Strani: 1 2 3

Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994692] 14.04.22 07:33
Odgovori   +    29
Vprašanje koliko s(m)o mladi res levo usmerjeni. Nedvomno na njih vpliva šolstvo, pop kultura, ni pa res, da se avtomatsko usmerjajo na levo. Trump je nagovajal tudi mlade denimo, tam je bila mnogo močnejša mlada komponenta, kot pri Brexitu, kjer so res Brexit podpirali starejši. Nekateri mladostnički subkulturni trendi kažejo n usmerjanje stran od progresivizma mladih. Nika Kovač in Tea Jarc nista pač edini predstavnici mlade generacije.
Tudi predpostavke so napačne_ sam menim, da sploh ni res, da samo levi pol naslavlja težave mladih. Dejansko jih po letu 2008 NI naslovil, čeprav smo imeli leve vlade. Kot tudi ni res, da so leve pozicije sredinske. Prav trako ni nujno, da mladi kar neposredno podpirajo leve pozicije: ogromno mladih je recimo podnetniško usmerjeni, so IT-jevci, in si želijo bolj fleksibilnih načinov zaposlovanja. Prekarnost po letu 2008 je bila huda in je neproporcionalno hudo prizadela vse mlade, ampak nadpovprečno že takrat nezaposljive družboslovce. Problem je, ker pogled iz FDV in isto kot iz strojne ;)
Ta intevju mi deluje bolj kot neka agitacija, v smislu da je kar cel KUL blok sedaj neka sredina, SDS, NSI pa so skrajne stranke.
Bolj fer bi bilo, če bi imeli vzporedni intervju z dvema predstavnikoma razlagalcev javnega mnenja, "levim" ter bolj "desnim".
Preveč prozorno.
crt sporočil: 27.208
[#2994694] 14.04.22 07:38
Odgovori   +    13
To je uspelo denimo Mitterrandu, ki je obiskal oblegano Sarajevo, vendar se je takrat seštelo več stvari.
kakor se spomnim, recimo ta stvar - da je bila ameriska ekipa neposredno na tem, da potolce srbsko artilerijo po hribih okoli sarajeva, nakar evo ga miterrand... in je trajalo se leta.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994695] 14.04.22 07:52 · odgovor na: crt (#2994694)
Odgovori   +    17
Citiram: "Predvsem ni uspelo retradicionalizaciji slovenske družbe"
Kaj je s tem pojmom RETRADICIONALIZACIJE, ki se je zadnje mesece začel pojavljati povsedo po MSM medijih LOL? MEd prvimi, ga je uporabila že Marta Kos Marko, pa tisti članek v Večeru itd.? Je to kakšna povsem načrtovana operacija s strani levice, da se promovira točno ta pojem????
crt sporočil: 27.208
[#2994696] 14.04.22 07:56 · odgovor na: Rokc5 (#2994695)
Odgovori   +    1
eee what? kaj ima to z miterrandom in zakaj to mene sprasujes :)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994698] 14.04.22 08:00 · odgovor na: crt (#2994696)
Odgovori   +    1
Pardon crt, my bad, sem postavil na splošno vprašanje nisem spraševal tebe. Brez skrbi te ne bom mučil s temi vprašanji, zanimajo me bolj tvoja borzna stališča ;););)
simona2 sporočil: 2.204
[#2994728] 14.04.22 13:03 · odgovor na: Rokc5 (#2994692)
Odgovori   +    19
pa saj pri uhanu ni pomembno, da prebereš, kaj pravi o desnici, ampak je pomembno, kaj pravi o levici... in to, kar pravi, je res...

kar pa se tiče mladih in desnice... s kom pa naj mladi neopredeljeni identificirajo kot z desnico? zakaj nihče na desnici ne dela česa (čisto drugačnega ideološko, seveda, pa pojavno enakega - da ne bo pomote) - kot Nika Kovač? zakaj samo mladi levičarji organizirajo knjižnice pod krošnjami, branje na prostem, izobraževalne, ekonomske dogodke? kdo od mladih desničarjev to počne, pa prosim ne mi z Markom Andrijaničem... koga postaviš ob bok ali pa proti Niki Kovač? Normo Brščič?; ne me zaj... nasproti referendumu za vode, postaviš kaj - za otroke gre proti splavu ... spet, čisto mimo...

in kot je katastrofalna intelektualna kapaciteta vodilnih okoli SDS ta hip, je še bolj skrb zbujajoče, da nimajo prihodnje pametnejše generacije... sorry, postali so kot susak, pa ne vem, če bi polovica SDS nomenklature vedla, kaj to pomeni... kot ne vejo, kaj je kamerun... to je katastrofa!
hostamox sporočil: 8.460
[#2994733] 14.04.22 13:38 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    9
Do 25,30 moraš bit levičar.

