Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2816539] 12.02.20 17:59
Odgovori   +    24
Kako fooknjen zakon. Še bolj pa so fooknjeni tisti, ki so tak zakon predlagali in sprejeli.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2816545] 12.02.20 18:19
Odgovori   +    9
Razen novinarjev, pisateljev, programerjev in se par drugih 'umetnikov' noben drug ne more dobro delati od doma.
Noben, ki mora interaktivno streči ljudi (turizem Trgovina, bolnice, sole, vrtci,), noben II mora delati ob strojih (tovarne, promet) ali na Terenu (gradbenistvo, komunale, policaji, vojaki)
Skratka 90 pricentov delovnih mest ne gre od doma.

So pa delo od doma mokre sanje določenih krogov javne uprave in "middle Managements firm" Kako se znebiti nadleznih strank in Sefic, ki gledajo pod prste.
Za taprvi skupino umetnikov pa ne vidim težav, sam ne nadlegovati s tem ostalih, ki si tega ne moremo privoščit.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2816549] 12.02.20 18:54 · odgovor na: 1127DXSXU (#2816545)
Odgovori   +    14
[1127DXSXU]
Razen novinarjev, pisateljev, programerjev in se par drugih 'umetnikov' noben drug ne more dobro delati od doma.
Noben, ki mora interaktivno streči ljudi (turizem Trgovina, bolnice, sole, vrtci,), noben II mora delati ob strojih (tovarne, promet) ali na Terenu (gradbenistvo, komunale, policaji, vojaki)
Skratka 90 pricentov delovnih mest ne gre od doma.

So pa delo od doma mokre sanje določenih krogov javne uprave in "middle Managements firm" Kako se znebiti nadleznih strank in Sefic, ki gledajo pod prste.
Za taprvi skupino umetnikov pa ne vidim težav, sam ne nadlegovati s tem ostalih, ki si tega ne moremo privoščit.
Komerciala lahko praktično vsa dela od doma.

Jaz naredim 90% vseh ponudb od doma.
Za ponudbe rabim velikokrat MIR in pa malo Volje.

Podobno velja tudi za oddajo naročil.
Tudi te delam v miru od doma.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2816550] 12.02.20 18:55 · odgovor na: (#2816541)
Odgovori   +    7
[rename]
Tocka 4 in 5 sta dobesedno krona stvarstva, ki se je se Monthy Pitin ne bi sramoval - se vec, uvrstil bi ju v glavni tocki vecera.

#birokrati zblojeni.presss
Kako so sploh mogli sprejet tak neustaven zakon.

Da se v imenu "dela na domu" lahko naredi komot preizkava celotnega stanovanja.

Ne lahko...celo zahteva se
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2816556] 12.02.20 19:22 · odgovor na: 0513ANITO (#2816539)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-317028 12.02.2020 19:35
[0513ANITO]
Kako fooknjen zakon. Še bolj pa so fooknjeni tisti, ki so tak zakon predlagali in sprejeli.
Ob pripravi zakona je nerazgledani pravniški parazit, ki je po parazitskih starših podedoval delovno mesto na ministrstvu za delo gledal čez malo okno svoje pisarne na ulico, kar je zanj cel svet, in je videl krojaško delavnico čez cesto in je želel zagoditi kapitalistu krojaču z dvema zaposlenima delavkama, da slučajno ne bi upal delavkam reči naj doma v domači kuhinji na lastnem šivalnem stroju šivajo zanj cel dan...

Žal, njegov v bistvu plemeniti namen zaradi njegove nerazgledanosti dela veliko škode drugim, ki lahko v domači postelji, tudi v nočni izmeni ali na prosti dan, opravljajo svoje delo po pogodbi o zaposlitvi kot npr. knjižni kritiki, novinarji, programerji, projektanti, pisatelji, lektorji, prevajalci, odvetniki, jebci...
najobj sporočil: 31.920
[#2816557] 12.02.20 19:24
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.02.2020 19:26
... Koronavirus delavce po svetu zadržuje doma, pri nas pa je ureditev dela od doma skoraj misija nemogoče" ...

... OK, sicer ne vem, kaj so razen povečanega klikanja na članek s clickbait naslovom Financarji hoteli doseči, ampak če
za prepovedano delo od doma velja v članku opisano "So pa tudi izjeme, kdaj delavec ne sme opravljati dela od doma, in sicer: če je delo na domu škodljivo oziroma če grozi nevarnost, da postane škodljivo za delavce, ki delajo na domu, ali za življenjsko in delovno okolje (tako škodljivo delo bi lahko bilo delo z nevarnimi snovmi, na primer izdelovanje ali predelovanje vnetljivih in eksplozivnih snovi, strupov, zdravil, ali dela, ki povzročajo sevanja, imisije in podobno).", potem zakona niti približno ni treba spreminjati, ampak ga morajo delovni inšpektorji črkobralsko izpolnjevati in kršilce drastično kaznovati ... khmm, ker namreč ne bi rad bil sosed od pacienta, ki bi z izdelovanjem eksploziva - v dnevni sobi si tega res ne znam predstavljati - pri delu od doma skupaj z nič hudega slutečimi stanovalci razstrelil bajto, pa tudi Financarji s Perotom na čelu ob takšnem sosedu verjetno ne bi bili glih najbolj srečni ...
najobj sporočil: 31.920
[#2816558] 12.02.20 19:39 · odgovor na: (#2816541)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 12.02.2020 19:40
[rename]
Tocka 4 in 5 sta dobesedno krona stvarstva, ki se je se Monthy Pitin ne bi sramoval - se vec, uvrstil bi ju v glavni tocki vecera.

#birokrati zblojeni.presss
... čuj, ker delodajalec ne ve in niti ne more vedet, kdaj bo treba kaj naredit, ampak ko narava dela to zahteva, od doma občasno delam že več kot 20 let in nič od v članku naštetega v svoji pogodbi eksplicitno napisano še nisem videl ... khmm, in če zdaj pozabim na zgoraj v poševnem tisku citirano norost, bi res rad videl delodajalca, ki od svojih delavcev zahteva, da si v svoji dnevni sobi uredijo kinematograf in tistim trem obiskovalcem v predsobi prodajajo karte ... alzo, če skrajšam, zakon je sicer glup, ampak to je zgolj še en clickbait članek na Financah ...

P.S.: mi iz javne uprave z inšpektorji nimamo nobenega problema, ker sem glih zdaj na vrata nalimal list papirja z napisom "ZAPRTO - SEM NA MALICI" in se lahko svaljkam na totem forumu ...
Gustl sporočil: 13.629
[#2816567] 12.02.20 20:41 · odgovor na: 1127DXSXU (#2816545)
Odgovori   +    4
[1127DXSXU]
Razen novinarjev, pisateljev, programerjev in se par drugih 'umetnikov' noben drug ne more dobro delati od doma.
Noben, ki mora interaktivno streči ljudi (turizem Trgovina, bolnice, sole, vrtci,), noben II mora delati ob strojih (tovarne, promet) ali na Terenu (gradbenistvo, komunale, policaji, vojaki)
Skratka 90 pricentov delovnih mest ne gre od doma.

So pa delo od doma mokre sanje določenih krogov javne uprave in "middle Managements firm" Kako se znebiti nadleznih strank in Sefic, ki gledajo pod prste.
Za taprvi skupino umetnikov pa ne vidim težav, sam ne nadlegovati s tem ostalih, ki si tega ne moremo privoščit.
V bistvu je kontra. Z glupimi zakoni se nadleguje tiste, ki si to lahko občasno privoščijo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2816579] 12.02.20 22:01 · odgovor na: (#2816541)
Odgovori   +    1
[rename]
Tocka 4 in 5 sta dobesedno krona stvarstva, ki se je se Monthy Pitin ne bi sramoval - se vec, uvrstil bi ju v glavni tocki vecera.

#birokrati zblojeni.presss
Ja. Dokler kakšna vrtnarija delavcu ne naroči, da naj kar doma škropiva zmeša.

Američani pravijo da se za vsakim neumnim predpisom skriva še kakšna bolj neumna zgodba.
1127DXSXU sporočil: 833
[#2816585] 13.02.20 00:29 · odgovor na: 0513ANITO (#2816549)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [1127DXSXU]
> Razen novinarjev, pisateljev, programerjev in se par drugih 'umetnikov' noben drug ne more dobro delati od doma.
> Noben, ki mora interaktivno streči ljudi (turizem Trgovina, bolnice, sole, vrtci,), noben II mora delati ob strojih (tovarne, promet) ali na Terenu (gradbenistvo, komunale, policaji, vojaki)
> Skratka 90 pricentov delovnih mest ne gre od doma.
>
> So pa delo od doma mokre sanje določenih krogov javne uprave in "middle Managements firm" Kako se znebiti nadleznih strank in Sefic, ki gledajo pod prste.
> Za taprvi skupino umetnikov pa ne vidim težav, sam ne nadlegovati s tem ostalih, ki si tega ne moremo privoščit.

Komerciala lahko praktično vsa dela od doma.

Jaz naredim 90% vseh ponudb od doma.
Za ponudbe rabim velikokrat MIR in pa malo Volje.

Podobno velja tudi za oddajo naročil.
Tudi te delam v miru od doma.
Odvisno Od velikosti firme in obsega usklajevanja z drugimi službami in kupci in proizvodov, ki se jih prodaja.
Majhni s.p ali d.o.o dela. Itak doma, za večjo firmo pa boš moral biti kar v službi in se pogovarjat z ostalimi oddelki, hodit v proizvodnjo, sprejet na obisk kakšnega kupca, itd. Nasplošno se marsikaj dela interaktivno med člani tima in je treba biti skupaj.
Gustl sporočil: 13.629
[#2816592] 13.02.20 07:14 · odgovor na: 1127DXSXU (#2816585)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: Gustl 13.02.2020 07:18
[1127DXSXU]

Odvisno Od velikosti firme in obsega usklajevanja z drugimi službami in kupci in proizvodov, ki se jih prodaja.
Majhni s.p ali d.o.o dela. Itak doma, za večjo firmo pa boš moral biti kar v službi in se pogovarjat z ostalimi oddelki, hodit v proizvodnjo, sprejet na obisk kakšnega kupca, itd. Nasplošno se marsikaj dela interaktivno med člani tima in je treba biti skupaj.
Dajmo ločit delo od doma - nimam sploh pisarne drugje

... in...

... obcasno delo na drugi lokaciji - kaksen dan sem in tja delam od doma, vikenda, iz hotela, iz parka...

Prvo je vsekakor izvedljivo za zelo majhno stevilo ljudi, ker brez kulture podjetja in interakcije, kot praviš, ne gre prav dolgo.

Drugo je uporabno precej širše in je škoda, da se omejuje s predpisi, ker so potem še večja ovira (nekompetentni) managerji, ki "morajo imeti svoje ljudi stalno na broju".

Še posebej pri mlajših generacijah pa je tovrstna možnost velik benefit.

In če jamramo ves čas, da ne moremo dovolj dobro plačat zaposlenih, zakaj ne bi naredili ostalih stvari za povečevanje zadovoljstva zaposlenih.

Občasno delo z druge lokacije je eno takih, ki lahko pri posameznikih (poceni) zviša zadovoljstvo in hkrati še dvigne produktivnost.

Pa do benefitov glede prometa, nad katerim se tudi stalno pizdimo, sploh še nismo prišli.

Samo kaj, ko imamo ustroj dela temelječ na industrijski revoluciji in izborjenih 8 urah na delovnem mestu.
Po možnosti s štempljanjem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2816595] 13.02.20 07:31 · odgovor na: (#2816582)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 13.02.2020 07:33
[rename]
> [bc123a]
> > [rename]
> > Tocka 4 in 5 sta dobesedno krona stvarstva, ki se je se Monthy Pitin ne bi sramoval - se vec, uvrstil bi ju v glavni tocki vecera.
> >
> > #birokrati zblojeni.presss
>
> Ja. Dokler kakšna vrtnarija delavcu ne naroči, da naj kar doma škropiva zmeša.
>
> Američani pravijo da se za vsakim neumnim predpisom skriva še kakšna bolj neumna zgodba.

Se pac postavijo omejitve, ki sopotrebne.....ne pa, da se daje moznost zajebavanja tistih, ki doma delajo z glavo.....
Saj absolutno se strinjam. Malo igram hudicevega advokata :) Problem slovenije je, da se cisto vsako stvar poskusa regulirati "da se kaj takega ne bi nikoli zgodilo" in tako pridemo do 20.000 predpisov.

