Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Volvova električna konjenica

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2993616] 30.03.22 21:39
Odgovori   +    1
Že bencinski XC40 je odličen avto, tako da za električnega ni nobenega dvoma, da bo prva liga tudi med električnimi. Pa še posnetek iz Logarske doline:-), poleg Rogle za mene najlepša predela prelepe Slovenije. Lep dan.
FIN-544124 sporočil: 2.873
[#2993620] 30.03.22 22:23
Odgovori   +    6
Igračka za velike denarje !!!

Za tiste, ki so na lahek način prišli do denarja in se hočejo preseravati in postavljati med znanci.

Podobno, kot kmetje tekmujejo kdo bo kupil večji traktor !!!

Kje na vasi se najde tudi kak obrtnik, sicer so zelo redki, ki si kupijo električni avto in elektrika za polnjenje gre v strošek podjetja !

In v lokalni gostilni se ven meče, da se vozi skoraj zastonj !
XZDRA4 sporočil: 702
[#2993622] 31.03.22 07:10 · odgovor na: FIN-544124 (#2993620)
Odgovori   +    7
Veliko jeze je v vas.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2993625] 31.03.22 08:00
Odgovori   +    1
še kar zasoljene cene za kompaktni SUV. Ampak ja, moderno je le moderno, kdor danes nima SUV ni IN :)
bigl sporočil: 18.363
[#2993630] 31.03.22 08:58 · odgovor na: XDONA1 (#2993625)
Odgovori   +    2
[XDONA1]
še kar zasoljene cene za kompaktni SUV. Ampak ja, moderno je le moderno, kdor danes nima SUV ni IN :)
SUV imam preko 20 let in še vedno dela kot singerica. Takrat so bili redkejši, danes pa je njihov delež precej višji iz enostanega razloga, ker so višji od tal in križ manj trpi. Lep dan.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2993633] 31.03.22 09:04 · odgovor na: bigl (#2993630)
Odgovori   +    4
Saj pravim, to so avti za dedke :)
Moj križ je še vedno dober, raje poskrbim zanj z rekreacijo. In prihranim na gorivu, nabavni ceni avtomobila, da ne omenjam vožnje skozi ovinke.
bigl sporočil: 18.363
[#2993637] 31.03.22 09:44 · odgovor na: XDONA1 (#2993633)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 31.03.2022 09:45
[XDONA1]
Saj pravim, to so avti za dedke :)
Moj križ je še vedno dober, raje poskrbim zanj z rekreacijo. In prihranim na gorivu, nabavni ceni avtomobila, da ne omenjam vožnje skozi ovinke.
Za dedke so mestni SUV-i, ta pravi SUV-i pa za rekreativce:-). Ko pa je poleg še reduktor in zapora šper, pa ni primerjave. Kako različno razmišljamo. Vožnja v ovinkih pa je s 4x4 SUV zagotovo varnejša kot s sedani. Res pa je, da je vožnja z električnim drugačna kot z bencinarji, od pospeškov do dodatnega udobja in varnosti. In pogosto slišim, da nazaj z elektrike nič več. Tako gre svet avtomobilizma dalje, kot karavana. Lep dan.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2993642] 31.03.22 10:32 · odgovor na: bigl (#2993637)
Odgovori   +    2
[bigl]
> [XDONA1]
> Saj pravim, to so avti za dedke :)
> Moj križ je še vedno dober, raje poskrbim zanj z rekreacijo. In prihranim na gorivu, nabavni ceni avtomobila, da ne omenjam vožnje skozi ovinke.

Za dedke so mestni SUV-i, ta pravi SUV-i pa za rekreativce:-). Ko pa je poleg še reduktor in zapora šper, pa ni primerjave. Kako različno razmišljamo. Vožnja v ovinkih pa je s 4x4 SUV zagotovo varnejša kot s sedani. Res pa je, da je vožnja z električnim drugačna kot z bencinarji, od pospeškov do dodatnega udobja in varnosti. In pogosto slišim, da nazaj z elektrike nič več. Tako gre svet avtomobilizma dalje, kot karavana. Lep dan.
No, odkrito povej, koliko promilov km narediš po brezpotju, da potrebuješ reduktor in zaporo diffa? Sicer pa to potem ni več SUV, ampak resni terenec, kateri je namenjen terenu, ne pa delanju km po avtocesti ali mestu.

Varnejša? A to misliš zaradi tega, ker enostavno vse kar ti pride na pot pregaziš? :) No, v tem se strinjam, drugače pa ne vidim niti ene prednosti SUV v ovinku, še posebej takega z 2WD ne. Nagibanje, poraba, slabša stabilnost, večja masa, itd...

SUV kot tak je morda primeren za 5-10% populacije. Danes je pa pač moderen in ga je treba imeti, čeprav trendi gredo in bodo šli bolj v križance, ki s terenom nimajo dosti skupnega (niti ne presenetljivo, glede na to, da vožnje po brezpotju ne prakticira skoraj nihče).
bigl sporočil: 18.363
[#2993646] 31.03.22 10:47 · odgovor na: XDONA1 (#2993642)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 31.03.2022 10:48
[XDONA1]
> [bigl]
> > [XDONA1]
> > Saj pravim, to so avti za dedke :)
> > Moj križ je še vedno dober, raje poskrbim zanj z rekreacijo. In prihranim na gorivu, nabavni ceni avtomobila, da ne omenjam vožnje skozi ovinke.
>
> Za dedke so mestni SUV-i, ta pravi SUV-i pa za rekreativce:-). Ko pa je poleg še reduktor in zapora šper, pa ni primerjave. Kako različno razmišljamo. Vožnja v ovinkih pa je s 4x4 SUV zagotovo varnejša kot s sedani. Res pa je, da je vožnja z električnim drugačna kot z bencinarji, od pospeškov do dodatnega udobja in varnosti. In pogosto slišim, da nazaj z elektrike nič več. Tako gre svet avtomobilizma dalje, kot karavana. Lep dan.

No, odkrito povej, koliko promilov km narediš po brezpotju, da potrebuješ reduktor in zaporo diffa? Sicer pa to potem ni več SUV, ampak resni terenec, kateri je namenjen terenu, ne pa delanju km po avtocesti ali mestu.

Varnejša? A to misliš zaradi tega, ker enostavno vse kar ti pride na pot pregaziš? :) No, v tem se strinjam, drugače pa ne vidim niti ene prednosti SUV v ovinku, še posebej takega z 2WD ne. Nagibanje, poraba, slabša stabilnost, večja masa, itd...

SUV kot tak je morda primeren za 5-10% populacije. Danes je pa pač moderen in ga je treba imeti, čeprav trendi gredo in bodo šli bolj v križance, ki s terenom nimajo dosti skupnega (niti ne presenetljivo, glede na to, da vožnje po brezpotju ne prakticira skoraj nihče).
Pozimi pridejo prav, ko drugi obstanejo:). Reduktor je dobra stvar tudi za sklopko, sploh pa za hribovite terene, vse leto. 4x4 je stabilnejši, "moderni" bi rekel prej praktični pa so za to, ker se vanje vsedeš kot na stol in vstaneš tudi kot s stola. S svojim sem se parkrat vozil po brezpotju in kapo dol. Cena, je res visoka, ampak odtehta s kvaliteto, meni dobro služi, kot sem že omenil, se stara z menoj in zaenkrat na tehničnem še vedno v prvo skozi. Lep dan.

Strani: 1