Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2804977] 27.11.19 09:16
Odgovori   +    5
Sedaj pa ta komentar poslati vsem poslancem, ministrom, pristojni agenciji ter vsem ostalim slovenskim medijem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2805014] 27.11.19 11:43
Odgovori   +    31
S tem se ne strinjam. Posta je posta, in dokler MORAM tja hoditi zaradi posiljk, ki so uradno naslovljene name, me upraviceno jezi, da cakam 15 minut na en listek med kramo, ob tem da nekdo vplacuje loto, kupuje igraco ali se kaj podobno neumnega.

S tem mi drzava krade cas. Ali naj posto prisili da bo posiljke vrocala na posebnem okencu, kjer ne bo krame, ali pa naj posilja drugace. Pika.
FIN-295425 sporočil: 6
[#2805028] 27.11.19 12:38 · odgovor na: bc123a (#2805014)
Odgovori   +    15
[bc123a]
S tem se ne strinjam. Posta je posta, in dokler MORAM tja hoditi zaradi posiljk, ki so uradno naslovljene name, me upraviceno jezi, da cakam 15 minut na en listek med kramo, ob tem da nekdo vplacuje loto, kupuje igraco ali se kaj podobno neumnega.

S tem mi drzava krade cas. Ali naj posto prisili da bo posiljke vrocala na posebnem okencu, kjer ne bo krame, ali pa naj posilja drugace. Pika.
Je tudi neumno, da Poštar pride dopoldan, ko meni doma. Mogoče bi popoldan dostavljali stvari, ki rabijo podpis.
bc123a sporočil: 48.253
[#2805033] 27.11.19 12:56 · odgovor na: (#2805030)
Odgovori   +    13
[rename]
Potem bi potrebovali še več zaposlenih.
Menda ja ne misliš, da bi poštarji sprejeli delovnik od 11-19h ali pa 10-18?
Delovnik postarjev bo moral biti 14-22, sicer kmalu ne bodo imeli dela. Kot vidis, profit poste raste zaradi spletne trgovine, in ce bodo postali hodili samo na zvonce zvonit in posiljke nazaj nosit, bodo spletne trgovine kmalo imele ideje, da ne bi placevale zvonenja v praznih stanovanjih.

Ce to naredi prva kurirska sluzba, gre postni dobicek v tri pm.
0530Ru1 sporočil: 751
[#2805037] 27.11.19 13:10 · odgovor na: (#2805030)
Odgovori   +    3
Tudi avtor članka je zapisal:
"naj se vendar sprejmejo predpisi, ki priznavajo obstoj elektronske pošte."

Pa vendar ja ne mislita resno, da imajo vsi državljani računalnike in internet oz./in da znajo SW in HW orodja uporabljati? Ja, lahko, da bo to čez x let normativ, a potem bo moral zakonodajalec t.j. država ljudem zagotoviti tudi dostojen socialni status, ki jim bo omogočal nakup in uporabo računalnikov. Imam občutek, da pisca živita malo nad blatnimi tlemi vsakdanje resničnosti marsikaterega državljana RS.
sopranos sporočil: 11.404
[#2805039] 27.11.19 13:16 · odgovor na: bc123a (#2805033)
Odgovori   +    12
Pošta ima paketno dostavo ločeno in da ne boš o ostalih firmah v superlativih pisal. Jaz pri naročanju zahtevam, da se mi dostavi po 12. oz. po 14.uri,in je kar problem. Pri vseh.

Pa še ena stvar, ki se je premalo zavedamo. Z mednarodnimi sporazumi, ki zadevajo dostavo poštnih pošiljk, Zahodne države delajo minus za pošto iz Kitajske. Potem pa temu dodaj še to, da so kitajski izdelki oproščeni plačila DDV do 22 eur, pa vidiš da tukaj krajšo potegnejo domače firme in Pošta.

Potem je pa še ena fora, a se bodo razmeram prilagodili v javnem sektorju? Recimo vrtci? V naši občini je ene 10 enot vrtca, pa ima samo eden popoldansko izmeno. Pa še to samo do 20. ure.

Naj se Pošti da proste roke, da se organizira kot se hoče in da dostavlja kot hoče, pa bomo kmalu videli kje smo. Dokler morajo pa poštarji 5x dnevno tudi po 100+ kilometrov narediti, da dostavijo 50 pisem po 50 centov za kos, jim je pa težko kaj očitati.
bc123a sporočil: 48.253
[#2805043] 27.11.19 13:22 · odgovor na: sopranos (#2805039)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: bc123a 27.11.2019 13:23
[sopranos]
Pošta ima paketno dostavo ločeno in da ne boš o ostalih firmah v superlativih pisal. Jaz pri naročanju zahtevam, da se mi dostavi po 12. oz. po 14.uri,in je kar problem. Pri vseh.
Seveda ne pisem v superlativih. Ostali niso nic boljsi, je pa res da je paket precej lazje dvigniti na lokalnem petrolu ki je odprt do 22 ure, kot pa na lokalni posti, ki je odprta do 18.30 ure in so vrste do vrat.

To kar sem pisal, je bilo, da se bo prej ali slej prvi komercialni ponudnik domislil imeti dostavo popoldne, in potem bo, glede na to da je velik del paketov dejansko e-trgovina, tudi posto to znalo precej zaboleti.
Naj se Pošti da proste roke, da se organizira kot se hoče in da dostavlja kot hoče, pa bomo kmalu videli kje smo. Dokler morajo pa poštarji 5x dnevno tudi po 100+ kilometrov narediti, da dostavijo 50 pisem po 50 centov za kos, jim je pa težko kaj očitati.
Jaz sem absolutno za to, da se racuna realne stroske in se mi postna delavka za okencem kar smili, ko nekdo tam porabi 10 minut njenega casa, racun je pa "1 evro in 20 centov". To je abnormalno in ravno proti temu pisem.

