Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Smrt komunizmu

Strani: 1 2

anon-24983 sporočil: 7.885
[#348692] 22.10.08 22:55
Odgovori   +    0
"Združenje Manager, ki ga vodi prvi človek in ne nepomemben lastnik Gorenja Franjo Bobinac, je predvčerajšnjim ugotovilo, da so zaradi finančne krize banke zmanjšale financiranje slovenskih podjetij, kar nevarno ogroža socialno varnost državljanov. Njihova delovna mesta so odvisna predvsem od stabilnosti slovenskih podjetij."

Majku jim, zmeraj isto. Od tega so odvisna delovna mesta delavčkov, delovna mesta menedžerjev nikoli.
Ja saj ne morejo biti, ker menedžerji upravljajo z vso lastnino, lastnikov v bistvu ni.
Recimo Sava (na pamet to) v Gorenjski banki, NFD...., NFD v Gorenjski banki....
No in kdo potem odloča ? Mislim to je nikakvo lastništvo. Zato pa se lahko ti menedžerji preseravajo.
Oni Bobinac kupoval delnice zase po kaj vem koliko od 30 navzgor, a ni dokazal da je nesposoben, da nima pojma. No vsaj bolj pameten ni od ostalih. E isto je z Bavčarjem (dobro ta je itak politik). Binek se je isto nategnil. Vsi so se nategnili.
No ja in kdo bo kriv če bodo delavci izgubili delo ? Menedžerji ki so se stalno širili na kredit sigurno ne, in kaj bo zdaj od te širitve ?
Samo po drugi strani je pa tako. Gorenje se je lepo razširilo v Češko, v Srbijo..., eh kaj zdaj ko bodo morali zmanjšat proizvodnjo ? Koga odpustiti ali poceni Srbe ali drage Slovence ?
No ja potem smo pa spet tam, če bi na veliko drage Slovence v Velenju odpustili, bi bila tam socialna bomba. Se pravi, lahko lepo izsiljujejo državo, državi pa tudi ni noben problem to davkoplačevalcem zaračunat :)
anon-35163 sporočil: 30.643
[#348713] 22.10.08 23:24
Odgovori   +    0
"Združenje Manager, . . . je predvčerajšnjim ugotovilo, da so zaradi finančne krize banke zmanjšale financiranje slovenskih podjetij, kar nevarno ogroža socialno varnost državljanov."


Ma briga njih socialna varnost državljanov. Riti lažnive!
anon-107919 sporočil: 1.089
[#348715] 22.10.08 23:25 · odgovor na: anon-35163 (#348713)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

 Riti lažnive!
  mataj

Ne sklepaj vse po sebi. ;))))
shevchenko sporočil: 21.898
[#348724] 22.10.08 23:43
Odgovori   +    0
no, sedaj vidimo, na kakšnih temeljih je bila zgrajena slovenska gospodarska rast.

ampak mislim, da glavne zadeve avtorica sploh ni omenila. omenjena poteza močno zvišuje verjetnost bankrota Slovenije. in sprejeta je bila dobesedno čez noč, brez javne debate in s širokim konsenzom!!!

kdo bo odločal, kateremu podjetju bo država garantirala posojila?

komentar je napisan takorekoč spravljivo. ma ne sme bit nobenega popuščanja. treba je zadevo obsodit, ker dolgoročno nam te garancije gotovo škodujejo.

Borut Pahor je mandat pričel katastrofalno.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#348731] 22.10.08 23:58 · odgovor na: shevchenko (#348724)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
Borut Pahor je mandat pričel katastrofalno.
 Formalno še ni predsednik. Odločitve še vedno sprejema janševa vlada. Seveda pa je vprašanje, če bi Pahor ravnal kaj drugače.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#348732] 22.10.08 23:59 · odgovor na: anon-107919 (#348715)
Odgovori   +    0

humanist je napisal(a):

  mataj

Ne sklepaj vse po sebi. ;))))
 Občutek imam, da me tule hočeš prepričati, da meneđeraj dela izključno v narodov blagor.
anon-107919 sporočil: 1.089
[#348733] 23.10.08 00:04 · odgovor na: anon-35163 (#348732)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

 Občutek imam, da me tule hočeš prepričati, da meneđeraj dela izključno v narodov blagor.
 
Menegerji okoli F21 vsekakor; ali ni bil to njihov prvotni namen, ali se niso zato združili? Vsaj tako so se predstavljali.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#348734] 23.10.08 00:04
Odgovori   +    0
Simona, ne razbijaj si glave, tu imaš odgovor na svoje vprašanje zdravasol.si/knjiga3.html
shevchenko sporočil: 21.898
[#348736] 23.10.08 00:09 · odgovor na: anon-35163 (#348731)
Odgovori   +    0
Vse tri ukrepe - poleg jamstva so to še državna posojila bankam, zavarovalnicam, pozavarovalnicam in pokojninskim družbam ter kapitalski vstop države v "težavne" banke - bo formalno omogočila sprememba zakona o javnih financah. Vlada jo bo predvidoma potrdila ta teden, dokončno sprejetje novele zakona pa bo v državnem zboru formalnost, saj so spremembe politično usklajene tudi s prihajajočo vladno ekipo.
http://www.finance.s...a_posojila< /a>
shevchenko sporočil: 21.898
[#348739] 23.10.08 00:11 · odgovor na: anon-107919 (#348733)
Odgovori   +    0
v bistvu mi ni bilo nikoli jasno, zakaj tak fuss okoli F21. Pa naj se zbirajo in pogovarjajo, briga me.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#348749] 23.10.08 00:33 · odgovor na: anon-107919 (#348733)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35163 23.10.2008 00:34

humanist je napisal(a):

 
Menegerji okoli F21 vsekakor; ali ni bil to njihov prvotni namen, ali se niso zato združili? Vsaj tako so se predstavljali.
 Ahaaaa, meneđeri izven F21 pa vsi krasni in pošteni skrbijo izključno za narodov blagor. Za svoj profit, rit, jahte in avte delajo samo tisti iz F21 zaradi negativne energije, ki jo nanje seva Kučan.

Bemti, če že sebe farbaš na tak način, vsaj drugih ni treba, no!
anon-107919 sporočil: 1.089
[#348764] 23.10.08 00:58 · odgovor na: anon-35163 (#348749)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

 Ahaaaa, meneđeri izven F21 pa vsi krasni in pošteni skrbijo izključno za narodov blagor. Za svoj profit, rit, jahte in avte delajo samo tisti iz F21 zaradi negativne energije, ki jo nanje seva Kučan.

Bemti, če že sebe farbaš na tak način, vsaj drugih ni treba, no!
 
Očitno si narobe razumel:
Menegerji okoli F21 skrbijo za narodov blagor, zato so se baje združili; ostali ki so izven združenja pa baje ne skrbijo, saj se niso združili, da bi skrbeli za narodov blagor - nacionalni interes. Ti drugi - nezdruženi pa skrbijo "za svoj profit, rit, jahte in avte ...." A'l kako?

Ne vem, zakaj vedno Kučana vlečeš iz naftalena?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#348773] 23.10.08 01:44 · odgovor na: anon-107919 (#348764)
Odgovori   +    0

humanist je napisal(a):

 
Očitno si narobe razumel:
Menegerji okoli F21 skrbijo za narodov blagor, zato so se baje združili; ostali ki so izven združenja pa baje ne skrbijo, saj se niso združili, da bi skrbeli za narodov blagor - nacionalni interes. Ti drugi - nezdruženi pa skrbijo "za svoj profit, rit, jahte in avte ...." A'l kako?

Aha, ti mi torej pripisuješ obožujoč odnos do F21! Veš kaj, pejt ti mau ke nekam!


humanist je napisal(a):

Ne vem, zakaj vedno Kučana vlečeš iz naftalena?
 
Ali ni pri F21 kakor glavni?
anon-106620 sporočil: 910
[#348809] 23.10.08 07:40
Odgovori   +    0
Zanima me zakaj direktorji-pohlepneži v SLO-podjetjih,ki so prišli na direktorska mesta s pomočjo politike ne opravljajo svojega dela,to je čim boljše vodenje podjetja,za kar so bogato plačani,ampak jih najbolj zanima lastništvo podjetja in si ga poskušajo brez svojega stvarnega denarnega vložka zastonj prisvojiti?
anon-43949 sporočil: 4.362
[#348858] 23.10.08 08:31 · odgovor na: anon-91864 (#348819)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):
Smrt komunizmu Svoboda narodu. LP shaman
 