Ker normalno bi bilo da ce podjetje naredi kaj taksnega iz hipoteticne zgodbe zgoraj, da se mu takrat nabije drakonsko kazen. Ampak ker imamo neucinkovito pravosodje se prej sklofa nov predpis kot pa dobi stara zadeva epilog :(
bc123a sporočil: 48.253
[#2816596] 13.02.20 07:37 · odgovor na: Gustl (#2816592)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [1127DXSXU]
>
> Odvisno Od velikosti firme in obsega usklajevanja z drugimi službami in kupci in proizvodov, ki se jih prodaja.
> Majhni s.p ali d.o.o dela. Itak doma, za večjo firmo pa boš moral biti kar v službi in se pogovarjat z ostalimi oddelki, hodit v proizvodnjo, sprejet na obisk kakšnega kupca, itd. Nasplošno se marsikaj dela interaktivno med člani tima in je treba biti skupaj.

Dajmo ločit delo od doma - nimam sploh pisarne drugje

... in...

... obcasno delo na drugi lokaciji - kaksen dan sem in tja delam od doma, vikenda, iz hotela, iz parka...

Prvo je vsekakor izvedljivo za zelo majhno stevilo ljudi, ker brez kulture podjetja in interakcije, kot praviš, ne gre prav dolgo.
Obstaja se tretja moznost, ki pa RES rabi dobro organizacijo. Podjetje ima N delovnih mest za 2N ali 3N zaposlenih iz poola ki lahko delajo od doma. Nic drugace kot 2izmenski siht za blue collar delavce, le da so tu sihti po dnevih.

Mislim da ima tako Netflix? Reed Hastings itak niti nima svoje pisarne (ali pa je dolgo ni imel), ce prav vem.
Gustl sporočil: 13.629
[#2816600] 13.02.20 07:48 · odgovor na: bc123a (#2816596)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: Gustl 13.02.2020 07:49
Ce prav vem, so trenutne tezave in kopica regulacije ravno posledica "podjetniških pobud" iz '90s, kjer je bil poln Salomonc ponudb za "delo doma", kjer so se potem kuhinje in dnevne sobe spreminjale v (pogosto nevarne) manufakture, podjetnik pa ni potreboval poslovni prostorov.

Ampak smo 2020, veliko se je spremenilo, veliko delovnih mest je nastalo, kjer je stalno sedenje na delovnem mestu lahko neučinkovito, zdravju škodljivo, okolju neprijazno...

Jaz imam recimo med 70 in 80% screen time na telefonu. Pa kaj naj sedim v pisarni in gledam v telefon? :)

Zato tudi jaz nimam pisarne. Vem, da je ekstrem, ampak ne me jebat s predpisi...
bc123a sporočil: 48.253
[#2816604] 13.02.20 08:06 · odgovor na: Gustl (#2816600)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Ce prav vem, so trenutne tezave in kopica regulacije ravno posledica "podjetniških pobud" iz '90s, kjer je bil poln Salomonc ponudb za "delo doma", kjer so se potem kuhinje in dnevne sobe spreminjale v (pogosto nevarne) manufakture, podjetnik pa ni potreboval poslovni prostorov.
hvala za kontekst. To bi morda veljalo zapisati v clanku :) Meni se je zdelo da zna biti kaj taksnega, vedel pa nisem.
Gustl sporočil: 13.629
[#2816606] 13.02.20 08:08 · odgovor na: bc123a (#2816604)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> Ce prav vem, so trenutne tezave in kopica regulacije ravno posledica "podjetniških pobud" iz '90s, kjer je bil poln Salomonc ponudb za "delo doma", kjer so se potem kuhinje in dnevne sobe spreminjale v (pogosto nevarne) manufakture, podjetnik pa ni potreboval poslovni prostorov.

hvala za kontekst. To bi morda veljalo zapisati v clanku :) Meni se je zdelo da zna biti kaj taksnega, vedel pa nisem.
To imam nekje v glavi od nekega pogovora z ne vem vec kom.

