Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zanimanja za NKBM še ni

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (9)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dani14 sporočil: 6.657
[Glavni forum] Tema: Re: Zanimanja za NKBM še ni
[#326124] 24.09.08 14:32 · odgovor na: anon-1670 (#326028)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Mene je predvsem močno prizadel tisti prvi za kapitalske dobičke, ki mi je zvišal davek iz 0% na 20% in še kar je najhuje velja še za vsa leta za nazaj-samo to mi je že požrlo čez pet jurčkov.

Še nekajkrat toliko mi je pa požrlo to, da več delnic ravno zaradi davka, ki velja za nazaj, nisem lani prodal-če bi veljal stari zakon, kjer sem bil davka(zaradi več kot triletnega lastništva) v celoti oproščen, bi jih pa zanesljivo.

Moram ponoviti vprašanje?

Sem rekel, da me vreme na Tasmaniji ne zanima, prav tako ne kamenodobne čačke po stenah. Vprašanje se je nanašalo konkretno na tvoje jamranje, sedaj pa si mi lepo odgovoril z drugimi čačkami.

Torej povej, da te čevelj žuli, ne pa da jamraš glede zobobola. Če pa povzamem te tvoje tegobe - 20% davek na kapitalski dobiček - višina bi se morala poenotiti glede na osebni dohodek. Ker davek je nujno zlo, ni pa potrebe po pretiravanju, bi 16% bilo čisto primerno.

Maj, zdaj pa še eno vprašanje: Kakšno spodbudno besedo boš našel za Pahorja, ko bo uveden davek na nepremičnine? Boš potem čez 4 leta besno tipkal, da je JJ najboljša izbira ;) (uvedbo 0,5% davka podpiram ob hkratni davčni razbremenitvi osebnih dohodkov).

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(