Strani: 1

rame sporočil: 959
[#2924204] 22.04.21 07:39
Odgovori   +    3
Na žalost se ne bomo nič naučili mogoče samo začasno ker se gleda samo na dobiček.Vidimo lahko tudi pri nas kako tujci zapirajo proizvodnjo in tako gleda tudi evropski kapital in hiti v azijo.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924207] 22.04.21 07:46 · odgovor na: rame (#2924204)
Odgovori   +    21
[rame]
Na žalost se ne bomo nič naučili mogoče samo začasno ker se gleda samo na dobiček.Vidimo lahko tudi pri nas kako tujci zapirajo proizvodnjo in tako gleda tudi evropski kapital in hiti v azijo.
Samo, da smo BIO & ECO, da nimamo težke industrije....

Potem ko smo vse večje fabrike zaprli, izgubili znanje na tem področju se čudim o zakaj nas Kitajci vlečejo za Jajca.

TRUMP na uni strani Velike Luže je to skapiral, zato so ga tudi s pomočjo CCP odrezal od drugega mandata in nastavili demenco za šefa.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2924219] 22.04.21 08:40
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 22.04.2021 08:47
Kitajska že desetletja gradi svoj gospodarski razvoj na proizvodnji, Američani na tiskanju denarja. Pred 30 leti je Zahod zaradi poceni delovne sile zapiral tovarne in selil proizvodnjo (tudi razvoj) na Kitajsko, ostale so jim borze za napihovanje denarja. Kaj imamo danes? Če karikiramo, Amerika niti lastnih čevljev ne proizvaja več, 90% antibiotikov uvaža s Kitajskega...Potrebna bodo desetletja, da se proizvodnja vrne nazaj na ameriška tla, kar bo v državi kapitala težko, saj so v proizvodnji npr. čevljev dobički manjši in na daljši rok, bolj mikavni so hitri zaslužki. Še dolgo, dolgo bomo kitajski ovisniki, brez kitajske proizvodnje ne moremo več.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924222] 22.04.21 08:46 · odgovor na: anon-317028 (#2924219)
Odgovori   +    8
[FIN-311684]
Kitajska že desetletja gradi svoj gospodarski razvoj na proizvodnji, Američani na tiskanju denarja. Pred 30 leti je Zahod zaradi poceni delovne sile zapiral tovarne in selil proizvodnjo na Kitajsko, ostale so jim borze za napihovanje denarja. Kaj imamo danes? Če karikiramo Amerika niti lastnih čevljev ne proizvaja več, 90% antibiotikov uvaža s Kitajskega...Potrebna bodo desetletja, da se proizvodnja vrne nazaj na ameriška tla kar bo v državi kapitala težko, saj so v proizvodnji npr. čevelj dobički manjši in na daljši rok, bolj mikavni so hitri zaslužki. Še dolgo, dolgo bomo kitajski ovisniki, brez kitajske proizvodnje ne moremo več.
Ni traba do Amerike, te se nam dogajajo tu pri nas doma Slovenija in EU...Isto pakovanje
dronyx sporočil: 4.602
[#2924224] 22.04.21 08:57
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: dronyx 22.04.2021 09:00
Žal je veliko izdelkov, ki so narejeni na Kitajskem zelo slabe kakovosti, tako da se tudi zaradi tega kup smeti in odpadkov naglo povečuje. Ampak kot sam opažam se ljudje čedalje bolj zgledujejo po državi, ko gredo v nakupe. Edino merilo - najnižja cena. Ampak kaj čmo, tudi predelava odpadkov in smeti je menda velik posel. Sem pa že večkrat napisal, da bi morala biti znamka Made in EU simbol za visoko kakovost in nasprotje od Made in China.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2924253] 22.04.21 09:59 · odgovor na: 0513ANITO (#2924222)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-317028 22.04.2021 10:06
[0513ANITO]
> [FIN-311684]
> Kitajska že desetletja gradi svoj gospodarski razvoj na proizvodnji, Američani na tiskanju denarja. Pred 30 leti je Zahod zaradi poceni delovne sile zapiral tovarne in selil proizvodnjo na Kitajsko, ostale so jim borze za napihovanje denarja. Kaj imamo danes? Če karikiramo Amerika niti lastnih čevljev ne proizvaja več, 90% antibiotikov uvaža s Kitajskega...Potrebna bodo desetletja, da se proizvodnja vrne nazaj na ameriška tla kar bo v državi kapitala težko, saj so v proizvodnji npr. čevelj dobički manjši in na daljši rok, bolj mikavni so hitri zaslužki. Še dolgo, dolgo bomo kitajski ovisniki, brez kitajske proizvodnje ne moremo več.

Ni traba do Amerike, te se nam dogajajo tu pri nas doma Slovenija in EU...Isto pakovanje
Kitajska je potihoma s proizvodnjo osvojila svet, ki jo podpira s tehnološko naprednom tehnologijom na začetku pridobljeno s krajo, danes pa z znanjem. Hkrati je Kitajska iz revnih držav, posebej afriških, uspela izriniti Mednarodni denarni sklad (MDS), ki ni nič drugega kot svetovni izterjevalec dolgov, ki z vsiljevanjem strukturnega prilagajanja uničuje revne države in jih poriva v še večjo revščino, kaže, da so kitajske politike do dolžnikov bolj prefinjene. Ne pozabimo, danes Kitajska obvladuje cc. 150 članic ZN, kje so ZDA in razvite države postale popolnoma nemočne. Vse te članice so na neki način odvisne od Kitajske.
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2924254] 22.04.21 10:00 · odgovor na: 0513ANITO (#2924207)
Odgovori   +    7
[0513ANITO]
> [rame]
> Na žalost se ne bomo nič naučili mogoče samo začasno ker se gleda samo na dobiček.Vidimo lahko tudi pri nas kako tujci zapirajo proizvodnjo in tako gleda tudi evropski kapital in hiti v azijo.

Samo, da smo BIO & ECO, da nimamo težke industrije....

Potem ko smo vse večje fabrike zaprli, izgubili znanje na tem področju se čudim o zakaj nas Kitajci vlečejo za Jajca.

TRUMP na uni strani Velike Luže je to skapiral, zato so ga tudi s pomočjo CCP odrezal od drugega mandata in nastavili demenco za šefa.

Glede Trumpa, ta se je odrezal čisto sam, ne krivi drugih za njegova nespametna dejanja in laži. Amerika je pod njegovim vodstvom izgubila večino ugleda, kar me ne čudi....če postaviš nestabilnega klovna za predsednika.

Sicer je pa ta problematika dvorezen meč. Prav je, da smo BIO in EKO, ne vem zate, ampak jaz sredi fabrik in smoga, smrdeče vode ne bi rad živel. Tudi za ceno, da nimam najnovejšega iphona ali marcedesa :)
Trajnostni razvoj ni nekaj, kar stremi k momentalno največjim dobičkom, brez skrbi za okolje in ljudi. Saj pravim, mogoče imaš ti druge standarde in ti je kitajski, indijski, etc sistem bolj pri srcu.
Pa ne rabiš se ozirat daleč, da vidiš, da lahko tak sistem čisto v redu deluje (Švica), s skrbjo za vse deležnike.
lp
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924273] 22.04.21 11:10 · odgovor na: XDONA1 (#2924254)
Odgovori   +    6
[XDONA1]
> [0513ANITO]
> > [rame]
> > Na žalost se ne bomo nič naučili mogoče samo začasno ker se gleda samo na dobiček.Vidimo lahko tudi pri nas kako tujci zapirajo proizvodnjo in tako gleda tudi evropski kapital in hiti v azijo.
>
> Samo, da smo BIO & ECO, da nimamo težke industrije....
>
> Potem ko smo vse večje fabrike zaprli, izgubili znanje na tem področju se čudim o zakaj nas Kitajci vlečejo za Jajca.
>
> TRUMP na uni strani Velike Luže je to skapiral, zato so ga tudi s pomočjo CCP odrezal od drugega mandata in nastavili demenco za šefa.


Glede Trumpa, ta se je odrezal čisto sam, ne krivi drugih za njegova nespametna dejanja in laži. Amerika je pod njegovim vodstvom izgubila večino ugleda, kar me ne čudi....če postaviš nestabilnega klovna za predsednika.

Sicer je pa ta problematika dvorezen meč. Prav je, da smo BIO in EKO, ne vem zate, ampak jaz sredi fabrik in smoga, smrdeče vode ne bi rad živel. Tudi za ceno, da nimam najnovejšega iphona ali marcedesa :)
Trajnostni razvoj ni nekaj, kar stremi k momentalno največjim dobičkom, brez skrbi za okolje in ljudi. Saj pravim, mogoče imaš ti druge standarde in ti je kitajski, indijski, etc sistem bolj pri srcu.
Pa ne rabiš se ozirat daleč, da vidiš, da lahko tak sistem čisto v redu deluje (Švica), s skrbjo za vse deležnike.
lp
Lahko je biti pameten, če ne veš kaj vse je treba storiti, da se pride do določenih surovin in izdelkov...Daleč je to od romantike...
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2924369] 22.04.21 14:56 · odgovor na: (#2924324)
Odgovori   +    5
Švica? Seveda tak sistem deluje, v nulo deluje, ne gre pa pozabiti, da imajo sedež prav v Švici (zaposlene pa pretežno drugje, večinoma v Aziji, Afriki in J Ameriki) vse največje korporacije, ki so (so)odgovorne za vso navedeno problematiko. Lahko svinjat naokoli, doma pa biti eko in bio.
To kar si napisal je le deloma res. Če se voziš skozi Švico, vidiš kup lesne industrije, težke industrije, tudi kemične industrije. Ampak tam imajo zakone, ki svinjanje onemogočajo. Kapital pa se seveda rad seli tja, kjer lastnikom več ostane. In to so po defaultu ekološko neurejene države, s ceneno delovno silo. Tam se seveda ne pazi, kaj se izpusti v zrak ali vodo. In tako je ta problem rešen. Za njih seveda.
Kapital je seveda "svinja". Treba ga je prisiliti, da prevzema odgovornost tudi za okolico in ljudi in ne le za polnjene lastnih žepov. Po mojih izkušnjeh sistem v Švici deluje dobro, ampak spet, zato, ker tam mora.
lp
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924384] 22.04.21 15:11 · odgovor na: XDONA1 (#2924369)
Odgovori   +    3
[XDONA1]
> Švica? Seveda tak sistem deluje, v nulo deluje, ne gre pa pozabiti, da imajo sedež prav v Švici (zaposlene pa pretežno drugje, večinoma v Aziji, Afriki in J Ameriki) vse največje korporacije, ki so (so)odgovorne za vso navedeno problematiko. Lahko svinjat naokoli, doma pa biti eko in bio.

To kar si napisal je le deloma res. Če se voziš skozi Švico, vidiš kup lesne industrije, težke industrije, tudi kemične industrije. Ampak tam imajo zakone, ki svinjanje onemogočajo. Kapital pa se seveda rad seli tja, kjer lastnikom več ostane. In to so po defaultu ekološko neurejene države, s ceneno delovno silo. Tam se seveda ne pazi, kaj se izpusti v zrak ali vodo. In tako je ta problem rešen. Za njih seveda.
Kapital je seveda "svinja". Treba ga je prisiliti, da prevzema odgovornost tudi za okolico in ljudi in ne le za polnjene lastnih žepov. Po mojih izkušnjeh sistem v Švici deluje dobro, ampak spet, zato, ker tam mora.
lp
Preberi, kaj si meni odgovoril...