Ce je treba postno posiljko, recimo pismo, dostaviti v enem dnevu v Osilnico, pa naj to posiljatelja ustrezno stane.

V sloveniji je velik del populacije v bistvu subvencioniran z vseh koncev pod krinko "decentralizacije". In preseljevanje v mesta je dojeto kot zlodej, namesto kot logicna poteza za znizevanje stroskov infrastrukture.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2805068] 27.11.19 15:29 · odgovor na: (#2805030)
Odgovori   +    11
V Sloveniji digitalizacija ni nikakor rešitev, saj se za vsako najbolj obskurno zadevo zahteve varnostne certifikate, kar za sabo potegne neznansko veliko težav, plus omeji uporabo pametnih telefonov.
Država mora pač tretjerazrednim slo IT firmam zagotoviti posel...
Sam imam v ZDA dostop do davčne (IRS), bank, imigracije, zdravstvene kartoteke (z vsemi izvidi, slikami, recepti in ostalim) brez enega samega certifikata ali podobnih komplikacij.
sopranos sporočil: 11.404
[#2805095] 27.11.19 17:29 · odgovor na: bc123a (#2805043)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [sopranos]
> Pošta ima paketno dostavo ločeno in da ne boš o ostalih firmah v superlativih pisal. Jaz pri naročanju zahtevam, da se mi dostavi po 12. oz. po 14.uri,in je kar problem. Pri vseh.

Seveda ne pisem v superlativih. Ostali niso nic boljsi, je pa res da je paket precej lazje dvigniti na lokalnem petrolu ki je odprt do 22 ure, kot pa na lokalni posti, ki je odprta do 18.30 ure in so vrste do vrat.

To kar sem pisal, je bilo, da se bo prej ali slej prvi komercialni ponudnik domislil imeti dostavo popoldne, in potem bo, glede na to da je velik del paketov dejansko e-trgovina, tudi posto to znalo precej zaboleti.
Ogromno je teh do 22 EUR, tukaj ti ostali za tak denar ne bodo nosili. V to si lahko prepričan.
> Naj se Pošti da proste roke, da se organizira kot se hoče in da dostavlja kot hoče, pa bomo kmalu videli kje smo. Dokler morajo pa poštarji 5x dnevno tudi po 100+ kilometrov narediti, da dostavijo 50 pisem po 50 centov za kos, jim je pa težko kaj očitati.

Jaz sem absolutno za to, da se racuna realne stroske in se mi postna delavka za okencem kar smili, ko nekdo tam porabi 10 minut njenega casa, racun je pa "1 evro in 20 centov". To je abnormalno in ravno proti temu pisem.

Ce je treba postno posiljko, recimo pismo, dostaviti v enem dnevu v Osilnico, pa naj to posiljatelja ustrezno stane.
Se strinjam.
V sloveniji je velik del populacije v bistvu subvencioniran z vseh koncev pod krinko "decentralizacije". In preseljevanje v mesta je dojeto kot zlodej, namesto kot logicna poteza za znizevanje stroskov infrastrukture.
Se strinjam. Jaz prihajam iz tretje največje občine v državi. Pa je navadna vukojebina. Se pravi, če bi energijo usmerjali v to, da bi se krepila mesta kot so Maribor, Kranj, Koper, Celje, Novo mesto, Nova Gorica in Murska Sobota, pa bi imeli še vedno ogromno dela in vprašanje kakšen bi bil izid. Mi pa vlagamo milijone v vasi z nekaj sto do nekaj tisoč prebivalcev in se čudimo kako to, da se vse v Ljubljano steka.

No, saj trg bo naredil svoje. Že minimalna plača bo naredila svoje. V sodobni ekonomiji se potrebuje maso in nekaj sto posameznikov ne more pri življenju držati trgovine, pošte, banke, gostilne itd. Tudi ni racionalno za avtobuse, taksije, telekome itd.

Saj, da se razumemo, eno osnovno infrastrukturo je treba nuditi, samo pri nas je vse to preveč razkošno.
marcelinofin sporočil: 151
[#2805552] 30.11.19 08:35
Odgovori   +    2
Če je dobioček iz krame je predvsem zato, ker so ljudje prisiljeni iti na pošto po obvezno storitev. Zato dostava državnih obrazcev ni tako nedonosna, saj ga tako raznese skupaj z letaki - in še stranko dobijo na pošto v čakalno vrsto med kramo.
slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#2805691] 01.12.19 12:09 · odgovor na: 0530Ru1 (#2805037)
Odgovori   +    1
[0530Ru1]
Tudi avtor članka je zapisal:
"naj se vendar sprejmejo predpisi, ki priznavajo obstoj elektronske pošte."

Pa vendar ja ne mislita resno, da imajo vsi državljani računalnike in internet oz./in da znajo SW in HW orodja uporabljati? Ja, lahko, da bo to čez x let normativ, a potem bo moral zakonodajalec t.j. država ljudem zagotoviti tudi dostojen socialni status, ki jim bo omogočal nakup in uporabo računalnikov. Imam občutek, da pisca živita malo nad blatnimi tlemi vsakdanje resničnosti marsikaterega državljana RS.
Enkrat treba začet

Strani: 1