Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3034227] 11.01.24 18:40
Odgovori   +    10
Hinavci brez primere.

Podobno, kot kavboji in EU.

Hvalijo se, kako je pri njih že vse zeleno in brezogljično.

Nafto pa za mastne denarje prodajajo drugam.
MAN-354355 sporočil: 307
[#3034230] 11.01.24 19:07 · odgovor na: FIN-544124 (#3034227)
Odgovori   +    18
Tvoj predlog bi bil, da nafto pustijo pod zemljo kjer je in pokazejo na grde, grde kapitaliste, ki jo prodajajo za mastne denarje ?

Potem bi bil ti zadovoljen?

Norveška je ena redkih držav, kjer dejansko gledajo v prihodnost in so z odkritjem velikega naftnega polja ustanovili poseben "naftni sklad."

Je last vseh Norvežanov in zelo odgovorno upravljan, da bodo tudi prihodnje generacije Norvežanov nekaj imele od nafte. Trenutno ima v njemu vsak Norvežan 275.000 $. In vsako leto je več denarja. 1.5 triliona $ sredstev upravlja 570 ljudi. Za upravljanje 1,358 mio sredstev ima SDH 136 zaposlenih :)

Ce bi v Sloveniji odkrili nafto, je ustanovitev takega sklada in skrb za prihodnje generacije nekaj nemogočega, saj naša vlada zapravlja denar, ki ni naša last ampak sposojen.

Za upravljanje takega sklada pa bi potrebovali 10.000 ljudi.

Golob bi takoj vsem v javnemu sektorju dvignil plače in zapravil ves denar ter zaposlil dodatne ljudi v direktoratih direktoratov za direktorate za Slovenijo.
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#3034232] 11.01.24 19:24 · odgovor na: MAN-354355 (#3034230)
Odgovori   +    2
[MAN-354355]
Tvoj predlog bi bil, da nafto pustijo pod zemljo kjer je in pokazejo na grde, grde kapitaliste, ki jo prodajajo za mastne denarje ?

Potem bi bil ti zadovoljen?

Norveška je ena redkih držav, kjer dejansko gledajo v prihodnost in so z odkritjem velikega naftnega polja ustanovili poseben "naftni sklad."

Je last vseh Norvežanov in zelo odgovorno upravljan, da bodo tudi prihodnje generacije Norvežanov nekaj imele od nafte. Trenutno ima v njemu vsak Norvežan 275.000 $. In vsako leto je več denarja. 1.5 triliona $ sredstev upravlja 570 ljudi. Za upravljanje 1,358 mio sredstev ima SDH 136 zaposlenih :)

Ce bi v Sloveniji odkrili nafto, je ustanovitev takega sklada in skrb za prihodnje generacije nekaj nemogočega, saj naša vlada zapravlja denar, ki ni naša last ampak sposojen.

Za upravljanje takega sklada pa bi potrebovali 10.000 ljudi.

Golob bi takoj vsem v javnemu sektorju dvignil plače in zapravil ves denar ter zaposlil dodatne ljudi v direktoratih direktoratov za direktorate za Slovenijo.
Nono v Sloveniji na srečo tudi ni norca ki bi v enem šusu pobil več kot 100 mladih ljudi....zadrti so psihično v amen Švedi pa še veliko bolj....tok o gledanju v prihodnost
primvla sporočil: 703
[#3034248] 12.01.24 08:19 · odgovor na: slovenecnb1 (#3034232)
Odgovori   +    1
zadrtost je stvar njihovega fenotipa. vsi nordijci imajo kratke dneve in so temu primerno bolj kisli kot juznjaki. vsekakor je pohvalna druzbena odlocitev, da poskrbis za 6 generacij naprej s svojo loto srecko. se posebej zato, ker so, preden so jo zadeli, bili narod pastirjev... pa ce ze moras crpat nafto, zakaj ne z vetrom (slisi se zelo rustikalno, bio, eko, kot stereotipni avstralski ali kavbojski vodnjaki)?
EKSPROPRIACIJA sporočil: 423
[#3034261] 12.01.24 09:50 · odgovor na: MAN-354355 (#3034230)
Odgovori   +    2
Državno slovensko nafto bi prodajal... lahko trikrat ugibaš kdo.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 423
[#3034262] 12.01.24 09:53 · odgovor na: FIN-544124 (#3034227)
Odgovori   +    3
Boljš to, kot pa da zumbe in rusi črpajo na bistveno manj ekološki način. En jo bo počrpal, naj jo potem tisti, ki bo to naredil manj svinjsko.
najobj sporočil: 31.920
[#3034281] 12.01.24 12:23 · odgovor na: MAN-354355 (#3034230)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 12.01.2024 12:24
[MAN-354355]
Tvoj predlog bi bil, da nafto pustijo pod zemljo kjer je in pokazejo na grde, grde kapitaliste, ki jo prodajajo za mastne denarje ?

Potem bi bil ti zadovoljen?

Norveška je ena redkih držav, kjer dejansko gledajo v prihodnost in so z odkritjem velikega naftnega polja ustanovili poseben "naftni sklad."

Je last vseh Norvežanov in zelo odgovorno upravljan, da bodo tudi prihodnje generacije Norvežanov nekaj imele od nafte. Trenutno ima v njemu vsak Norvežan 275.000 $. In vsako leto je več denarja. 1.5 triliona $ sredstev upravlja 570 ljudi. Za upravljanje 1,358 mio sredstev ima SDH 136 zaposlenih :)

Ce bi v Sloveniji odkrili nafto, je ustanovitev takega sklada in skrb za prihodnje generacije nekaj nemogočega, saj naša vlada zapravlja denar, ki ni naša last ampak sposojen.

Za upravljanje takega sklada pa bi potrebovali 10.000 ljudi.

Golob bi takoj vsem v javnemu sektorju dvignil plače in zapravil ves denar ter zaposlil dodatne ljudi v direktoratih direktoratov za direktorate za Slovenijo.
... čuj, ni hinavščina Norvežanov v tem, da črpajo svojo nafto in plin - hvalabogu imajo obojega dovolj in so bolj pametni od Iraka in Libije, da jim ni treba izvažat demokracije - ampak je hinavščina Norvežanov v tem, ker s preseravanjem z "zeleno" politiko glumijo, da skrbijo za naš planet - Norvežani so lahko "zeleni" izključno zaradi izvoza "umazane" nafte in plina - vsem ostalim revežom brez lastne nafte in plina po svetu pa očitajo, da ne skrbijo za naš planet, ker za svoje preživetje(!) kurijo norveško nafto in plin ...

P.S.: pojma nimam, kje si na Norveškem našel Goloba, očitno pa na totem forumu brez njega ne morete živeti ...
MAN-354355 sporočil: 307
[#3034304] 12.01.24 18:16 · odgovor na: najobj (#3034281)
Odgovori   +    1
Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.

Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3034305] 12.01.24 19:32 · odgovor na: MAN-354355 (#3034304)
Odgovori   +    3
[MAN-354355]
Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.

Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
Forumskim levičarjem razlagat ekonomijo je kot bi metal biserje svinjam :)

Sicer pa je Norveška TOP. Njim je na ta način, ki si ga opisal, uspelo obvladati negativni vpliv naftne industrije, s katerim se soočajo skoraj vse države, ki so bogate z nafto (npr. Rusija, Venezuela, Savdska arabija). Gre namreč za to, da se v državi, ki je bogata z nafto po naravni poti, zaradi velikih dobičkov seveda, začne vse gospodarstvo sukati okoli nate. Posledično lahko zamre vsa ostala industrija, zaradi česar država postane nerazvita in to kljub enormnim dobičkom zaradi nafte. Norveška je ta krč premostila s pametnim "podržavljanjem" naftnh prihodkov. In njihov uspeh je res opazen, če jih primerjaš z zgoraj omenjenimi.
najobj sporočil: 31.920
[#3034336] 13.01.24 14:51 · odgovor na: MAN-354355 (#3034304)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 13.01.2024 14:52
[MAN-354355]
Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.

Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
... eh, sicer si sfalil mojo poanto, ker noben od Norvežanov ne zahteva, da nehajo črpati nafto in plin ... no, ampak že sam podnaslov članka "Cilj norveških prizadevanj za elektrifikacijo je povečati privlačnost norveške nafte v svetu, ki si želi zmanjšati porabo umazanih goriv." kaže na perverzno logiko hinavskih Norvežanov, ko z "zelenim" črpanjem s svojo nafto na račun "umazane" konkurence hočejo zaslužiti še več denarja, da se lahko potem "s polno ritjo" še bolj hvalijo, češ kako so oni zeleni in trajnostno usmerjeni ... khmm, tako da pravzaprav ne vem, če se s tem »Če lahko obratujete brez emisij - WTF, služijo pa z nafto in plinom - potem imate dolgoročno perspektivo,« je v intervjuju dejal Terje Aasland, norveški minister za nafto in plin. »Moramo se spopasti s podnebnimi izzivi in to nam bo uspelo, če bomo v ta prizadevanja vključili naftno in plinsko industrijo.« norveški minister za nafto in plin iz ljudi dela norca ali pa mu je globalno segrevanje skurilo možgane in je res nor ... alzo, če skrajšam in pozabim na norveškega ministra za trajnostno nafto in plin brez emisij, bi res rad vedel, koliko bolj zelena je zaradi norveškega črpanja na veter zdaj Zemlja - okolja ne zasvinja črpanje, ampak uporaba načrpane nafte in plina - ki se ga razen zaradi prodaje nafte in plina "trajnostno" bogatih Norvežanov ne more privoščiti nihče, ker si z "umazanim" črpanjem enako bogati Arabci namesto preseravanja z "zelenim" črpanjem raje privoščijo preseravanje s smučanjem na snegu v dvoranah - zaradi mraza se "zeleni" Norvežani doma smučajo na naravnem snegu - v puščavi pri 40 stopinj celzija ...

P.S.: če bi v Sloveniji našli toliko nafte in plina kot na Norveškem, verjetno niti Golob - saj drugi niso nič boljši - ne bi mogel tako zajebat, da Slovenci od črpanja ne bi imeli podobne koristi kot Norvežani ...
najobj sporočil: 31.920
[#3034337] 13.01.24 15:00 · odgovor na: 0531Zavar (#3034305)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.01.2024 15:02
[0531Zavar]
> [MAN-354355]
> Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.
>
> Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.

Forumskim levičarjem razlagat ekonomijo je kot bi metal biserje svinjam :)

Sicer pa je Norveška TOP. Njim je na ta način, ki si ga opisal, uspelo obvladati negativni vpliv naftne industrije, s katerim se soočajo skoraj vse države, ki so bogate z nafto (npr. Rusija, Venezuela, Savdska arabija). Gre namreč za to, da se v državi, ki je bogata z nafto po naravni poti, zaradi velikih dobičkov seveda, začne vse gospodarstvo sukati okoli nate. Posledično lahko zamre vsa ostala industrija, zaradi česar država postane nerazvita in to kljub enormnim dobičkom zaradi nafte. Norveška je ta krč premostila s pametnim "podržavljanjem" naftnh prihodkov. In njihov uspeh je res opazen, če jih primerjaš z zgoraj omenjenimi.
... oh, joj ! ...

P.S.: sicer sem že navajen, da ne dojameš niti mojih bolj preprosth postov, je pa malo hecno, da si zdaj kar sam opisal hinavske Norvežane - to je namreč moja poanta - ki s prodajo svoje nafte in plina svinjajo okolje po celem svetu, s preseravanjem - tako finančno potratnih gluposti si ne more privoščiti nihče - z "zeleno" politiko pa sami pri sebi doma glumijo, češ kako skrbijo za naš planet ... aja, zakaj si poleg boldanih držav "pozabil" na Američane in zakaj si "podržavljenje" naftnh prihodkov Norvežanov dal v narekovaje ? ...
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3034346] 13.01.24 16:34 · odgovor na: najobj (#3034337)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0531Zavar]
> > [MAN-354355]
> > Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.
> >
> > Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
>
> Forumskim levičarjem razlagat ekonomijo je kot bi metal biserje svinjam :)
>
> Sicer pa je Norveška TOP. Njim je na ta način, ki si ga opisal, uspelo obvladati negativni vpliv naftne industrije, s katerim se soočajo skoraj vse države, ki so bogate z nafto (npr. Rusija, Venezuela, Savdska arabija). Gre namreč za to, da se v državi, ki je bogata z nafto po naravni poti, zaradi velikih dobičkov seveda, začne vse gospodarstvo sukati okoli nate. Posledično lahko zamre vsa ostala industrija, zaradi česar država postane nerazvita in to kljub enormnim dobičkom zaradi nafte. Norveška je ta krč premostila s pametnim "podržavljanjem" naftnh prihodkov. In njihov uspeh je res opazen, če jih primerjaš z zgoraj omenjenimi.

... oh, joj ! ...

P.S.: sicer sem že navajen, da ne dojameš niti mojih bolj preprosth postov, je pa malo hecno, da si zdaj kar sam opisal hinavske Norvežane - to je namreč moja poanta - ki s prodajo svoje nafte in plina svinjajo okolje po celem svetu, s preseravanjem - tako finančno potratnih gluposti si ne more privoščiti nihče - z "zeleno" politiko pa sami pri sebi doma glumijo, češ kako skrbijo za naš planet ... aja, zakaj si poleg boldanih držav "pozabil" na Američane in zakaj si "podržavljenje" naftnh prihodkov Norvežanov dal v narekovaje ? ...
Kar se mene tiče je ta zelena agenda en big bullshit, mislim tudi globalno.
ZDA pa svoj naftni potencial bildajo strateško ( so proizvajalci in porabniki hkrati)
Pomebno je predvsem to, da svoj naravni in regionalni Talent investiraš v nekaj, kar bo prineslo dodano vrednost, in pač vskak ima kar ima (mi pač nimamo nič :)
Spremljamo in pomaagamo proti globalno-toplotnim speremembam, ampak Kitajci menijo da je to še ena dobra priložnost za zatiranje lokalnega prebivalstva, v tem jih pač ne podpiramo :)

Strani: 1