Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.030
[#3007204] 23.09.22 06:18
Odgovori   +    8
204 MWh letna poraba električne energije za predvideno toplotno črpalko
450 MWh elektrika iz sončne elektrarne, ki bi jo porabili stanovalci
Kako pa bo ta toplota črpalka delovala pozimi, ponoči?
Seveda ne na sonce, ampak na premog iz Indonezije, skurjen v TEŠ.

Spet bo nekdo vlekel provizije / zaslužke s popolnoma nesmislenimi investicijami.
Ta denar naj raje inevstirajo v "energetsko sanacijo" stavb (fasada, okna itd.).

PS:
Kalo pa kaj s sončnimi polnilnicami avtomobilov, so na to pozabili ????
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3007206] 23.09.22 06:57 · odgovor na: (#3007203)
Odgovori   +    13
[alek14]
Wow. Odklopili se bodo od el. omrežja...


Not.
Za odklop od omrežja obstaja Orodje (Ne ni aplikacija!!!)....Reče se ji sekira....
!x usekaš s taostrim delom čez kabel in si se odklopil...

Predlagam železen ročaj....
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3007208] 23.09.22 07:27 · odgovor na: (#3007203)
Odgovori   +    1
[alek14]
Wow. Odklopili se bodo od el. omrežja...
Not.
Seveda: [Net Zero] (= Neto nič by Google translate)
Nollem sporočil: 967
[#3007211] 23.09.22 09:02 · odgovor na: 0126Bacis (#3007204)
Odgovori   +    1
naračunali so povprečno porabo 300kWh mesečno na stanovanje oz. ca 10kWh na dan. že ta cifra se meni zdi relativno majhna, za tiste z BEV pa sploh. 300kW ur mesečno se porabi samo za polnjenje BEV, če z njim narediš slabih 20k na leto.
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3007213] 23.09.22 09:19 · odgovor na: Nollem (#3007211)
Odgovori   +    0
[Nollem]
naračunali so povprečno porabo 300kWh mesečno na stanovanje oz. ca 10kWh na dan. že ta cifra se meni zdi relativno majhna
Seveda. Jaz pri sebi porabo spremljam že vrsto let.
Stanovanje v bloku, 2 osebi, pokuri cca 460KWh/mesec elektrike in 400m3 (=4000kWh) plina:
www.przan.si/e_energ...aznica.htm
crt sporočil: 27.194
[#3007214] 23.09.22 09:21 · odgovor na: 0126Bacis (#3007213)
Odgovori   +    2
kot zanimivost, ce morda kdo ne pozna (sorry ce solim pamet), obstaja tole:

mojelektro.si
0126Bacis sporočil: 3.030
[#3007215] 23.09.22 09:27 · odgovor na: crt (#3007214)
Odgovori   +    1
[]
kot zanimivost, ce morda kdo ne pozna (sorry ce solim pamet), obstaja tole:

mojelektro.si
Seveda, full dobr. Žal samo za štrom. Za plin pa moraš pretipkovat podatke iz računov.
Nollem sporočil: 967
[#3007219] 23.09.22 09:54
Odgovori   +    0
zanima me kam nameravajo postaviti toplotno črpalko. predvidevam, da mora biti zalogovnik za ogrevanje in sanitarno vodo za takšno sosesko precej velik.

kakšen tip toplotne črpalke bodo uporabili in na kolikšno temperaturo bo segrevala vodo?

a je za priklop 12 sončnih elektrarn morebiti potreben izkop za kablovje?

sprašujem za prijatelja, ki pravi, da za dobrih 900 jurjev tega ne bodo spravili pod streho ;-)

no ja, itak se bo ustavilo že pri soglasjih...
comteo sporočil: 664
[#3007231] 23.09.22 13:19 · odgovor na: Nollem (#3007219)
Odgovori   +    2
[Nollem]
zanima me kam nameravajo postaviti toplotno črpalko. predvidevam, da mora biti zalogovnik za ogrevanje in sanitarno vodo za takšno sosesko precej velik.

kakšen tip toplotne črpalke bodo uporabili in na kolikšno temperaturo bo segrevala vodo?

a je za priklop 12 sončnih elektrarn morebiti potreben izkop za kablovje?

sprašujem za prijatelja, ki pravi, da za dobrih 900 jurjev tega ne bodo spravili pod streho ;-)

no ja, itak se bo ustavilo že pri soglasjih...

Vsi podatki temeljijo na konkretnih ponudbah in podatkih iz števcev.
Alternativa je, da še naprej kurimo drag ruski plin. In plačujemo kot dražava penale zaradi nedoseganja zastavljenih ciljev.
Soglasje je problematično le tisto od ponudnika toplote, ker jnihovo mnenje temlji na občinskem odloku, ki to prepoveduje. Seveda, gre za službe odsluženih politikov v občinskih podjetjih.Priložnost je interventni zakon, ki povozi občinske odloke in že v prevem predlogu omogoča odklop oiz plinekga omrežja. Potrebno je samo dodati iz plinskega in drugih omrežij, katerih primarni vir energije so fosilna goriva. V tem primeru ni potrebno soglasje energetike i v tej fazi je zadeva realistična.

Večja težava so lastniki stanovanj, ki so v tujini ali domovih upokojencev in niso sposobni dati soglasja.
Drugače, bi naj položnica od prvega dneva namestitve in zagona bila 20% nižja, kot so trenutne položnice in se ne bi spreminjala cca 5 let, do popolne poplačitve kredita. OD takrat naprej bi bila cca 20% treutne vrednosti.

Torej položnice le 20% trenutnih, ni težav z podražitvami, ni težav s vojnami in krizami. In večji delež obnovljivih virov v bilanci Slovenije - torej manj plačnih kazni.
comteo sporočil: 664
[#3007232] 23.09.22 13:24 · odgovor na: (#3007203)
Odgovori   +    2
[alek14]
Wow. Odklopili se bodo od el. omrežja...


Not.
Kaj če bi prebrali tekst? Odklopili bi se od toplovodnega omrežja (primarni vir plin) in ostali priključeni na elektro omrežje, v katerem so solarne elektrarne pozitiven element. Daje energijo čez dan - ko je poraba visoka in cena energije visoka in jemlje iz omrežja čez noč, ko je energije preveč in je poceni.
Največji del stroška je ogravanje, ki bi bilo pokrito 100%. To tudi skrajčuje čas izplačila investicije (ki je itak na kredit in stanvalci ne rabijo sami investirati). Elektriko se lahko kupuje. Lahko tudi samo od hidroelektrarn, če je cilj redukcija CO2.
comteo sporočil: 664
[#3007233] 23.09.22 13:30 · odgovor na: 0126Bacis (#3007204)
Odgovori   +    1
[0126Bacis]
> 204 MWh letna poraba električne energije za predvideno toplotno črpalko
> 450 MWh elektrika iz sončne elektrarne, ki bi jo porabili stanovalci

Kako pa bo ta toplota črpalka delovala pozimi, ponoči?
Seveda ne na sonce, ampak na premog iz Indonezije, skurjen v TEŠ.

Spet bo nekdo vlekel provizije / zaslužke s popolnoma nesmislenimi investicijami.
Ta denar naj raje inevstirajo v "energetsko sanacijo" stavb (fasada, okna itd.).


Energetska sanacija je že narejena in je poraba energije zmanjšana za več kot 60%.
Ivesticija za to poplačana.
Elektrika čez dan je draga. Poraba je velika. Takrat sistem proizvaja energijeo in oddaja v omrežje. ČEz noč imamo malo porabo in presežke energije. Zato je energija poceni. Takrat nimaš zadosti in jemlješ iz omrežja.
ŽE razlika dnevne (ko oddajaš) in nočne (ko jemlješ) ti lahko dela dodaten zaslužek.



PS:
Kalo pa kaj s sončnimi polnilnicami avtomobilov, so na to pozabili ????
Ne berete tekst, ki ga komentirate?
Polnilnica je že nameščena in se uporablja več let. Kmalu bo potrebno več polnilnic, ker število električnih avtomobilov raste.
Po kalkulacijah se na 11 kW priključku (3 x 16A) lahko polni 10 avtomobilov za svoje dnevne potrebe. To je res zanemarljiva obremenitev. To se misli smao v nočni, nizki taritif. Od 22.00 do 06:00 . Ko je energije itak preveč.
Nollem sporočil: 967
[#3007239] 23.09.22 14:33 · odgovor na: comteo (#3007231)
Odgovori   +    1
[comteo]
> [Nollem]
> zanima me kam nameravajo postaviti toplotno črpalko. predvidevam, da mora biti zalogovnik za ogrevanje in sanitarno vodo za takšno sosesko precej velik.
>
> kakšen tip toplotne črpalke bodo uporabili in na kolikšno temperaturo bo segrevala vodo?
>
> a je za priklop 12 sončnih elektrarn morebiti potreben izkop za kablovje?
>
> sprašujem za prijatelja, ki pravi, da za dobrih 900 jurjev tega ne bodo spravili pod streho ;-)
>
> no ja, itak se bo ustavilo že pri soglasjih...


Vsi podatki temeljijo na konkretnih ponudbah in podatkih iz števcev.
Alternativa je, da še naprej kurimo drag ruski plin. In plačujemo kot dražava penale zaradi nedoseganja zastavljenih ciljev.
Soglasje je problematično le tisto od ponudnika toplote, ker jnihovo mnenje temlji na občinskem odloku, ki to prepoveduje. Seveda, gre za službe odsluženih politikov v občinskih podjetjih.Priložnost je interventni zakon, ki povozi občinske odloke in že v prevem predlogu omogoča odklop oiz plinekga omrežja. Potrebno je samo dodati iz plinskega in drugih omrežij, katerih primarni vir energije so fosilna goriva. V tem primeru ni potrebno soglasje energetike i v tej fazi je zadeva realistična.

Večja težava so lastniki stanovanj, ki so v tujini ali domovih upokojencev in niso sposobni dati soglasja.
Drugače, bi naj položnica od prvega dneva namestitve in zagona bila 20% nižja, kot so trenutne položnice in se ne bi spreminjala cca 5 let, do popolne poplačitve kredita. OD takrat naprej bi bila cca 20% treutne vrednosti.

Torej položnice le 20% trenutnih, ni težav z podražitvami, ni težav s vojnami in krizami. In večji delež obnovljivih virov v bilanci Slovenije - torej manj plačnih kazni.
seveda sem imel v mislih soglasja stanovalcev, ker vem kako zgleda zbor 289 etažnih lastnikov...

sicer pa si še vedno ne znam predstavljati kakšnih dimenzij je TČ za 228 stanovanj in kakšen mora biti zalogovnik. sanitarne vode najbrž ne bo bodo greli s pretočnim grelcem na štrom.
comteo sporočil: 664
[#3007240] 23.09.22 14:39 · odgovor na: Nollem (#3007239)
Odgovori   +    0
[Nollem]
> [comteo]
> > [Nollem]
> > zanima me kam nameravajo postaviti toplotno črpalko. predvidevam, da mora biti zalogovnik za ogrevanje in sanitarno vodo za takšno sosesko precej velik.
> >
> > kakšen tip toplotne črpalke bodo uporabili in na kolikšno temperaturo bo segrevala vodo?
> >
> > a je za priklop 12 sončnih elektrarn morebiti potreben izkop za kablovje?
> >
> > sprašujem za prijatelja, ki pravi, da za dobrih 900 jurjev tega ne bodo spravili pod streho ;-)
> >
> > no ja, itak se bo ustavilo že pri soglasjih...
>
>
> Vsi podatki temeljijo na konkretnih ponudbah in podatkih iz števcev.
> Alternativa je, da še naprej kurimo drag ruski plin. In plačujemo kot dražava penale zaradi nedoseganja zastavljenih ciljev.
> Soglasje je problematično le tisto od ponudnika toplote, ker jnihovo mnenje temlji na občinskem odloku, ki to prepoveduje. Seveda, gre za službe odsluženih politikov v občinskih podjetjih.Priložnost je interventni zakon, ki povozi občinske odloke in že v prevem predlogu omogoča odklop oiz plinekga omrežja. Potrebno je samo dodati iz plinskega in drugih omrežij, katerih primarni vir energije so fosilna goriva. V tem primeru ni potrebno soglasje energetike i v tej fazi je zadeva realistična.
>
> Večja težava so lastniki stanovanj, ki so v tujini ali domovih upokojencev in niso sposobni dati soglasja.
> Drugače, bi naj položnica od prvega dneva namestitve in zagona bila 20% nižja, kot so trenutne položnice in se ne bi spreminjala cca 5 let, do popolne poplačitve kredita. OD takrat naprej bi bila cca 20% treutne vrednosti.
>
> Torej položnice le 20% trenutnih, ni težav z podražitvami, ni težav s vojnami in krizami. In večji delež obnovljivih virov v bilanci Slovenije - torej manj plačnih kazni.

seveda sem imel v mislih soglasja stanovalcev, ker vem kako zgleda zbor 289 etažnih lastnikov...

sicer pa si še vedno ne znam predstavljati kakšnih dimenzij je TČ za 228 stanovanj in kakšen mora biti zalogovnik. sanitarne vode najbrž ne bo bodo greli s pretočnim grelcem na štrom.

Toplotne podpostaje že obstajajo z zalogovniki vode za ogrevalni sistem. Toplo vodo imamo v teh blokih na elektriko, toplotna oskrba dobavlja le toploto.
Načrtovane toplotne črpalke so geotermalne na podtalnico, nameščene na več mestih.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#3007241] 23.09.22 14:41 · odgovor na: comteo (#3007240)
Odgovori   +    0
[comteo]
Toplotne podpostaje že obstajajo z zalogovniki vode za ogrevalni sistem. Toplo vodo imamo v teh blokih na elektriko, toplotna oskrba dobavlja le toploto.
Načrtovane toplotne črpalke so geotermalne na podtalnico, nameščene na več mestih.

Pravkar sem dobil odgovor od Energetike (natančneje, od JHMB). Dodan je na koncu članka
comteo sporočil: 664
[#3007242] 23.09.22 14:42 · odgovor na: (#3007236)
Odgovori   +    1

A sem jaz kaj drugega na pisal??
PV bo pokrila potrebe po ogrevanju sproti pozimi tudi? Tudi to sem subtilno omenil.

V večji meri da. Energetska sanacija je bila uspešna in je proaba manjša od tiste, ki je bila projektirana. Razlika je celo 60%. Porabimo 60% manj, kot je bilo pred sanacijo načrtovano.
najobj sporočil: 31.920
[#3007245] 23.09.22 15:29
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 23.09.2022 15:36
... To so Mariborčani, ki utirajo pot za odklop od daljinske energetike ...

... čuj, Borut ... evo, čeprav se skoraj celo leto nočeš pogovarjati z mano - ne bom zdaj ponavljal, zakaj ne - sem opazil, da še vedno bereš moje poste in - I wonder why - si mi tukaj forum.finance.si/?m=...926&single celo dal + , zato ti v izogib novim težavam s forumskimi štromarji svetujem, da namesto zgoraj citiranega naslova drugič napišeš naslov "To so Mariborčani, ki sami za sebe pravijo, da utirajo pot za odklop od daljinske energetike" ... khmm, in bo volk (= forumski štromarji) sit in koza (= Borut Hočevar) cela, ker ti tako noben ne bo mogel očitati, da ti(!) pišeš gluposti, ti pa boš objavil članek, s tem opravil svoje delo in bo tudi Frankl zadovoljen s tabo ... aja, sicer pa stavim gajbo pira - seveda se je spet oglasil - da je forumski agitator comTeo pravuaprav toti Teo Bunta, ki bi kot izvršni direktor Implere poleg vztrajnega virtualnega nategovanja bralcev Financ in svojih sosedov z zastonjkarskim polnjenjem električnega avtomobila, zdaj rad še s financiranjem svojih sončnic na strehah njihovih blokov "v živo" nategnil še več kot 10 tisoč Mariborčanov ...

P.S.: če koga zanimajo fizične dimenzije tega "projekta", tako www.google.com/maps/...d15.614444 v Google Maps izgleda verjetno največje spalno naselje Nova vas za po zadnjih podatkih 10.391 prebivalcev Maribora ... no, ampak imam občutek, da bomo z "zelenim" prehodom sicer že nekaj cajta vedno bolj temno rjave barve s popolno temo brez elektrike ostali precej pred realizacijo "projekta" mariborskih zelenih utopistov, če pomislim na vztrajanje naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu z nesmiselnimi samomorilskimi sankcijami proti Rusom, tako da bo naš forumski comTeo Bunta mogoče v svoj žep pocuzal kakšnega tisočaka za projektno dokumentacijo, kaj več pa ziher ne ...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3007249] 23.09.22 15:44 · odgovor na: najobj (#3007245)
Odgovori   +    0
[najobj]
... To so Mariborčani, ki utirajo pot za odklop od daljinske energetike ...

... čuj, Borut ... evo, čeprav se skoraj celo leto nočeš pogovarjati z mano - ne bom zdaj ponavljal, zakaj ne - sem opazil, da še vedno bereš moje poste in - I wonder why - si mi tukaj forum.finance.si/?m=...926&single celo dal + , zato ti v izogib novim težavam s forumskimi štromarji svetujem, da namesto zgoraj citiranega naslova drugič napišeš naslov "To so Mariborčani, ki sami za sebe pravijo, da utirajo pot za odklop od daljinske energetike" ... khmm, in bo volk (= forumski štromarji) sit in koza (= Borut Hočevar) cela, ker ti tako noben ne bo mogel očitati, da ti(!) pišeš gluposti, ti pa boš objavil članek, s tem opravil svoje delo in bo tudi Frankl zadovoljen s tabo ... aja, sicer pa stavim gajbo pira - seveda se je spet oglasil - da je forumski agitator comTeo pravuaprav toti Teo Bunta, ki bi kot izvršni direktor Implere poleg vztrajnega virtualnega nategovanja bralcev Financ in svojih sosedov z zastonjkarskim polnjenjem električnega avtomobila, zdaj rad še s financiranjem svojih sončnic na strehah njihovih blokov "v živo" nategnil še več kot 10 tisoč Mariborčanov ...

P.S.: če koga zanimajo fizične dimenzije tega "projekta", tako www.google.com/maps/...d15.614444 v Google Maps izgleda verjetno največje spalno naselje Nova vas za po zadnjih podatkih 10.391 prebivalcev Maribora ... no, ampak imam občutek, da bomo z "zelenim" prehodom sicer že nekaj cajta vedno bolj temno rjave barve s popolno temo brez elektrike ostali precej pred realizacijo "projekta" mariborskih zelenih utopistov, če pomislim na vztrajanje naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu z nesmiselnimi samomorilskimi sankcijami proti Rusom, tako da bo naš forumski comTeo Bunta mogoče v svoj žep pocuzal kakšnega tisočaka za projektno dokumentacijo, kaj več pa ziher ne ...
Hvala za razkritje kdo je "comteo"
najobj sporočil: 31.920
[#3007251] 23.09.22 15:59 · odgovor na: 0513ANITO (#3007249)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [najobj]
> ... To so Mariborčani, ki utirajo pot za odklop od daljinske energetike ...
>
> ... čuj, Borut ... evo, čeprav se skoraj celo leto nočeš pogovarjati z mano - ne bom zdaj ponavljal, zakaj ne - sem opazil, da še vedno bereš moje poste in - I wonder why - si mi tukaj forum.finance.si/?m=...926&single celo dal + , zato ti v izogib novim težavam s forumskimi štromarji svetujem, da namesto zgoraj citiranega naslova drugič napišeš naslov "To so Mariborčani, ki sami za sebe pravijo, da utirajo pot za odklop od daljinske energetike" ... khmm, in bo volk (= forumski štromarji) sit in koza (= Borut Hočevar) cela, ker ti tako noben ne bo mogel očitati, da ti(!) pišeš gluposti, ti pa boš objavil članek, s tem opravil svoje delo in bo tudi Frankl zadovoljen s tabo ... aja, sicer pa stavim gajbo pira - seveda se je spet oglasil - da je forumski agitator comTeo pravuaprav toti Teo Bunta, ki bi kot izvršni direktor Implere poleg vztrajnega virtualnega nategovanja bralcev Financ in svojih sosedov z zastonjkarskim polnjenjem električnega avtomobila, zdaj rad še s financiranjem svojih sončnic na strehah njihovih blokov "v živo" nategnil še več kot 10 tisoč Mariborčanov ...
>
> P.S.: če koga zanimajo fizične dimenzije tega "projekta", tako www.google.com/maps/...d15.614444 v Google Maps izgleda verjetno največje spalno naselje Nova vas za po zadnjih podatkih 10.391 prebivalcev Maribora ... no, ampak imam občutek, da bomo z "zelenim" prehodom sicer že nekaj cajta vedno bolj temno rjave barve s popolno temo brez elektrike ostali precej pred realizacijo "projekta" mariborskih zelenih utopistov, če pomislim na vztrajanje naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu z nesmiselnimi samomorilskimi sankcijami proti Rusom, tako da bo naš forumski comTeo Bunta mogoče v svoj žep pocuzal kakšnega tisočaka za projektno dokumentacijo, kaj več pa ziher ne ...
Hvala za razkritje kdo je "comteo"
... eh, hvalabogu ga osebno ne poznam, sicer pa se je - če je res, lahko dokaže samo Črt - s pomočjo malo preveč vestnega Boruta malo preveč zagreti comTeo Bunta razkril kar sam ...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#3007252] 23.09.22 16:06 · odgovor na: najobj (#3007251)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [najobj]
> > ... To so Mariborčani, ki utirajo pot za odklop od daljinske energetike ...
> >
> > ... čuj, Borut ... evo, čeprav se skoraj celo leto nočeš pogovarjati z mano - ne bom zdaj ponavljal, zakaj ne - sem opazil, da še vedno bereš moje poste in - I wonder why - si mi tukaj forum.finance.si/?m=...926&single celo dal + , zato ti v izogib novim težavam s forumskimi štromarji svetujem, da namesto zgoraj citiranega naslova drugič napišeš naslov "To so Mariborčani, ki sami za sebe pravijo, da utirajo pot za odklop od daljinske energetike" ... khmm, in bo volk (= forumski štromarji) sit in koza (= Borut Hočevar) cela, ker ti tako noben ne bo mogel očitati, da ti(!) pišeš gluposti, ti pa boš objavil članek, s tem opravil svoje delo in bo tudi Frankl zadovoljen s tabo ... aja, sicer pa stavim gajbo pira - seveda se je spet oglasil - da je forumski agitator comTeo pravuaprav toti Teo Bunta, ki bi kot izvršni direktor Implere poleg vztrajnega virtualnega nategovanja bralcev Financ in svojih sosedov z zastonjkarskim polnjenjem električnega avtomobila, zdaj rad še s financiranjem svojih sončnic na strehah njihovih blokov "v živo" nategnil še več kot 10 tisoč Mariborčanov ...
> >
> > P.S.: če koga zanimajo fizične dimenzije tega "projekta", tako www.google.com/maps/...d15.614444 v Google Maps izgleda verjetno največje spalno naselje Nova vas za po zadnjih podatkih 10.391 prebivalcev Maribora ... no, ampak imam občutek, da bomo z "zelenim" prehodom sicer že nekaj cajta vedno bolj temno rjave barve s popolno temo brez elektrike ostali precej pred realizacijo "projekta" mariborskih zelenih utopistov, če pomislim na vztrajanje naših gospodarjev samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu z nesmiselnimi samomorilskimi sankcijami proti Rusom, tako da bo naš forumski comTeo Bunta mogoče v svoj žep pocuzal kakšnega tisočaka za projektno dokumentacijo, kaj več pa ziher ne ...

> Hvala za razkritje kdo je "comteo"

... eh, hvalabogu ga osebno ne poznam, sicer pa se je - če je res, lahko dokaže samo Črt - s pomočjo malo preveč vestnega Boruta malo preveč zagreti comTeo Bunta razkril kar sam ...
Če greš mal Googlat ugotoviš, da med Comteo-m in Teo Bunto obstaja velika verjetnost da gre za isto osebo....
comteo sporočil: 664
[#3007323] 24.09.22 21:03 · odgovor na: najobj (#3007245)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: comteo 24.09.2022 21:04
V čem je težava, če stanovalci 12 vhodov v Maribosrki soseki (dobroh 220 stanovanj) želijo SAMI financirati solarno elektrarno na svoji strehi ter geotermalno toplotno črpalko ter izklopiti daljinsko ogrevanje, ki deluje na fosilna goriva, ter si zmanjšati položnice?

Imate s tem težave?

Trenutna težava je najbolj mestna uredba, ki PREPREČUJE odklop od daljinskega ogrevanja. Se vam zdi prav, da se MORAMO greti na ruski plin? Ali nafto? Po visokih cenah?
najobj sporočil: 31.920
[#3007341] 25.09.22 13:36 · odgovor na: comteo (#3007323)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2022 13:44
[comteo]
V čem je težava, če stanovalci 12 vhodov v Maribosrki soseki (dobroh 220 stanovanj) želijo SAMI financirati solarno elektrarno na svoji strehi ter geotermalno toplotno črpalko ter izklopiti daljinsko ogrevanje, ki deluje na fosilna goriva, ter si zmanjšati položnice?

Imate s tem težave?

Trenutna težava je najbolj mestna uredba, ki PREPREČUJE odklop od daljinskega ogrevanja. Se vam zdi prav, da se MORAMO greti na ruski plin? Ali nafto? Po visokih cenah?
... čuj, jaz nimam nobenih težav, če res vsi(!) stanovalci 12 vhodov bloka z eno (= na isti ni priključen vhod 13, 14 ali še kakšen več) toplotno postajo za daljinsko ogrevanje hočejo živeti oziroma zmrzovati po svoje ... no, imam pa velike težave, če vseh stanovalcev noben nič ne vpraša in jih z zmanipulirano polovico - razen straha pred "Frieren für den Frieden" od samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu napovedanim zmrzovanjem večina od njih nima pojma o ničemer - stanovalcev v njihovem imenu neki samoizvoljeni "predstavniki" na nekih skrivnostnih sestankih odločijo, kako bodo vsi(!) ljudje v 12 vhodih živeli - poleti ogrevanja ne rabijo, pozimi pa bodo brez sonca v dolgih nočeh še bolj zmrzovali - v svojih lastniškoh stanovanjih, da jih bo lahko nekaj tebi podobnih manipulatorjev - o vsen v zvezi z električnimi avtomobili in polnilnicami si na totem forumu napisal več kot dovolj - zaslužilo s sončnicami na njihovih strehah ...

P.S.: z več kot 10 tisoč stanovalcev je Nova vas malo več kot 220 stanovanj in več kot 30 let je bil poceni ruski plin dober, zakaj pa zdaj ni več in zakaj bo ogrevanje skupaj z vsem ostalim nujnim za življenje nekajkrat dražje, pa vprašaj - v Sloveniji in pravzaprav v celi EU noben ni nobenega prebivalca nič vprašal - samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate z ono fon der lajno na čelu ...
comteo sporočil: 664
[#3007345] 25.09.22 15:01 · odgovor na: najobj (#3007341)
Odgovori   +    0
... čuj, jaz nimam nobenih težav, če res vsi(!) stanovalci 12 vhodov bloka z eno (= na isti ni priključen vhod 13, 14 ali še kakšen več) toplotno postajo za daljinsko ogrevanje hočejo živeti oziroma zmrzovati po svoje ... no, imam pa velike težave, če vseh stanovalcev noben nič ne vpraša

Od kod ideja, da stanovalce nobeden ne vpraša. Ideja je od stanovalcev, med katerimi so tudi doktorji znanosti, ki so skupaj s projektanti delali izračune in analize.
Pred nekaj leti smo naredili popolno sanacijo fasad, vrat, oken, toplotne podpostaje in smo večkrat znižali stroške vsem stanovalcem.
Zdaj se gre za korak naprej, ki bo znižal stroške za položnico za elektriko in oklestil stroške za ogrevanje.




in jih z zmanipulirano polovico - razen straha pred "Frieren für den Frieden" od samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu napovedanim zmrzovanjem večina od njih nima pojma o ničemer - stanovalcev v njihovem imenu neki samoizvoljeni "predstavniki" na nekih skrivnostnih sestankih odločijo, kako bodo vsi(!) ljudje v 12 vhodih živeli - poleti ogrevanja ne rabijo, pozimi pa bodo brez sonca v dolgih nočeh še bolj zmrzovali - v svojih lastniškoh stanovanjih, da jih bo lahko nekaj tebi podobnih manipulatorjev - o vsen v zvezi z električnimi avtomobili in polnilnicami si na totem forumu napisal več kot dovolj - zaslužilo s sončnicami na njihovih strehah ...

Vsa poraba je javna in vsak prijektant zna izračunati proiuvodnjo elektrike v zimskih mesecih, ter porabo energije na toplotni črpalki.
Cene plina so šle v nebo in ne vemo, kako bo v naprej. NA drugi strani moramo nekaj anrediti na klimatskih spremembah.
Zakaj vas moti, da si nekdo zmanjša strošek? Nevoščljivost?



P.S.: z več kot 10 tisoč stanovalcev je Nova vas malo več kot 220 stanovanj in več kot 30 let je bil poceni ruski plin dober, zakaj pa zdaj ni več in zakaj bo ogrevanje skupaj z vsem ostalim nujnim za življenje nekajkrat dražje, pa vprašaj - v Sloveniji in pravzaprav v celi EU noben ni nobenega prebivalca nič vprašal - samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate z ono fon der lajno na čelu ...

ŽE več let se poskušamo odklopiti od POCENI RUSKEGA PLINA, ker je položnica za ogrevanje največji strošek stanovanja. ŽE elektrika bi bila cenejša. Bloki so odlično izolirani in res PORABIMO zelo malo v primerjavi s časom pred sanacijo.
NE gre za NOVO VAS, ampak eno sosesko v NOVI VASI, ki ima 220 stanovanj. PAr starejših blokov z 12 vhodi skupaj.

