Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Petkova šala: Protest bankirjev, ostali so brez bonusa

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (2)

Strani: 1

anon-157386 sporočil: 30
[#339185] 10.10.08 15:08
Odgovori   +    0
važn da majo skor vsi ferarije čene pa druge drage avtomobile :D
Vinci sporočil: 5.933
[#339192] 10.10.08 15:14
Odgovori   +    2
Joj, tam ma en luzer poršeja... c c c :o)
anon-11443 sporočil: 708
[#339310] 10.10.08 17:23
Odgovori   +    0
A se zdej kakšenmu sanja zakaj so tak padci na borzi.
anon-24983 sporočil: 7.885
[#339350] 10.10.08 18:15 · odgovor na: Vinci (#339192)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):
Joj, tam ma en luzer poršeja... c c c :o)
 
He, he ta ni luzer, ta je luzerje proizvajal in pri tem krepko presegel normo, zato pa ima poršeja :)
anon-24983 sporočil: 7.885
[#339353] 10.10.08 18:16 · odgovor na: anon-11443 (#339310)
Odgovori   +    0

scorpio je napisal(a):
A se zdej kakšenmu sanja zakaj so tak padci na borzi.
 
Ja ravno zato, ker se nikomur niti ne sanja :) Ostalo sem pa že parkrat napisal, da se ne bom spet ponavljal.
anon-23357 sporočil: 1.499
[#339442] 10.10.08 20:41 · odgovor na: anon-11443 (#339310)
Odgovori   +    0

scorpio je napisal(a):
A se zdej kakšenmu sanja zakaj so tak padci na borzi.
 
Včeraj so bile dovoljene sanje, danes je nov dan. Realnost nas je dohitela.
purinoli sporočil: 8.690
[#339607] 11.10.08 11:05
Odgovori   +    1
Bom pa še semle skopiral post iz ene druge ( podobne ) teme :

Ona mona od Berlusconija je predlagal zaprtje borz za 6 mesecev. Ne bi bilo efekta, ker bi se po krčmah in betolah "trgovalo" na črnem trgu he he. Jaz pa mislim, da je treba zapreti banke. Vse vloge prenesti na lokalne podružnice globalnega SDK.

Zveni dovolj komunistično za pljuvanje? Ne? Ok, potem pa še tole :

Denar naj si posojajo dobre firme med seboj. Realni sektor je edino, kar pelje Homo Sapiensa naprej, vse ostalo pa v meglo. A kdo še ve, kaj pomeni beseda "bankrot"? Bancarotta. Mešetarju z denarjem, ki je zašel v mega dolgove & goljufije, so "razbili mizo" in mu s tem odvzeli licenco za mešetarjenje z denarjem.

Moj point je : če firma potrebuje za razvoj denar, naj si ga sposodi-deli z zainteresiranimi firmami, ki verjamejo v projekte in s tem prevzamejo del odgovornosti in postanejo tudi solastnice dela rezultatov. zakaj bi pa redili bando bankirsko z ogabno veliko razliko med aktivnimi in pasivnimi obrestmi? Kje je tu kaj koristnega za planet? Marmor? Lepe pisarne s fikusi? Giga plače fantkom in punčkam znotraj marmorja? Bljak, bolje, da gredo ta sredstva v realni sektor, ki bo že našel dobre projekte.

Če kdo misli, da je to neka fantazmogorija, naj se da klonirat in počaka kakih 10 generacij in bo videl, da bo šlo he he. Brez rdeče in črne bande seveda.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-131912 sporočil: 338
[#339803] 11.10.08 19:29
Odgovori   +    0
Res smešno. Mislite, da imamo vsi tak IQ kot Mićo "Še čakam na Nobelovo nagrado" Mrkaić in da bomo verjeli?
dani14 sporočil: 6.657
[#339806] 11.10.08 19:35 · odgovor na: anon-131912 (#339803)
Odgovori   +    0

0905Probo je napisal(a):
Res smešno. Mislite, da imamo vsi tak IQ kot Mićo "Še čakam na Nobelovo nagrado" Mrkaić in da bomo verjeli?
Petkova šala: Prote...rez bonusa

kaj piše - ŠALA
anon-25464 sporočil: 2.725
[#339855] 11.10.08 20:52 · odgovor na: dani14 (#339806)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