Malo si v zamudi.
Zdaj smo že v naslednji fazi, ko je treba komunizem in narod zamenjati.
anon-75386 sporočil: 474
[#348865] 23.10.08 08:38
Odgovori   +    0
KAKŠEN POGUM! Naša lepotica se s spraševanjem, "kako in koliko ji bodo menažerji plačali za pomoč",neustrašno izpostavlja moralnemu hazardu tiste vrste, ko jo bodo postavni gospodje morda res prijeli za...besedo in jim bo morala res pomagati, da se jim dvigne...samozavest! Šalo na stran- njen "anti-komunistični komunizem" je klasični "libertarni" dissembling, prevara, njena argumentacija je nesmiselna: le kaj bo preprečilo menažerjem, da ga ne bi spet začeli lomiti (če so ga res lomili) potem, ko bo konec IPO-jev s popustom in bo "komunistična" država spet "izstopila iz gospodarstva"?? NIČ- razen trajnega nadzora s strani "javnega interesa", trdne regulacije in krepkih sankcij, torej močne države-seveda pa tudi strogo regulirane, trodelne, checks&balances države, z močno neodvisno finančno policijo itd.- to pa so pogoji, ki bi jih morali VSI MI- vključno z menažerji in Financami - zahtevati od Pahorja; a naša lepa avtorica tega ne zahteva, tega nikakor noče, saj jo zanima samo- keš! Da ne bi kdo niti pomislil "medijska keš p... ali "sponzoruša"...!!?

Skratka: še ena nepoštena mimikrija in sprenevedanje iz arzenala "liberlcev in libertarcev": država/javni interes je dobro, dokler rešuje njihove zablode, potem pa naj se orgija spet začne. V ozadju pa še standardno Finančno navijanje za -TUJE LASTNIKE: ker IPO-ji bodo morali seveda biti - to nam je naša lepotica utajila- mednarodni,drugače ne bodo fair in država ali njeni pok.skladi ipd. se jih nikakor ne bodo smeli udeležiti, kajne? Ker to pa ne bi bilo pošteno, kajne? Perverzno.
anon-176916 sporočil: 657
[#348881] 23.10.08 08:52 · odgovor na: shevchenko (#348724)
Odgovori   +    0

Napaka.! Ukrepe sprejema še vedno Janševa vlada, in nekaj denarja bo že ponikniklo pred nastopom Pahorjheve vlade
anon-46089 sporočil: 867
[#348886] 23.10.08 08:56
Odgovori   +    0
"Državna pomoč me tako ali tako mot". Sedaj vas sigurno ne moti, ker bodo davkoplačevalci morali pokriti liberalizem peščice ljudi.Kje so teorije o liberalizmu.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#348913] 23.10.08 09:14 · odgovor na: anon-176916 (#348881)
Odgovori   +    0
Za predpraznik je dobra Janseva vlada, a, za zurko pa ne? :)
najobj sporočil: 31.920
[#348931] 23.10.08 09:24 · odgovor na: anon-91864 (#348816)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

shevchenko je napisal(a):
no, sedaj vidimo, na kakšnih temeljih je bila zgrajena slovenska gospodarska rast. ampak mislim, da glavne zadeve avtorica sploh ni omenila. omenjena poteza močno zvišuje verjetnost bankrota Slovenije. in sprejeta je bila dobesedno čez noč, brez javne debate in s širokim konsenzom !!! kdo bo odločal, kateremu podjetju bo država garantirala posojila? komentar je napisan takorekoč spravljivo. ma ne sme bit nobenega popuščanja. treba je zadevo obsodit, ker dolgoročno nam te garancije gotovo škodujejo. Borut Pahor je mandat pričel katastrofalno.


To je zafukano, ko še tiste ofce ki ste pro-komunajzarske dojamete kaj v resnici je komunajzer kamarilja.

Ko dojamete, da ta kamarilja že 70 let konsistentno deluje kontra interesom plebsa, a taisti plebs ves čas drži v mudološki hipnozi pod katero tlačanski plebs nenehno sanjajoč prijazno teto Egalitario Pravičnojo verjame, da je čisto vse kar  se dogaja narejeno  v benefit folka.
 
Mene to seveda nič ne potolaži, ker nas ta moment cca 30% vseh Slovencev, ki tvori ta luzersko-sanjaški folk, v tem sranju drži navkljub dejstvu da nekateri nikdar nismo imeli niti najmanjšega dvoma kaj je oz. v čigar interesu deluje komunajzer kamarilja.

LP shaman
... OK, za "naše" mi je bolj ali manj jasno... ampak... a niso ti "naši" ukrepi takorekoč čisti copy/paste vseh jajc, s katerimi se rešuje komunajzar kamarilja uglednih demokracij z dolgoletno tradicijo... aja... naredi mi uslugo in pokomentiraj prispevek  od

0817Po3 #348751   00:38    Re: ZDA ne bodo bankrotirale ...

... može ? ... hvala...
anon-163688 sporočil: 1.180
[#348963] 23.10.08 09:45
Odgovori   +    0
Hvala za dober komentar. Ljudem je treba odpirati oči. Nismo vsi finančniki ali ekonomisti, da bi vedeli kaj nas čaka. Se pa bojim, da ta način reševanja predstavlja spet nov inovativen nateg davkoplačevalcev. Vsaj tisti, ki nam bodo vladali odslej, na druge načine kot solidarizacija izgub, skoraj ne pristajajo. V tem, kako prodati govno v celofanu so res dobri. Torej, če bomo že morali davkoplačevalci kaj dati, nam nam kasneje to vrnejo z obrestmi, račun za to pa naj država izstavi tistemu, ki mu bo zdaj pomagala
anon-163688 sporočil: 1.180
[#348992] 23.10.08 10:04 · odgovor na: anon-79735 (#348734)
Odgovori   +    0

sstanislav je napisal(a):
Simona, ne razbijaj si glave, tu imaš odgovor na svoje vprašanje http://zdravasol.si/knjiga3.html
 
Se pa splača pogledati, hvala!
anon-49373 sporočil: 5.712
[#348996] 23.10.08 10:07
Odgovori   +    0
poleg državnih lahko imamo tudi privatne mešalnice megle, problem je samo v tem, da bi oboji imeli za mešanje megle davkoplačevalski denar ne pa da bi ga zaslužile na trgu dela kot vsi navadni smrtniki !
anon-163688 sporočil: 1.180
[#349003] 23.10.08 10:12 · odgovor na: anon-75386 (#348865)
Odgovori   +    0

0720Vidma je napisal(a):
KAKŠEN POGUM! Naša lepotica se s spraševanjem, "kako in koliko ji bodo menažerji plačali za pomoč",neustrašno izpostavlja moralnemu hazardu tiste vrste, ko jo bodo postavni gospodje morda res prijeli za...besedo in jim bo morala res pomagati, da se jim dvigne...samozavest! Šalo na stran- njen "anti-komunistični komunizem" je klasični "libertarni" dissembling, prevara, njena argumentacija je nesmiselna: le kaj bo preprečilo menažerjem, da ga ne bi spet začeli lomiti (če so ga res lomili) potem, ko bo konec IPO-jev s popustom in bo "komunistična" država spet "izstopila iz gospodarstva"?? NIČ- razen trajnega nadzora s strani "javnega interesa", trdne regulacije in krepkih sankcij, torej močne države-seveda pa tudi strogo regulirane, trodelne, checks&balances države, z močno neodvisno finančno policijo itd.- to pa so pogoji, ki bi jih morali VSI MI- vključno z menažerji in Financami - zahtevati od Pahorja; a naša lepa avtorica tega ne zahteva, tega nikakor noče, saj jo zanima samo- keš! Da ne bi kdo niti pomislil "medijska keš p... ali "sponzoruša"...!!?

Skratka: še ena nepoštena mimikrija in sprenevedanje iz arzenala "liberlcev in libertarcev": država/javni interes je dobro, dokler rešuje njihove zablode, potem pa naj se orgija spet začne. V ozadju pa še standardno Finančno navijanje za -TUJE LASTNIKE: ker IPO-ji bodo morali seveda biti - to nam je naša lepotica utajila- mednarodni,drugače ne bodo fair in država ali njeni pok.skladi ipd. se jih nikakor ne bodo smeli udeležiti, kajne? Ker to pa ne bi bilo pošteno, kajne? Perverzno.
 
Četudi bi lepa avtorica to od Pahorja zahtevala, on tega ni vstanju, niti sposoben izpeljati.
Sicer pa, v tvoje poznavanje tematike ne dvomim, vprašljiv mi je samo način, kako to predstaviš. Preveč kolumnokomentatorsko, težko dojemljivo za enostavnika ali nepoznavalca teme. Ljudje verjamejo tistemu, ki zna stvar enostavno razložiti, da lahko razumejo.
anon-72235 sporočil: 914
[#349010] 23.10.08 10:17 · odgovor na: anon-91864 (#348819)
Odgovori   +    1
shaman, tudi ti rabiš pomoč! Psihiatra na davkoplačevalske stroške......!
anon-48972 sporočil: 1.443
[#349021] 23.10.08 10:23
Odgovori   +    0
Poleg različnih "bistroumnih nesmislov" ima avtorica težave tudi z objektivnostjo pri razvrščanju v posamezne družbene sisteme!Le od kod njene bogate izkušnje s "komunizmom",
"socializmom", ...da še zlobno ne preverjamo njenih delovnih izkušenj in rezultatov!!!Preveč vas je, te vrste modrecov!!!!
anon-72235 sporočil: 914
[#349026] 23.10.08 10:24 · odgovor na: anon-91864 (#348916)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):

Glede na to, da je komunajzar mataj samo en patetičen komunajzarki sinekurni pizdek, ki o tem kaj je meneđer podjetja praktično nima pojma, če dovolite, bi jaz ilustriral kak te izgleda razlika med meneđerjem, ki je v F21 in meneđerjem, ki ni član totega bratstva, ki se mu reče Falanga 21. Vlogo nečlana bom prevzel kar sam, da mi ni treba imeti kak dvom o tam ali je v tretjem podjetju res tako kot pravijo.

Jaz svoje zaposlene plačujem na ravni EU, navkljub dejstvu, da mi komunajzer država pošilja tisoče signalov, da tega ne bi smel početi (davki, prispevki) in me krvavo konkretno penalizira za moje početje, ki je glede na sistem videti neracionalno.

Seveda se mi srce trga, ko vidim koliko penezof vplačam tej smrdljivi đamahiriji, ki potem okrepljena tudi z denarjem podjetja, ki ga vodim, deluje proti meni in zaposlenim v podjetju ki ga vodim, ampak navkljub temu ne odstopam od načela, da morajo ljudje za svoje delo prejeti človeka vredno plačilo. Zahtevane dobičke skušam uresničiti z večjim obsegom prodaje in večjo produktivnostjo.

Janković (ko je bil v Mercatroju in sedaj v svojih drugih podjetijih), Šrot,  Kordež, in podobni pizdeki, pa svoje zaposlene plačujejo minimalno kolikor morajo in so hkrati vključeni v komunajzer dogovornoekonomsko igro administrativnega vzdrževanja bruto plač na najnižjem možnem nivoju (miza socijalnih komunističnih partnerjev) in preko svoje KPS oblasti skrbijo, da se edino odvisno zaposlenim (V SLO je to praktično ves plebs!) vsiljujejo superprogresivni davkoprispevki najvišji na svetu, njim pizdekom, ki so povečini pokradli podjetja in so sedaj lastniki, pa minimalne davke, češ, da bi nam lahko zagotavljali "delovna mesta".

Kakšna delovna mesta neki, to so suženjska mesta, jebo te Alah. Če bi vzeli maso penezof, ki jo izplačujejo te pizdeki in z njo ljudem plačali človeka dostojne mezde, bi teh penezof bilo komajda za četrtino sedanjih "delovnih mest". To je resnica o njihovi "zgodbi o uspehu". Sloni ta zgodba pač na suženjstvu plebsa, ki sužnjuje komunajzer fevdalni kamarilji.

Svoje, z Lune s prostim očesom vidno anti-plebs početje, početje grabežljivih in oblastiželjnih pizdekof, pa skušajo prikriti s sladkorečnim mudološkim laprdanjem o svojem bojda neverjetnem "veselju do socijalnega kapitala", ki da ga pri meneđerjih kakršen sem sam pač ni, ker smo krvoločne neo-liberalne svinje [ki nedisciplinirano in iracionalno izplačujemo evropske mezde in s tem rušimo komunajzer nirvano ter vznemirjamo že pacificirano ljudstvo po nepotrebnem, ker mu vzbujamo apetite po svobodi in lastnem podjetništvu].

Seveda v đamahiriji tovrstno laprdanje najbolje pušijo oni, ki imajo koristi, ali pa naivno vrejamejo da imajo koristi od takega izprijenega sistema, takoj nato pa še vsi naivni luzerji, ki ne ločijo lastne ritne luknje od sifona v WC-ju.

Eto to je razlika med meneđerom, ki ni in meneđerjem, ki je v Falangi 21.

P.S. Vem lecner, ne rabiš mi razlagati, po tvoje sem nenormalen jaz, ker svoje tako plačujem in ne tovariši, ki se "obnašajo racionalno". Saj ravno o tej razliki govorim. Mislim med "nami" in "vami".

LP shaman
 
In takšen kreten, ki ima čas vsak dan pisariti v Finance, naj bi bil manađer? Le dobro plačaj svoje ploščičarje, ki bojda delajo pri tebi, da te kot parazita ne zacementirajo v temelje....
anon-86926 sporočil: 4.065
[#349083] 23.10.08 10:59 · odgovor na: anon-107919 (#348715)
Odgovori   +    1

humanist je napisal(a):

  mataj

Ne sklepaj vse po sebi. ;))))
 
Slab humorist
anon-86926 sporočil: 4.065
[#349093] 23.10.08 11:06 · odgovor na: anon-72235 (#349026)
Odgovori   +    1

grechg je napisal(a):

 
In takšen kreten, ki ima čas vsak dan pisariti v Finance, naj bi bil manađer? Le dobro plačaj svoje ploščičarje, ki bojda delajo pri tebi, da te kot parazita ne zacementirajo v temelje....
 
A tebi še ni kapnilo da finance dajo vsak dan nekaj tovrstnih teme, da on in njemu podobni invalidski upokojenci sprostijo svoje frustracije in ne svinjajo po bolj resnih temah forumu. Kot biki ko jim pomahaš z rdečo cunjo. 
ketika sporočil: 4.267
[#349101] 23.10.08 11:11
Odgovori   +    0
No še zadnji ukrep vlade , ki se na sodiščih bori proti mencingerjevim kapitalistom , zdaj jim pa daje državna posojila v mencingerjevih bankah.
Objame te slabost mencingerjeve teorije, ki ni nič drugega kot fevdalizem - drži kar že imaš in ne dovoli da bi spodnji sloj napredoval v kaj več kot je zdaj- če se rodiš revež boš umrl kot revež- če bo bogatim šlo dobro boš tudi ti preživel - če ne lahko tudi propadeš, ti bo pa država vrgla drobtinic da ne boš ravno crknil in tako prihodnost boš zapustil tudi svojim potomcem.
Samo ne bodi pogumen in ne tvegaj , sicer pa ti tudi mencigerjevina to ne bo pustila. Država bo poskrbela da ne boš tvegal , ker če tvegaš lahko izgubiš in si moteč element.
Mencinger je tipičen slovenski junak- poslušen , ne tvega in se drži materinega krila , da ne bi tujci prišli do njega. Kot Peter klepec , močan junak , ki živi z mamo in kozo, kralj Matjaž, ki spi pod Peco in se še ni zbudil, da bi videl priložnosti in Martin Krpan , ki si je namesto pol kraljestva in princese kot vsi junaki v pravljicah, ki so zmagali in si zaželeli kar so hoteli ,zaželel da bi še naprej švercal sol.
In potem sindikati , ki hočejo samo en steber pokojnine za vse in takega , ki bo nosil vse , brez tveganja. Samo tveganja ne , prosim !!!
In če meneđerskih odkupovalcev ne bo udarila po lastništvu ta kriza in jo bo reševala država z davkoplačevalskim denarjem in meneđerji ne bodo plačali za svoje napačne poslovne odločitve in napačna posojila in bo po končani krizi vse zopet v ponovni odkup njim istim , kdaj jo bodo pa plačali ? To je približno tako kot da ti nekdo vzame denar in te potem izsiljuje , ker ne more plačati , da ti ne bo prodal piva .
Če to ni komunizem , ki je raji povedal polovico , drugo polovico pa vzel zase, ne vem kaj je . V trdem komunizmu , ko je bilo o pregrehah zahoda prepovedano govoriti je komunistična elita igrala tenis in streljala medvede, raja se je pa tresla pred cariniki da ji ne bi zaplenili kavbojke.

Mencingerjanizem se ima za elito tako kot Kardeljanizem , samo da je njemu vseeno v katerem imenu dela, da bodo le ostali mencingerji mencingerji.

Strani: 1 2