Strani: 1 2

FIN-544124 sporočil: 2.878
[#2996454] 08.05.22 13:16
Odgovori   +    23
Nagnati razne jastrebi in pro ameriške Uršule stran od odločanja o usodi EU.

Italijan Fabio Panetta ima zelo prav.

Nagnati razne špekulante, odpret Svererni tok 2, maksimalno povečati dotok poceni Ruskega plina in nafte.

Znižati ceno energentov in bomo v EU lepo živeli.

No, ker to gre v nos Amerom bodo še bolj škripali z zobmi in razmišljali, kako zanetiti vojno v Evropi.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2996506] 09.05.22 12:09 · odgovor na: FIN-544124 (#2996454)
Odgovori   +    9
[]
Nagnati razne jastrebi in pro ameriške Uršule stran od odločanja o usodi EU.

Italijan Fabio Panetta ima zelo prav.

Nagnati razne špekulante, odpret Svererni tok 2, maksimalno povečati dotok poceni Ruskega plina in nafte.

Znižati ceno energentov in bomo v EU lepo živeli.

No, ker to gre v nos Amerom bodo še bolj škripali z zobmi in razmišljali, kako zanetiti vojno v Evropi.
Toliko plusov za povsem zgrešen komentar?
A pa vi veste, da je 24.2.2022 Rusija napadla neodvisno državo, sosedo, Ukrajino in da agresija še kar traja???
1011Arist sporočil: 1.046
[#2996508] 09.05.22 12:35 · odgovor na: kzupanc (#2996506)
Odgovori   +    11
[kzupanc]
> []
> Nagnati razne jastrebi in pro ameriške Uršule stran od odločanja o usodi EU.
>
> Italijan Fabio Panetta ima zelo prav.
>
> Nagnati razne špekulante, odpret Svererni tok 2, maksimalno povečati dotok poceni Ruskega plina in nafte.
>
> Znižati ceno energentov in bomo v EU lepo živeli.
>
> No, ker to gre v nos Amerom bodo še bolj škripali z zobmi in razmišljali, kako zanetiti vojno v Evropi.

Toliko plusov za povsem zgrešen komentar?

A ne bi bil že čas, da se preneha srati o neki neprecenljivosti kosa zemlje.
Gre za desetino Ukrajine, tam je živelo okoli 5 mio. ljudi in ustvarilo okoli 15 milijard BDP

Sedaj za ta kos zemlje umirajo ljudje Ukrajinci in Rusi nekaj 10.000
Izselilo se je 5 milijonov Ukrajincev, po OZN statistikah se jih vsaj polovico ne bo nikoli vrnilo.
EU in ZDA vsak mesec "darujeta" za okoli 10 milijard orožja za nadaljevanje nesmiselne vojne.

Žrtve na stani EU so lepo prikrite in sladkobesedneži, ki govorite ali veste, da je nekdo napadel... jih nočete videti.

Če se bo kupna moč EU prebivalcev zmanjšala za 10%, to pomeni 700 milijard €.
Ker je 21% prebivalcev na pragu revščine 90 milijonov bo to huda preizkušnja za njih.
Zaradi inflacije in zastoja gospodarske rasti bodo pri povišanih cenah izgubili službe.
Med temi 90 milijoni jih bo veliko psihično ali tudi drugače zbolelo zaradi pomanjkanja.
Če jih bo samo 1% je to že 90.000
Leporečniki seveda tega nočete videti, vam je važen TV šov in pravičnost, da so Rusi utelešeni hudiči.
RAzmere pa niso tako črno bele ampak imajo še mnogo sivih nians.




A pa vi veste, da je 24.2.2022 Rusija napadla neodvisno državo, sosedo, Ukrajino in da agresija še kar traja???
Hopsi7 sporočil: 5
[#2996509] 09.05.22 12:36 · odgovor na: kzupanc (#2996506)
Odgovori   +    9
Ste res prepričani da ima zahod v tem primeru vse prav? Da imamo relavantne informacije od medijev, da če posluješ z Rusijo in preveriš njihove informacije (ne, ni toliko cenzure kot jo spet predstavljajo naši mediji), vidiš da ni vse tako enostransko?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2996512] 09.05.22 13:01 · odgovor na: Hopsi7 (#2996509)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: kzupanc 09.05.2022 13:02
[Hopsi7]
Ste res prepričani da ima zahod v tem primeru vse prav? Da imamo relavantne informacije od medijev, da če posluješ z Rusijo in preveriš njihove informacije (ne, ni toliko cenzure kot jo spet predstavljajo naši mediji), vidiš da ni vse tako enostransko?
Ja, seved ani enostransko.
Ampak spremljam Putinovo Rusijo in NATO z ZDA ter EU od začetka vladavine sedanjega samodržca. V začetku mi je bil super, potem se je stopnjevalo zatiranje demokracije in težnje po obnovi SZ. Sedaj vidimo, kako nevaren je zahodni demokraciji, kamor spadam (skupaj z uradno EU, NATO, ZDA, Kanado, Avstralijo...). In pač gre po moje za boj civilizacij. Pragmatizem , preveč njega, je izvajala EU ves čas. In to je pripeljalo sem. V bistvu vidim, da bo je**no težko, ampak poti nazaj brez popolnega porzaa Rusije kot svetovnega igralca pač ne vidim. A vi vidite? V teh razmerah je pač gospodarstvo treba prilagoditi strateškim ciljem in trenutni situaciji. Lahko se pa preselite v Rusijo.

Ta komentar je v bistvu namenjen še bolj prejšnjemu odzivu (Arist...).
hostamox sporočil: 8.460
[#2996513] 09.05.22 13:01 · odgovor na: 1011Arist (#2996508)
Odgovori   +    5
Veš kaka je tista zgodba, prvo pridejo po najodalnejsega soseda, potlej pa lepo nadaljujejo po vasi.

Ko si že pri odtenkih sive.
1011Arist sporočil: 1.046
[#2996517] 09.05.22 13:44 · odgovor na: kzupanc (#2996512)
Odgovori   +    9
[kzupanc]
> [Hopsi7]
> Ste res prepričani da ima zahod v tem primeru vse prav? Da imamo relavantne informacije od medijev, da če posluješ z Rusijo in preveriš njihove informacije (ne, ni toliko cenzure kot jo spet predstavljajo naši mediji), vidiš da ni vse tako enostransko?

Ja, seved ani enostransko.
Ampak spremljam Putinovo Rusijo in NATO z ZDA ter EU od začetka vladavine sedanjega samodržca. V začetku mi je bil super, potem se je stopnjevalo zatiranje demokracije in težnje po obnovi SZ. Sedaj vidimo, kako nevaren je zahodni demokraciji, kamor spadam (skupaj z uradno EU, NATO, ZDA, Kanado, Avstralijo...). In pač gre po moje za boj civilizacij. Pragmatizem , preveč njega, je izvajala EU ves čas. In to je pripeljalo sem. V bistvu vidim, da bo je**no težko, ampak poti nazaj brez popolnega porzaa Rusije kot svetovnega igralca pač ne vidim. A vi vidite? V teh razmerah je pač gospodarstvo treba prilagoditi strateškim ciljem in trenutni situaciji. Lahko se pa preselite v Rusijo.

Ta komentar je v bistvu namenjen še bolj prejšnjemu odzivu (Arist...).
Kje se to vidi, da je nevaren zahodni demokraciji. Še vedno vsak dan dobavlja dogovorjene količine energije, ni napadel nobene NATO države, izvaja vojno na področju, ki ni del NATO. Ni izvedel atentata ali drugih terorističnih dejanj na nobenega zahodnega poslanca ali ministra ...
Če se zahod NATO gre proxy vojno z ukrajinskimi vojaki proti Rusiji je pa to nekaj drugega.
Čudno pravno odvzema premoženje nekomu, ker je Rus...
Tudi Nemci so odvzemali premoženje Židom, ker so bili Židi.
1011Arist sporočil: 1.046
[#2996519] 09.05.22 13:50 · odgovor na: hostamox (#2996513)
Odgovori   +    4
[hostamox]
Veš kaka je tista zgodba, prvo pridejo po najodalnejsega soseda, potlej pa lepo nadaljujejo po vasi.

