Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2678591] 12.10.17 23:42
Odgovori   +    9
Če sem jaz prav razumel je problem pri Hoferju v slovenskih dobaviteljih. Tako da bodo morali slovenski dobavitelji izboljšati kakovost. Potem pa kupuj slovensko. Bastardi. Hočeš pomagati slovenski živilski industriji, na koncu pa izpadeš idiot.
FIN-542579 sporočil: 498
[#2678634] 13.10.17 09:13
Odgovori   +    2
V članku je v kontekstu omenjena tudi Nutela, ni pa povedano, da je pred časom prav Nutelo secirala ZPS. Upam, da ne bo zamere, če prilepim bistvo ugotovitve testa:
"Pri preskusu triangel so vsi preizkuševalci ugotovili, da obstaja razlika med nemško in poljsko Nutello, pa tudi med nemško in italijansko. Razliko med Nutello iz Italije in Poljske je zaznala le polovica preizkuševalcev. Strokovnjaki so pri italijanski in poljski Nutelli zaznali izrazitejši okus po lešnikih in mleku, pri nemški pa je bil izrazitejši okus po čokoladi."
www.zps.si/index.php...le&id=3018
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2678643] 13.10.17 09:40
Odgovori   +    11
Zakaj pa mislite, da je recimo Muller poln? Čeprav je dražji? Ker so ljudje butasti? Ali ker v Ljubljani lahko dobiš izdelek namenjen za nemški oz. italijanski trg. Seveda pa je pomembno brati deklaracije. Če je na deklaraciji samo nemška, italijanska, francoska... razlaga potem je ok. V kolikor zraven vidiš deklaracijo še v katerem od ex vzhodni blok jezikov (razen slovenskega), potem nazaj na polico in poiščeš alternativo. Za nekatere večje nakupe (praški, čistila,...) se mi na nekaj mesecv odpeljemo na izlet v ITA ali Avstrijo, če tako nanese ali naročim po netu iz tujine. Razlika v delovanju je več kot očitna. Zelo znana proizvajalca čistil in praškov bi najbrž izjavila, da "vzhodnjaki" belo barvo vidimo bolj rumenkasto :). A niso to na sojenju v Nurnbergu nekako prepovedali?
rx170 sporočil: 6.403
[#2678680] 13.10.17 11:39
Odgovori   +    3
Sam večinoma ne kupujem prehranske nesnage iz uvoza (razen določenih specifik, ki jih pač ni), vsak pa naj kupi to kar mu paše.

Strani: 1