Sprenevedaš se...pri meni si napisal, da ne rabiš Telefonov in ostale šare, ampak imaš raje BIO-ECO

Zgleda da si en velik sprenevedavi blefer...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924392] 22.04.21 15:24 · odgovor na: (#2924387)
Odgovori   +    1
[Cave_canem]
> [0513ANITO]
> > [XDONA1]
> > > Švica? Seveda tak sistem deluje, v nulo deluje, ne gre pa pozabiti, da imajo sedež prav v Švici (zaposlene pa pretežno drugje, večinoma v Aziji, Afriki in J Ameriki) vse največje korporacije, ki so (so)odgovorne za vso navedeno problematiko. Lahko svinjat naokoli, doma pa biti eko in bio.
> >
> > To kar si napisal je le deloma res. Če se voziš skozi Švico, vidiš kup lesne industrije, težke industrije, tudi kemične industrije. Ampak tam imajo zakone, ki svinjanje onemogočajo. Kapital pa se seveda rad seli tja, kjer lastnikom več ostane. In to so po defaultu ekološko neurejene države, s ceneno delovno silo. Tam se seveda ne pazi, kaj se izpusti v zrak ali vodo. In tako je ta problem rešen. Za njih seveda.
> > Kapital je seveda "svinja". Treba ga je prisiliti, da prevzema odgovornost tudi za okolico in ljudi in ne le za polnjene lastnih žepov. Po mojih izkušnjeh sistem v Švici deluje dobro, ampak spet, zato, ker tam mora.
> > lp
>
> Preberi, kaj si meni odgovoril...
>
> Sprenevedaš se...pri meni si napisal, da ne rabiš Telefonov in ostale šare, ampak imaš raje BIO-ECO
>
> Zgleda da si en velik sprenevedavi blefer...

Rega sploh ni napisal - da ne potrebuje telefonov, namreč. Napisal je, da ne potrebuje najnovejšega telefona. Razlika je bistvena, posledica v premišljenem nakupu tudi.

Beri bolj pazljivo.
A sem jaz kje omenjav Najnovejši telefon mogoče....

Tudi ti slabo bereš... Pa mislim, da ni hotel tega povedat... (novo/staro) ampak bolj da/ne
XDONA1 sporočil: 1.167
[#2924402] 22.04.21 15:55 · odgovor na: 0513ANITO (#2924392)
Odgovori   +    3
No, ne vem, kaj te tukaj moti?
Ti lepim še enkrat, pa mogoče mi, meni "bleferju" razložiš, zakaj taka etiketa?
--
Glede Trumpa, ta se je odrezal čisto sam, ne krivi drugih za njegova nespametna dejanja in laži. Amerika je pod njegovim vodstvom izgubila večino ugleda, kar me ne čudi....če postaviš nestabilnega klovna za predsednika.

Sicer je pa ta problematika dvorezen meč. Prav je, da smo BIO in EKO, ne vem zate, ampak jaz sredi fabrik in smoga, smrdeče vode ne bi rad živel. Tudi za ceno, da nimam najnovejšega iphona ali marcedesa :)
Trajnostni razvoj ni nekaj, kar stremi k momentalno največjim dobičkom, brez skrbi za okolje in ljudi. Saj pravim, mogoče imaš ti druge standarde in ti je kitajski, indijski, etc sistem bolj pri srcu.
Pa ne rabiš se ozirat daleč, da vidiš, da lahko tak sistem čisto v redu deluje (Švica), s skrbjo za vse deležnike.
lp
------
To kar si napisal je le deloma res. Če se voziš skozi Švico, vidiš kup lesne industrije, težke industrije, tudi kemične industrije. Ampak tam imajo zakone, ki svinjanje onemogočajo. Kapital pa se seveda rad seli tja, kjer lastnikom več ostane. In to so po defaultu ekološko neurejene države, s ceneno delovno silo. Tam se seveda ne pazi, kaj se izpusti v zrak ali vodo. In tako je ta problem rešen. Za njih seveda.
Kapital je seveda "svinja". Treba ga je prisiliti, da prevzema odgovornost tudi za okolico in ljudi in ne le za polnjene lastnih žepov. Po mojih izkušnjeh sistem v Švici deluje dobro, ampak spet, zato, ker tam mora.
lp
------

Kje sem napisal, da ne rabim telefonov, če na tole ciljaš? Prosim, navadi se najprej dobro prebrati, kar piše. A bio-eko in pa telefon ne gresta skupaj, od kdaj to? Očitno sem prespal zadnjih 50 let.....
Mogoče te pa moti to, da sem bil včasih reden gost v Švici in sem imel iz prve roke priliko opazovati njihov sistem?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2924440] 22.04.21 17:44 · odgovor na: XDONA1 (#2924402)
Odgovori   +    3
Mi nismo primerljivi s Švico!

Tudi če smo kdaj imeli vsaj POLresničen izvoz ali odcep za to varianto, smo ga že davno zamudili! Jim do kolen ne sežemo!! Ne po tradiciji, nevtralnosti in bančništvu, ne po ostalih zadevah! Vključno z mentaliteto, tradicijo in zakonodajo!

Ti imaš lahko zelo enostavno in učinkovito zakonodajo in tudi birokracijo! Povzročitelj krije škodo! In še je vedno je preventiva kot kurativa...

S tem ANITOM nima smisla debatirati....:)
Škoda časa! Praktično funkcionalno nepismen...:)
Prav je da smo naravnani eko in bio!
V tem je prihodnost! Tudi, če je nekoliko dražje...
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2924491] 22.04.21 20:13 · odgovor na: anon-333107 (#2924440)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: 0513ANITO 22.04.2021 20:14
[FrRoSt]
Mi nismo primerljivi s Švico!

Tudi če smo kdaj imeli vsaj POLresničen izvoz ali odcep za to varianto, smo ga že davno zamudili! Jim do kolen ne sežemo!! Ne po tradiciji, nevtralnosti in bančništvu, ne po ostalih zadevah! Vključno z mentaliteto, tradicijo in zakonodajo!

Ti imaš lahko zelo enostavno in učinkovito zakonodajo in tudi birokracijo! Povzročitelj krije škodo! In še je vedno je preventiva kot kurativa...

S tem ANITOM nima smisla debatirati....:)
Škoda časa! Praktično funkcionalno nepismen...:)
Prav je da smo naravnani eko in bio!
V tem je prihodnost! Tudi, če je nekoliko dražje...
Franc Rozman Stane je bil Morilec....Z morilci se pa tudi nima smisla ukvarjat...

Dodajam...tak, da so ga celo sami pospravili....
VBMS sporočil: 512
[#2924563] 23.04.21 08:55
Odgovori   +    4
Verjamem, da se vedno na koncu vzpostavi ravnovesje. Tako se bo tudi v primeru Kitajske in Zahoda. Poenostavljeno gledano, na račun tega, da smo lahko ceneje kupovali dobrine in si višali standard na Zahodu, se je ogromno proizvodnje preselilo iz Zahoda na Kitajsko. zdaj Kitajci močno obvladujejo svet. Kar naenkrat smo spoznali, kako odvisni smo od njih. Zamudili smo obdobje, ko bi obnovili lastne proizvodnje. Kitajci pa so postali tudi finančno izredno močni, tako da že strateško posegajo v države. Primer evropske surovine - lesa. Kitajci danes pokupijo v EU ogromno lesa. Pripravljeni so ponuditi vedno malo več kot zmorejo domači predelovalci. Ustanovijo firme (vem za Nemčijo, da je cela štala) in tudi pri nas, menda skupaj s ceno prevoza na Kitajsko kupujejo les dvakrat dražje. Ampak dejstvo je, da naša predelava ostaja brez surovine, Nemčija ne odreeagira, ker ima strateške interese menjave s Kitajsko očitno večje drugje. Tako da se bo to očitno končalo v propadu mnogih žag v EU (tudi v Avstriji itd.). Na dolgi rok, če se ne bo ustavilo Kitajske, bodo naši potomci pod kitajskim primežem.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2924579] 23.04.21 10:01 · odgovor na: 0513ANITO (#2924491)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
Franc Rozman Stane je bil Morilec....Z morilci se pa tudi nima smisla ukvarjat...

Dodajam...tak, da so ga celo sami pospravili....
Saj ne vem, če se splača na tole sploh odgovarjati in komentirati!??

Ptecej PARADOKSANA zadeva!? :(

AHA!!

Kultu privržencev Blaženega Brezmadežnega takih zadev NIMA Smisla razlagati...

Nimajo ustreznega harhwera in softwera za take zadeve..... :(
Procesor in pomnilnik totalno odpovesta! Čista točka singularnosti! :(

Strani: 1