Tako je ali pa je nekaj narobe s tabo.

Ja midva z rokcem sva že od malega desnicarja:)

Zanj ne vem, sam pa sem bil vedno cuden.
Jih je pa na podezelju se kar nekaj mladih desnicarjev in dogodki so vaske veselice, lokalna drustva, verska srečanja npr Sticna mladi itn.

V Ljubljani pa to res ni in ;)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994744] 14.04.22 15:05 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: Rokc5 14.04.2022 15:06
simona2: veš, saj s kritikami se strinjam, so based.

Ni pa vse tako dandy kar se tiče proizvajanja mladih levičarjev v SLO šolskem sistemu. Kordiš recimo je prišel iz FF (takratna zasedba FF) s čepico Che Guevere in nato na valu medijske promocije v DZ.

Kar je alter desne scene mladih v SLO se jo v bistvu hitro ožigosa kot "skrajno", kar je po mojem problem.

Je pa kritika o zanemarjanju podmladka pri desnih strankah na mestu, to pa sam vedno opozarjam. Morda bodo tile internetni časi olajšali identifikacijo novih mladih konservativnih voditeljev v SLO.

P.S. hostamox - ja midva sva specifična. Sploh, ker nisva prestopila v drug tabor tekom odraščanja :)
najobj sporočil: 31.922
[#2994748] 14.04.22 15:44 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    4
[simona2]
pa saj pri uhanu ni pomembno, da prebereš, kaj pravi o desnici, ampak je pomembno, kaj pravi o levici... in to, kar pravi, je res...

kar pa se tiče mladih in desnice... s kom pa naj mladi neopredeljeni identificirajo kot z desnico? zakaj nihče na desnici ne dela česa (čisto drugačnega ideološko, seveda, pa pojavno enakega - da ne bo pomote) - kot Nika Kovač? zakaj samo mladi levičarji organizirajo knjižnice pod krošnjami, branje na prostem, izobraževalne, ekonomske dogodke? kdo od mladih desničarjev to počne, pa prosim ne mi z Markom Andrijaničem... koga postaviš ob bok ali pa proti Niki Kovač? Normo Brščič?; ne me zaj... nasproti referendumu za vode, postaviš kaj - za otroke gre proti splavu ... spet, čisto mimo...

in kot je katastrofalna intelektualna kapaciteta vodilnih okoli SDS ta hip, je še bolj skrb zbujajoče, da nimajo prihodnje pametnejše generacije... sorry, postali so kot susak, pa ne vem, če bi polovica SDS nomenklature vedla, kaj to pomeni... kot ne vejo, kaj je kamerun... to je katastrofa!
... čuj, Simona ... evo, samo eno pojasnilo, Susak je osamljen otok www.google.com/maps/...a=!3m1!1e3 v Kvarnerskem zalivu, kjer so se v preteklosti zaradi slabih prometnih povezav domačini na otoku dolga leta (menda) plodili samo med sabo in so (bile) na naslednjih generacijah otočanov (menda) temu primerne posledice ... khmm, ker nisem glih ziher, da je tudi na totem forumu splošno znano, kaj za SDS pomeni "postali so kot susak" ...
FIN-542731 sporočil: 473
[#2994765] 14.04.22 21:18 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    20
[simona2]
pa saj pri uhanu ni pomembno, da prebereš, kaj pravi o desnici, ampak je pomembno, kaj pravi o levici... in to, kar pravi, je res...