Ni ravno za v clanek, lahko pa je seveda za vprašat in vrtat, imaš prav.
Gustl sporočil: 13.629
[#2816631] 13.02.20 09:38 · odgovor na: (#2816622)
Odgovori   +    5
[abohte]
In kaj je narobe s štemplanjem?!
Za vstop v rudnik nič.
crt sporočil: 27.196
[#2816662] 13.02.20 10:38 · odgovor na: (#2816658)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [Gustl]
> > [abohte]
> > In kaj je narobe s štemplanjem?!
>
> Za vstop v rudnik nič.

Aha, sicer pa je? Zakaj že? Če ti dam arogantni return: za forum Financ se je potrebno prijaviti, za prihod na delovno mesto pa se po tvoje ni potrebno?
en cas sem delal softverske zadeve v podjetju, kjer so zahtevali, da si tam in tam od do.

izkazalo se je, da ce me placujes za to, da sedim v nekem casu na nekem mestu, potem prav to tudi dobis - sedenje. ker nisem produktiven na ta nacin.

pa smo se zmenili, da delam od doma brez lokacije in stempljanja, nakar je slo gladko.

(kasneje je bila v podjetju neka lastniska revolucija, jaz sem pa tkoaltko bil povabljen k drugemu projektu)
crt sporočil: 27.196
[#2816666] 13.02.20 10:44 · odgovor na: (#2816663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.02.2020 10:45
[abohte]
Če te prav razumem si tudi pod razno ne moreš zamisliti okolja, v katerem bi se štempljal obenem pa bi ti nadrejeni pustili povsem proste roke od kdaj do kdaj boš na delovnem mestu ter kaj boš delal?
ta primer je mogoce malo za lase privlecen, vsaj jaz ne vidim what would be the point, da imas proste roke tako glede kdaj kot glede kaj, hkrati pa se stempljas, ces formalno sem obstajal, karkoli sem ze pocel.

osebno se mi to zdi nesmotrno, zoprno in motece. vsekakor bi se bistveno boljse pocutil in temu primerno dajal boljse rezultate, ce tega ni.

enako velja za "da lahko delas, moras biti prav tam in tam" (tudi v primeru, da ni potrebna registracija).

ja, sem pac samo ena oseba, ampak vprasal si.
Gustl sporočil: 13.629
[#2816667] 13.02.20 10:47 · odgovor na: (#2816658)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Gustl 13.02.2020 10:51
[abohte]
> [Gustl]
> > [abohte]
> > In kaj je narobe s štemplanjem?!
>
> Za vstop v rudnik nič.

Aha, sicer pa je? Zakaj že? Če ti dam arogantni return: za forum Financ se je potrebno prijaviti, za prihod na delovno mesto pa se po tvoje ni potrebno?
Ni potrebno.

Razen ce se tako SVOBODNO (!!!) odloči podjetje.


In za forum na Finance se ti NI TREBA prijaviti. Nihče te ne sili. Sam si se SVOBODNO odlocil, da bos sodeloval.
crt sporočil: 27.196
[#2816678] 13.02.20 11:02 · odgovor na: (#2816671)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 13.02.2020 11:04
meni so nadure abstrakten pojem, ker sem v svoji firmi, delo pa je ze po svoji naravi taksno, da a) mi je hkrati tudi v veselje (hvalabogu) in b) lahko dobim dobro idejo kadarkoli in se je bom v tem primeru tudi cimprej lotil.

skratka - ljudje imamo zelo razlicne situacije (in preference).

ni moj point, da mora biti stempljanje zakonsko prepovedano.

vsekakor pa je po moje nesmiselno, da bi bilo zakonsko ukazano.

zdi se mi normalno (kolikor je pac to vredno, kaj se meni zdi), da je to nekaj, kar je prepusceno konkretni situaciji - in vprasanje, kje delas in s kaksnimi vse porocili je opremljeno tisto "delovno mesto" (v sadovnjaku), prav tako.

nadalje se mi zdi normalno, da delo poteka takole:

- ej rabimo X in sicer to rabimo do Y
- ok, do Y boste dobili X, vmes vas nic ne briga, tocno kaj in kdaj in kje pocnem, lahko pa ste mirni, da boste to takrat imeli

preprican pa sem, da lahko postavis tudi taksno vprasanje v kontekstu splosnosti, na katerega ti bom povedal, da nimam dobrega odgovora. taksen luksuz si lahko privoscim, ker se ne silim biti na oblasti in sprejemati zakonov.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2816682] 13.02.20 11:28 · odgovor na: (#2816673)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 13.02.2020 11:30
[abohte]
> [Gustl]
> Razen ce se tako SVOBODNO (!!!) odloči podjetje.

Tudi podjetje se svobodbno odloči, da bo delalo v tem zakonodajnem okvirju. Nihče ga ne sili, da dela tu. Po tej logiki lahko cel ZDR-1 zradirajo (dopuste, regrese, vse...). Najdi mi eno državo na svetu, kjer ravnanje podjetij (in zaposlenih) ne omejuje regulativa.
Naša delovna zakonodaja je v določeni meri fleksibilna, ker dovoli, da se za posamezna delovna mesta sklenejo individualne pogodbe o zaposlitvi, kje so pravice drugače določene in delavci ne uživajo polne zaščite delovne zakonodaje.
najobj sporočil: 31.920
[#2816687] 13.02.20 11:39 · odgovor na: (#2816565)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.02.2020 11:55
[rename]
Ves v cem je problem?
Ko ti pride delovna inspekcija pregledovati papirologijo, evidence in obracune....in potem bi ugotovili, da imas delo na domu, nimas pa za to urejenih vseh ustreznih papirjev (vkljucno s tockami 4 in 5...)....mandatne kazni in podobno lahko firmo zelo udari.....
... OK, da ne grem v detajle svojega 20 let nezakonitega dela (tudi od doma) in če pozabim na kretenizem s kinematografom in še bolj z izdelovanjem ali predelovanjem vnetljivih in eksplozivnih snovi, strupov in zdravil v svoji dnevni sobi, naj lepo Lana Dakić nalima zakon, ki ga v svojem članku tako črkobralsko analizira, potem pa še napiše člene zakona, ki jih mora v svojo pogodbo o delu sam sebi napisat zadnje cajte medijsko najbolj izpostavljeni pisatelj Tadej Golob in kaj mora za svojo varnost imeti doma, da bo pri pisanju nove kriminalke sredi noči v svoji dnevni sobi na varnem pred nenapovedanimi obiski inšpektorji s sodnim nalogom v rokah ... khmm, pa da se kot sholastiki v srednjem veku tudi mi na totem forumu ne bi prepirali, koliko zob ima konj, ampak bi konju lepo pogledali v gobec in mu zobe prešteli ...

P.S.: ker se tukaj zraven že tri dni prepirajo o 24-urni oskrbi na domu, bi lahko Lana Dakić svoj članek o delu na domu dopolnila in napisala, kaj mora za svojo in za varnost svojih skrbnikov (= delavcev) imeti doma "delodajalka" Elena Pečarič in kaj morajo imeti njeni skrbniki (= delavci) napisano v svoji pogodbi o delu, da jih vseh skupaj enako kot pisatelja Tadeja Goloba sredi noči v njeni dnevni sobi z nenapovedanim obiskom ne bi presenetili inšpektorji s sodnim nalogom v rokah ... alzo, kot sem že napisal, enako kot njegovi pisci in potrjevalci v parlamentu je totalno neživljenski zakon neizmerno glup, ker ga ni mogoče izvajat niti njegovo neizvajanje sankcionirat ...
najobj sporočil: 31.920
[#2816690] 13.02.20 11:47 · odgovor na: Gustl (#2816600)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.02.2020 11:51
[Gustl]
Ce prav vem, so trenutne tezave in kopica regulacije ravno posledica "podjetniških pobud" iz '90s, kjer je bil poln Salomonc ponudb za "delo doma", kjer so se potem kuhinje in dnevne sobe spreminjale v (pogosto nevarne) manufakture, podjetnik pa ni potreboval poslovni prostorov.

Ampak smo 2020, veliko se je spremenilo, veliko delovnih mest je nastalo, kjer je stalno sedenje na delovnem mestu lahko neučinkovito, zdravju škodljivo, okolju neprijazno...

Jaz imam recimo med 70 in 80% screen time na telefonu. Pa kaj naj sedim v pisarni in gledam v telefon? :)

Zato tudi jaz nimam pisarne. Vem, da je ekstrem, ampak ne me jebat s predpisi...
... čuj, kaj se ti ne bojiš inšpektorjev, ko v Berlinu delaš od doma ? ... khmm, ali pa je Frankl res mislil na vse in je vsa tvoja delovna mesta po svetu uredil po predpisih ...
najobj sporočil: 31.920
[#2816741] 13.02.20 15:33 · odgovor na: (#2816705)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 13.02.2020 15:35
[rename]
Predvidevam, da še nisi imel inšpekcijskega nadzora?
... ne, niti jaz niti noben od mojih sodelavcev, ki delamo od doma takrat, ko narava dela in - za vse je lažje - z našo privolitvijo delodajalec to zahteva ... khmm, in si niti ne predstavljam, kako bi me inšpektorji na domačem naslovu izsledili brez sodelovanja delodajalca, ki bi zaradi neustrezne papirologije tako "zaklal" sam sebe, če bi seveda inšpektorji k delodajalcu prišli z ničemer utemeljeno absurdno zahtevo po seznamu vseh delavcev, ki zaradi narave svojega dela delajo tudi od doma ...

P.S.: če pozabim na absurdni (ne)nadzor Tadeja Goloba in Elene Pečarič, sem mogoče inšpektorjem naredil krivico, ko sem napisal, da so enaki kreteni kot pisci totega zakona in njegovi potrjevalci v parlamentu, ker ne vem, kaj so na Financah pričakovali, da jim bodo inšpektorji odgovorili, ko so jih vprašali, če res črkobralsko izvršujejo totalno glupi in neživljenski zakon ... khmm, pa menda Financarji niso mislili, da jim bodo inšpektorji odgovorili, da je zakon glup - BTW, če bi ga inšpektorji skupaj z delodajalci hoteli izvrševati, ga zaradi neživljenskosti ne morejo - in ga zato ne izvršujejo ... evo, in še nekaj za lažjo ilustracijo nemogočega položaja pred drekomešalskimi novinarji, po zakonu moram imeti v avtu komplet za prvo pomoč, kar črkobralsko pomeni, da mora policaj v nulo poznati celotno vsebino kompleta, če me hoče kaznovati, ker komplet ni kompleten, jaz pa moram kupiti novi komplet vsakokrat, ko starega odprem in nekaj vzamem iz njega, ker posameznih delov ni mogoče kupiti nikjer ... no, in zdaj me res zanima, kaj bi policaji odgovorili Financarjem, ko bi jih vprašali, če pri voznikih preverjajo komplet za prvo pomoč in da jih potem Financarji že naslednji dan ne bi linčali, češ da ne izpolnjujejo zakonsko predpisane dolžnosti ... aja, pa zdaj seveda ne trdim, da Financarji s totim clickbait člankom - ker je ob kronanem virusu pač prilika - namerno mešajo drek, ampak od daleč iz Maribora pač zgleda tako ...
najobj sporočil: 31.920
[#2816908] 14.02.20 12:54 · odgovor na: (#2816848)
Odgovori   +    0
[rename]
Nisem imel v mislih inšpekcijski nadzor pri tebi doma, ampak v podjetju.
Če bi ga namreč kdaj doživel, bi razumel o čem pišem...
... OK, sicer smo se pogovarjali o delu na domu, ampak če pri sebi nima registrirne kartice, v naši firmi niti zaposleni ne pride mimo varnostnika na vhodu, tako da inšpektor lahko pride samo najavljen in se po firmi giblje v spremstvu zaposlenega in res ne vem, s kakšnim razlogom bi kdo od zaposlenih inšpektorja sam povabil na obisk ...

P.S.: iz prve roke vem, da so inšpektorji "pain in the ass" - delovni inšpektorji niti niso - ki predvsem majhnim podjetjem iščejo in za nepomembne napake kasirajo, ampak moja poanta je bila, da na vprašanje nadležnemu novinarju inšpektorji enostavno ne morejo odgovoriti, da glupega zakona (črkobralsko) ne izvajajo - BTW, ker ne vidijo v prihodnost, neživljenskega zakona (črkobralsko) ne morejo izvajat niti delodajalci - ker bi jih novinarji že naslednji dan linčali, češ da ne izpolnjujejo zakonsko predpisane dolžnosti ... khmm, in kot sem napisal, seveda ne trdim, da Financarji s totim clickbait člankom - ker je ob kronanem virusu pač prilika - namerno mešajo drek, ampak od daleč iz Maribora pač zgleda tako ...

Strani: 1