi sami vedeli, da se lahko zgodi...
... in btw že večkrat poročali, koliko skupin so našli pri pripravah na teroristično dejanje.

Na 10 preprečenih dejanj eno žal uspe.

Si pa res naiven, da tako razmišljaš. Najaviti nekaj splošno znanega ne pomeni nič. Če bi Američani imeli konkretne info, kje, kdo in kako, bi to sporočili.
Baje tudi so in to precej natančno.
Falili so za par dni v + -, a dotična mikrolokacija (torej ta koncertna dvorana) je bila v ožjem izboru.
Tako pa je ta info, ki jo ti raznašaš, ena navadna medijska raca. Pa še verjameš ji... upam, da res ne.

Btw, Rusom je že vse znano, kod je organizator in kdo naročnik tega grozodejstva. Putin pa mora dobro premisliti, kako bo bo vse to zapakiral. Gre za gangsterske prijeme na najvišjem nivoju... in to igro špilata zahod in vzhod z roko v roki. Glavni naročnik za ta napad pa se nahaja onkraj Atlantika, da ti pomagam pri razmišljanju... v coni bližje Rusije pa so le izvajalci.... vključno morebiti s celicami, povezanimi s Kijevom.

(Ni naključje, da je šlo nemalo ameriškega orožja preko KIjeva arabskim radikalcem v regijo blizu Rusije. Malo razmišljaj, pa se čudi. Saj to, o čemer pišem, Moskva že davno ve.)
Ruski veliki vodja je po 2 dnevih šoka, potem ko se je spet spravil k pameti, pričakovano za ta napad vsaj (za zdaj) posredno obtožil Ukrajino in zlobni zahod. Čakam na "resnične" dokaze, s katerimi bodo obtožili ZDA, Zelenskega pa bodo prijavili v Haag kot vojnega zločinca :)
Diktatorjev playbook je v bistvu zelo predvidljiv, točno veš kaj bo :)
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038678] 24.03.24 13:36 · odgovor na: 0531Zavar (#3038633)
Odgovori   +    2
[0531Zavar]
> [rx170]
> Teroristi so bili na begu proti Ukrajini.
>
> Zaenkrat vse sledijo vodijo proti kijevskemu režimu.

Človek, ti si bolan.

Misliim mentalno, ne fizično. (to je bil moj popravek, da ne bi bilo predmet dvoumja).
Tole izjavo pa moram žal popraviti :)
Torej, sploh nisi mentalno bolan, ampak samo zganjaš propagando, še vedno se ujamem na to finto :)
(how silly of me :)
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038683] 24.03.24 15:16 · odgovor na: odvisnik (#3038651)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Na nesrečo sodobnih diktatorjev, danes lahko vsak bedak najde kontra argument drzavni resnici :).
Priznajva si eno dejstvo.
Diktatorji so PAČ seksi ;)

In zato laufa ta genocidna politika all over the world.h
FIN-379669 sporočil: 7.980
[#3038686] 24.03.24 15:55 · odgovor na: 0531Zavar (#3038677)
Odgovori   +    3
Nobenih dokazov Amerov ne bo, ker jih ni. Napovedovali so 2 tedne prej nekaj splošnega... ne bluzi, ker noben ruski komentator, ki sledi zadevi, ne ve za te že dane obveščevalne podatke, so pa zelo občutljivi na napake, ki stanejo veliko žrtev. Za razliko od Kijeva...

... sicer pa je kijevski vrh napovedal, da bo v prihodnje počel diverzantske akcije v Rusiji in glede na to, da dnevno s tujim orožjem raketirajo civilno prebivalstvo in civilne cilje, ubijajo nedolžne ljudi, to pa počno že od leta 2014, potem je vprašljivo, zakaj ti sploh dvomiš o humanih namerah Kijeva. Jih ni, dokazano že 10 let.

Po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo Rusi z raketami likvidarali nekoga iz vrhov Kijeva... čemur so se doslej izogibali. Zelenski, po moje, bo tudi prej ko slej tarča. Razen če zbeži v Švico.
0531Zavar sporočil: 1.298
[#3038688] 24.03.24 16:07 · odgovor na: FIN-379669 (#3038686)
Odgovori   +    0
[]
Nobenih dokazov Amerov ne bo, ker jih ni. Napovedovali so 2 tedne prej nekaj splošnega... ne bluzi, ker noben ruski komentator, ki sledi zadevi, ne ve za te že dane obveščevalne podatke, so pa zelo občutljivi na napake, ki stanejo veliko žrtev. Za razliko od Kijeva...

... sicer pa je kijevski vrh napovedal, da bo v prihodnje počel diverzantske akcije v Rusiji in glede na to, da dnevno s tujim orožjem raketirajo civilno prebivalstvo in civilne cilje, ubijajo nedolžne ljudi, to pa počno že od leta 2014, potem je vprašljivo, zakaj ti sploh dvomiš o humanih namerah Kijeva. Jih ni, dokazano že 10 let.

Po moje je samo vprašanje časa, kdaj bodo Rusi z raketami likvidarali nekoga iz vrhov Kijeva... čemur so se doslej izogibali. Zelenski, po moje, bo tudi prej ko slej tarča. Razen če zbeži v Švico.
:) Tudi Zelenski v tem pogledu ni od muh , mislim skril se bo v v bunkerje , čeprav se ves čas kaže na fronti :)
Sicer pa mislim, da si zadel svoj point.
najobj sporočil: 31.933
[#3038696] 24.03.24 19:20 · odgovor na: 0531Zavar (#3038676)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 24.03.2024 19:26
[0531Zavar]
> [najobj]
> > [suhigo]
> > O bombnih atentatih v stanovanjskih blokih v več ruskih mestih leta 1999 je pisala Ana Politkovska, ki je potem pred vrati svojega stanovanja storila samomor tako, da se je dvakrat ustrelila v glavo. Ruska posla pač.
>
> ... čuj, o atentatih in samomoru manjkajo linki na originalne članke, z guglom pa si bom članke iz ruščine prevedel kar sam ...
Za 12 evrov si lahko razširiš obzorja:
www.antikvariatalef....je-rusije/

Moj namig, da prišparaš 12 evrov je ta, da si knjigo sposodiš v lokalni knjižnjici :)
... čuj, knjige o nekih dogodkih so knjige, originalni članki o aktualnih dogodkih pa so originalni članki, sploh ker danes niti ob spremljanju dogodkov "v živo" ne morem vedeti, kaj je res in kaj ne ...

P.S.: priporočene knjige ne bom prebral, sem pa o tvojem junaku iz firbca prebral tole en.wikipedia.org/wik...Litvinenko in če strnem svoje občutke, ko nekdo najprej - ja, tudi v famozni vojni v Čečeniji - naredi kariero kontraobavještajca za Ruse - v JNA so bili takšni modeli najbolj zajebani - in se potem zaradi konflikta (finančnih) interesov s sodelovanjem z oligarhom Berezovskim skrega s svojimi delodajalci - BTW, o najpomembnejšem in jedru spora "In November 1998, Litvinenko and several other FSB officers publicly accused their superiors of ordering the assassination of the Russian oligarch Boris Berezovsky. Litvinenko was arrested the following March on charges of exceeding the authority of his position. He was acquitted in November 1999 but re-arrested before the charges were again dismissed in 2000. He fled with his family to London and was granted asylum in the United Kingdom, where he worked as a journalist, writer and consultant for the British intelligence services." ni navedenega nobenega za Wikipedio sicer običajnega vira, niti niso navedena imena "several other FSB officers" - prodana duša Litvinenko postane kontraobavještajac za Britance in k novim gospodarjem pobegne v London, zato nekako nimam pretiranega občutka, da bi do svojih prvih delodajalcev Rusov v svojih knjigah v London prebegli dvojni špijon Litvinenko ostal objektiven - brez poznavanja vzrokov še o odpadnikih med navadnimi ljudmi v navadnih poklicih nimam apriori dobrega mnenja - tako da me njegove knjige o dogajanju v rodni Rusiji napisane in plačane od novih gospodarjev v Londonu niti slučajno ne zanimajo, jebiga ...
odvisnik sporočil: 454
[#3038698] 24.03.24 19:41 · odgovor na: 0531Zavar (#3038683)
Odgovori   +    1
[0531Zavar]

Priznajva si eno dejstvo.
Diktatorji so PAČ seksi ;)
Daleč od tega. So le najhitrejša pot do rešitve "druzbenega problema".
Kot je npr Aleksander presekal gordijski vozel.
Ja mogoče sami mislijo da so seksi :), to pa ja.

Strani: 1 2