Zasebnost

Strani: 1

sliposek sporočil: 23
[#3045850] 08.08.24 22:09
Odgovori   +    16
Imam kolega sodelavca, ki je imel mnenje da delamo v slabem podjetju v vseh pogledih.. no po polletnem iskanju alternative je prišel trenutek streznitve, ugotavlja namreč da ga pri vsakem delodajalcu nekaj moti, oz. je pri ostalih recimo temu slabše. Sedaj smo pa mi vredu :⁠-⁠)
FIN-544124 sporočil: 3.335
[#3045852] 08.08.24 22:13
Odgovori   +    6
Glede na podatke to pomeni, da so pri nas zelo problematični delodajalci !

Večina v privat sektorju.
IT2017a1 sporočil: 303
[#3045863] 09.08.24 08:12 · odgovor na: FIN-544124 (#3045852)
Odgovori   +    3
[]
Glede na podatke to pomeni, da so pri nas zelo problematični delodajalci !

Večina v privat sektorju.
Tako je:-)

Vse nazaj nacionalizirat....
greeny sporočil: 257
[#3045865] 09.08.24 08:16 · odgovor na: sliposek (#3045850)
Odgovori   +    10
[sliposek]
Imam kolega sodelavca, ki je imel mnenje da delamo v slabem podjetju v vseh pogledih.. no po polletnem iskanju alternative je prišel trenutek streznitve, ugotavlja namreč da ga pri vsakem delodajalcu nekaj moti, oz. je pri ostalih recimo temu slabše. Sedaj smo pa mi vredu :⁠-⁠)
A ni potem bolje, da se vsedete, predebatirate slabosti in poskušate izboljšat?
Je pa tudi res, da je pri slovenskih "šefih" to kolturo težko uvest, ker pač imajo vedno prav, saj so šefi :D
FIskalnaFinta2 sporočil: 138
[#3045867] 09.08.24 08:25
Odgovori   +    7
Karierne priložnosti iščejo predvsem prek zvezi in poznanstev
Kompetentni!
lojze1 sporočil: 912
[#3045890] 09.08.24 14:58
Odgovori   +    0
Se pravi, da išče novo službo 500 tisoč Slovencev (najbrž so vštete tudi Slovenke). Ni hudič, da se ne bi našel kdo pri nas, ki tudi iščemo nove delavce. Svetujem pa, da si tisti, ki jko že dalj časa iščejo, dobijo službo na eni od državnih, paradržavnih, javnih, izkoriščevalskih,
večinoma nepotrebnih in škodljivih institucij. Tam bodo lahko malo (najbolje bi bilo NIČ) delali, sestankovali, sindikalizirali, politizirali, bili moteni in trpinčeni in upravičeni do permanentnih štrajkov in visokih socialnih pravic, dokler podjetnike ne sterajo v morje. Potem se bdo ukvarjali s čisto kulturo. Vrečka jih čaka.
Endimion sporočil: 10.597
[#3045892] 09.08.24 15:24 · odgovor na: lojze1 (#3045890)
Odgovori   +    7
[lojze1]
Se pravi, da išče novo službo 500 tisoč Slovencev (najbrž so vštete tudi Slovenke). Ni hudič, da se ne bi našel kdo pri nas, ki tudi iščemo nove delavce. Svetujem pa, da si tisti, ki jko že dalj časa iščejo, dobijo službo na eni od državnih, paradržavnih, javnih, izkoriščevalskih,
večinoma nepotrebnih in škodljivih institucij. Tam bodo lahko malo (najbolje bi bilo NIČ) delali, sestankovali, sindikalizirali, politizirali, bili moteni in trpinčeni in upravičeni do permanentnih štrajkov in visokih socialnih pravic, dokler podjetnike ne sterajo v morje. Potem se bdo ukvarjali s čisto kulturo. Vrečka jih čaka.

Slovenija ima 650.000 upokojencev, in ima 390.000 delovno neaktivnih prebivalcev od 0 do 26. Teh ni v available work-force. Že tu si falil za polovico.

www.rtvslo.si/gospod...jih/717504

Ta Anketa je bila narejena na vzorcu 627 oseb, ki so hkrati uporabniki portala Moje delo.

Če lahko s 627 oddanih vprašalnikov ekstrapoliraš to "reprezentativno po spolu, starosti od 16 do 64 let, ter lokacijsko po naseljih" na cca 1 milijon zaposlenih in samozaposlenih oseb sem pes in lajam!

Se pravi sta denimo oddala anketo denimo 2 iz Čušperka, eden je rekel da bi menjal, in iz tega izpeljemo sklep da bi polovica Čušperka bi menjala službo.

Malo huda ekstrapolacija.
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3045898] 09.08.24 20:22 · odgovor na: Endimion (#3045892)
Odgovori   +    3
[Endimion]
> [lojze1]
> Se pravi, da išče novo službo 500 tisoč Slovencev (najbrž so vštete tudi Slovenke). Ni hudič, da se ne bi našel kdo pri nas, ki tudi iščemo nove delavce. Svetujem pa, da si tisti, ki jko že dalj časa iščejo, dobijo službo na eni od državnih, paradržavnih, javnih, izkoriščevalskih,
> večinoma nepotrebnih in škodljivih institucij. Tam bodo lahko malo (najbolje bi bilo NIČ) delali, sestankovali, sindikalizirali, politizirali, bili moteni in trpinčeni in upravičeni do permanentnih štrajkov in visokih socialnih pravic, dokler podjetnike ne sterajo v morje. Potem se bdo ukvarjali s čisto kulturo. Vrečka jih čaka.


Slovenija ima 650.000 upokojencev, in ima 390.000 delovno neaktivnih prebivalcev od 0 do 26. Teh ni v available work-force. Že tu si falil za polovico.

www.rtvslo.si/gospod...jih/717504

Ta Anketa je bila narejena na vzorcu 627 oseb, ki so hkrati uporabniki portala Moje delo.

Če lahko s 627 oddanih vprašalnikov ekstrapoliraš to "reprezentativno po spolu, starosti od 16 do 64 let, ter lokacijsko po naseljih" na cca 1 milijon zaposlenih in samozaposlenih oseb sem pes in lajam!

Se pravi sta denimo oddala anketo denimo 2 iz Čušperka, eden je rekel da bi menjal, in iz tega izpeljemo sklep da bi polovica Čušperka bi menjala službo.

Malo huda ekstrapolacija.
:)
Moje izkušnje so takšne, da veliko jamramo, polno je "iskalcev", ki na ta način izsiljujejo višjo plačo, malo pa je pravih iskalcev, oziroma to naredijo veliko bolj disretno, edino enega dne dajo odpoved in grejo.
Skratka, tisti, ki veliko govorijo, ponavadi nikoli ne zamenjajo.
Endimion sporočil: 10.597
[#3045907] 10.08.24 07:38 · odgovor na: 0531Zavar (#3045898)
Odgovori   +    6
Heh. Ko je ravno obletnica...

Pred xy leti sem delal v eni BPH, kjer je bil živ obup. Punce so nosile prenosne telefončke s seboj, ko so šle lulat na stranišče, ker bože-nedaj, da se ta starmu nisi na telefon javil. Mobinga kolikor češ.

Pol je pa prišel prvi teden junija. V Nedeljo mu je dal odpoved član uprave. V ponedeljek je dobil po pošti mojo. V torek sta šle 2 punci iz BO, v sredo en upravljavec, in v četrtek ena od računovodkinj. V 4 dneh je ostal brez 1/3 kadra.

In ja, bil je tip, ki je mislil, da je plača edina postavka človeškega zadovoljstva. Ko je mene vprašal, a je tam, kamor grem toliko večja plača, pa da bi se vse dalo zmenit, sem po pravici rekel, da je 1/3 nižja.

Imaš kolerike na obeh koncih. Tako mezdnike, ki bo dvakrat na dan rekel "bom dal pa odpoved", kot šefe, ki bo dvakrat na dan rekel "Ja sej jih je še velik k bi delal...". Oboji so smotani.

Ampak generacije se menjajo. Današnja mladina, ali mlajši imajo drugačen pogled na svet. Prosti čas jim pomeni. Bolj so zavzeti za hibridne oblike, delo od doma, ljubijo mentorstvo v tisti pravi obliki. In tak ne bo nič kaj dosti jamral, ampak ko mu nekaj ne bo prav, bo enostavno šel. Nekateri šefi to razumejo, in se tudi sami malo prilagodijo, nekateri pa ne. Spet odvisno od dejavnosti in podobnega.

No, moja izkušnja je taka, da so največji jamrati tisti, ki imajo na čelu inventarne številke.
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3045929] 10.08.24 13:04 · odgovor na: Endimion (#3045907)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 0531Zavar 10.08.2024 13:05
[Endimion]
Heh. Ko je ravno obletnica...

Pred xy leti sem delal v eni BPH, kjer je bil živ obup. Punce so nosile prenosne telefončke s seboj, ko so šle lulat na stranišče, ker bože-nedaj, da se ta starmu nisi na telefon javil. Mobinga kolikor češ.

Pol je pa prišel prvi teden junija. V Nedeljo mu je dal odpoved član uprave. V ponedeljek je dobil po pošti mojo. V torek sta šle 2 punci iz BO, v sredo en upravljavec, in v četrtek ena od računovodkinj. V 4 dneh je ostal brez 1/3 kadra.

In ja, bil je tip, ki je mislil, da je plača edina postavka človeškega zadovoljstva. Ko je mene vprašal, a je tam, kamor grem toliko večja plača, pa da bi se vse dalo zmenit, sem po pravici rekel, da je 1/3 nižja.
Ok, tip je zapretiraval, ampak je vsaj dajal dobro plačo.
Problem so bolj tisti, ki ponujajo (pod)povprečje in pričakujejo ognjemete navdušenja :)
Imaš kolerike na obeh koncih. Tako mezdnike, ki bo dvakrat na dan rekel "bom dal pa odpoved", kot šefe, ki bo dvakrat na dan rekel "Ja sej jih je še velik k bi delal...". Oboji so smotani.

Ampak generacije se menjajo. Današnja mladina, ali mlajši imajo drugačen pogled na svet. Prosti čas jim pomeni. Bolj so zavzeti za hibridne oblike, delo od doma, ljubijo mentorstvo v tisti pravi obliki. In tak ne bo nič kaj dosti jamral, ampak ko mu nekaj ne bo prav, bo enostavno šel. Nekateri šefi to razumejo, in se tudi sami malo prilagodijo, nekateri pa ne. Spet odvisno od dejavnosti in podobnega.
To (da grejo) ali pa delajo na minimalne effortu (in imajo druge projekte v življenju) :)

No, moja izkušnja je taka, da so največji jamrati tisti, ki imajo na čelu inventarne številke.
To pomoje pa pride obvezno z leti, če le nisi nekako izplaval iz sistema :)
V SLO je inventarna številka neizbežno dejstvo, ker si po 50tem nekurantna roba in četudi se tebi še da - te drugi več nočejo.
Torej eino kar ti preostane je da jamraš (kar morda trenutno odleže, ampak dolgoročno ne pomaga prav nič).
greš na svoje (kaj početi če si bil 30 let v sistemu ?) ali pač sprejmeš pravila igre in se igraš naprej :)
odvisnik sporočil: 1.054
[#3045938] 10.08.24 14:39 · odgovor na: 0531Zavar (#3045929)
Odgovori   +    0
Vsekakor, ampak ko sveže robe nimaš več, komot prodaš tudi ostanek, le da imaš kaj na zalogi.
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3045960] 11.08.24 12:34 · odgovor na: odvisnik (#3045938)
Odgovori   +    1
[odvisnik]
Vsekakor, ampak ko sveže robe nimaš več, komot prodaš tudi ostanek, le da imaš kaj na zalogi.
Ok, tudi ta možnost obstaja, da postrgaš ostanke in vidiš kaj se bo zgodilo
(kdor preživi gre naprej, kdor ne gre ven).

Je pa v sistemu, kje še vedno velja miselnost, da se dobre "službe rihtajo po vezi" (tako na strani delodajalcev, kot tudi delojemalcev) težko spremenit vzorce. Vsi pričakujejo dobro vezo :)
odvisnik sporočil: 1.054
[#3046130] 14.08.24 11:43 · odgovor na: 0531Zavar (#3045960)
Odgovori   +    1
Sosed dela za manjše podjetje A kot en od petih soferjev ima 30 plus let izkušenj, siht je zamenjal pred letom.
Menjava služb je potekala nekje tako, Frenk podjetja A priporoči direktorju soseda, ta odpre ponudbo za del mesto in prijavi se cca 50 ljudi, ker se ve da so pogoji in plača Ok.
Kot pravi sosed prideš tu na delo le prek priporocila, drugače raje ne zaposljujejo.
Sosed je prej delal za podjetje b, ki je bilo podizvajalec vecjega slo gradbinca. Tega gradbinca dnevno zapuščajo juznjaki, ker je v bosni plača že primerljiva.
Nadomestili najbi jih azijci :).
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3046236] 15.08.24 14:03 · odgovor na: odvisnik (#3046130)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Sosed dela za manjše podjetje A kot en od petih soferjev ima 30 plus let izkušenj, siht je zamenjal pred letom.
Menjava služb je potekala nekje tako, Frenk podjetja A priporoči direktorju soseda, ta odpre ponudbo za del mesto in prijavi se cca 50 ljudi, ker se ve da so pogoji in plača Ok.
Kot pravi sosed prideš tu na delo le prek priporocila, drugače raje ne zaposljujejo.
Sosed je prej delal za podjetje b, ki je bilo podizvajalec vecjega slo gradbinca. Tega gradbinca dnevno zapuščajo juznjaki, ker je v bosni plača že primerljiva.
Nadomestili najbi jih azijci :).
V bistvu sem zgrožen, če je šepri šoferjih tako, potem smo globoko v kurcu :)
odvisnik sporočil: 1.054
[#3046249] 15.08.24 14:44 · odgovor na: 0531Zavar (#3046236)
Odgovori   +    0
Bolj v smislu dobit dober kader. Kolega ima manjše podjetje, imel razgovore, zaposloval marsikoga, nazadnje ugotovil, da mu najbolje delajo sosedje. Podobno zlahtnik, zamenjal cca 5 ljudi v stirih letih . Sedaj raje dela več sam in po potrebi najema in ne veca proizvodnje.

Tako da ni problem dobiti siht, in vsak ki ima dobrega delavca tega tudi slej ko prej dobro plača, veliko menjajo pa tisti, ki niso nujno dobri delavci.
0531Zavar sporočil: 1.533
[#3046253] 15.08.24 14:59 · odgovor na: odvisnik (#3046249)
Odgovori   +    1
[odvisnik]
Bolj v smislu dobit dober kader. Kolega ima manjše podjetje, imel razgovore, zaposloval marsikoga, nazadnje ugotovil, da mu najbolje delajo sosedje. Podobno zlahtnik, zamenjal cca 5 ljudi v stirih letih . Sedaj raje dela več sam in po potrebi najema in ne veca proizvodnje.

Ti, pa si ziher da je delavec pridobljen preko sorodstvenih (in sosedskih) zvez res dober ?

Mogoče to res velja za ozko področje privatnega sektorja ( pa se tam omejeno na majhne družinske firme,kjer je res vse v familiji,če tko rečeš).

Moja izkušnja v večjih podjetjih pa je takšna, da je 2/3 folka, ki pridejo v službo prek zvez žal poden, pa sem delal v zasebnih,javnih in tudi paradrzavnih sistemih.
odvisnik sporočil: 1.054
[#3046260] 15.08.24 17:23 · odgovor na: 0531Zavar (#3046253)
Odgovori   +    0
Jep to so vse male firme, pod pet zaposlenih.
V večjih vsekakor ne deluje, ker je podobno kot s političnim kadrovanjem :).

Strani: 1