Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2690243] 26.12.17 18:49
Odgovori   +    16
Hvala za jasen in lepo berljiv prispevek. Z marsikatero ugotovitvijo oziroma napovedjo se da v celoti strinjati.

(Vseeno pa se izbrisanci organizirajte in začnite testirati kandidate glede vprašanja izbrisa - zlasti - bančnih obveznic.)
wesko sporočil: 148
[#2690258] 26.12.17 21:46
Odgovori   +    1
11. Inflacija bo ali ne bo?
anon-358556 sporočil: 129
[#2690263] 26.12.17 22:12
Odgovori   +    6
trmasto nižji inflaciji od dogmatske ciljne vrednosti tik pod dvema odstotkoma na leto.
Dodajam še jaz eno napoved za 2018.
V smiselnost dvoodstotne inflacijske dogme še vedno ne bo nihče podvomil.
sopranos sporočil: 11.404
[#2690264] 26.12.17 22:18
Odgovori   +    10
Tale s Šarcem je precej nedodelana trditev. Jaz se vsekakor želim, da bi se tvoja trditev uresničila. Morda bo globoka država uspela spet iz klobuka tik pred zdajci potegniti novega kandidata. Na videz uglednega in sposobnega. In nato bodo spet režimski mediji naredili svoje s hvalospevi, ponarejanjem anket itd. Kljub vsemu se mi zdi to nekoliko manj verjetno. Saj tisti, ki je res sposoben in ugleden verjetno ne bo pripravljen posoditi svojega imena za to, da se mu ga v štirih letih sesuje v prah.

Šarec pa je očitno s svojo igro "odločnega in resnega politika" uspel na svojo stran pridobiti tako leve kot desne volivce. Sploh bo zanimivo videti, kako bo SDS iz tega, da je taktično podpirala Šarca, sedaj naredila obrat za 180 stopinj in trdila, da je Šarec kandidat levice. In ali bodo to uspeli ustrezno skomunicirati ter ali jih bo ljudstvo poslušalo.

Možno seveda je, da tukaj dobiš točko. In bodo formalno poiskali drugega kandidata. Ampak kljub temu je moja ocena, da se lahko v takem volativnem političnem okolju kot je Slovenija in pri tako lahkovernih volivcih, kandidat kot je Šarec dobro odreže.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2690275] 27.12.17 08:20
Odgovori   +    15
V letu 2018 bodo ljudje ugotovili, da sta v Sloveniji socializem in kapitalizem ponovno postali nedosegljivi družbeni ureditvi, kajti na volitvah se vnovič obeta zmaga strank privilegiranih fevdalcev iz privilegiranega javnosektorskega plemstva, ki bodo s pomočjo mita o socialni državi še naprej prejemali svoje rente, seveda s pomočjo Erjavca, ki bo še za štiri leta ponovno nategnil upokojence. Ljudje bodo opazili prehod v javnosektorski fevdalizem, kajti zaposleni v javnem sektorju pod »svetlim« vodstvom Štruklja in koordinacije sindikatov javnega sektorja ne bodo dovolili, da kdorkoli ogrozi njihove fevde npr. zdravstveni, izobraževalni, policijski...
najobj sporočil: 31.920
[#2690306] 27.12.17 13:01
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 27.12.2017 13:09
... Tako se bo začelo utrjevati spoznanje, da bitcoin ni in tudi ne postaja ne ohranjevalec vrednosti ne univerzalno plačilno sredstvo, je pa legitimna naložba, s katero se bo tudi čez leto dni še trgovalo in se bo znašla tudi v portfeljih nekaj skladov z dovolj fleksibilno naložbeno politiko. ...

... alzo, ker bitcoin ni uporaben za nič, je odličen za naložbe v sklade ... eh, jebiga ...

P.S.: ne vem, zakaj bitcoin mene spominja na grške obveznice izpred nekaj let, za katere je Križanič rekel, da bo Slovenija z njimi dobro zaslužila, pa zdaj seveda nimam čisto nič proti Tadejevi napovedi, ki je pač (na)povedal dejstvo, da pohlep obstaja, ampak so mi hecni forumski finančni guruji, ki so se pred leti na totem forumu na veliko zgražali in se delali norca iz Križaniča, čeprav je Slovenija takrat grške obveznice kot članica EU pravzaprav morala kupovati in je pač Križanič zato moral nekaj povedati, forumski finančni guruji pa v neuporabne bitcoine nalagajo svoje privatne prihranke prostovoljno in kot stekli psi popadejo vsakega, ki si na totem forumu upa vsaj malo podvomiti v razsodnost njihovega početja ... aja, da ne pozabim, Tadeju v letu 2018 želim vse dobro, čeprav če sem še malo žleht, je njegova "napoved", da Katalexita ne bo, podobna moji "napovedi", da leto 2018 bo ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#2690314] 27.12.17 14:20
Odgovori   +    2
V glavnem verjamem, da se bo večina napovedi uresničila. Tudi izbrane so najbrž tako, da je verjetnost uresničitve najvišja možna. Mogoče se mi zdi še najbolj verjetno, da se ne uresniči tretja točka, da "zategovanja" ne bo. Če bo rast v EU še naprej dobra in se bodo baloni napihovali naprej (pa če tudi brez inflacije), bodo po moje vseeno malo stopili na zavoro pri "emisiji" evrov in negativnih obrestih.

Strani: 1