48 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
48 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
53 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2678591] 12.10.17 23:42
Odgovori   +    9
Če sem jaz prav razumel je problem pri Hoferju v slovenskih dobaviteljih. Tako da bodo morali slovenski dobavitelji izboljšati kakovost. Potem pa kupuj slovensko. Bastardi. Hočeš pomagati slovenski živilski industriji, na koncu pa izpadeš idiot.
FIN-542579 sporočil: 497
[#2678634] 13.10.17 09:13
Odgovori   +    2
V članku je v kontekstu omenjena tudi Nutela, ni pa povedano, da je pred časom prav Nutelo secirala ZPS. Upam, da ne bo zamere, če prilepim bistvo ugotovitve testa:
"Pri preskusu triangel so vsi preizkuševalci ugotovili, da obstaja razlika med nemško in poljsko Nutello, pa tudi med nemško in italijansko. Razliko med Nutello iz Italije in Poljske je zaznala le polovica preizkuševalcev. Strokovnjaki so pri italijanski in poljski Nutelli zaznali izrazitejši okus po lešnikih in mleku, pri nemški pa je bil izrazitejši okus po čokoladi."
www.zps.si/index.php...le&id=3018
bc123a sporočil: 48.253
[#2678638] 13.10.17 09:29 · odgovor na: sopranos (#2678591)
Odgovori   +    13
[sopranos]
Če sem jaz prav razumel je problem pri Hoferju v slovenskih dobaviteljih. Tako da bodo morali slovenski dobavitelji izboljšati kakovost. Potem pa kupuj slovensko. Bastardi. Hočeš pomagati slovenski živilski industriji, na koncu pa izpadeš idiot.
Ja saj. Vecina potrosnikov ki nakupujemo pri Hoferju smo ga vzljubili ker je bil pregleden, imel vse osnovne stvari, ki jih rabis, in imel dejansko izdelke, ki so bili dobesedno enaki tistim ki so jih prodajali na zahodnem trgu (ker ekonomija obsega).

Sedaj ko prodajajo slovensko robo, je kvaliteta marsikaterega izdelka strmoglavila. Jaz se nekaterih slovenskih produktov v Hoferju izogibam, k sreci imajo lepo oznaceno kateri izdelki so iz Slovenije :)

Recimo, umaknili so (avstrijske) cmoke z okusi jagode, nutelle, skute in marelice. Natemoste tega imajo sedaj pecjakove slivove. Naj se lepo jebejo s tem - pecjakovo robo dobim kjerkoli, tiste gurmanske cmoke so pa samo oni imeli.
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2678643] 13.10.17 09:40
Odgovori   +    11
Zakaj pa mislite, da je recimo Muller poln? Čeprav je dražji? Ker so ljudje butasti? Ali ker v Ljubljani lahko dobiš izdelek namenjen za nemški oz. italijanski trg. Seveda pa je pomembno brati deklaracije. Če je na deklaraciji samo nemška, italijanska, francoska... razlaga potem je ok. V kolikor zraven vidiš deklaracijo še v katerem od ex vzhodni blok jezikov (razen slovenskega), potem nazaj na polico in poiščeš alternativo. Za nekatere večje nakupe (praški, čistila,...) se mi na nekaj mesecv odpeljemo na izlet v ITA ali Avstrijo, če tako nanese ali naročim po netu iz tujine. Razlika v delovanju je več kot očitna. Zelo znana proizvajalca čistil in praškov bi najbrž izjavila, da "vzhodnjaki" belo barvo vidimo bolj rumenkasto :). A niso to na sojenju v Nurnbergu nekako prepovedali?
depersin sporočil: 10.224
[#2678666] 13.10.17 10:58 · odgovor na: bc123a (#2678638)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Sedaj ko prodajajo slovensko robo, je kvaliteta marsikaterega izdelka strmoglavila. Jaz se nekaterih slovenskih produktov v Hoferju izogibam, k sreci imajo lepo oznaceno kateri izdelki so iz Slovenije :)
A si siguren? Jaz sem našel vsaj eno majonezo, kjer vse izgleda, kot, da je madžarska, pa je pisalo spodaj, da polni slovensko podjetje.
bc123a sporočil: 48.253
[#2678667] 13.10.17 10:59 · odgovor na: depersin (#2678666)
Odgovori   +    3
[depersin]
> [bc123a]
> Sedaj ko prodajajo slovensko robo, je kvaliteta marsikaterega izdelka strmoglavila. Jaz se nekaterih slovenskih produktov v Hoferju izogibam, k sreci imajo lepo oznaceno kateri izdelki so iz Slovenije :)

A si siguren? Jaz sem našel vsaj eno majonezo, kjer vse izgleda, kot, da je madžarska, pa je pisalo spodaj, da polni slovensko podjetje.
V bistvu sem mislil ironicno, na znamko "narejeno v sloveniji", ki meni pove da naj res dobro precekiram, ce zadeva je za kaj.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2678673] 13.10.17 11:12 · odgovor na: bc123a (#2678667)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [depersin]
> > [bc123a]
> > Sedaj ko prodajajo slovensko robo, je kvaliteta marsikaterega izdelka strmoglavila. Jaz se nekaterih slovenskih produktov v Hoferju izogibam, k sreci imajo lepo oznaceno kateri izdelki so iz Slovenije :)
>
> A si siguren? Jaz sem našel vsaj eno majonezo, kjer vse izgleda, kot, da je madžarska, pa je pisalo spodaj, da polni slovensko podjetje.

V bistvu sem mislil ironicno, na znamko "narejeno v sloveniji", ki meni pove da naj res dobro precekiram, ce zadeva je za kaj.
Midva pa še vedno ne moreva kupiti Kofole v Sloveniji.

PS Mam še eno flašo z letošnjega obiska Prage.
bc123a sporočil: 48.253
[#2678676] 13.10.17 11:25 · odgovor na: 0513ANITO (#2678673)
Odgovori   +    1
[0513ANITO]
Midva pa še vedno ne moreva kupiti Kofole v Sloveniji.
Matr, spomnil si me na to bolecino, ja.

Glede zaloge, Kofola nekam hitro izgubi svoje mehurcke, ce jo sparas. Pol leta pa je cisto flat.
rx170 sporočil: 6.393
[#2678680] 13.10.17 11:39
Odgovori   +    3
Sam večinoma ne kupujem prehranske nesnage iz uvoza (razen določenih specifik, ki jih pač ni), vsak pa naj kupi to kar mu paše.
bc123a sporočil: 48.253
[#2678682] 13.10.17 11:40 · odgovor na: rx170 (#2678680)
Odgovori   +    7
[rx170]
Sam večinoma ne kupujem prehranske nesnage iz uvoza (razen določenih specifik, ki jih pač ni), vsak pa naj kupi to kar mu paše.
Jaz z veseljem kupujem v Hoferju juznoamerisko govedino, zvarovne nesnage slovenskega proizvajalca, ki je na Hoferjeve police dal kot usnje zilavo "zorjeno govedino" pa nikoli ne bom vec kupil in upam da Hofer odpove sodelovanje z njimi.

Se nisem slisal da bi kdo simfal juznoameriske stejke...
rx170 sporočil: 6.393
[#2678683] 13.10.17 11:46 · odgovor na: bc123a (#2678682)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [rx170]
> Sam večinoma ne kupujem prehranske nesnage iz uvoza (razen določenih specifik, ki jih pač ni), vsak pa naj kupi to kar mu paše.

Jaz z veseljem kupujem v Hoferju juznoamerisko govedino, zvarovne nesnage slovenskega proizvajalca, ki je na Hoferjeve police dal kot usnje zilavo "zorjeno govedino" pa nikoli ne bom vec kupil in upam da Hofer odpove sodelovanje z njimi.

Se nisem slisal da bi kdo simfal juznoameriske stejke...
Poznam, motil me je vonj po jetrih. Govedino je bolje kupiti pri mesarju ali celo direktno pri kmetu, ki da kakšnega bikca/teličko v zakol in sam razkosa.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2678741] 13.10.17 17:39 · odgovor na: bc123a (#2678638)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [sopranos]
> Če sem jaz prav razumel je problem pri Hoferju v slovenskih dobaviteljih. Tako da bodo morali slovenski dobavitelji izboljšati kakovost. Potem pa kupuj slovensko. Bastardi. Hočeš pomagati slovenski živilski industriji, na koncu pa izpadeš idiot.

Ja saj. Vecina potrosnikov ki nakupujemo pri Hoferju smo ga vzljubili ker je bil pregleden, imel vse osnovne stvari, ki jih rabis, in imel dejansko izdelke, ki so bili dobesedno enaki tistim ki so jih prodajali na zahodnem trgu (ker ekonomija obsega).

Sedaj ko prodajajo slovensko robo, je kvaliteta marsikaterega izdelka strmoglavila. Jaz se nekaterih slovenskih produktov v Hoferju izogibam, k sreci imajo lepo oznaceno kateri izdelki so iz Slovenije :)

Recimo, umaknili so (avstrijske) cmoke z okusi jagode, nutelle, skute in marelice. Natemoste tega imajo sedaj pecjakove slivove. Naj se lepo jebejo s tem - pecjakovo robo dobim kjerkoli, tiste gurmanske cmoke so pa samo oni imeli.
Tebe so žrtvovali, da so zabili smrtni žebelj v krsto konkurence:)

Ko so not začeli prodajat kokr lokalno robo sta Aldi in Lidl začela harat.

So trgovina za mase in ne gurmane, ki jih zanimajo neki cmoki čudnega okus, ki lokalcev ne ganejo...
bc123a sporočil: 48.253
[#2678749] 13.10.17 18:42 · odgovor na: anon-49383 (#2678741)
Odgovori   +    0
[janeztomazic]
Tebe so žrtvovali, da so zabili smrtni žebelj v krsto konkurence:)

Ko so not začeli prodajat kokr lokalno robo sta Aldi in Lidl začela harat.

So trgovina za mase in ne gurmane, ki jih zanimajo neki cmoki čudnega okus, ki lokalcev ne ganejo...
Brez skrbi se vedno kupujem tam in sem jim ful hvalezen za jasne oznake, kaj je narejeno v sloveniji :P
PETROL09 sporočil: 251
[#2678762] 13.10.17 20:00 · odgovor na: FIN-542579 (#2678634)
Odgovori   +    1
"Pri preskusu triangel so vsi preizkuševalci ugotovili, da obstaja razlika med nemško in poljsko Nutello, pa tudi med nemško in italijansko. Razliko med Nutello iz Italije in Poljske je zaznala le polovica preizkuševalcev. Strokovnjaki so pri italijanski in poljski Nutelli zaznali izrazitejši okus po lešnikih in mleku, pri nemški pa je bil izrazitejši okus po čokoladi."
www.zps.si/index.php...le&id=3018
Nutella je sama po sebi precej švoh zadeva.
i.redd.it/tiavj476wr9y.jpg
Velikoooo sladkorja, palmova mast zaradi katere je Indonezija čisto opustošena in še malce solidnih sestavin.
bc123a sporočil: 48.253
[#2678764] 13.10.17 20:14 · odgovor na: PETROL09 (#2678762)
Odgovori   +    3
[]
> "Pri preskusu triangel so vsi preizkuševalci ugotovili, da obstaja razlika med nemško in poljsko Nutello, pa tudi med nemško in italijansko. Razliko med Nutello iz Italije in Poljske je zaznala le polovica preizkuševalcev. Strokovnjaki so pri italijanski in poljski Nutelli zaznali izrazitejši okus po lešnikih in mleku, pri nemški pa je bil izrazitejši okus po čokoladi."
> www.zps.si/index.php...le&id=3018

Nutella je sama po sebi precej švoh zadeva.
i.redd.it/tiavj476wr9y.jpg
Velikoooo sladkorja, palmova mast zaradi katere je Indonezija čisto opustošena in še malce solidnih sestavin.
Zakaj bi bila "svoh"? A mislis da Ferrero ni optimiziral recepta tako da je kar najvecji populaciji ljudi vsec?

Cloveski jeziki ne trzajo na zdravo, ampak na mastno in sladko. Tako pac je.

Strani: 1