kar pa se tiče mladih in desnice... s kom pa naj mladi neopredeljeni identificirajo kot z desnico? zakaj nihče na desnici ne dela česa (čisto drugačnega ideološko, seveda, pa pojavno enakega - da ne bo pomote) - kot Nika Kovač? zakaj samo mladi levičarji organizirajo knjižnice pod krošnjami, branje na prostem, izobraževalne, ekonomske dogodke? kdo od mladih desničarjev to počne, pa prosim ne mi z Markom Andrijaničem... koga postaviš ob bok ali pa proti Niki Kovač? Normo Brščič?; ne me zaj... nasproti referendumu za vode, postaviš kaj - za otroke gre proti splavu ... spet, čisto mimo...

in kot je katastrofalna intelektualna kapaciteta vodilnih okoli SDS ta hip, je še bolj skrb zbujajoče, da nimajo prihodnje pametnejše generacije... sorry, postali so kot susak, pa ne vem, če bi polovica SDS nomenklature vedla, kaj to pomeni... kot ne vejo, kaj je kamerun... to je katastrofa!
WTF (malo starejši po žargonu zblojene xy generacije :)) - kakšna referenca pa je Nika Kovač in ... kaj je že tista institucija 8. marec? Kaj je dosedaj v življenju ustvarila? Se je mogoče "samozaposlila"? Ali je celo koga zaposlila na podlagi podjetniške ideje? Je naredila kakšno revolucijo v javnem sektorju in s tem kaj doprinesla k zmanjšanju stroškov za nas davkoplačevalce.

Ma tale članek je en velik shit. Edini program in zgodba, ki jo prodajajo pri nas oni s KUL-ico za uho (skrajni nebodisigatrega ali karkoli že so ...) ... samo da ni JJ.
Je bo ... (khm), mene zanima prihodnost. Celo sodstvo, zdravstvo, ja ... tudi šolstvo (predvsem faksi, prednjačijo družboslovni) ... so zjebali "ta naši", ki še vedno prihajajo iz gozdov.

Noben NORMALEN podjetnik ne bo volil teh zadetkov ... bog ne daj, se križam, ko kdaj poslušam kakšnega Hojsa, Gorenjaka in podobne ... vendar ti ne sežejo do kolen "steklim ps..." s ta leve, ala mesečnik, "Aj nid džast tajm", paranonoidni komik, kravžlasti cmerko itd.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994767] 14.04.22 21:49 · odgovor na: FIN-542731 (#2994765)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: Rokc5 14.04.2022 21:49
FIN-542731 - faksi (družboslovni kakopak) so zjebani, počakaj da slišiš kako je državno (ups pardon "javno") šolstvo sfukano. V bistvu tega nočeš slišat.
Mislim, da bo potrebno tudi iz drugih političnih taborov bolj naslavljati mlade in to čim prej, da se prepreči njihova 'Komsomolizacija'. V zadnjih 20 letih smo tu naredili preveč napak. Sem mislil, da je hudo, ko so začeli, ko sem še jaz bil študent, ampak sedaj so čisto "zaružili", to je šlo v overdrive.
FIN-544124 sporočil: 2.887
[#2994771] 15.04.22 00:15
Odgovori   +    1
Gospod Samo Uhan je lepo vse povedal.

Točno tako, kot je povedal je v Sloveniji.

Problem sedaj je, da desni tega nočejo slišati in sedaj nekateri v komentarjih hočejo stvari speljati drugam in spreminjajo temo.

In še glede mladih.

Jasno je, kaj je pred njimi. Iskanje vsakdanjega kruha in to tako, da bodo čim manj izkoriščani s strani kapitalistov.

Potem si zagotoviti streho nad glavo, kjer zopet trčijo v močan nepremičninski lobi.

Sledi družina, otroci, vrtec, šola.

V glavnem so v njihovem življenju sedaj stvari za katere veliko bolj skrbi levo sredinska opcija.
XDONA1 sporočil: 1.168
[#2994778] 15.04.22 07:01 · odgovor na: FIN-542731 (#2994765)
Odgovori   +    3
[]
> [simona2]
> pa saj pri uhanu ni pomembno, da prebereš, kaj pravi o desnici, ampak je pomembno, kaj pravi o levici... in to, kar pravi, je res...
>
> kar pa se tiče mladih in desnice... s kom pa naj mladi neopredeljeni identificirajo kot z desnico? zakaj nihče na desnici ne dela česa (čisto drugačnega ideološko, seveda, pa pojavno enakega - da ne bo pomote) - kot Nika Kovač? zakaj samo mladi levičarji organizirajo knjižnice pod krošnjami, branje na prostem, izobraževalne, ekonomske dogodke? kdo od mladih desničarjev to počne, pa prosim ne mi z Markom Andrijaničem... koga postaviš ob bok ali pa proti Niki Kovač? Normo Brščič?; ne me zaj... nasproti referendumu za vode, postaviš kaj - za otroke gre proti splavu ... spet, čisto mimo...
>
> in kot je katastrofalna intelektualna kapaciteta vodilnih okoli SDS ta hip, je še bolj skrb zbujajoče, da nimajo prihodnje pametnejše generacije... sorry, postali so kot susak, pa ne vem, če bi polovica SDS nomenklature vedla, kaj to pomeni... kot ne vejo, kaj je kamerun... to je katastrofa!

WTF (malo starejši po žargonu zblojene xy generacije :)) - kakšna referenca pa je Nika Kovač in ... kaj je že tista institucija 8. marec? Kaj je dosedaj v življenju ustvarila? Se je mogoče "samozaposlila"? Ali je celo koga zaposlila na podlagi podjetniške ideje? Je naredila kakšno revolucijo v javnem sektorju in s tem kaj doprinesla k zmanjšanju stroškov za nas davkoplačevalce.

Ma tale članek je en velik shit. Edini program in zgodba, ki jo prodajajo pri nas oni s KUL-ico za uho (skrajni nebodisigatrega ali karkoli že so ...) ... samo da ni JJ.
Je bo ... (khm), mene zanima prihodnost. Celo sodstvo, zdravstvo, ja ... tudi šolstvo (predvsem faksi, prednjačijo družboslovni) ... so zjebali "ta naši", ki še vedno prihajajo iz gozdov.

Noben NORMALEN podjetnik ne bo volil teh zadetkov ... bog ne daj, se križam, ko kdaj poslušam kakšnega Hojsa, Gorenjaka in podobne ... vendar ti ne sežejo do kolen "steklim ps..." s ta leve, ala mesečnik, "Aj nid džast tajm", paranonoidni komik, kravžlasti cmerko itd.
Se strinjam, mesečnik in družba so popolnoma zašli. Tako, kot so zašli JJ in družba. Poglej npr sedaj kaj počnejo okrog s plakati, človek bi sklepal, da so v teh štirih letih zavihali rokave in delali samo na tem :) so se pa večinoma ukvarjali z epidemijo in notranjim sovražnikom iz Kumrovca. Ali pa recimo seznanitev z napovedjo UMAR-ja, zakaj jim je tega treba, zakaj ne morejo biti transparentni in pošteni, na ta račun bi dobili kak dodaten glas, tudi moj mogoče. Ne pa da zavajajo in lažejo, tipično populistično.
No, moj point je v tem, da se dobi tudi kakšen bolj sredinsko usmerjen kandidat, je pa res, da ga je treba iskati z lupo. Ne me prosim za imena, vsak naj naredi domačo nalogo sam.
Gustl sporočil: 13.629
[#2994779] 15.04.22 07:02 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: Gustl 15.04.2022 07:13
[simona2]
pa saj pri uhanu ni pomembno, da prebereš, kaj pravi o desnici, ampak je pomembno, kaj pravi o levici... in to, kar pravi, je res...

kar pa se tiče mladih in desnice... s kom pa naj mladi neopredeljeni identificirajo kot z desnico? zakaj nihče na desnici ne dela česa (čisto drugačnega ideološko, seveda, pa pojavno enakega - da ne bo pomote) - kot Nika Kovač? zakaj samo mladi levičarji organizirajo knjižnice pod krošnjami, branje na prostem, izobraževalne, ekonomske dogodke? kdo od mladih desničarjev to počne, pa prosim ne mi z Markom Andrijaničem... koga postaviš ob bok ali pa proti Niki Kovač? Normo Brščič?; ne me zaj... nasproti referendumu za vode, postaviš kaj - za otroke gre proti splavu ... spet, čisto mimo...

in kot je katastrofalna intelektualna kapaciteta vodilnih okoli SDS ta hip, je še bolj skrb zbujajoče, da nimajo prihodnje pametnejše generacije... sorry, postali so kot susak, pa ne vem, če bi polovica SDS nomenklature vedla, kaj to pomeni... kot ne vejo, kaj je kamerun... to je katastrofa!

