Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-171999 sporočil: 1.852
[Glavni forum] Tema: Re: Janša: Verjetno se bomo izenačili s SD
[#326428] 24.09.08 18:55 · odgovor na: anon-9013 (#326170)
Odgovori   +    0

enfrice je napisal(a):

 
Nasprotno, zadevo hočem prikazati kompleksno. Tisti, ki imajo vpogled v teorijo države, vedo, da je prvo načelo vsake oblasti to, da mora oblast državo obvladati kot teritorij. Teritorij v Sloveniji očitno obvladuje Janša (5>3, manjše enote niso primerljive). Kako Janša obvladuje teritorij po novem? Seveda ne (več) upravno, ampak politično in razvojno. To pa je pomembneje od ideološkega in socialnega upravljanja, s katerim pretežno razpolaga Pahor. Pahor torej ne obvladuje ne teritorija in ne razvoja v njem, je praktično tujec v deželi, ki se mu zdi njegova. To pa je tudi politično nevarna situacija.

Enfrice.
1) Tisi, ki ima vpogled v teorijo države, bi moral hkrati razumeti vsaj še teorijo križnega računa. Tako bi lahko dojel, da je za stranko (listo kandidtov) pomembno zgolj to, koliko glasov je dobila na ravni celotne države, razporeditev po posameznih okrajih, pa je pomembna zgolj za kandidate, saj pove, kateri so se prebili v parlament in kateri ne.
Glede volilnih okrajev bi se lahko za začetek vprašali:
- ali so volilci po njih sploh enakomerno razporejeni (v vsakem okraju enako število volilcev)
- koliko volilcev je za posamezno listo glasovalo v vseh osmih okrajih skupaj

2) Legitimnost oblasti po tvoji "teoriji države" ne počiva v večini (tistih, ki so volili), ampak velikosti teritorija na katerem imajo volilci stalno prebivališče. Šlo naj bi nekako takole: ni bistveno koliko volilcev te je podprlo, ampak koliko je (geografsko) velik volilni okraj, v katerem si dobil največ glasov, pri čemer seveda ni pomembno koliko oseb je v posameznem okraju sploh imelo pravico voliti.
Zakaj je slednje pomembneje od skupnega števila glasov, ki ga je lista dobila na ravni dražve? Ker je izvrševanje jurisdikcije nad določenim teritorijem, konstitutivni del državne oblasti (slednje bi sicer napisal nekdo, ki vsaj nekaj ve o teoriji države - avtorju citiranega komentarja je zadoščalo, da je nekaj navrgel o "političnem in razvojnem" obvladovanju teritorija).

3) Dejstvo, da nihče od levičarskih pisunov zgornjega ni bil sposoben ovreči, lepo kaže, kakšen stupidus veje po forumu Financ.

p.s. Tudi uporabnica Pia ne pomeni prav veliko in to je danes pokazala v več postih.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(