Ko si že pri odtenkih sive.

To so po moje nesmiselne primerjave, ker je zahodni fake news naredil enačaj med Putinom in Hitlerjem.

Rusija danes nikakor nima ekonomske in vojaške moči, da bi šla korak po korak od soseda do soseda.
Če bi bilo to res, bi bilo treba udariti. Do sedaj gre dejansko samo za lokalni spor okoli večinsko ruskega prebivalstva v Lugansku in Donetsku.

Edino, kar bi se ji glede na gospodarsko moč izšlo je, da pa bi npadla zahod z jedrskim orožjem, pa po moje skoraj ni verjetno.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2996523] 09.05.22 14:54 · odgovor na: 1011Arist (#2996517)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 1127DXSXU 09.05.2022 14:56
Čudno pravno odvzema premoženje nekomu, ker je Rus...
Tudi Nemci so odvzemali premoženje Židom, ker so bili Židi.
Najprej so odvzemali Židom, čez nekaj časa pa kar vsem po vrsti s katerimi so si bili kaj navzkriž. Vključno s samimi Nemci.
To je tako "sladko opravilo", da ko enkrat ljudi navadiš, gre potem kar samo naprej, kot po olju.
hostamox sporočil: 8.460
[#2996524] 09.05.22 15:31 · odgovor na: 1011Arist (#2996519)
Odgovori   +    3
Prišli so najprej po krim, letos so napadali kijev, če bi jim popustili, je dokaj verjetno napredovanje do Romunije čez deset let.

Ruski voditelji kot kaže rabijo take zmage, da ostajajo na oblasti.
Je bilo nekaj napisanega na to temo.

Meni zgleda, kot bi npr italjani skušali najprej vzpostavit rapalsko mejo.
Na koncu pa bi potekali boji za juzno Primorsko.
anon-613067 sporočil: 8
[#2996535] 09.05.22 21:20 · odgovor na: FIN-544124 (#2996454)
Odgovori   +    3
zavračanje ruskih energentov je potencialno najbolj patetičen konec evrope ki sem si ga lahko zamislil. Bolj svetniški od papeža bi radi naredili ekonomski samomor...na koncu bomo od amerov kupovali ruski plin, ki je šel čez njihove posvečene roke in je sedaj "očiščen ukrajinske krvi" in seveda, zato 2x dražji.
Itak pa nema veze, vse bo šlo kmalu v k na tak ali drugačen način.
Endimion sporočil: 10.316
[#2996542] 10.05.22 06:56 · odgovor na: hostamox (#2996524)
Odgovori   +    5
Od WW2 se je Rusija/ SZ zapletla z odprto vojno le v eni državi. Afganistan.

Omejeno še v Siriji. In sedajle Ukrajina.

ZDA?
Vietnam
Panama
Irak 1990
Afganistan 2001
Irak 2003

Balkana ne bom štel v to kvoto ker ni šlo za direktno invazijo.

Trditi, da rabi ruski režim vojne da se drži na oblasti, je po tej metriki nekoliko poševna.
hostamox sporočil: 8.460
[#2996543] 10.05.22 07:18 · odgovor na: Endimion (#2996542)
Odgovori   +    0
Svet se ni začel po 1950:).

Pisalo je o zgodovini Rusije, sam ne najdem članka, na siolu mislim, da je bil. In zakaj putin ne bo odnehal, vsaj nekaj mora prinesti kot zmago, drugače je to njehov konec.
Endimion sporočil: 10.316
[#2996604] 10.05.22 16:19 · odgovor na: hostamox (#2996543)
Odgovori   +    3
Pred ww2 zgodovina je zelo pestra obče.

