Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SDS: Kdo se boji arhiva z Gregorčičeve?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-166469 sporočil: 8.684
Potrditev, da res velja komunizem=nacizem


Barack Obama v govoru po prisegi: "...fascism and communism..."

Prevod komentatorke Blanke Doberšek na Narodni televiziji: "...fašizem in nacizem..."

Iz tega logično sledi, da se po slovensko komunizmu reče nacizem.

Je pa treba priznati majhen napredek. Niso več alergični na Boga, kot so bili v času, ko je Bill Clinton obiskal Slovenijo.

Zanimivo je, da tudi ameriški predsednik Bill Clinton, kot domala vsak ameriški visoki predstavnik, navadno zaključi svoje govore z besedami, "God bless you" ali "God bless America". Na obisku v Ljubljani pa je podobno zaželel Slovencem, "God bless Slovenia", toda pevajalec ni prevedel teh in podobnih besed (Bog blagoslovi Slovenijo!): to je molk, ki naravnost kriči o komunistični indoktrinaciji ali strahu pred rdečimi oblastniki, ki celo danes onemogčata zgolj intelektualno pošteno prevajanje.

Ko sem vodilnemu novinarju večjega slovenskega dnevnika, ki je obiskal naše Slovensko ameriško raziskovalno središče in me prosil za kak članek, poslal dopis o Ferdinandu Chesarku, slovenskem generalu v ZDA, sem tudi omenil generalovo veliko ljubezen do petja, ki se je tako lepo pokazala tudi po njegovi upokojitvi, saj je vsako nedeljo prepeval v cerkvi na koru. Seveda so to "versko primes" takoj črtali, sicer bi pokazala, da je general s štirimi zvezdicami veren človek, Slovenec in Amerikanec, ki je med drugim eno leto predstavljal ZDA kot najboljši vojaški predavatelj v Angliji, pa tudi kot vojni poslanik ZDA pri Združenih narodih, kjer je postal dober prijatelj s katoliškim kardinalom Spellmanom.

Ubogi slovenski narod, ki še vedno ne sme zvedeti, da so lahko tudi najvišji generali in vrhunski znanstveniki najbolj razvitih demokratičnih državh verni ljudje ali celo cerkveni pevci!

Vir: www.geocities.com/au.../gobec.htm

www.ednevnik.si/entr...e_id=82677

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen