Strani: 1

fverdi sporočil: 422
[#2860036] 03.08.20 13:11
Odgovori   +    6
Ok, tole je lep primer nedulojočega prostorskega planiranja s strani več deležnikov. Glavni krivec po mojem je tule občina Sevnica, ki je po faktih sodeč pustila, da lep dvorec:
gradovislovenije.si/...iski-grad/
skozi leta preide v gospodarsko uporabo, saj se je usoda dvorca zapečatila verjetno takrat, ko je Jutranjka v njem naredila šivalnico. Tudi širjenje industrijske cone in pozidav v območje dvorca je bila neumnost, če je država res imela namen ohraniti dvorec kot spomeniško zaščiten. Tu bi država morala imeti jasno politiko katere objekte bomo še naprej ščitili in katere bomo morali skozi leta žrtvovati zaradi družbenega razvoja. Meni je dvorca sicer škoda ampak takšnega obnašanja države, da s figo v žepu zaščiti takšen objekt, pa tudi ne podpiram. Podjetje Siliko je pa tudi potem verjetno pričakovalo, da se bo dvorec porušil, ampak vseeno se mi zdi odločitev vodstva, da rine točno na lokacijo dvorca neumestna. Skratka potrebno se bo zmenit na občinski in državni ravni in sprejeti odgvorne odločitve za naprej.
slovenecnb1 sporočil: 5.627
[#2860044] 03.08.20 13:35
Odgovori   +    23
Ko razpada nobenga nic ne briga ko.pa hoče nekdo nekaj nardit se pa komplicira in to povsod kamor koli se obrneš vedno isti vzorci in na koncu boljš da nič ne delaš

Strani: 1