Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vsak drugi meni, da je bil Janša podkupljen

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-106499 sporočil: 3.507
[Glavni forum] Tema: Re: Vsak drugi meni, da je bil Janša podkupljen
[#307350] 03.09.08 08:11 · odgovor na: bc123a (#307262)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Ni nujno da je levakarski bimbo.

Predstavljaj si, da gre en novinar Financ (tisti, ki je ravno napredoval iz 4.5 EUR/uro) delat reportazo o tem, kako so slovenci podkupovali na finskem. Saj nima vecina slovencev tri ciste, kdo je na finskem na oblasti, kako se imenuje kateri minister, kaj sele o tem kaj in s kom je povezana katera firma...

Novinar je iskal dobro zgodbo o podkupovanju, ki se ga je baje sla Patria tam, kjer je pridobivala posle. V sloveniji je dobil zainteresirane sogovornike v pavcku, cviklu in kosu, ki so mu natvezili pravljice o tem, kako krasne oklepnike dela ST in da je bila to cista goljufija, da je bila izbrana patria, potem so se malo pomodrovali s svojim logicnim sklepanjem, razlozili novinarju, kdo je "J" in zgodba je bila rojena. Sploh pa ko je urad vlade na poizvedovanja novinarja arogantno reagiral z "no comment".
 
Meni tudi vse skupaj vleče na eno hudo novinarsko naivnost. Ma odkod lahko novinar trdi da ima neke verodostojne dokumente ? Mu jih je dala Finska policija, tožilstvo ? Malo morgen.
Razumel bi, če bi bili akterji pravnomočno obsojeni in se potem iz tega naredi en dokumentarec lepo podprt z dokazi in bremenilno dokumentacijo. Ampak da pa takole vnaprej streljaš po enem premierju druge države, sklicujoč se na neke dokumente, katerih tudi koščka ne moreš pokazat. Uf, ta je pa kar zajetna !

Poleg tega je stil tistih izrezkov, kar so jih prikazali, hudo senzacionalističen. Nekdo tu drsa na hudo tankem ledu. In glede na dosedanje odzive, dvomim da je to tisti J na katerega je pokazal Beglund :)

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(