Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.939
Zadnja sprememba: najobj 13.01.2024 14:52
[MAN-354355]
Primerjal sem našo vlado z Norveško vlado in kako razmišljajo, tukaj sem potem naletel na Goloba.

Ja Norvežani vseeno delajo to na najbolj zelen način, uporabljajo veter za črpanje. Kjerkoli po svetu imajo deleže v podjetjih, ki so jih dobili s prodajo nafte, zahtevajo, da so podjetja cimbolj zelena in trajnostno usmerjena. Povej mi, kaj lahko tukaj naredijo še več in bolje za zemljo, razen da nehajo črpati nafto.
... eh, sicer si sfalil mojo poanto, ker noben od Norvežanov ne zahteva, da nehajo črpati nafto in plin ... no, ampak že sam podnaslov članka "Cilj norveških prizadevanj za elektrifikacijo je povečati privlačnost norveške nafte v svetu, ki si želi zmanjšati porabo umazanih goriv." kaže na perverzno logiko hinavskih Norvežanov, ko z "zelenim" črpanjem s svojo nafto na račun "umazane" konkurence hočejo zaslužiti še več denarja, da se lahko potem "s polno ritjo" še bolj hvalijo, češ kako so oni zeleni in trajnostno usmerjeni ... khmm, tako da pravzaprav ne vem, če se s tem »Če lahko obratujete brez emisij - WTF, služijo pa z nafto in plinom - potem imate dolgoročno perspektivo,« je v intervjuju dejal Terje Aasland, norveški minister za nafto in plin. »Moramo se spopasti s podnebnimi izzivi in to nam bo uspelo, če bomo v ta prizadevanja vključili naftno in plinsko industrijo.« norveški minister za nafto in plin iz ljudi dela norca ali pa mu je globalno segrevanje skurilo možgane in je res nor ... alzo, če skrajšam in pozabim na norveškega ministra za trajnostno nafto in plin brez emisij, bi res rad vedel, koliko bolj zelena je zaradi norveškega črpanja na veter zdaj Zemlja - okolja ne zasvinja črpanje, ampak uporaba načrpane nafte in plina - ki se ga razen zaradi prodaje nafte in plina "trajnostno" bogatih Norvežanov ne more privoščiti nihče, ker si z "umazanim" črpanjem enako bogati Arabci namesto preseravanja z "zelenim" črpanjem raje privoščijo preseravanje s smučanjem na snegu v dvoranah - zaradi mraza se "zeleni" Norvežani doma smučajo na naravnem snegu - v puščavi pri 40 stopinj celzija ...

P.S.: če bi v Sloveniji našli toliko nafte in plina kot na Norveškem, verjetno niti Golob - saj drugi niso nič boljši - ne bi mogel tako zajebat, da Slovenci od črpanja ne bi imeli podobne koristi kot Norvežani ...

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen