Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Walter Wolf podkupil Janšo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-3916 sporočil: 1.205
[Glavni forum] Tema: Re: Walter Wolf podkupil Janšo?
[#306616] 02.09.08 12:08 · odgovor na: bc123a (#306555)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Moja napoved je, da zmaga SDS, volit pa ne bom sel. Po moje bo ta afera koristila jansi. Sprozili so jo prezgodaj, idealno bi bilo recimo 5 dni pred volitvami.

Kot sem ze napisal - meni je cisto jasno, da se je tu podkupovalo vse naokrog, ampak, za bozjo voljo, zakaj bi podkupoval nekoga, ki komaj caka da LDSovski firmi odpelje posel?

Enostavno ne vidim razloga, da bi kdo sel sploh trosit denar za podkupnino za predsednika vlade, ki mu je to bila lifetime opportunity da zjebe racune LDS o "crpanju" miljarde evrov, in jim tako izmakne pomembno ekonomsko bazo. Tretjega ponudnika pa, kolikor vem, ni bilo.

Anyway, moja napoved je naslednja:

- zadeva bo galvanizirala hard core jansiste, da bodo navalili na volitve. tudi potencialni volilci malih strank, ki so na robu vstopa (NSI, SLS) znajo voliti za janso.

- SDS bo sprozila svojo masinerijo (saj je na oblasti, a ne?) in zacela privijati razna globoka grla in osebe iz intervjuja, da pokazejo dokaze. Ce bodo reakcije taksna, kot od Draga Kosa ("Vem ne, da so podkupovali, ampak sklepam") potem generalu na naslednjih volitvah 40% ne uide, 30% pahor, 10% jelincic, ostanek pa preostali.

Težko bodo Finci dokazali, da je JJ prejel podkupnino. Že Drago Kos se je pričel izmikati. Po moje se bo afera končala tako, da JJ ne bo kriv, pozaprli pa bodo kakšnega tipčka iz MO, morda bo tudi Cekuta nadomestil umetniško udejstvovanje s čopičem z igranjem na klaviature, Walterja Wolfa bodo obsodili v odsotnosti, Riedel bo spizdil v Latinsko Ameriko. Denar je pa že itak dokončno poniknil...
Sicer mi bo pa žal, če pomladna stran ne bo ponovila zmage na volitvah.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(