Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.345
[XDONA1]
Čakaj, jaz nekaj ne razumem tukaj.

Za JS velja, da sem jim obračunava prioritetno kilometrina (oz vsak 30€ mesečno minimalno), torej njih nova dnevna vozovnica ne prizadene.
Tako je.
Za privat sektor je odvisno od kolektivne pogodbe/internih aktov, vendar kolikor mi je znano, večinoma dobivajo povrnjeno v znesku dnevne oz mesečne vozovnice, če ni drugače opredeljeno v internih aktih podjetja. Vsaj za recimo mestno območje, kot je Lj.
Sem ti dal link, kjer je za posamezne KP navedeno kaj se obračunava. Imaš pa pol kombinacije. Denimo da imam do prve avtobusne ali železniške postaje 3km, se mi šteje 6km po kilometrini, pol pa mesečna. Recimo relacijsko Litija - Ljubljana pomeni mesečna za vlak (po novem ta integrirana) + LPP, ali pa v celoti po kilometrini.
Leta 2021 oz 2022 se je spremenil samo znesek po km.
www.racunovodja.com/...anek=12117

Do takrat je tudi davčno obveljala "vozovnica", zdaj pa več ne. Recimo primer ljubljančana, ki živi v dravljah, delovno mesto pa je v BTC. Po Google Maps je najkrajša polna razdalj 8km. Pred prenovo uredbe, bi mu pripadal mesečna vozovnica, v znesku 37€, zdaj pa 16x0,21*22 (polni mesec) = 73,2€ in bo to za FURS povsem OK. Če pa imajo v firmi KP, ali interni akt, ki pravi da pripada mesečna vozovnica, bo še naprej dobival mesečno vozovnico. Če pa imajo oboje, pa obvelja kolektivna pogodba v kolikor je za zaposlenega bolj ugodna.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen