Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XDONA1 sporočil: 1.177
No, ne vem, kaj te tukaj moti?
Ti lepim še enkrat, pa mogoče mi, meni "bleferju" razložiš, zakaj taka etiketa?
--
Glede Trumpa, ta se je odrezal čisto sam, ne krivi drugih za njegova nespametna dejanja in laži. Amerika je pod njegovim vodstvom izgubila večino ugleda, kar me ne čudi....če postaviš nestabilnega klovna za predsednika.

Sicer je pa ta problematika dvorezen meč. Prav je, da smo BIO in EKO, ne vem zate, ampak jaz sredi fabrik in smoga, smrdeče vode ne bi rad živel. Tudi za ceno, da nimam najnovejšega iphona ali marcedesa :)
Trajnostni razvoj ni nekaj, kar stremi k momentalno največjim dobičkom, brez skrbi za okolje in ljudi. Saj pravim, mogoče imaš ti druge standarde in ti je kitajski, indijski, etc sistem bolj pri srcu.
Pa ne rabiš se ozirat daleč, da vidiš, da lahko tak sistem čisto v redu deluje (Švica), s skrbjo za vse deležnike.
lp
------
To kar si napisal je le deloma res. Če se voziš skozi Švico, vidiš kup lesne industrije, težke industrije, tudi kemične industrije. Ampak tam imajo zakone, ki svinjanje onemogočajo. Kapital pa se seveda rad seli tja, kjer lastnikom več ostane. In to so po defaultu ekološko neurejene države, s ceneno delovno silo. Tam se seveda ne pazi, kaj se izpusti v zrak ali vodo. In tako je ta problem rešen. Za njih seveda.
Kapital je seveda "svinja". Treba ga je prisiliti, da prevzema odgovornost tudi za okolico in ljudi in ne le za polnjene lastnih žepov. Po mojih izkušnjeh sistem v Švici deluje dobro, ampak spet, zato, ker tam mora.
lp
------

Kje sem napisal, da ne rabim telefonov, če na tole ciljaš? Prosim, navadi se najprej dobro prebrati, kar piše. A bio-eko in pa telefon ne gresta skupaj, od kdaj to? Očitno sem prespal zadnjih 50 let.....
Mogoče te pa moti to, da sem bil včasih reden gost v Švici in sem imel iz prve roke priliko opazovati njihov sistem?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen