Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25464 sporočil: 2.725
Zadnja sprememba: anon-25464 25.09.2008 10:23

pdv je napisal(a):

 
Kot vidim že živiš v družbeni ureditvvi prihodnosti, ki bo brez politike in politikov. Srečnež! Intelektualci ste prvi, ki bi bili dolžni nas Butalce prosvetliti, pa smo od vas preveč pričakovali, prevč vlagali v vas. V Butalce se malo vlaga in veliko jemlje, ampak mora nekdo dajati, da ima inteligenca kot si ti vsega dovolj.
 
Ne verjamem v družbo brez politike, ker politika je veda, sredstvo in način urejanja skupnih zadev v družbi. Nisem intelektualec in ti nisem ničesar dolžan, še najmanj pa prosvetljevanja. Tudi če bi te želel prosvetliti, to žal ni v moji moči. Znanstveniki, filozofi in zdravniki še niso odkrili lijaka ali tehničnega protokola za prenos, ki bi trdobučnežem in trdobučnicam enostavno vlil ali preprosto uploadal (po vzoru kakšnega Torrenta) spoznanje v glavo, po možnosti skupaj z znanjem angleščine, matematike, fizike ... Za spoznanje se mora potrudit vsak sam in guliti knjige ter dobiti žulj na riti.

Butalci so Butalci ravno zato, ker so neizmerno srečni ob tem, ko jih drugi ropajo, ob tem pa neizmerno leni, da bi to skušali preprečiti..


p.s. Pa Butalci vame niste ničesar vložili :)) javno šolstvo in nesposobne pićke v njem, ki so ga moji starši prisilno financirali in jaz prisilno obiskoval, mi spoznanja niso dali. Sem pa dobil modro kapico, rdečo rutico, knjižico in vsake toliko časa zastavico in prosti dan za stanje v špalirju za kakšnega krvavorokega samodržca. Ta Butalski vložek pa vam z veseljem in brez povratnega zahtevka vrnem takoj.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(