Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi depeš odletela dva

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
[Glavni forum] Tema: Re: Zaradi depeš odletela dva
[#314007] 10.09.08 23:28 · odgovor na: anon-99180 (#313996)
Odgovori   +    0

misho1 je napisal(a):

 Tudi jaz se tako spominjam vojaščine. Nimam nekih posebnih travm, smo se več ali manj dobro leto vlačili po kasarni, kot đombe smo se že pred zajtrkom nalivali s pivom v kantini in postopali po kasarni.

Mi je pa nekaj zanimivo. Vojsko sem služil v Beogradu, v času županovanja legendarnega župana Bogdana Bogdanoviča. In kot se spomnim takratnega Beograda, vključo s koncertom Pankrtov v Domu omladine, ne morem razumeti kako so nastali v Sloveniji jugonostalgični guslarji v opankah. V sedanjem času bi se z lahkoto bolje razumel z urbanimi Beograjčani kot z omenjenimi kreaturami.
 
Ja, zanimivo, tudi jaz imam iz vojaških časov dva dobra prijatelja Beograjčana in to že več kot četrt stoletja. In še dva Makedonca, sicer tudi kemika. Kot ti pa tudi jaz težko prenašam podalpske opankarje, ki gonijo in gonijo svoje gusle do onemoglosti, spotoma pa še Slovence učijo, kako naj se vedemo na svojem.

Fej, trotli zarukani, naj se učijo od svojih kultiviranih rojakov, če se že ne znajo prilagodit okolju, kamor so prišli živet. Ko se naselijo v kaki Nizozemski, so pa tiho, kot rit, tule pa mislijo, da so na svojem.

Lep pozdrav, Purinoli

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(