Že francoski so se po Napoleonu klali na več koncih vsaj 5x, Prusi in Avstrijci ravno tako. Imel si 3 balkanske vojne v razdobju 30 let. Imel si ameriško špansko vojno, pa ameriško mehiško vojno, invazija Filipinov (do 1945 so bili Filipini defacto ameriška kolonija) pa potem opijske vojne.. in vse vojne so bile igra "zemljo krast".

Tako da res težko izlociš ruse kot nekaj posebnega. Da bi bili nekaj ekstra zavojevalci.
FIN-544124 sporočil: 2.878
[#2996609] 10.05.22 17:59
Odgovori   +    4
Zanimive številke in dejstva.

In, da ne pozabimo, ko so bogate Evropske države imele po svetu še kolonije !!!

Koliko milijonov ljudi, domorodcev so zradirali iz obličja zemlje ne bomo vedeli nikoli, ker so bili vredni manj, kot nič in jih nihče ni vodil v nobeni evidenci !!!

Da ne naštevam, kje vse so se Ameri posredno vmešavali v razne države in jim pošiljali tisoče ton orožja in podobno, kot v Ukrajini krojili usodo milijonov ljudi !
hostamox sporočil: 8.460
[#2996619] 10.05.22 19:39 · odgovor na: Endimion (#2996604)
Odgovori   +    0
Ni bilo govora o zavojevalcih temveč o tem, da se je sicer dolga vladavina dolocene rodbine končala po niti ne tako pomenbni vojni.
Clanka kljub podrobnem pregledu zgodovine brskanja nisem našel :).

Ko so se umaknili iz Afganistana je kmalu sledil razpad SZ npr.
Gustl sporočil: 13.629
[#2996624] 10.05.22 20:12 · odgovor na: hostamox (#2996619)
Odgovori   +    1
Morda si pa tega avtorja na Twitterju bral.

Je pisal o tem, zakaj noben ruski voditelj ne sme izgubiti vojne.

mobile.twitter.com/k...7536968711
crt sporočil: 27.196
[#2996625] 10.05.22 20:19 · odgovor na: Gustl (#2996624)
Odgovori   +    1
ta stric je strasen, obvezno branje.
najobj sporočil: 31.920
[#2996626] 10.05.22 20:29 · odgovor na: hostamox (#2996619)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 10.05.2022 20:31
[hostamox]
Ni bilo govora o zavojevalcih temveč o tem, da se je sicer dolga vladavina dolocene rodbine končala po niti ne tako pomenbni vojni.
Clanka kljub podrobnem pregledu zgodovine brskanja nisem našel :).

Ko so se umaknili iz Afganistana je kmalu sledil razpad SZ npr.
... čuj, totega forum.finance.si/?m=...855&single danes še enkrat nalimanega posta z objavljenimi dokumenti, video in zvočnimi posnetki podkrepljeno kronologijo začetka vojne v Ukrajini očitno nisi prebral ...

P.S.: o zelo burni in bolj malo ali skoraj nič ukrajinski zgodovini Krima je na spletu materiala toliko "da prek teče", bistvo pa lahko prebereš tukaj www.rtvslo.si/svet/c...ski/331305 , da mi ob totem si.rbth.com/zgodovin...l-ukrajini članku ne boš očital ruske propagande ...
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2996630] 10.05.22 21:25 · odgovor na: crt (#2996625)
Odgovori   +    0
Galeev je legenda, res strašen. Pa sem ga odkril šele takrat po napadu.
Sam spremljam še Igorja Shuchka, Visegrad24 in NEXTO.
hostamox sporočil: 8.460
[#2996631] 10.05.22 21:36 · odgovor na: najobj (#2996626)
Odgovori   +    2
Glih sem iz avta kjer sem ujel 5 minut konca pogovora bivšega vojaskega vikarja, radio ognjišče.
Pravi neizpodbitno dejstvo je, da je rusija napadla ukrajino in da je vojna.
Vse ostalo so lahko spekulacije.

Skoda brat propagando enih ali drugih.
hostamox sporočil: 8.460
[#2996634] 10.05.22 22:07 · odgovor na: Gustl (#2996624)
Odgovori   +    0
Mislim da je bil članek v slovenščini.

Ceprav ob moji zmedenosti in hitrosti dogajanja/zivljenja zadnji mesec nisem ziher za nič :).

Selitev, pospravljanje starega stanovanja, dokoncevanje novega, njiva vmes pa na forum namesto na čik :).
najobj sporočil: 31.920
[#2996636] 10.05.22 22:27 · odgovor na: hostamox (#2996631)
Odgovori   +    3
[hostamox]
Glih sem iz avta kjer sem ujel 5 minut konca pogovora bivšega vojaskega vikarja, radio ognjišče.
Pravi neizpodbitno dejstvo je, da je rusija napadla ukrajino in da je vojna.
Vse ostalo so lahko spekulacije.

Skoda brat propagando enih ali drugih.
... ja, če pa je bivši vojaški vikar na Radio Ognjišče rekel, da sovjetski partijski šef Ukrajinec Nikita Hruščov ruskega Krima ni podaril Ukrajini oziroma če povzamem iz nalimanega članka, ko je svojeglavi Ukrajinec Hruščov svojo odločitev o Ukrajini podarjenem Krimu formalno enakovrednim sovladajočim članom prezidija sporočil kar med kosilom, domnevno v "veselem stanju" in so potem na sami seji "selitvi" Krima - kot da menjaš stanovanje - iz Ruske federacije v Ukrajino namenili celih 15 minut in sklep sprejeli soglasno, kot se je spodobilo za sovjetske čase ... khmm, in je vse ostalo po s 5 milijardami dolarjev plačanem državnem udaru in leta 2014 v telefonskem pogovoru nastavljenimi ameriškimi pajaci forum.finance.si/?m=...855&single zgolj ruska propaganda, ki jo je škoda brati, potem res ne vem, kaj bi Putin rad ...

P.S.: moj komentar na komentar bivšega vojaškega vikarja na Radio Ognjišče je zgolj moj standardni ... eh, jebiga ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2996637] 10.05.22 22:45 · odgovor na: najobj (#2996636)
Odgovori   +    3
Krim se je zgodil pred desetimi leti, in podobno operacijo je kot zgleda Putin nacrtoval tokrat in se zmotil.

Zapletel se je v vojno in ne more enostavno reč ok to je to, probal smo, gremo domov.

Enostavneje bi bilo če bi ruskim ukrajincem za začetek pomagal le z orožjem in mogoče nekaj vojastva.
Ne pa da napade skoraj pol drzave in to celo preko tretje.
To je bila strateška napaka.
najobj sporočil: 31.920
[#2996692] 11.05.22 15:22 · odgovor na: hostamox (#2996637)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 11.05.2022 15:28
[hostamox]
Krim se je zgodil pred desetimi leti, in podobno operacijo je kot zgleda Putin nacrtoval tokrat in se zmotil.

Zapletel se je v vojno in ne more enostavno reč ok to je to, probal smo, gremo domov.

Enostavneje bi bilo če bi ruskim ukrajincem za začetek pomagal le z orožjem in mogoče nekaj vojastva.
Ne pa da napade skoraj pol drzave in to celo preko tretje.
To je bila strateška napaka.
... OK, Krim je sicer večinsko ruski in po umiku ukrajinske vojske brez enega samega strela v luft, se je Putin z oceno o tankovskem sprehodu v "osvobojeni" Kijev res hudo zajebal, ampak tudi o tem forum.finance.si/?m=...393&single sem na totem forumu že pisal ... no, vsekakor pa je več kot butasto strašenje rusofobnih pacientov - zato se sploh še oglašam - da se Putin v Ukrajini ne bo ustavil, ampak da bo svoj osvajalski pohod v Evropo nadaljeval vse do Portugalske, ker se tam začne Atlantski ocean, do Amerike pa je čez Atlantski ocean tudi za Putina malo predaleč ... khmm, in bo po butastih rusofobih potem Putin v okupirani Evropi lahko rusko nafto in plin v miru prodajal sam sebi ...

P.S.: pojma nimam, kaj se po spoznani napaki o "sprehodu" v Kijev zdaj plete po Putinovi glavi, zdi pa se mi, da poleg z Donbasom povezanega Krima - to ozemlje je bilo z izrazito rusko večino - hoče osvojiti čim več ukrajinskega ozemlja - z vojsko ga mogoče lahko osvoji, brez podpore lokalnega prebivalstva pa ga zadržat ne more, kar so prej Rusi in nazadnje Američani spoznali v praktično neoboroženem Afganistanu - da bo lahko v pogajanjih malo "popustil" in - uganka mi je Odesa - Ukrajini "vrnil" ozemlje, ki je itak večinsko ukrajinsko ... no, ne glede na Američane in samoizvoljene bruseljske spitzenkandidate pa Ukrajina v mejah pred ameriško "invazijo" v ukrajinsko vlado ne bo več nikoli - atomski armagedon je itak konec za vse - ker je več kot 8 milijonov ukrajinskih Rusov malo preveč, da bi jih NATO pakt ob živem Putinu ali pravzaprav kateremkoli drugem ruskem voditelju deportiral v Rusijo ali pa da bi jih - v Ukrajini zdaj Rusi ne morejo več živet - v Ukrajini vse pobil ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2996788] 12.05.22 13:58 · odgovor na: najobj (#2996692)
Odgovori   +    0
Saj ni nujno, da ravno putin njegovi nasledniki so lahko še hujši.
najobj sporočil: 31.920
[#2996794] 12.05.22 15:18 · odgovor na: hostamox (#2996788)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 12.05.2022 15:19
[hostamox]
Saj ni nujno, da ravno putin njegovi nasledniki so lahko še hujši.
... ja, zato pa sem napisal, če bo svet še obstajal, Ukrajine v mejah pred ameriško "invazijo" v ukrajinsko vlado ne bo več nikoli ...

P.S.: ti si s kmetov in verjetno boš mojo primerjavo tukaj forum.finance.si/?m=...856&single bolje razumel kot "mestne srajce" na totem forumu ... aja, in še nekaj zelo pomembnega so danes vsi pozabili oziroma so pri zgodovini sedeli na ušesih - tista finska smrklja Sanna Marin sploh - in sicer da civilizacija še vedno obstaja in da se danes (zaekrat še) lahko pogovarjamo na totem forumu, je razlog v tem, da so isto(!) kot pred leti en.wikipedia.org/wik...ile_Crisis pred svojim pragom (= nobenih ruskih raket) hoteli Američani in so jih "primitivni" Rusi hvalabogu takrat poslušali in razumeli, danes pa isto (= nobenih ameriških raket) pred svojim pragom hočejo Rusi in jih "demokratični" Američani skupaj s samoizvoljenimi bruseljskimi spitzenkandidati nočejo poslušat, kaj šele da bi jih hoteli razumet ...
hostamox sporočil: 8.460
[#2996807] 12.05.22 22:17 · odgovor na: najobj (#2996794)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [hostamox]
> Saj ni nujno, da ravno putin njegovi nasledniki so lahko še hujši.

... ja, zato pa sem napisal, če bo svet še obstajal, Ukrajine v mejah pred ameriško "invazijo" v ukrajinsko vlado ne bo več nikoli ...

P.S.: ti si s kmetov in verjetno boš mojo primerjavo tukaj forum.finance.si/?m=...856&single bolje razumel kot "mestne srajce" na totem forumu ... aja, in še nekaj zelo pomembnega so danes vsi pozabili oziroma so pri zgodovini sedeli na ušesih - tista finska smrklja Sanna Marin sploh - in sicer da civilizacija še vedno obstaja in da se danes (zaekrat še) lahko pogovarjamo na totem forumu, je razlog v tem, da so isto(!) kot pred leti en.wikipedia.org/wik...ile_Crisis pred svojim pragom (= nobenih ruskih raket) hoteli Američani in so jih "primitivni" Rusi hvalabogu takrat poslušali in razumeli, danes pa isto (= nobenih ameriških raket) pred svojim pragom hočejo Rusi in jih "demokratični" Američani skupaj s samoizvoljenimi bruseljskimi spitzenkandidati nočejo poslušat, kaj šele da bi jih hoteli razumet ...
Če si že pri medvedih in ostalih zvereh. Kmetje so jih vedno iztrebili, čim jim je to tehnika dovoljevala. Ni bilo tu neke debate.

Če nadaljujem s kmečko primerjavo je tudi ruskega medveda za odstranit, če je na nasprotni strani dovolj premoči. Tudi kmetje se niso ravno s krepelci spuščali nad volkove, ko pa so enkrat imeli puške pa ni bilo več problema.

Drugače pa ja, medveda je treba spoštovat in ne hodit blizu.
Tule pri nas so nas kot otroke še z divjimi prašiči strašili naj ne hodimo globje v gozd ko imajo mladiče : ).
crt sporočil: 27.196
[#2996825] 13.05.22 09:51 · odgovor na: hostamox (#2996807)
Odgovori   +    1
hey dude

dolzan sem ti nekaj glede na to, da sva se v pretklosti pogovarjala o tempu in dometu visanja om.

moja glavna teza je sicer se naprej to, da je domet zelo omejen, ker se hitro zacne kaj lomit ce ne drugega ze pri drzavnem dolgu.

zdaj pa dodajam:

however... dogajanje v ukrajini odpira vrata za to, da zategujes relativno neobcutljivo na pizdarije, ki s tem nastanejo, ker potem reces jah lejte putin, ko si nekoc fertik z mandatom, pa vsem razlagas, da takrat je pac bil tak izreden cas.

torej ukrajina kot alibi, da naredis vec stale, kot bi si sicer privoscil; nekaj takega kot ko se v firmi menjava vodstvo in v prvem kvartalu naredijo maksimalno izgubo in odpise, malo za nazaj, malo za naprej, vse pod marelo itak so drugi krivi.

ni receno, da bo tako, je pa za imet v mislih. ce bo tako, potem v bistvu nimamo apriori predstave o visini om.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2996848] 13.05.22 12:14 · odgovor na: hostamox (#2996524)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 13.05.22 11:55
[hostamox]
Prišli so najprej po krim, letos so napadali kijev, če bi jim popustili, je dokaj verjetno napredovanje do Romunije čez deset let.

Ruski voditelji kot kaže rabijo take zmage, da ostajajo na oblasti.
Je bilo nekaj napisanega na to temo.

Meni zgleda, kot bi npr italjani skušali najprej vzpostavit rapalsko mejo.
Na koncu pa bi potekali boji za juzno Primorsko.
Rapalska meja in še marsikaj drugega, tudi koroška, vključno s Celovcem, je bilo eno navadno PRODAJANJE, še bolje pa PODARJANJE slovenske zemlje tujcem iz strani antantnih zaveznic, USA,GB, Francije,.... Toliko ozemlja, kot ga je izgubolo slovenski živež, so ga samo še Madžari!

Zdaj pa, da Rusija ni ravno tako velika kot Slovenija in da mora biti bolj ubogljiva kot mi, ker drugače jo bodo poškropili s sveto vodico; to mi pa verjetno ni potrebno razlagati!? :)

Strani: 1 2