Petkova šala: Prote...rez bonusa

kaj piše - ŠALA
 
Ti samo povej, kdaj bodo cestne zapore v Ljubljani, kdaj bo imel Semolič inspirativni govor na Kongresnem trgu in kdaj bodo izvedli opozorilno oziroma belo stavko s katero bodo prikazali pereče probelme in nevzdržne razmere v slovenskem bančništvu in dejstvo da je bančni proletarac za šalterjem/telefonom podplačan, tako da bodo za2 uri prenehali delovati vsi bančni avtomati in bančna okence, teledom ....
dani14 sporočil: 6.657
[#339865] 11.10.08 21:10 · odgovor na: anon-25464 (#339855)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):

 
Ti samo povej, kdaj bodo cestne zapore v Ljubljani, kdaj bo imel Semolič inspirativni govor na Kongresnem trgu in kdaj bodo izvedli opozorilno oziroma belo stavko s katero bodo prikazali pereče probelme in nevzdržne razmere v slovenskem bančništvu in dejstvo da je bančni proletarac za šalterjem/telefonom podplačan, tako da bodo za2 uri prenehali delovati vsi bančni avtomati in bančna okence, teledom ....
 
A samo jaz vidim, da je to petkova šala - in prav dobra je :)

Sicer pa napovedujem 4 letno obdobje, ko se bo za delavca cedilo mleko in med - vsaj po besedah prvega generala Semoliča - potem bo pa že res, če tako pravi.
anon-25464 sporočil: 2.725
[#340025] 12.10.08 13:11 · odgovor na: dani14 (#339865)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
A samo jaz vidim, da je to petkova šala - in prav dobra je :)

Sicer pa napovedujem 4 letno obdobje, ko se bo za delavca cedilo mleko in med - vsaj po besedah prvega generala Semoliča - potem bo pa že res, če tako pravi.
 
sem opazil, da je šala ...

Samo meni se ni posrečila
anon-18903 sporočil: 1.408
[#340187] 12.10.08 22:35 · odgovor na: purinoli (#339607)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
 Denar naj si posojajo dobre firme med seboj. Realni sektor je edino, kar pelje Homo Sapiensa naprej, vse ostalo pa v meglo.
 S tem da so vse (velike in dobre) firme zadolžene tam med 60 in 100% svoje aktive. Kdo bo pol sploh posojal denar???? Ne bluzi.
purinoli sporočil: 8.690
[#340267] 13.10.08 07:44 · odgovor na: anon-18903 (#340187)
Odgovori   +    0

0121ST1 je napisal(a):

 S tem da so vse (velike in dobre) firme zadolžene tam med 60 in 100% svoje aktive. Kdo bo pol sploh posojal denar???? Ne bluzi.
 
Ker sem itak že predolg v postih, zgoraj nisem napisal vsega, kar sem hotel. Takole bi ( bo?) šlo : dolgovi so črna luknja, ki potuje, dokler ne doseže roba, potem se bodo pa stvari prečistile, ker rasti ni možno poganjat v neskončnost. Planet je omejen, resursi in znanje tudi. Takrat bodo ostale realitete. Saj sam praviš, da so "velike in dobre" firme zadolžene med 60 in 100%. Od kje ti ideja, da so dobre? V čem? V zbiranju tujega ali celo virtualnega denarja?

Saj nočem soliti pameti vam, ki se na ekonomijo in denar spoznate, raje poslušam, ampak takole s stališča tehnike, kjer se ne da prodajat in trgovat z meglo, pa že lahko povem, da ne bo šlo v nedogled tako, da bo za vsakim $ blaga in uslug po žicah tolovajilo 15 $ virtualne vrednosti. Me spominja na otroške igre, kjer nekdo na koncu vedno nekaj faše....

Lep pozdrav, Purinoli
anon-47330 sporočil: 699
[#340278] 13.10.08 07:59 · odgovor na: purinoli (#339607)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Bom pa še semle skopiral post iz ene druge ( podobne ) teme : Ona mona od Berlusconija je predlagal zaprtje borz za 6 mesecev. Ne bi bilo efekta, ker bi se po krčmah in betolah "trgovalo" na črnem trgu he he. Jaz pa mislim, da je treba zapreti banke. Vse vloge prenesti na lokalne podružnice globalnega SDK. Zveni dovolj komunistično za pljuvanje? Ne? Ok, potem pa še tole : Denar naj si posojajo dobre firme med seboj. Realni sektor je edino, kar pelje Homo Sapiensa naprej, vse ostalo pa v meglo. A kdo še ve, kaj pomeni beseda "bankrot"? Bancarotta. Mešetarju z denarjem, ki je zašel v mega dolgove & goljufije, so "razbili mizo" in mu s tem odvzeli licenco za mešetarjenje z denarjem. Moj point je : če firma potrebuje za razvoj denar, naj si ga sposodi-deli z zainteresiranimi firmami, ki verjamejo v projekte in s tem prevzamejo del odgovornosti in postanejo tudi solastnice dela rezultatov. zakaj bi pa redili bando bankirsko z ogabno veliko razliko med aktivnimi in pasivnimi obrestmi? Kje je tu kaj koristnega za planet? Marmor? Lepe pisarne s fikusi? Giga plače fantkom in punčkam znotraj marmorja? Bljak, bolje, da gredo ta sredstva v realni sektor, ki bo že našel dobre projekte. Če kdo misli, da je to neka fantazmogorija, naj se da klonirat in počaka kakih 10 generacij in bo videl, da bo šlo he he. Brez rdeče in črne bande seveda. Lep pozdrav, Purinoli
 
Zanimiva ideja :) Ki sicer že živi, saj si nekatera podjetja posojajo denar med seboj. Zlasti povezana, včasih pa tudi nepovezana. Zadeva bi bila danes možna v večjem obsegu predvsem s pomočjo interneta, kjer bi se brez bank zbirali podatki o globalni ponudbi in povpraševanju. A vedno ostaja vprašanje tveganja: podjetje nerado da denar drugemu podjetju, če ga ne pozna. Tega ni pri dajanju denarja bankam, saj te veljajo za skoraj varne. Banke so torej institucije, ki so specializirane za prevzem kreditna tveganja, podjetja večinoma niso.

V odgovor ti predstavim še dejanski način financiranja bank, torej njihovo pasivo, to so viri, ki jih banka zbira, da jih potem plasira naprej v obliki posojil (aktiva) občanom, podjetjem in državnim institucijam: en vir je kapital (vplačani kapital, zadržani dobički...), drug vir so prejeta posojila (medbančna), tretji vir so prejeti depoziti in vpogledne vloge občanov, četrti vir pa so prejeti depoziti in vpogledna sredstva podjetij (torej to je tisti del, o katerem ti govoriš). Med vsemi viri je v pasivi bank najmanjši vir ravno ta, zadnji.

Res je, da banke potem te vire razporedijo med posojila in med vlaganja v vrednostne papirje, vendar pa je prejetih depozitov in vpoglednih vlog podjetij veliko premalo, da bi z njimi lahko financirali dana posojila podjetjem. Želim reči: če bi se zadeve začele odvijat brez bank, bi bilo investicij manj in posledično bi bil gospodarski razvoj počasnejši. Kar mene osebno ne bi prav nič motilo, morda bi bilo malce manj hektike v naših življenjih :))
anon-86835 sporočil: 100
[#340307] 13.10.08 08:43
Odgovori   +    0
Mene tole spominja na tisto srečanje naših avtoprevoznikov, ki so se (pred leti) sestali v eni gostilni in se odločali o stavki - ker jim ob takratnih pogojih kao ni bilo mogoče živeti. Pred gostilno pa cca 30 mercedesov in to ne ravno vstopni modeli :-).
purinoli sporočil: 8.690
[#340317] 13.10.08 08:57 · odgovor na: anon-47330 (#340278)
Odgovori   +    0

mikijanko je napisal(a):

 
Zanimiva ideja :) Ki sicer že živi, saj si nekatera podjetja posojajo denar med seboj. Zlasti povezana, včasih pa tudi nepovezana. Zadeva bi bila danes možna v večjem obsegu predvsem s pomočjo interneta, kjer bi se brez bank zbirali podatki o globalni ponudbi in povpraševanju. A vedno ostaja vprašanje tveganja: podjetje nerado da denar drugemu podjetju, če ga ne pozna. Tega ni pri dajanju denarja bankam, saj te veljajo za skoraj varne. Banke so torej institucije, ki so specializirane za prevzem kreditna tveganja, podjetja večinoma niso.

