Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Nekdo, ki nima izkušenj, je lahek plen

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-166469 sporočil: 8.684
Tranzicijski kapital se je verjetno ustrašil, ko se je začelo gledati, od kod ljudje dobivajo denar, zato so mobilizirali svoje volilno telo, o izidih volitev pravi Janez Janša.

Predsednik SDS-a je po volilni nedelji spregovoril za Tretji program Televizije Slovenije in povedal, da še čakajo na dokončne neuradne rezultate volitev, ki jih bo v ponedeljek objavila Državna volilna komisija. "88. mandat visi v zraku, saj ga lahko spremeni že nekaj glasov," je dejal. Strinja se, da ne more priti do spremembe, ki bi pomenila vodstvo SDS-a, a pravi, da pa lahko pride do izenačenja in glede na to, da je vsak glas v parlamentu zelo pomemben, to ni nezanemarljivo.

Volilna abstinenca desnega centra je bila po Janševih besedah letos podobna kot pred štirimi leti. "Če pogledate po volilnih okrajih, je edina izjema Ljubljana, kjer je bila nenavadno visoka volilna udeležba. Okraj z zelo visoko udeležbo je, na primer, Bežigrad 1, podobno tudi okraji Šiška, Moste-Polje, Vič-Rudnik. Najnižja volilna udeležba pa je po zdaj znanih podatkih v Lendavi. To pomeni, da je bogati del države imel za 20 % večjo volilno udeležbo kot revni, kar veliko pove o tem, katere glasove dobiva tranzicijska levica v Sloveniji. Zagotovo ne od tistih slojev, ki so zapostavljeni," je zatrdil.

Po njegovem mnenju gre za vpliv bogastva na volitve in zelo simptomatično se mu zdi, da je že na sam volilni dan, torej v nedeljo zvečer t. i. trojček proslavljal zmago, čeprav niso dosegli absolutne večine, kot so napovedovali. Svoje stališče pojasnjuje: "To proslavitev sta organizirala dva najbogatejša Slovenca - ljubljanski župan, ki je zelo obogatel v tranzicijskem času, in eden od podjetnikov, ki je prav tako na lestvici najbogatejših, zaslužil pa je z igralnimi avtomati. Toliko o tem, kateri sloji volijo koga."

Povprečen državljan se v protitajkunski zgodbi ni prepoznal
Na vprašanje, da mu boj proti tajkunom očitno ni prinesel veliko glasov, je Janša odgovoril, da vlada ni govorila o protitajkunski vojni, saj gre po njegovem gre za normalno delovanje pravne države. Pojasnil je, da so protitajkunsko vojno razglasili mediji. Strinja se, da se neki povprečen državljan v Lendavi, na Ptuju, Kozjanskem ali v Slovenskih goricah v tej zgodbi ni prepoznal. "To smo vedeli vnaprej. Prepoznali so se pa tisti, ki so se počutili ogrožene in ti so se mobilizirali prek razno raznih mrež v urbanih središčih in seveda prek medijev, ki jih obvladajo. Velekapitalista obvladujeta namreč vso dnevno časopisje v državi," je dodal.

"Tri dni po volitvah revščine ni več na naslovnicah"
Janša je zavrnil namige, da naj bi nekatere brezplačne tednike financirala vlada ali njegova stranka. SDS po njegovih besedah ne izdaja nobenega brezplačnika, izdali so le eno številko Prave poti. Težko je primerjati neki dnevnik brezplačnik, na primer Žurnal, ki je radikalno kritiziral vlado, z nekim tednikom, ne glede na to, kdo ga izdaja, saj ima dnevnik 7-krat večji vpliv, je prepričan. "Sam brezplačnikov ne berem in jih ne morem ocenjevati. A četudi bi bili provladno usmerjeni, je razmerje 1:10 ali celo 1:20, saj izhaja 7 dnevnikov, ki so vsi v tem predvolilnem času drastično kritizirali vlado. Tri dni po volitvah pa naenkrat ni več revščine, ni več stavk, nič slabega se ne dogaja," ugotavlja.

Predsedniki levice nimajo izkušenj z vladanjem
Kot kaže, se bo torej SDS preselil v opozicijo. Janša pravi, da so poslanci njegove stranke v opoziciji vedno bili konstruktivni, nekatere projekte so po njegovih besedah pomagali uresničiti vladam, ko niso imele večine znotraj svojih opozicij. Še posebej z Janezom Drnovškom so dobro sodelovali na nacionalnih projektih, ko je šlo, na primer, za urejanje odnosov s Hrvaško, vstop v Nato, v Evropsko unijo, se spominja.

Sam je imel za seboj štiri različne vlade, v katerih je bil minister, preden je postal predsednik vlade, pojasnjuje in dodaja, da pa vsi trije predsedniki strank levega trojčka nimajo skupaj niti dneva izkušenj v vladi, čeprav imajo nekateri zelo dolgo politično kariero in bi te izkušnje lahko imeli, ker so bile njihove stranke več ali manj vseskozi na oblasti. "Govorijo o težkih časih, ki nas čakajo, nimajo pa nobenih izkušenj, kako vladati. To se je v predvolilnem času dalo prodati samo zato, ker nismo govorili o primerjavi programov in ministrskih ekip, ampak samo o patriah in o ideoloških delitvah, kar je povsem nepomembno za prihodnost Slovenije," je povedal.

www.rtvslo.si/modloa..._id=183466

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(