Pomembno je da komentirate, čeprav bedarije?
najobj sporočil: 31.920
[#3007358] 25.09.22 19:14 · odgovor na: comteo (#3007345)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 25.09.2022 19:30
[comteo]
> ... čuj, jaz nimam nobenih težav, če res vsi(!) stanovalci 12 vhodov bloka z eno (= na isti ni priključen vhod 13, 14 ali še kakšen več) toplotno postajo za daljinsko ogrevanje hočejo živeti oziroma zmrzovati po svoje ... no, imam pa velike težave, če vseh stanovalcev noben nič ne vpraša
Od kod ideja, da stanovalce nobeden ne vpraša. Ideja je od stanovalcev, med katerimi so tudi doktorji znanosti, ki so skupaj s projektanti delali izračune in analize.
Pred nekaj leti smo naredili popolno sanacijo fasad, vrat, oken, toplotne podpostaje in smo večkrat znižali stroške vsem stanovalcem.
Zdaj se gre za korak naprej, ki bo znižal stroške za položnico za elektriko in oklestil stroške za ogrevanje.
in jih z zmanipulirano polovico - razen straha pred "Frieren für den Frieden" od samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu napovedanim zmrzovanjem večina od njih nima pojma o ničemer - stanovalcev v njihovem imenu neki samoizvoljeni "predstavniki" na nekih skrivnostnih sestankih odločijo, kako bodo vsi(!) ljudje v 12 vhodih živeli - poleti ogrevanja ne rabijo, pozimi pa bodo brez sonca v dolgih nočeh še bolj zmrzovali - v svojih lastniškoh stanovanjih, da jih bo lahko nekaj tebi podobnih manipulatorjev - o vsen v zvezi z električnimi avtomobili in polnilnicami si na totem forumu napisal več kot dovolj - zaslužilo s sončnicami na njihovih strehah ...
Vsa poraba je javna in vsak prijektant zna izračunati proiuvodnjo elektrike v zimskih mesecih, ter porabo energije na toplotni črpalki.
Cene plina so šle v nebo in ne vemo, kako bo v naprej. NA drugi strani moramo nekaj anrediti na klimatskih spremembah.
Zakaj vas moti, da si nekdo zmanjša strošek? Nevoščljivost?
> P.S.: z več kot 10 tisoč stanovalcev je Nova vas malo več kot 220 stanovanj in več kot 30 let je bil poceni ruski plin dober, zakaj pa zdaj ni več in zakaj bo ogrevanje skupaj z vsem ostalim nujnim za življenje nekajkrat dražje, pa vprašaj - v Sloveniji in pravzaprav v celi EU noben ni nobenega prebivalca nič vprašal - samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate z ono fon der lajno na čelu ...
ŽE več let se poskušamo odklopiti od POCENI RUSKEGA PLINA, ker je položnica za ogrevanje največji strošek stanovanja. ŽE elektrika bi bila cenejša. Bloki so odlično izolirani in res PORABIMO zelo malo v primerjavi s časom pred sanacijo.
NE gre za NOVO VAS, ampak eno sosesko v NOVI VASI, ki ima 220 stanovanj. PAr starejših blokov z 12 vhodi skupaj.

Pomembno je da komentirate, čeprav bedarije?
... OK, da midva to nategovanje skrajšava, ker v tistem koncu osebno poznam veliko ljudi in vsak od njih pozna še koga, tako da ti lepo napiši ulico s hišnimi številkami blokov s totimi 12 vhodi "odklopnikov" in naziv njihovega upravnika, pa bom svoje znance osebno povprašal, če je kdaj kdo koga kaj vprašal in kakšen je bil rezultat tega "referenduma" ... evo, in če jih je njihov upravnik na zboru etažnih lastnikov res vprašal po njihovem prostovoljnem odklopu od daljinskega ogrevanja - kdo in kako bo prevzel dobavo tople sanitarne vodo od istega odklopljenega dobavitelja - in so se etažni lastniki s potrebno večino s podpisanimi pooblastili svojim zastopnikom z odklopom od Energetike strinjali, se ti bom tukaj opravičil, če pa boš brez odgovora spet nekam poniknil, pa je itak vse jasno ...

P.S.: ostala jajca ne bom komentiral, ker sem se že pri "blokovskih" polnilnicah elektičnih avtomobilov tvojega nakladanja o takšnih in drugačnih izračunih zgolj z izbranimi podatki res naveličal ...

Strani: 1