V odgovor ti predstavim še dejanski način financiranja bank, torej njihovo pasivo, to so viri, ki jih banka zbira, da jih potem plasira naprej v obliki posojil (aktiva) občanom, podjetjem in državnim institucijam: en vir je kapital (vplačani kapital, zadržani dobički...), drug vir so prejeta posojila (medbančna), tretji vir so prejeti depoziti in vpogledne vloge občanov, četrti vir pa so prejeti depoziti in vpogledna sredstva podjetij (torej to je tisti del, o katerem ti govoriš). Med vsemi viri je v pasivi bank najmanjši vir ravno ta, zadnji.

Res je, da banke potem te vire razporedijo med posojila in med vlaganja v vrednostne papirje, vendar pa je prejetih depozitov in vpoglednih vlog podjetij veliko premalo, da bi z njimi lahko financirali dana posojila podjetjem. Želim reči: če bi se zadeve začele odvijat brez bank, bi bilo investicij manj in posledično bi bil gospodarski razvoj počasnejši. Kar mene osebno ne bi prav nič motilo, morda bi bilo malce manj hektike v naših življenjih :))
 
Hvala za pregleden presek skozi odnos banke-krediti-podjetja. Takole laično, pa vendar upam, da logično, bi rekel : tisto, kar je v tem sistemu dovoljeno bankam, je zgrešeno. Postanejo več, kot skrbniki kapitala, ampak kar usmerjevalci tega kapitala ( ki ni njihov) in se seveda opečejo, kljub lepim invest programom ( moj brat je ekonomist in se s tem ukvarja že dolgo, svobodnjak, kot jaz...). V mislih seveda nisem imel nek surogat bank v smislu kreditiranja med podjetji vsevprek, ker bi bilo še slabše, v mislih imam interesno sovlaganje med podjetji na konkretnih projektih.

 Pri vsakem projektu je tveganje, vendar dobršen del tveganja bi s tem izpuhtel, ker bi sodelovale firme na komparativnih projektih ( npr. farmacevtska firma s kemijsko ali kako biokem. firmo...avtomobilska industrija z železarno ipd). Potem bi bila vsa zadeva bolj organsko na zdravih temeljih. Rast bi bila seveda majhna, ampak, kdo pa sploh potrebuje enormno rast? Dežele v razvoju že morda, pa še tam je to vprašljivo. Bank pa v takem sistemu skoraj ne vidim. Plačilni promet bi opravljala državna agencija. Ja, SDK je bil po mojem edina nenevarna državna ustanova v komunizmu.

Ampak vem, da bom izpadel bumbar, ker se vtikam tja, kjer mi ni mesta, med poznavalce finančnega sistema....Vzemite to samo kot pogled na sistem s strani tehnika, ki gleda racionalno in ne more živeti od virtualnih kemikalij in zdravil, ampak jih mora kar lepo 100% spraviti v prostor-čas.

Lep pozdrav, Purinoli
jeanmark sporočil: 2.903
[#340322] 13.10.08 09:06 · odgovor na: anon-86835 (#340307)
Odgovori   +    0

0125PLask je napisal(a):
Mene tole spominja na tisto srečanje naših avtoprevoznikov, ki so se (pred leti) sestali v eni gostilni in se odločali o stavki - ker jim ob takratnih pogojih kao ni bilo mogoče živeti. Pred gostilno pa cca 30 mercedesov in to ne ravno vstopni modeli :-).
 
Sam to so bili v bistvu najceneji mercedesi, ki so jih imeli v lasti. Baje če kupiš par 10 Actrosov, dobiš kakšnega SLKja zraven za darilo.
anon-34800 sporočil: 369
[#340347] 13.10.08 09:27
Odgovori   +    0
Kakor so rekli v legendarnem filmu Kdo tam poje:
Ja bih sve uza zid, pa metak u čelo!

Strani: 1