Meni se ne zdi nobene grozne škode, če se večina mladih identificira z levico ali z nikomer. A ni tako vedno bilo? Še posebej, če ni na voljo neke tretje, recimo liberalne opcije (tisto okoli Viranta je imelo nekaj časa tako percepcijo).

Ampak potem pa se zaposlijo (v gospodarstvu) pa dobijo realne probleme v življenju pa kdaj plačno listo pogledajo pa začnejo na kakšno stvar tudi drugače gledat.

To seveda potem še vedno ni dovolj, da bi šel v družbo volivcev, ki se jim fajn zdi en primitivni in ksenofobni Mahnič.

Je pa (vcasih) dovolj za ne volit na prvo žogo neke random leve.


Primer - ženi, po njenem prepričanju levo usmerjeni, sem dal tole za izpolnit:
voliprav.si/vprasalnik

...in ni mogla zaspat od razburjenja, ker ji je NSI pa ostale desne na vrh vrglo (še bolj intenzivno kot meni).

Sem jo potolažil, da so to sladki problemi, ker je to zato, ker ima veliko plačo pa doma posluša neoliberalni brainwash :)

(ne bo seveda volila NSI, ni to zanjo, ampak tega pa tudi ne bo več dala ven iz glave :)

Kar se mene tiče, je napredek, da bo šla tokrat volit...in je povsem vseeno, koga...

Pri mladih me skrbi samo, če nasedejo populistom, ker target so.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994781] 15.04.22 07:25 · odgovor na: Gustl (#2994779)
Odgovori   +    4
Gustl: Se strinjam, dobro napisano.
P.S. - zanimiv vprašalnik, hvala za link ;) rezultati so kar podobni :)
hostamox sporočil: 8.460
[#2994782] 15.04.22 07:45 · odgovor na: Rokc5 (#2994781)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 15.04.2022 07:51
Men prvega vrže zmagota:)

Kot drugega pa goloba :)



Slovenska Nacionalna Stranka
74%

Gibanje Svoboda
68%

Slovenska Demokratska Stranka
68%

Resni.ca
66%

Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
65%

Nova Slovenija - Krščanski demokrati
65%

Socialni Demokrati
65%

Naša Dežela
64%

Piratska Stranka
63%
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994785] 15.04.22 08:48 · odgovor na: hostamox (#2994782)
Odgovori   +    1
Jaz mislim, da sem imel 71% NSI, 70% SDS in isto 70% Povežimo Slo, potem pa z 66% že Resni.co :) Ostale bistveno nižje :)
0530Ru1 sporočil: 751
[#2994786] 15.04.22 09:03
Odgovori   +    3
Samo Uhan pravi: "Sredina je politični konstrukt brez vsebine."
Zaključuje pa takole: "...verjetnost za uspeh leve sredine nekoliko večja kot verjetnost uspeha desne sredine."
Bi lahko zapisali: verjetnost za uspeh levega političnega konstrukta brez vsebine je nekoliko večja kot verjetnost uspeha desnega političnega konstrukta brez vsebine?

Če pa kdo z nekimi idejami, dejanji predstavi vsebino, pa se ga že označuje za skrajneža. Je narobe, če se npr. Levica zavzema za Slovenijo brez NATA? Je narobe, če je NSi življenje pred rojstvom sveto in je proti splavu? Je narobe, če se Vesna zavzema za čisto okolje?
To je vsebina in potem se naj volilci odločijo, katera vsebina jim je bližja.

Veliko politikov (pač kot politiki), bo vsebino svojih konkurentov vedno brezglavo popljuvalo, samo, da bi prikrili svojo brezvsebnost, brezidejnost. In večinoma instant politikov je bila takšnih, od Jankovića pa tja do Šarca.
pelle sporočil: 737
[#2994787] 15.04.22 09:04 · odgovor na: Rokc5 (#2994781)
Odgovori   +    2
1. zanimiv vprašalnik, pohvala avtorjem
2. osebni rezultat načeloma ni presenetljiv (le Piratska strank na prvem mestu - hmm?)
3. je pa vedno vprašanje izvedbe - za organizirano kriminalno združbo je program le krinka, ki zbere ovce pod zastavo,
crt sporočil: 27.208
[#2994788] 15.04.22 09:16 · odgovor na: pelle (#2994787)
Odgovori   +    6
vprasalnik ocitno deluje odlicno, jaz kot vseglihar imam 10 strank v razponu ujemanja 68 do 75 :)
crt sporočil: 27.208
[#2994791] 15.04.22 09:29 · odgovor na: (#2994789)
Odgovori   +    6
[Cave_canem]
Jaz že pol ure metaforično tolčem z glavo v zid.
SDS in PoS.
daj rame da se rasplacem, jaz sem fasal jelincica :) oba alfa samca pa z isto cifro le procent za njim.
hostamox sporočil: 8.460
[#2994792] 15.04.22 09:42 · odgovor na: crt (#2994791)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hostamox 15.04.2022 09:43
Očitno sem desni vseglihar.
Pri meni je zadnja Sab z 53.

Volimo sns:).

Če realno pogledaš je zmago še največji vseglihar, tarife pa to:).
hostamox sporočil: 8.460
[#2994793] 15.04.22 09:47 · odgovor na: pelle (#2994787)
Odgovori   +    1
Ja glej marsikdo ni zadovoljen, ko se pogleda v ogledalu :).
XZDRA4 sporočil: 702
[#2994794] 15.04.22 09:54 · odgovor na: FIN-542731 (#2994765)
Odgovori   +    8
Točno tako. Ga. 8. marec kritizira neo in iliberalizem, a nato takoj v USA z denarjem iber kapitalistov. ???
XZDRA4 sporočil: 702
[#2994795] 15.04.22 09:59 · odgovor na: Gustl (#2994779)
Odgovori   +    4
Hvala za link. Spet sem ta desn...
XZDRA4 sporočil: 702
[#2994796] 15.04.22 10:05 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    13
Za začetek. Mladi desničarji bodisi šudirajo, bodisi so že zaključili s študijem in so, vsaj tako je v večini primerov, ki jih poznam, dobili službo že pred koncem študija in imajo, glej ga zlomka družino. Pomeni, da nimajo časa za romantične krožke branja revolucionarne literature pod krošnjami dreves internacionalnega prijateljstva.
XZDRA4 sporočil: 702
[#2994797] 15.04.22 10:08 · odgovor na: simona2 (#2994728)
Odgovori   +    5
Za konec. Kdo in kaj pa je sploh ota Uhan? Nekdo, ki se je že vdal politiki.
www.zdravniskazborni...nezaupanja
XDONA1 sporočil: 1.168
[#2994800] 15.04.22 11:13 · odgovor na: XDONA1 (#2994778)
Odgovori   +    8
Ajmene, še ena sveža:
www.24ur.com/novice/...ivost.html

Čisto slučajno je šel v Merlakov hotel, ker so seveda vsi ostali bili zaprti tisti čas. In čisto slučajno je pozabil ob obilici premišljanja plačati račun. Seveda se mi je tudi meni to že večkrat zgodilo, greš pač s kufri skozi vrata, se vsedeš v avto in se par mesecev kasneje spomniš, kako lepo je bilo na zastonj dopustu.
Da bo pa naključje še večje, je pa tudi čisto slučajno sklad takrat ostal brez direktorice.

Ja, v naši ljubi deželi, ki vse bolj postaja podobna kalabriji je pač tako. Levi ali desni, ni nobene razlike, do obisti pokvarjeni (nekateri, da ne bo pomote).
FIN-475492 sporočil: 137
[#2994802] 15.04.22 11:20 · odgovor na: XZDRA4 (#2994797)
Odgovori   +    1
To sodi v razkritje na dnu članka. Uredniki!!!
FIN-392527 sporočil: 35
[#2994803] 15.04.22 11:24
Odgovori   +    5
Reklama iz KUL-a?

Strani: 1 2 3